Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valami gyógynövény vagy tea, ami segít korán elaludni? Mi válik be? fórum

Valami gyógynövény vagy tea, ami segít korán elaludni? Mi válik be? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 20. 14:13

Levendulavirág tea.

Meg ha majd szezonja lesz, és esetleg tudsz friss levendulát szerezni, akkor mézbe elteheted. Így kombinálhatod a meleg mézes tejet és a levendulát. (Bár nekem mézes tejjel nincs tapasztalatom.)

2011. febr. 20. 13:56

nekem a birkaszámolás be szokott válni


habár tény, hogy egyre felületesebben alszom :(

2010. jún. 29. 09:36
Én is a Sedatif PC-t tudom ajánlani. Semmi mű dolog nincs benne, csak természetes. Nem is olyan drága, sőt a p--vin patikákban most akciós is, pénteken vettem én 1 dobozzal. ;)
2010. jún. 29. 07:43
Három dl.jó meleg tej,simán vagy egy kanál mézzel.Sőt,az a legjobb ha csak kortyolgatni tudod annyira meleg.Mire elfogy addigra elálmosodsz.Természetesen próbáld meg a napi gondokat kikapcsolni,amennyire tudod.Valami nagyon kellemes élményre gondolj.Ne görcsölj,hogy nem tudsz elaludni!Csak ideges leszel tőle.
2010. jún. 28. 13:48
Az Orbáncfű is nagyszerű nyugtató hatású.Remekül alkalmazzák alvatlanság esetén is.
13. T.Niky
2010. jún. 28. 09:11

- Levendula illóolaj

- LEvendulás párna, nekem van, abból szoktam szippantani ha nem nagyon nem tudok elaludni.

- Homeos bogyó ( Sedatif PC )

- Citromfű, kamilla

- Meleg tej, esetleg mézzel

- Forró fürdő


Ezek jutottak most hirtelen eszembe :)

2010. jún. 28. 08:22

A levendula illóolaja nyugtató hatású.

Párologtass belőle, hátha segít.

Lehet egy kis textilzsebkendőre cseppenteni és azt a kispárnádra teríteni, úgy is nagyon hatásos.

2010. jún. 27. 21:02

Szerintem próbáld ki a Sedatif pc-t (gyógyszertárban kapható) Régebben nekem is voltak alvás zavaraim,igaz csak enyhék,de nem tudtam elaludni.Bevettem ketttőt,elszopogatni is alig tudtam :) nekem nagyon bejött.


Ha esetleg mégsem használna neked akkor:levendula,citromfű keverék.van komlex tea keverék is alvásra,de azokat nem ismerem.

2010. jún. 27. 20:49
Nekem személy szerint, amikor álmatlanság gyötört, két tea vált be igazán, azon kívül viszont semmi sem. Felváltva ittam esténként a Vitax Wellness pihenés pillanata és antistressz teáit. Nagyon jókat aludtam tőle és másnap mindig frissen ébredtem, nekem bevált :)
2010. jún. 27. 20:48

macskagyökér

Nagyon erős szaga van, de nagyon hatásos!

2010. jún. 27. 20:48
Igen,a ctromfű.Ha stresszes időket élsz meg,és attól van,akkor orbáncfűtea,kb 2 hétig.Pont most virágzik.
2010. jún. 27. 20:43
citromfű nyugtató hatású, de vannak teakeverékek is az alvásproblémákra
2010. jún. 27. 20:38

Én a citromfű teáról hallottam, hogy van ilyen hatása, illetve van homeopátiás szer is:

Sedatif PC a neve(Stressz, alvászavar).

5. FairyJ (válaszként erre: 1. - D6502380b9)
2010. jún. 27. 20:37
Nekem a citromfű segített
2010. jún. 27. 20:37
A camilla nyugtatto hatassu es szerintem a menta.
2010. jún. 27. 20:37
szia nekem a citromfű tea jött be megnyugtat és jót alszol tőle. egy próbát megér
2010. jún. 27. 20:36
úgy tudom, a macskagyökér (Valeriana)
2010. jún. 27. 20:34
Valami gyógynövény vagy tea, ami segít korán elaludni? Mi válik be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook