Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tüntessük el a kisgyermekek falfirkáit a falról, olcsón és mégis kreatívan! fórum

Hogyan tüntessük el a kisgyermekek falfirkáit a falról, olcsón és mégis kreatívan! (beszélgetős fórum)


20. kislany2009 (válaszként erre: 18. - Gabóca56)
2010. júl. 4. 11:08
Én is teljesen gyetértek. Mia az, hogy a szülő megengedje, hogy a falra firkáljon a gyerek? Hol vannak a határok? Akkor törje össze a tányérokat, mert majd úgyis veszünk másikat? :) Hát elég érdekes hozzáállás! Addig amíg a gyerekben nem tudatosul teljesen, hogy nem szabad, addig a ceruzákat el kell tenni és csak a szülővel együtt rajzolgatni a papírra. Én egy ceruzával nem hagynám a gyerekem egyedül.
19. cukifalat (válaszként erre: 18. - Gabóca56)
2010. jún. 29. 14:41

:)


egyetértek!


:)

2010. jún. 29. 11:23
Nem értem: miért kell a falra firkálni?!! Rajzolni máshol is lehet. Úgy kell nevelni, hogy tudja, mi az elvárás. Ettől persze kipróbálja a falat is, de ha ezt mindig helytelenítjük, sőt kínálunk helyette más lehetőséget, oda fog rajzolni. Sem az óvodában, sem az iskolában, sem az utcán nem fogják helyeselni a falfirkát!
2010. jún. 28. 22:11
táblának való festéket lehet festékboltban kapni "jobb" helyeken :)
16. caffi (válaszként erre: 13. - Avacska)
2010. jún. 28. 17:17

És ha már csajaid vannak...és esetleg apuka kissé ügyes kezű....valami hasonló felfogató?

[link]

Bár ez függöny elkötő.....de kis fantáziával....bárhogy felhasználható:)

15. caffi (válaszként erre: 13. - Avacska)
2010. jún. 28. 17:03

háááát valami matt festék....mert a fényesen csúszik a kréta......A sarkába mutatós óra?...mint a boltin?....


Vagy....teli(nem üveges)ajtóra felszerelni egy hengert.....egy fém lemez csíkot alá....majd lejjebb is egy ilyen fémlemezt...A hengerre rátenni egy tekercs olcsó tapétát,vagy a metróban láttam olyan tekercspapírt,amit piknikkor terítőként használnak...

Szóval rá tenni a hengerre....be fűzni a fémpálca alá.....majd alul is befűzni......tele lehet rajzolni....ha megtelt letépni mint a bevásárló listát:))))

2010. jún. 28. 15:53

mosható falfesék! min. 2 rétegben!


a foltra falvédő...


a beborított lap amire rajzolhat nekem is tetszik...


szerintem viszont jobb teljesen leszoktatni erről...


nálunk zsírkrétával avatta a vanília sárga falat, büntiből el lett rakva a rajzkészlet egy időre és csak felügyelettel kapta vissza....

13. avacska (válaszként erre: 12. - Caffi)
2010. jún. 28. 15:40

na látod erre nem is gondoltam táblát alakítani ki nekik a falon kösszi ez nagyon tetszik :-)

szerinted milyen festékkel kell lekenni tábla hatású legyen ,ha már itt tatrunk csináltatok hozzá egy buli keretet is ,tetszik mert bármikor gyorsan lemosható a felület :-)

köszi a ötletet Anita

12. caffi (válaszként erre: 1. - Avacska)
2010. jún. 28. 14:44

Szia!

És ha raknál fel egy nagy fa lapot,csak nem osb....hanem olyat aminek sima a felülete.....le kenni zöldre vagy feketére....és krétát tennél oda nekik?....mint a suliban?....Még sulist is játszhatnának:)

2010. jún. 27. 23:25
Nekem soha nem firkál a falra a gyerekem lehet szerencsés vagyok:-))Vagy csak akkor használjuk a cerurát stb ha van előttünk papír:-O
2010. jún. 27. 23:23

legyen egy fal amit bármilyen formában filcezhet, stb

megnyugszik tőle

sőt készítsetek rá közösen nagy virágokat egyebeket

élvezni fogja

nekünk hat év alatt az alap lett tovább gondolva, már matricák is vannak rajta, annyira egyedi, hogy mindenki szereti :)

9. avacska (válaszként erre: 7. - Bobe2)
2010. jún. 27. 20:45
erre a megoldásra is gondoltam ,de ha esetleg az új réteget is elkezdené firkálni akkor havonta festeni kellen,e én végleges megoldást szeretnék a falfirka ellen azért köszi a tippet!
2010. jún. 27. 20:42
Láttam már olyan speciális szivacsot amit konkrétan erre találtak ki és teljesen eltünteti a falról a firkát. Ezzel Németországban találkoztam nem tudom itthon lehet e kapni. De nagyon jó. Én is próbáltam már.
2010. jún. 27. 19:49
Szia.Én ugy oldottam meg ,hogy vettem festékrt picit sötétebbet mint az elözö kb 1 méter magassan lefestettem és diszszegélyt ragasztottam a 2 szin közé a miénk is zöld volt.
2010. jún. 27. 19:18

A rajzolástól én se akarom elvenni a kedvüket ,ezért most ha rajzolni akarnak a farra valahol gyorsan odavezetem a wc falához az fehér ott nyugottan firkálhatnak kedvükre :-)

azt gyorsan és könyen le lehet meszelni,eddig bevált azota nem firkálnak más falra .

a papít ők is letépik ha lelteszek

2010. jún. 27. 19:12
Hagynám őket rajzolni, esetleg valami olcsó tapétát raknék csak azért föl, hogy kedvükre rajzolhassanak - vagy éppen irányítottan. Aztán, ha kész a mű, jöhet az újabb réteg.
4. hte23 (válaszként erre: 1. - Avacska)
2010. jún. 27. 19:05
nem jut eszembe jobb ötlet, szerintem jól fog kinézni.
2010. jún. 27. 19:04

Mi oda raktuk a csomagolópapirt ahova rajzolni szokott ( annak idején ) de nem tetszett neki és letépte és továbbra is a falra rajzolt.


A kisfiam meg mindig az ajtó mögött.

2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Avacska)
2010. jún. 27. 18:28

én egyszer láttam, pont ilyen kisgyerekes háznál, hogy parafát raktak a falra, arra pedig csomagolópapírt, amire rajzolt a gyerek. ha tele lett, lecserélték.

Nálunk is elkelne, csak az én lányom nem egy helyre rajzol, hanem ahol éri :D úgyhogy nálunk festés lesz nemsoká sztem :)

2010. jún. 27. 18:17

üdvözlök mindenkit ebben a forumban hasznos ötleteket várok hogyan védhetjük meg a falat a kisgyermekek firkálásaitól.?

egyik délután arra jöttem hazza két kis lányom csunyán tintával össze rajzolta a nagyszoba falát ,probáltam lecsiszolni de sajnos megkopott a falfesték így arra gondoltam a párromal rakatok fel osb lapot (préselt faforgács lap ) önmagában még az nem szép a falon ,ezért hulámosra vágatom tetejét és öntapadós matricából vágok ki virágokat rá díszítésként ,ti mit tennétek a helyembe?

festeni lenne a legolcsóbb, de nem tudnék mégegy ilyen zöldet kikeverni ,körülbelül 2 négyzet méter felületről van szó .

Szívesen veszek minden kreatív ötletet !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook