Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az a nyákdugó? És hogy néz ki? fórum

Mi az a nyákdugó? És hogy néz ki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. febr. 17. 13:37

Sziasztok!

Én most vagyok 38 hetes terhes, 5 napja ment el nálam a nyákdugó nagy része. Azóta szinte minden nap távozik még egy kis adag. Én leginkább, bocsi a kifejezésért, de a takonyhoz tudnám hasonlítani. A színe véres, pirosos, barnás, sárgás volt. Azóta inkább sárgás körömnyi vagy még kisebb, de ugyan olyan állagú valami távozott még belőlem.

53. Nati89
2010. jan. 6. 04:57

Hali!

Bár ahogy nézem, már elég rég érkezett ehhez a topikhoz hozzászólás, azért gondoltam én is leírom a tapasztalataimat.

Most vagyok pont 38 hetes, 3 hete riogatnak az orvosok, h bármelyik pillanatban szülhetek, mert 1 ujjnyira nyitva a méhszájam (konstanas 3 hete, változás semmi) és rendszertelen, úgymond "jósló fájásaim" voltak/vannak időnként, amire ha nem mondják h fájások, magamtól rá nem jövök, mert egyáltalán nem fájdalmas, pusztán szokatlan, enyhén feszülő érzés. Azóta sem szültem meg, bármiféle nyákdugó szerűséggel sem találkoztam még. Anyukám "megnyugtatott", h ő egyáltalán nem vett észre ilyesmit, mikor anno engem szült, és neki a fájások is csak közvetlenül szülés előtt pár órával kezdődtek, továbbá a magzatvíz sem folyt el, úgy kellett repeszteni a magzatburkot.

Tehát én 21 évvel ezelőtt minden megelőző fájás, feltűnő nyákdugó távozás és magzatvíz elfolyás nélkül születtem meg, pont időre. Ezzel szemben van olyan ismerősöm, akiből a szülés előtt 2-3 héttel már távozott a nyákdugó. Ez tényleg egyénenként változó, a terhesség közeledtét jelző jelek mindenkinél máskor és máshogy jelentkeznek, ha egyáltalán jelentkeznek.

Majd még írok, ha esetleg találkozom ilyen nyákdugó szerűséggel és/vagy megszülök... :)

52. Sena (válaszként erre: 47. - Ancsa84)
2009. aug. 25. 18:46
Én is hallottam olyat hogy szülés előtt pár nappal megváltoznak az arcvonások, valószínűleg a szövetek jobban megkötik ilyenkor a vizet.
51. Sena
2009. aug. 25. 18:44
Nekem az első terhességnél több darabban jött ki a nyákdugó, az elsőt épphogy észrevettem mert épp zuhanyoztam közben. De még 2 héttel ezután sem indult meg a szülés, meg kellett indítani mert már 10 nappal túlhordtam. Szóval a dugó távozása csak annyit jelent hogy egyszer valamikor szülni fogsz. :))
50. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 49. - Ancsa84)
2009. aug. 6. 09:38
szívesen máskor is:)
49. ancsa84 (válaszként erre: 48. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 6. 08:50
Értem!Köszi a választ!:))
48. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 47. - Ancsa84)
2009. aug. 5. 20:48

szija:D

hát...ezek közül csak a has leszállását tudom 98%-os biztonsággal mondani(ugyanis van akinél beindul a szülés,a baba viszont mégsem illeszkedik be...na de ilyen csak nem lesz:))de amúgy a pocak leszállás sem közvetlenül a szülés beindulására,hanem a közeledtére figyelmeztet csak.. arra h a picur kezd beilleszkedni a méhszáj fölé... aztán amikor el kezd odalent feszíteni a pocakod,akkor a kis buksijával nyomást gyakorol a méhszájadra,ami el kezd majd tágulni...úgyhogy a beindulást inkább az alhasban kezdő fájások rendszereződésétől és erősödésétől számítsd majd:)

a többi amit írtál(arctorzulás, a szád kifordulása stb.) már inkább magára a szülésre vonatkozik, amikor már rendszeres erős fájásaid lesznek.. :)

ne aggódj:)

rem jól válaszoltam... de kérdezz nyugodtan:) sok sikert!

2009. aug. 5. 17:14

Vikus!

Arra lennék kíváncsi,hogy neked,mint (majdnem)szülésznőnek,mi a véleményed a "népi hagyományokkal" kapcsolatban,a szülés idejére vonatkozóan? Gondolok itt arra,hogy nekem mindenki azt mondogatja,hogy majd akkor indul be,ha majd leszáll a hasam teljesen,ha eltorzul az arcom,ha kifordul a szám,ha megszáll valami nyugodtság stb!

Szerinted van ezeknek valami valóság alapja??

46. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 45. - Ancsa84)
2009. aug. 4. 20:22

oksi:)Várom:)

Vigyázz magatokra:)

45. ancsa84 (válaszként erre: 44. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 4. 20:18

Épp 38hetesek vagyunk!

Köszi,nagyon aranyos vagy!Szép szakmát választottál!

Ha bármi kérdésem van,írni fogok!:)

44. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 42. - Ancsa84)
2009. aug. 4. 20:16

Hányadik héten is vagy most??

am bármi kérdésed van,amire tudok szívesen válaszolok:)

Lehet korom alapján fiatal vagyok,és nem tapasztalt anyuka,de mégis csak hamarosan végzett szülésznő:)így ha bízol bennem,kérdezz nyugodtan:)

és sok sikert a mielőbbi babázáshoz:)

43. ancsa84 (válaszként erre: 41. - Vanianyu)
2009. aug. 4. 19:56
Engem is jól megvizsgált a múlthéten,és ma is...nyálkás váladék volt,de eddig jutottunk...egyelőre!
42. ancsa84 (válaszként erre: 40. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 4. 19:55
Köszi!:) Hát most annyi a helyzet,hogy 1ujjnyira nyitva vagyok,bármikor lehet bármi,de túlhordás is lehet!Ezt mondta ma a dokim!
2009. aug. 4. 11:37
Szia engem pénteken jol megvizsgállt a dokim,nagyon fájt hazafele is,este jött belölem nyálkás rozsaszines váladék,hajnalba elfolyt a magzatviz,délbe megszületett a lányom.
40. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 39. - Ancsa84)
2009. aug. 4. 10:00
Sok sikert! majd írj ám,h mi a helyzet:)
2009. aug. 4. 09:56

Köszi a válaszokat!

Akkor lehet,hogy nekem inkább a vizsgálattól volt,és mégsem a nyákdugó!

Ma megyek orvoshoz,utána majd többet tudok!:)

38. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 25. - Petrikek)
2009. aug. 4. 07:45
a kinézeti vélemény pedig egyéni gusztus dolga... szerintem pl a méhlepényben sincs semmi gusztustalan... de persze szülésznőhallgatóként ezt én könnyen mondom,hisz hozzá vagyok szokva... de pl jobban undorodom egy adag emberi vagy bármilyen másnemű ürüléktől...hiszen annak a szaga sem semmi... és a méhlepény már csak funkcióját tekintve is kivívja magának a tiszteletet a másik dolog mellett:)
2009. aug. 4. 07:42
Nem a nyákdugó színe és nem is az állaga számít... egyénenként változó.. és hogy elkeserítselek titeket,a távozás idejéből sem lehet konkrétan következtetni a szülés várható időpontjára.. mert ez is egyén függő...ugyanis lehet h a dugó távozik.. de mégsem tágul tovább a méhszáj egy ideig...úgyhogy a szülés beindulása inkább a méhszájtól függ,mint a nyákdugótól:) a méhszáj állapotát pedig csak az orvos tudja pontosan meghatározni...úgyhogy felesleges előre találgatni.. mert ha valakinél ez másképp alakul,lehet megijed,hogy nála miért nem úgy van,ahogy a többiek mondták... felesleges pánikot kelteni... állagra lehet hígabb,sűrűbb, színre lehet átlátszótól a fehéres-sárgán keresztül a pirosas-barnáig akármilyen,és távozhat bármikor... minden egyén függő... ilyen téren kóros eset nincs..csak egyéni:)
36. petrikek (válaszként erre: 34. - Ancsa84)
2009. aug. 4. 05:33

szia!

szülés előtt elég nagy mennyiségű.... szerintem te nem ezt láttad

2009. aug. 3. 10:52

Nem csak a szülés előtt fedi a méhszájat a terhesség alatt, hanem minden hónapban peteérés előtt pár nappal távozik (általában elfolyósodva, ezt hívjuk tojcsi nyáknak, de valakinek, nekem is egyben), így a spermiumok be tudnak jutni majd a petesejtig. egész addig fizikai képtelenség lenne, olyan sűrű dugó ez a dolog. Én gyakorlatilag így, hoyg ezt figyeltem mikor távozik plusz ovuteszttel lettem várandós. Ha előbb rájövök mi ez, akkor nem szedem a fogamzásgátlót 8 évig:S

Szóval nekem peteérés előtt 2 nappal egy egy-két körömnyi áttetsző vagy kicsit sárgás zselégolyó. Nagyon mókás:D és főleg boldogság, hoygtudtam, jön a PÉ. Szülni még nem szültem, majd decemberben. Akkor is leírom a tapasztalatot a nyákdugóról:)

2009. aug. 2. 19:20

Sziasztok!Remélem jár erre valaki....

Engem az érdekelne,hogy kb milyen mennyiségű ez a nyákdugó?Mert nekem kb 2napig,miután megvizsgált a doki,először pirosas-barna,majd sárgás-barnás folyás szerű,nyálkás dolog volt (de nem darabos)!

Mivel ez lesz az első babám,nem tudom,hogy most ez a nyákdugó lehetett,vagy inkább csak a vizsgálattól volt ez a dolog!??

Köszi előre is.....

33. 5e48d37001 (válaszként erre: 32. - Sgbarbi)
2009. ápr. 2. 21:46

Szia!

Nálam ez úgy volt,hogy a lányomat már 3 nappal túhordtam,mikor éjjel fél kettőkor kimentem a Wc-re pisilni,és akkor vettem észre a piros vastag nyálkás valamit.sejtettem,hogy anyákdugó,lefeküdtem és körülbelül 10 perc múlva jött az első fájás.Fél 5 kor mentem be a korházba és délután 14 óra 20 percre született meg a lányom.

2009. ápr. 2. 10:39

Sziasztok!

Ha jól értelmezem, akkor ezt nem is mindig veszik észre a kismamaák? Nekem az első gyerkőccel egy nappal a szülés előtt ment el, most a másodikkal, aakivel holnapra vagyok kiírva, se híre se hamva... Pedig mindig figyelgetem, hátha jelzi már a szülés közeledtét! De eddig semmi. Lehet, hogy akkor csk nem vettem észre...?

2009. márc. 6. 23:12
Nekem az első gyereknél a szülés napján ment el vizsgálat után. Picit véres nyálkás volt. A 4. gyerekünknél viszont vagy két hétig jött ez az izé. Minden nap azt hittem, hogy szülök...:)
30. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - Elizabeth3)
2009. febr. 16. 10:32
1 héten belül tuti:)))))gratulálok.))
29. agis
2009. febr. 16. 10:09
nem tudom milyen :)
2009. febr. 16. 08:40

Nekem ma hajnalban ment el a nyákdugó.

Feb. 20-ra vagyok kiírva és egyből tudtam, hogy mi az. Nyálkás, barnás, néhol színtelen és kocsonyás állagú, de van hogy folyékony néhol.


Aki azt írta, hogy sosem látott ilyet az azért lehet, mert a hüvelyben felhígul és vizes nedvként távozik, mint a rendes hüvelyváladék csak kicsit több, ezért nem veszik észre sokan.


Kíváncsi vagyok mikor születik meg a pici fiam.

27. Ymanie
2008. okt. 24. 15:34
én csak a harmadik gyereknél találkoztam vele.Még otthon,két fájás között csúszott ki,véres-nyálkás valami volt,két óra múlva szültem meg.
2008. okt. 24. 14:56
Sziasztok. Nekem az első fiamnál nem volt a másodiknál amikor mentem a szülőszoba felé akkor két lépés között esett a földre. Véres, nyálkás, zselés. Két óra múlva megszületett Máté.
2008. okt. 24. 14:00
Nyálkás, sűrű és elég gusztustalan. Ennél már csak a méhlepény néz ki rondábban...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook