Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelban ha a szembeszomszéd kipakol mindent a folyosóra és felszólítás ellenére sem pakol el, mit lehet tenni? fórum

Panelban ha a szembeszomszéd kipakol mindent a folyosóra és felszólítás ellenére sem pakol el, mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


26. era06
2010. jún. 27. 17:00

Tűzvédelmi szempontból, virágot sem szabad kirakni a lépcsőkre. Elzárja a menekülési útvonalat.

Szomszédomnak is van egy hűtő a sarokban, de engem nem zavar. Bőven elférek én is .

2010. jún. 27. 14:58

Hát ez érdekes , hogy semmit sem tesznek.

Nálunk olyan probléma van, hogy több embernek is a kutyája nem bírja ki még leér és egyszerűen végighugyozza a lépcsőt és bejáratot, az egész lépcsőházban állandóan húgyszag van, most már kifestettek is mivel a falat pisilik az állatok.


Nem értem, hogy akinek ezt teszi a lutyája, miért nem visz utánna egy felmosórongyot és törli fel.

Nagyon zavaró...

De itt tett ellene legalább a közös képviselő, mert többen panaszkodtak...

2010. jún. 27. 14:56
Elzárja a menekülési útvonalat, nem pakolhat ki. A tűzoltóságon, a tűzmegelőzési osztályon tűzvédelmi hatósági eljárást kezdeményezhetsz ellene. Ők akár bírsággal is sújthatják, ha nem pakol el.
23. Ilicica (válaszként erre: 22. - Zsuzsanni)
2010. jún. 27. 14:55
Ha bizonyítani lehet, hogy az övé, akkor a tűzoltóságra lehet bejelentést tenni. De ebben az esetben már mindent fognak vizsgálni nem csak azt az egy lakót. Minden papírt, engedélyt stb.
22. Zsuzsanni (válaszként erre: 15. - Boszorkánylepke)
2010. jún. 27. 14:42
Fel fogom keresni újra a közösképviselőt, de ha hiába mutatom a szomszédnak a házirendet? Ha utána sem fogja elpakolni? Akkor mit tehetek? Kit hívjak??
21. Zsuzsanni (válaszként erre: 17. - Szisi)
2010. jún. 27. 14:40
Igen többen ezt tanácsolták hogy én is mindent pakoljak ki úgy hogy csak sasszézva tudjon bemenni a lakásába :-) Egyébként úgy van hogy egy hosszú folyosó végén vagyunk mi ketten egymással szemben tehát más szomszédnak nem zavaró...
20. Zsuzsanni (válaszként erre: 18. - Mamcili)
2010. jún. 27. 14:39
Volt aki azt tanácsolta hogy a tűzszerészeket v tűzoltokat hívjak ki és velük szólítassam fel...
2010. jún. 27. 14:38
Nem átmenetileg pakolt ki az tuti mert felújította a lakását és a régi beépített szekrényt rakta ki a folyosóra használati céllal... a bicigliket és is az erkélyemen tartom, ő is tarthatná ott :-(
18. mamcili (válaszként erre: 2. - Zsuzsanni)
2010. jún. 27. 14:36

házirendben mi van?

mert a tűzvédelem, lehet megtiltja.

nézz utána, szólj a gondnoknak, közös képviselőnek.

17. szisi
2010. jún. 27. 14:27
Lehet, hogy "paraszt" dolog, de én bepakolnám a lomjait közvetlenül az ajtajába, így bonyolítva meg az ő bejárását. Illetve csak akkor tudna bemenni, ha elkezdene pakolni az útból. Ha ezt megcsináljátok 5x-6x, garantált, hogy a holmik eltűnnek a folyosóról.
2010. jún. 27. 14:22
Hova lettél Zsuzsanni?
2010. jún. 27. 14:18

Ezt egy társasház házirendjéből ollóztam ki, ha Ti is társasházként üzemeltek, akkor nektek is kell, hogy legyen házirendetek. Nálunk ki van függesztve a földszinten.


"A régi, használaton kívül helyezett tárgyak, lomok ideiglenesen sem tarthatók a külön tulajdonon kívül a lépcsőházban, folyosón, előcsarnokban, kapualjban, udvaron, tetőn."

14. clugie
2010. jún. 27. 14:16
Önkori csak akkor csinál vmit ha önkormányzati tulajdonú lakásban lakik. Jobb ötletem van... ha elkezdenek eltűnni a kipakolt holmik majd kétszer is meggondolja, hogy mit tesz ki... mert ugye a sör is drága... a szekrényekkel kapcsolatban meg próbáljatok pincét igényelni és ajánjátok fel, hogy segítetek levinni. Amúgy a tűzveszélyre hivatkozva a közös képviselőnek el kell távolítatnia!!!
2010. jún. 27. 14:13
Tűzvédelmi okokból nem szabadna semmit tárolni a folyosón.
2010. jún. 27. 14:10
Nem lehet, hogy a kipakolás csak átmeneti? Esetleg lakásfelújításhoz, festéshez készülnek?
2010. jún. 27. 14:10
Lehet, hogy egy kicsit határozottabb fellépésre lenne szükség!
10. 852308703c (válaszként erre: 5. - Zsuzsanni)
2010. jún. 27. 14:10
meg lehet próbálni irass alá egy papirt a többi lakóval akiket zavar és ugy hatásosabb...
2010. jún. 27. 14:09

Sziasztok!

Az önkormányzat szerintem nem sok mindent csinál, esetleg még próbálkozz a házmesterrel, vagy fogjatok össze a többi lakókkal, és esetlegesen egy lakógyűlésen (már ha van) fel lehet vetni ezt a problémát!

2010. jún. 27. 14:09
Jó kérdés, én is szeretném tudni...
2010. jún. 27. 14:08
aban az esetben ha nincs,házi,rend.{szólni,kel a közös kép viselőnek,gónnók,stb.{ha ez se,hóz eredményt.{talán,hivatalós utón,is,meglehet,óldani.1219
2010. jún. 27. 14:08

Szerintem a folyosó nem a lim-lomok tárolására szolgál. Valószínű, hogy tűzveszélyes anyagokat sem lehetne tárolnia, sőt a közlekedést zavaró, akadályozó dolgokat sem.

Ha a figyelmeztetésetek ellenére sem rak rendet a folyosón, akkor feltétlenül szóljatok a közös képviselőnek.

2010. jún. 27. 14:06
Csak az a baj hogy a közös képviselő sem csinál semmit... Nem tudom hogy ha az önkormányzathoz bemegyek azok foglalkoznak-e ilyennel...??
2010. jún. 27. 14:06
házirend nincs erre? mármint ahol laktok ezt nem szabályozza?
2010. jún. 27. 14:05
SZÓLNI A PANEL felelősnek, vagy ott ahol közköltséget fizettek,
2010. jún. 27. 14:04
Beépített szekrényt rakott ki, 3 biciklit tárol ott, karton tej, sör, ásványvíz, régi TV, minden szart kirak amit nem akar kerülgetni! Van valami jogszabály ami szabályozza ezt?? Nem tudjátok?
2010. jún. 27. 14:03
Panelban ha a szembeszomszéd kipakol mindent a folyósóra és felszólítás ellenére sem pakol el, MIT LEHET TENNI?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook