Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van olyan, hogy a gyomor nem tudja feldolgozni normálisan a kenyeret? fórum

Van olyan, hogy a gyomor nem tudja feldolgozni normálisan a kenyeret? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 27. 11:02

én puffadok a tészta meg kenyérféléktől, nem is eszem már egy jó ideje.

Nem is egészséges a sok lisztes cucc.


Én elhagynám a helyedben , ha gondot okoz, minek eszed?

17. 21d51b640a (válaszként erre: 16. - 2104cc91e8)
2010. jún. 27. 10:57
Tudsz más szinonimát?:) ...ha valaki ész nélkül mindent össze"eszik", aztán meg pislog, hogy nem tud "kakikálni", de ezek után is meggyőződése, hogy ő mindent jól csinál.
2010. jún. 27. 09:38

Óh, de kedves kifejezés: "zabálsz"


(jól megtiszteljük egymást :((( )

2010. jún. 27. 09:30

A kenyér javarésze (a szárazanyag kb. 85 tömegszázaléka) szénhidrát, szénhidrátemésztés a gyomorban nincs, ellenben a vékonybélben igen.


Ha nem tudja az ember megemészteni az ételt, akkor nem székrekedése lesz tőle, hanem hasmenése.


Nem valószínű, hogy egyetlen vagy pár szelet kenyér székrekedést okozna.

14. bared
2010. jún. 27. 09:18
igen, van... ha folyadék nélkül eszem, csuklok kicsi korom óta:-(
13. 21d51b640a (válaszként erre: 9. - Jersseygirl)
2010. jún. 27. 09:05
Igazad van, nem tudhatom, hogy miket eszel össze, de ne gondold, hogy arra alapozom a dolgot, hogy chipset zabálsz, meg kenyeret.:D
2010. jún. 27. 08:52
Milyen jó kérdés, ez engem is foglalkoztat. ha kenyeret eszek, (vagy zsemlét, kiflit, péksütit), akkor feljön a gyomorsavam., mar az egész mellkasom, torkom, nagyon nem jó érzés. EZ van vmivel összefüggésbe? ez mi lehet?
11. **Kata** (válaszként erre: 1. - Jersseygirl)
2010. jún. 27. 08:42

Szia

Én a lisztérzékenységre gondoltam...

Szerintem olvass utána.

[link]

10. 9f98008a3b (válaszként erre: 2. - Jersseygirl)
2010. jún. 27. 08:17

Szia! Én nem biztos, hogy szegény kenyérre gyanakodnék, mert én is hasonlóan vagyok, de azzal nyugtatom magam, hogy míg hétközben kellemesebb itthon elvégezni "azt", addig a kis szervezetem hétvégén nyugiban érzi magát, azért nincs olyan dolgom.

Vagy: kenyérke könnyen feldolgozható szénhidrát, energiaként felhasználódik, a többi meg majd távozik, ha jön az inger.

Persze ez csupán egy gondolat volt, nem tudhatom pontosan. :)))

De azért ne aggódj szerintem, mert nem baj az, ha nincs minden nap székletünk!

2010. jún. 27. 07:51
ok köszi a segítséget igazán kisegítettél mert te aztán tudod hogy hogyan étkezem mert le mertem írni hogy chipset is szoktam enni amival arra akartam utalni hogy a szilárd kajákkal általában nincsen gondom csak a kenyérrel de mindegy nem érdekes úgy látom senki más nem tapasztalt még ilyet
2010. jún. 27. 07:04

Azért én nem gondolnám, hogy teljesen egészséges vagy.:D


Attól függ mit eszel amúgy, mert nekem is fáj a szeméttől a gyomrom, mert elszoktam tőle...:D

2010. jún. 27. 06:41
ok :) de amugy minden ok velem más napokon csak ha megeszek egy szelet kenyeret is már kész a gond különben teljesen egészséges vagyok csak régebben mikor otthon éltem ettem mindennap kenyeret seemmi bajom nem volt . Talán csak elszokott tőle a gyomrom vagy öregszem ? :)
2010. jún. 27. 06:38

Chipset se hasonlítanám nagyon össze vele.:)


De még mindig az a lényeg, hogy a rost felelős a bélmozgásért...

2010. jún. 27. 06:35
bocs ezek= eszek Dziasztok = Sziasztok
2010. jún. 27. 06:34
:) persze ezek mast is nem csak chipset meg kekszet :) csak ezek hasonlítanak talán legjobban a kenyérhez a zöldséget meg a húst nem hasonlíthatom vele össze szerintem.
2010. jún. 27. 06:28
Olyan betegség lehet, hogy szemetet zabálsz..., több rostot kéne enni...
2010. jún. 27. 05:01
Következő a helyzet: hétköznaponként a munkám helye miatt egyátalán nem eszek kenyeret csak legfeljebb kekszet vagy chipset de ezekkel nincs gondom . Hétvégén amikor végre otthon vagyok megeszek mondjuk olyan max. 5 szelet kenyeret szendvicsnek vagy ilyesminek álcázva vagy gulyásleveshez de mindegy és megfigyeltem ha eszek kenyeret napokig nem tudom elvégezni a nagydolgomat a wc-n és utána is csak ha órákig ülök a wc- n. Tudom hogy ciki de igazán elkeserít a dolog és ez nem a kenyér fajtáján múlik mert nagyon sok félét kipróbáltam már. Valami betegség lehet?
2010. jún. 27. 04:54
Dziasztok! Van olyan hogy a gyomor nem tudja feldolgozni normálisan a kenyeret?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook