Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Strokos betegről bővebben. fórum

Strokos betegről bővebben. (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. ápr. 28. 09:34
Sziasztok. Köszönöm a befogadást. A tapasztalatotokra lenne szükségem. Apukám 3 hete agyvérzést kapott. Sajnos a vírus miatt nem látogatható. Az orvossal csak telefonon tudok beszélni, aki még saját magát sem kedveli. Tehát úgy vettem ki a szavából, hogy vérzéses, és rög is van az agyába. Ismerőssel megnézettem a kórházi doksikat, ők ödémát látnak a leleten. Jobb oldala sérült, beszélni tud, karjai mozognak, lába gyenge. Már lábra tudják a tornászok állítani. Amiért kérem a tapasztalatotokat: esténkén nagyon zavart az állapota, agresszív is. Még most is nagyon erős. Két masszív ágyat rúgott már szét. Nektek volt már ilyen beteggel dolgotok? Mondjátok, hogy elmúlik. Addig nem jöhet ki a kórházból, amíg zavart esténként. Én már felkészültem a haza jövetellel kapcsolatban. Kérlek mondjátok, hogy elmúlik ! A rehabilitációjával elboldogulok.
41. drtm
2010. dec. 14. 17:00
orvosként -a már barátnőmmé lett- betegtársam átélte mindezt. Jelenleg a rehabilitációra szorulókon egy speciális módszerrel segit...jó eredmennyel. Ha valakinek szüksége van rá szivesen megadom az elérhetőségét.
40. katha01 (válaszként erre: 39. - Marcibaba)
2010. nov. 3. 12:09
köszönöm. neked is minden jót. remélem az idő majd teszi a dolgát.
2010. nov. 1. 11:57
részvétem én is átéltem ezeket a szörnyű dolgokat
2010. okt. 25. 15:11
már feladta, 11-én elment. Kapott még egy strok-ot és ez elvitte. :((
37. katha01 (válaszként erre: 36. - Vevemama)
2010. szept. 30. 15:28

Szervusz, és köszönöm.

Apukám valamivel stabilabb de a tüdőgyulladásának szövődményei vannak sajnos. Most már úgy néz ki 12-én kerül át a Rókusba de ezt is cirkusz árán sikerült csak kiharcolni. A doki még mindig hazaküldeni, 200 fölötti vérnyomással, szövődménnyel és állandó szívpanaszokkal.

Én is hallok arról h lehetetlen állapotból felállnak emberek és tény h ez a hathatós és lelkiismeretes orvosi segítségen is múlik.

Az apukám feladja sajnos, látom ahogy ránk néz. :( De bizakodunk tovább .

2010. szept. 25. 16:32
Nagyon sajnallak ismeretlenul is.Tudom milyen az mikor ott allsz a beteg agyanal es nemtudol segiteni nemtudod mit tegyel.Nekem a29eves fiam kapott agyverzest5evvel ezelott.Amentosok nemakartak elvinni a korhazba mondvan bevan rugva.Sohase iszik.De minden elismeresem a miskolci korhaze es a kezeloorvosae dr Lovasz Ritae na meg kellett egy nagy adag elni akaras.Es minden tiszteletem a menyeme aki hajnaltol estig ult az agyanal.Olyan nagymerteku volt a verzes hogy akkor azt mondtak az orvosok 1000betegbol egy ha tuleli.CSak azert irtam le a tortenetunket hogy vannak meg jo apolok orvosok es persze csodakVera
35. katha01 (válaszként erre: 34. - Marcibaba)
2010. szept. 25. 11:42
szívből sajnálom :(
2010. szept. 21. 11:07
Igen nagyikám sajnos meghalt.
2010. szept. 17. 12:13

Szervusztok!

Az apukám szept 04-én kapott szrtókot. Vele voltam otthon zavaros volt a tekintete és csak feküdt gyorsan hívtam mentőt. Teljesen lebénult a jobb oldala és a beszédközpont. A vérnyomása állandóan 200 fölött volt. Átszállították a Korányiba a belgyógyászatra mert kiderült, h tüdőgyulladása meg veseelégtelensége van. 10 napig volt kritikus állapotban, most h kicsit jobban lett a főorvos aki a kezelő orvosa haza akarta adni 24 órás állandó felügyelet mellé. Gondolta mivel sokat vagyunk nála és ápoljuk- etetés(csak pépeset, itatgatás, és a bátyám már pelenkázza is) mi el tudjuk látni. 2 nappal előtte még kritikus volt az állapota. Szóval beszéltünk vele h nem tudjuk vállalni, és azt mondta amíg nem kerül át rehab kórházba ott marad (egyébként azt is mi kértük eszébe sem jutott mondani) Ma meg közölte h nincs hely hétfőn oda visszük ahova akarjuk. Most az osztályvezetőn múlik minden.

Apu depresszios és gyakran látjuk rajta h egyáltalán nem ismer fel minket és mindenhol jár csak ott nem. Agylágyulás miatt. Nem beszél már azt az 1-2 szót sem amit eddig. Gyógytornász jön minden nap ennek eredményeként 2 napja fájlalja a jobb kezét. De be van dagadva kegyetlenül. Mi forgatjuk kenegetjük de már így is van 2 seb a hátán.

Az a szörnyű. hogy csütörtökön kint volt az ügyeletes orvos és akkor elmondta h nagyon gyenge nem tudja kordinálni a mozgását és alhasi görcsei vannak- a doki azt mondta nem indokolt az állapota kórházi kezelésre. Hetekkel ezelőtt a Korányiban feküdt mert alhasi görcsi voltak. 3 nap alatt 1 vérvétel volt semmi több. Hazaküldték és a záróra azt írták rá h önként távozott.

no comment..

Most rehabilitációs kórházat keresünk ahová nem hetek múlva kerülhet át.

Nagyon elkeserítő a helyzet.

2010. jún. 30. 09:08
Én is mondhatom hogy lassan, de kinyírják, miért ilyen az egészségügy? Miért nem foglalkoznak a betegekkel? Ja és felháborító, hogy letelt a 90 nap hogy kórházban van, és havi 37200 forintot fizetek, ha letelik a 180 napja, amit nem biztos, hogy megér, olyan állapotban van ez a duplája lesz. Ti tudtok erről, miért kell egy 81 éves nénikének, aki ledolgozta az életét és utolsó napjait éli, azért fizetni, hogy hagyják haldokolni a kórházban. Napi kétszer átpelenkázzák, benyomják az orrszondába néha-néha a kaját, hiszen annyira lefogyott, hogy rendesen tuti nem etetik, és ennyi. Gyógytornászt nem kap, és a dekubitusoktól mindene fáj. Nem szenved eleget?
31. Hmkati
2010. jún. 29. 11:47

Mamát hazaadták, gyakorlatilag meghalni. Hasmenést szedett össze az osztályon. itthon kiszáradt. megszüntették akaratunk ellenére az orvosi ügyeletünket. Nem akart ki jönni Kecskemétről a doki. Végül ki méltótatott fáradni ,és megalázta mamát, és a hozzá tartozúkat.

A stroke után gondos ápolással 5 hétig tudtuk segíteni életben tartani.

30. Hmkati
2010. jún. 29. 11:42

Az én nagymamám 3 ve hal meg. Gyakorlatilag kinyírták a kórházban. Tudom ez kemény, de ez igaz!

Fél oldala bénult, elvesztette a beszéd készségét, de mindent értett. Inkontinensé vált teljesen. A nyelőcsöve is bénult. Nem táplálták, két nap után már a gyógytornász sem foglalkozott vele. Forgatni csak a család, persze jöttek a dekuk.

S ami a legborzasztóbb, azt írták a zárójelentésre, hogy eszik. Sőt a kérdésre a nővér közölte: ez az utasítás ezt kell írni!

Hol volt ez? Abban az "év kórházában", a hol ezen cím elnyerése után meghalt mandula műtét után egy kisfiú.

Szomorúan olvasom a ti történeteiteket. De másé reményt ad.

29. misz
2010. jún. 26. 22:24

Az én nagyim 3 strok-on van túl, 79 éves. Az első kettőnél nem volt komoly gond, de a 3. után azt mondták, nincs remény.

Csak feküdt egész nap üres tekintettel a semmibe meredve. Igaz, fel lehetett ültetni, ha etetni akarták totál pépes ételt be lehetett tenni a szájába. De nem beszélt, pelenkázták, és semmilyen közeledésre nem adott visszajelzést. Csak nézett ki a semmibe. Borzasztó volt.


Minden nap jöttek a gyógytornászok. És az anyukám egyszerűen fanatikusan ápolta. Minden nap reggeltől estig ült mellette, és beszélt-beszélt hozzá. 6 héten keresztül.

A 7. héten mama megszorította a kezét és ránézett. Itt fordult valami. Javulni kezdett. A főorvos nem akarta elhinni. 3 hónap kórház után hazaengedték.


Most másfél éve a strok-nak.

Mama bottal járkál, kísérettel elmegy a wc-re, önállóan eszik, szavakkal válaszol, és mosolyog az 5 és 1 éves unokáira. :)


Vannak csodák, ha ritkán is. :)

Kívánom, hogy úgy alakuljanak a dolgok, ahogy a Nagymamádnak a legjobb lesz! Hátha neki is sikerül. :)) Tiszta szívből kívánom!!!

28. bige
2010. jún. 26. 16:46

nem, nem ismerem.

matracot mindenképpen próbáljatok meg szerezni szegénynek

2010. jún. 26. 16:40
Szikszó, nem tudom ismerős-e Borsod megye
26. bige
2010. jún. 26. 16:37
hol van kórházban?
25. bige
2010. jún. 26. 16:37
pl. : [link]
24. bige
2010. jún. 26. 16:34
kérdezzetek rá a kórházban, és ha nem adnak, akkor mindenképpen érdemes lenne körülnéznetek. másképp nem fognak a sebei meggyógyulni:(, és újabbak keletkeznek. nem olcsó dolog, de használtan is lehet kapni.
2010. jún. 26. 16:31
nem, néha fordítgatják a nővérek és kipárnázzák a térdét vagy a karját, de nem kaptunk decubitus matracot
22. bige (válaszként erre: 21. - Marcibaba)
2010. jún. 26. 16:29
..és nem kaptok decubitus matracot?
2010. jún. 26. 16:26
már nagyon sok seb van rajta, felfekvés neki már fáj minden mozdulat, masszírozni szoktam a kezét és lábát, de azt is csak nagyon óvatosan lehet, nagyon fáj neki, látom az arcán
20. bige
2010. jún. 26. 16:23

:((( igen, sajnos tudom:(((

...és ha Te ott vagy - nem tudod felültetni legalább?

2010. jún. 26. 16:21
nem mozgatják, így igaz nem foglalkoznak vele, mert az orvosok szavából úgy veszem ki teljesen lemondtak róla, hiába ad az ember pénzt, pénzt minden kevés
18. bige (válaszként erre: 17. - Marcibaba)
2010. jún. 26. 16:18
gyógytornász nem foglalkozik vele? nem mozgatják?
2010. jún. 26. 16:16
Az egyik kézfeje, és karja teljesen kezd bedagadni, és begyulladni a rossz vérkeringés miatt
2010. jún. 26. 16:16
az orvosok szerint ő már csak van, vagyis csak vegetál, mert még bírja a szíve, ahhoz képest elég sokáig is bírja.
2010. jún. 26. 16:15
nem tud járni, és beszélni sem, sőt mint írtam enni sem, orrszondán etetik, pépes ételeket viszek neki, bébiételt, joghurtot, levest, ivólevet, teát,
14. bige
2010. jún. 26. 16:14

:((((megértelek. akkora javulás viszont sajnos biztos, hogy nem várható, hogy neki jó legyen:(((

valószínűleg ő is feladta, ha nem reagál:(((

2010. jún. 26. 16:14
azt mondják jobbik eset lett volna ha agyvérzést kap, mert az felszívódik, és jobban helyrejöhetett volna, de ez nem agyvérzés hanem agylágyulás, ami azt jelenti, hogy elhal az agy bizonyos része, és az már nem jön többé helyre
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook