Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliába való költözés három kisgyerekkel, mik a lehetőségek? fórum

Angliába való költözés három kisgyerekkel, mik a lehetőségek? (beszélgetős fórum)

13. elszabadult hold (válaszként erre: 8. - B59e85f65a)
2010. dec. 20. 21:25
Volt sógornőm 3 éve TAKARÍT Svájcban. Idén vett itthon egy kocsit meg egy lakást...
12. nyecsus (válaszként erre: 1. - Lizocska82)
2010. dec. 20. 21:20

szia!

Mi is kimegyünk, nálunk 2 kisgyerek van. Párom már élt kint régebben. Amik mindenképpen kellenek: biztos szállás, biztos munka, pénz amiből éltek az első hónapban, illetve amiből kifizetitek a bérleti díjat, ami úgy átlagban 250-260 ezer Ft. És arra is kell pénz, hogy ha bármi van, haza tudjatok jönni. Ismerősök se jönnek rosszul, ha vannak kint. Ha ez mind megvan, akkor go. Itt ugyanis nem lehet létezni. Angliában pedig magával tűnt rögtön egy pozitív világ.

2010. dec. 20. 21:09

Csak nagyon megfontoltan, és megtervezve vágjatok bele. A nyelvet mindenképp beszélni kell, legalább alapfokon, és pár hónap tartalékkal is rendelkezni kell, mindenre felkészülve.

Talán valóban az lenne a legjobb, ha előbb a férjed menne ki. Sajnos a hazai közvetítők soxor átverik az embert,és kint bár biztos nagyon sok a jó szándékú segítőkész magyar honfitárs, de az ember általában mindig a csalókba ütközik.

10. Akymo
2010. dec. 20. 21:09
Ha akartok jót mosolyogni nézzétek meg "okoska" hozzászólásait, fórumjait.Tiszta értelmiségi a csaj.
9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 3. - Reno77)
2010. jún. 28. 09:49
Továbbá, hogy nincs egy hasonló, esetleg kicsit gyengébb kvalitásokkal rendelkező saját állampolgáruk, aki betölthetné az állást.
8. b59e85f65a (válaszként erre: 2. - Mfv83)
2010. jún. 26. 21:14
nahat nahat milyen ember ismerö maga?hogy lehet ilyeneket ,feltetelezni, vadidegenekröl. lehet, hogy nem mindenkinek van egyetemi vegzettsege(AMIVEL OTTHON KILEHET ASEGGET TöRöLNI!!!!)es az eletben , külföldön peldaul többre viszi....es ha csak tanyertmosogat kezdetben többet keres mit egy agyasnagyokos,en 11eve elek külföldön nekem senki ne meselje be, hogy nem jo es 3gyerekem van, maradj csak otthon es legy büszke akimagaslo bizonyitvanyodra... jo estet.beatrix
2010. jún. 25. 23:46
Szerintem ugy jartok a legjobban, ha eloszor a ferjed megy ki, elkezd dolgozni es kivesz egy megfelelo meretu lakast, majd aztan kovetitek.
6. 4094b8e380 (válaszként erre: 5. - Lizocska82)
2010. jún. 25. 21:27
én nem mennék, se családdal, se család nélkül. egy jóbarátom hónapok óta próbálkozik ott, vannak magyarok, de általában egyedülállóak, a szállás vagy botrányos (totálisan lepusztult) vagy megfizethetetlen, munkája a legtöbbnek nincs, csak járják a job központokat és reménykednek. a jóbarátom először a saját feje után ment, nem talált semmit, visszajött, utána valami hazai szervező segítségével ment ki akik ígértek neki fűt-fát, azóta is kinn ül több mitn egy hónapja, munka nincs, már itthonról küldenek ki neki pénzt, szó szerint éhezik.
5. lizocska82 (válaszként erre: 2. - Mfv83)
2010. jún. 25. 20:41
Á értem szóval nálad az egyetemi végzettségnél kezdődik az ember. Bocs,hogy nekünk nincs olyanunk. És már megbocsáss honnan veszed azt,hogy nincs semmi célunk? Hihetetlen,hogy három mondatomat elolvasva te ilyen nagyon ismersz. Ja és képzeld próbálunk boldogulni itthon, 5 év alatt többet elértünk mint sokan mások nem. De persze ezt te biztosan jobban tudod ,hiszen annyira ismersz!!!
4. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 1. - Lizocska82)
2010. jún. 25. 20:40
Az egy dolog,hogy drága a szállás,de gyerekeseknek nem szeretik kiadni!Nekem most költözött ki egy barátnőm és a férje hónapokkal elötte kiment,hogy szállást szerezzen,mert szinte lehetetlen.Gondolom te még úgyse akarsz dolgozni.Hová is tennél 3 gyereket ott ? Az Óvdaféle nagyon drága.Elötte mindent nagyon meg kell szervezni,munkát,gyerek elhelyezés kell biztosítani:ÉS SZÁLLÁST!!!
2010. jún. 25. 20:34

Van már szállásotok, állásotok kint?

Enélkül nem szabad kimenni.

A szállás iszonyat drága, szó szerint. A megélhetés szintén. 1 fizetésből nem fogtok kijönni, max. ha felsővezető lesz a párod kint, ami max akkor lehetséges, ha innen küldi ki az anyacége, felsőfokon beszél angolul, megfelelő végzettsége van hozzá.


3 pici gyerekkel kimenni az egyik legdrágább országba úgy, hogy semmi konkrétum nincs, nem szabad!

2010. jún. 25. 20:29
Miért gondolkozol a költözésen, ha egyáltalán célod sincs és terved sem az ottani létre. Nem sok értelme van elmenni egy másik országba, hogy ott ne tudj mit kezdeni, ha itthon sem tudsz. Az ovodai és bölcsödei ellátás olyan dárga, hogy ha nem keresel rengeteget akkor az egyikőtök csak arra fog keresni, hogy azt fedezze, és azt a rengeteget nem ugy értem, hogy itthoni viszonylathoz képest,hanem az ottanihoz. Értsd:keresel3kilót, kitörölheted a segged, és eperszedéssel meg huscsontozással többet nem lehet. Ha meg van redes végzettséged, érvényesülj itthon!!!!Ha normális egyetemen szerezted a diplomádat kizárt, hogy ne kapj melót. Én mindenkitől azt hallom , hogy diplomás és nincs állása,pedig én most diplomáztam le és 3 igen 3 köztisztviselői állást is betölthetnék vele, szalnemhogy nics hanem még választhatok is.
2010. jún. 25. 20:22
Elgondolkodtunk a férjemmel,hogy lehet,hogy külföldre (Angliába) kéne költöznünk. Van három pici gyerkőcünk (4,3,1 évesek), így nem egyszerű a helyzet. De tudom,hogy vannak itt külföldön élő magyarok, tőlük szeretnék tanácsot kérni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook