Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis műtét utáni lábadozás hogyan zajlik? fórum

Csípőprotézis műtét utáni lábadozás hogyan zajlik? (tudásbázis kérdés)


24. napfény 1 (válaszként erre: 23. - Edéné)
2019. dec. 26. 15:57
Normális, emiatt ne idegeskedjetek.
2019. dec. 26. 11:44
A férjemet 10 napja műtötték csípőprotézissel. Szépen jár!, naponte leírás szerint tornázunk. Minden rendben van, vérhigítót kap. Azt vettem észre, hogy a combján egészen térdig be van kékülve. Erre szeretnék választ kapni, hogy normális dolog-e? 30-án megyünk varratszedésre! Addig is érdekelne!
22. 4dim (válaszként erre: 21. - Visnyeineagi)
2015. szept. 20. 17:38
Engem novemberben fognak muteni. Milyen a mutet utani elso nap?
2015. febr. 24. 17:20
sziasztok! 2015. február 3-án műtöttek cement nélküli bal oldali csípőprotézissel. 62 éves nő vagyok, szeretnék tapasztalatot cserélni hasonló sorstársakkal. 3-dik hete jár ki a gyógytornász heti 4 alkalommal. szép lassan fejlődök. Sajnos gerinc bántalmaim is vannak, ezek a műtét után felerősödtek olyan módon hogy éjszaka rosszul alszom, ha valakinek hasonló gondja van kérem szóljon hozzá!
2011. dec. 7. 13:45
Sziasztok! Én egy 18 éves lány vagyok. 2011 november 17dikén műtöttek, jobb oldali csípőprotézist kaptam. Majdnem 8 órás volt a műtét mivel súlyosabb volt az éllapotom, mint amire számítottak a dokik. Szükséges volt ez már mivel a forgó egyre jobban csúszott feljebb a medencémbe. Ez onnan adódott, hogy kiskoromban elkezeltek. Megoperáltak csípőficammal, holott egészséges voltam. Tele vagyok hegekkel már. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi ideig fognak fájni az izmok, az izületek ennyire nagyon? Fél évet mondtak nekem mire helyrejövök. Elegendő lesz annyi? Fájni fog még műtét után a lábom? Köszönöm
19. Ágota 77 (válaszként erre: 18. - Ágota 77)
2010. nov. 3. 13:34
A műtét után 2 hónappal visszament az eredeti szakmájába dolgozni (szerkezet lakatos).
2010. júl. 8. 08:18
Még csak annyit tudok, hogy tegnap hazahozta a mentő. Mivel 100 kilométerre lakik a klinikától csak mentő hozhatta, persze este lett mire hazaértek.
17. baloghany (válaszként erre: 15. - Ágota 77)
2010. júl. 7. 22:24
és hogy van ?
16. baloghany (válaszként erre: 14. - Ágota 77)
2010. júl. 7. 22:23

Na jó ne úgy képzeld el, hogy nyomja mint állat :)) Kézigázzal ment és csak picit a feelenig miatt :DD

Elvileg a dokija szerint nincs szüksége gyógytornászra de a körzeti doki csak hívott neki egyet. Amúgy apám tök jól van. Alig fekszik egész nap járatja magát, tehát meg van neki a gyógytorna.

2010. júl. 7. 21:16
Az én ismerősöm már ma hazajöhetett, műtét után 8 nappal.
14. Ágota 77 (válaszként erre: 13. - Baloghany)
2010. júl. 1. 07:24

Traktorra??? Húúú...

Mi újság a fájdalommal? Gyógytornára van szüksége?

13. baloghany (válaszként erre: 12. - Ágota 77)
2010. jún. 29. 23:18
Köszi már otthon van és bakker már traktorra ült :( (Mezőgazdálkodnak a szüleim) De faterom nem normális, hogy műtét után 1 héttel már vagánykodik. A nővérét tavaly műtötték ugyanígy csípőprotézist kapott és ő már beszélt a fejével, hogy ezt most hagyja abba!!!
12. Ágota 77 (válaszként erre: 3. - Baloghany)
2010. jún. 28. 12:56
Hogy van Apukád?
11. Ágota 77 (válaszként erre: 9. - Szimba)
2010. jún. 26. 22:14

Köszönöm, hogy leírtad. Nagyon jól hangzik, hogy ilyen gyorsan (persze mihez képest) felépültél.


A többi hozzászólásokban írták, hogy jártak gyógytornára, vagy hozzájuk járt a gyógytornász. Neked is volt rá szükséged?


Kiderült, hogy ilyen fiatalon miért kellett protézist beültetni Neked?

2010. jún. 26. 22:08
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!
9. szimba (válaszként erre: 5. - Ágota 77)
2010. jún. 26. 21:25

Az első protézisemet 25, a másodikat 28 évesen kaptam. Értelemszerűen cement nélküli, mert nagy valószínűséggel még cserélni kell, és ezt könnyebb.

Nálam nagyon gyorsan ment a felépülés, bár nem tartottam be teljesen az orvosi utasításokat. Ezt persze nem ajánlom! De nekem szerencsére nem lett így se bajom. Én kb. 2 hétig mankóztam rendesen, utána még 2-3 hétig egy mankó, meg persze igyekeztem nem ránehezedni. A második műtétem február végén volt, és április elején már minden segédeszköz nélkül gyakorlatilag körbesétáltam a Margit szigetet.

Szinte már eszembe se jut, hogy protéziseim vannal. Ha nem lennének a hegek, meg nem emlékeznék a műtétekre, sokszor el se hinném, hogy bent vannak! :)

2010. jún. 26. 21:18
Engem kilenc éve, 2001. júniusában műtöttek. Két hétig voltam a kórházban, műtét után másnap már fel kellett kelni. Itthon minden nap jött a gyógytornász, az rengeteget számított. Hat hétig rendes mankót használhattam, utána botot, szeptemberben már bicikliztem. Az a nagyon fontos, hogy nem szabad elesni. Én a 9 év alatt 3x estem el, de szerencsére nem lett semmi baj. Nem szabad emelni, stb. de amikor már jól érzi magát az ember, azt nem tartja be. Bár előbb mentem volna, előtte nagy fájdalmaim voltak.
2010. jún. 26. 21:12

A férjemet 2006 októberében műtötték csípőprotézissel, a barátnőmet idén januárban. Mindketten azt mondták, ha tudják "hogy csak ennyi" akkor régen belevágnak, ugyanaz az orvos műtötte őket.

Két nap fekvés, utánna járókerettel séta, naponta annyi amennyi jól esik, hat hétig, majd a bot fél évig.

A műtét után másnap a gyógytornász "enyhe vigyorral szadizott" (ők mondták).

Itthon a gyógytornász naponta jött megtornáztatni, hat hétig. Három hónapig minden nap hasba kellett adni vérhígító injekciót.

Félév után el lehetett hagyni minden segédeszközt.

Tudom, hogy vannak orvosok akik nem javasolnak ennyi, és ilyen segédeszközöket.

2010. jún. 26. 21:11

anyukámnak tavaly volt előbb az egyik majd a másik oldalán is. a technikai részleteket (cementes-e) nem tudom, mindenesetre azért elég hosszú ideig tartott amíg felépült.

a műtét után a varratszedésig volt a kórházban (kb 10 nap), utána rehabilitációra ment (másik kórház), ahol minden nap többször gyógytornáztatták és hasonlók. ott talán 5 hetet volt mindkét oldali műtét után.

mikor onnan kijött, azért csak úgy nagyon óvatosan tudott járni, főleg a műtött oldalán, de folyamatosan többet és jobban tudott menni.

mondjuk ő azóta is minden nap tornázik vagy egy órát, azokat a gyakorlatokat végzi amiket a gyógytornász tanított neki.


szóval hosszú a felépülési folyamat, de gondolom megéri, mert állítólag nagyon fáj előtte az elkopott csont.

5. Ágota 77 (válaszként erre: 4. - Szimba)
2010. jún. 26. 21:10

Az én ismerősöm 26 éves fiatalember, engem érdekelne a Te tapasztalatod.

Mikor műtöttek Téged és hogy vagy azóta?

2010. jún. 26. 21:00
Sziasztok! Nagyban függ attól, hogy cementes vagy cement nélküli protézist kapnak/tak. A fiatalabbak szoktak cement nélkülit, az enyéim is azok, azt el tudom mondani, hogy zajlik ebben az esetben.
2010. jún. 26. 20:46
Apumat hétfőn műtötték, még kórházban van. Én is kíváncsi lennék a lábadozási időszakra.
2010. jún. 26. 20:34

Sziasztok!

Egy kedves ismerősömet pár nap múlva műtik a debrecieni ortopéd klinikán.

Arra lennék kíváncsi, hogyan zajlik a lábadozás a műtét után. Mennyi idő múlva lehet felkelni, járkálni, hazamenni.

2010. jún. 26. 20:32
Csípő protézis műtét utáni lábadozás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook