Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax, változókor fórum

Klimax, változókor (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
434. Klaris
2019. jan. 18. 20:36
Sziasztok! gyors kérdés, közületek van valakinek tapasztalata a hormonpótlásról? Most vagyok 52 és nem jött meg 3 hónapja, borzasztó! A dokim azt mondta, hogy pótolhatom az ösztrogént és a progeszteront is krémekkel. Van erről tapasztalatotok? mindent köszi előre is! Lenzetto ugye az ösztrogén, na de mit javasoltok a progeszteronos krémből és főleg mennyit kenjek belőle naponta?
433. SzabóKriszta69 (válaszként erre: 402. - Ica972)
2018. szept. 26. 17:09
Szia Ica!49 vagyok jövőhèten mulik a 2. Mensim el!3 gyerek 2 szülès ès 2 èv spiràl utàn nekem is hirtelen jött hogy egyik naprol a màsikra elmùlik..2 ês fèl ève volt ugyan erőa nagyon erős vèrzèssel jâro de rendes időben jött mindig..ahogy feltettèk a spiŕàlt kezdett közti vèrzès /hamarabb kezdte 1 hèttel/,hangulatingadozâs verejtèkezès..Mùlt hêten levette a spirâlt a doki âllitolag nem lehetek terhes...azt mondta..
432. Betty51 (válaszként erre: 424. - Zsuska0)
2018. szept. 11. 15:22

Kedves Zsuska!

Tudom, hogy nem túlzol, ugyanígy voltam én is. Ráadásul ügyfélszolgálatos vagyok, óránként 2-3x tocsogtam a verejtékben éjjel-nappal,mellette lelkileg már toprongy voltam. A gyógynövény tartalmúak (most elnézést kérek azoktól, akiknek bevált,szerencsések)szó szerint semmit nem használtak. Szűrővizsgálaton megemlítettem az orvosomnak, az volt a kérdése:-és hol volt eddig? Kötelező vizsgálatok után Líviált kaptam. Egy hónapja szedem, hőhullám teljesen elmúlt,egész éjjel alszom,igaz pár kiló plusz, amit nem a gyógyszernek, hanem a nyugodt lelkiállapotomnak tudok be.(már totál be voltam kattanva,pedig meditáltam,jóga, stb. mindent bevetettem)Én bevállaltam a hormont. Újra élek. Köztudott, van kit megvisel, van akit csak érint a változókor. Ezért nem szabad ítélkezni senki döntése felett.Nekem lassan két éve volt méheltávolításom, ezért könnyebben felírták a gyógyszert, úgy tudom, bizonyos időnek el kell telnie az utolsó mensi után. Ne add fel,keress olyan nőgyógyászt,aki komolyan veszi a panaszaidat.

431. kuksi72 (válaszként erre: 425. - 5d51fd695b)
2018. aug. 27. 13:26
Nekem is ő írta fel
430. 5d51fd695b (válaszként erre: 428. - Zsuska0)
2018. aug. 26. 13:28
Pesten
429. Zsuska0 (válaszként erre: 426. - Ejmi)
2018. aug. 26. 13:03
Azt is kipróbáltam, de csak erősebbek lettek a tünetek. Egy liter folyadéktól még jobban izzadtam.
428. Zsuska0 (válaszként erre: 425. - 5d51fd695b)
2018. aug. 26. 13:01
Az a kérdés hol rendel? Komlói vagyok.
427. ejmi (válaszként erre: 426. - Ejmi)
2018. aug. 26. 11:06
DM-ben akart lenni
426. ejmi (válaszként erre: 424. - Zsuska0)
2018. aug. 26. 11:05
Nekem a lady klimax tea (DM nem kapható, és az e vitamin segített.
425. 5d51fd695b (válaszként erre: 424. - Zsuska0)
2018. aug. 26. 10:49
Ha megtudod oldani, menj el dr. Petróczi István nőgyógyászhoz, ő felírja a gyógyszert.
424. Zsuska0
2018. aug. 26. 09:30

Sziasztok.

49 éves vagyok négy hónapja múlt el a vérzéses. Az első hónap után jelentkeztek a hő hullámok és az erős izzadás, alapból is nagyon erősen izzadok. Óránként 2×3 szor kap el, időnként úgy hogy a szó szóros értelmében csöpög a karomról a víz, meg hát minden honnan, higgyétek el nem túlzok. Lelkileg teljesen ki vagyok készülve. Ez miatt már többször kerültem megalázó helyzetbe. Például szeretetem volna egy nyári rúhát venni de amikor meg látott az eladó nem engedte felprobálni.A barátom szakított velem mert undorítonsk talált.Most a munkahelyem került veszélybe, a lehulló izzadság tönkre tette a munkámat,megrendelés miatt lehet higy nekem kell a ködbért kifizetnem. Voltam nőgyógyászoknál mindenki azt mondta ,hogy korai még minden féle gyógyszer szedése, meg elvből nem írnak fel.Nem hajlandóak semmit fel írni. Kripobáltam több gyógynövény tartalmú csodaszert (Renifemin, Duofemin, Klimovitet, meg a témákat ) , de csak fel erősítették a panaszamiat.Tudnátok adni valami tanácsot mit tehetek ilyenkor?

423. ica972 (válaszként erre: 422. - Ica972)
2018. júl. 31. 09:32
De tüszőérlelő hormonnak hívják igazából.
422. ica972 (válaszként erre: 421. - Százas Evelin)
2018. júl. 31. 09:29
Egy hormon ami a petefészek működéséhez szükséges.A peteérést segíti.A megtermékenyülésben van szerepe.
421. Százas Evelin (válaszként erre: 420. - Ica972)
2018. júl. 30. 09:47
Mi az az FSH?
420. ica972 (válaszként erre: 419. - Ángyombángyom)
2018. júl. 30. 09:32
Nagyon köszönöm!😊.Ezt benéztem nem TSH hanem FSH.Nem igazán értek hozzá.Csak most ismerkedek a dologgal.Most lett muszály utána olvasgatni.Mégegyszer elnézést a félreinfoért!😉
419. ángyombángyom (válaszként erre: 418. - Ica972)
2018. júl. 22. 13:36
Tsh normális érték 0.5 -2.5 így. Fölötte esélyes az elulműködés [link]
418. ica972 (válaszként erre: 417. - Ángyombángyom)
2018. júl. 11. 22:01
Szia!!Ennek vannak tünetei?Miből tudhatom meg?Nincs egy éve,hogy kivizsgáltak ez ügyben és minden rendben volt a pajzsmiriggyel.Tudnál bővebben írni erről??
417. ángyombángyom (válaszként erre: 414. - Ica972)
2018. júl. 11. 21:42
Nem, akkor pajzsmirigy alulműködésed van..
416. ica972 (válaszként erre: 415. - Százas Evelin)
2018. júl. 10. 18:10
Köszi a vigasztalást!!🤣🤣.Addig akkor nem is tudok majd aludni?Minden tünetét produkálom.Hőhullám keményen,alvászavarok,ingerlékenység.Remélem minnél hamarabb elmúlik!!😊
415. Százas Evelin (válaszként erre: 414. - Ica972)
2018. júl. 10. 17:11
Majd elmúlik az is. Kis szerencsével elég hamar. Hallottam olyanról hogy még nyolcvan éven felül is kitartanak a hőhullámok, de gondolom az igen ritka.
414. ica972 (válaszként erre: 404. - Guruljka)
2018. júl. 10. 15:17
Köszönöm.Most 3.hónapja nem jelentkezett már.Vettem egy klimax tesztet.Erősen mind a 2 csík megjelent.Úgy tudom ez azt jelenti,hogy a TSH szintem magas.Tehát erőteljesen klimaxolok!!😉😕
413. Százas Evelin (válaszként erre: 412. - Kuksi72)
2018. júl. 9. 09:47

Nemcsak a méhem ugrott, hanem később mind a két petefészkem is, egyenként. Akkor voltam igazán frászban, nem lesz hormon termelésem. De volt, 57 éves koromig.

A petefészkekben meg ciszták lettek, mindig egy-egy betokosodott petesejt. Jóindulatúak voltak, de az már csak akkor látszik, ha kivették. Az fájt, feszített, muszáj volt megszabadulni tőle.

Tulajdonképpen szerencsés voltam. Jó sokáig elvoltam teljesen rendben. Most meg nagy nyugalom van, nekem már nem kell megfelelnem senkinek.

Azt hiszem, nem kérek már hormonpótlást. Úgysem leszek többet húszéves.

412. kuksi72 (válaszként erre: 410. - Százas Evelin)
2018. júl. 8. 16:50

Bennem is ott van a félsz. Évente megyek mammora es emlő uh-ra, roma index, teljes vérkép,vizelet,csontsűrűség, nőgyógy rákszűrés és hüvely uh. Félévente megyek (ezt én találtam ki, ettől nyugidtabb vagyok) emlő uh, nőgy.vizsgálat, hüvelyi uh.

A fog.gátlóról annit h igen benne de én speciel nem olvasgattam félévente a használatit.

En azért vágtam bele talán bátrabban mert 20 év foggátló szedésével, abszolut beavatkoztam a hormonháztartásomba. Most nem gátolom semminek a működését, csak ami hiányzik lett pótolva. Meg azért több kérdés is felmerült bennem mikor dönteni kellett: ösztrogén csak addig a barátunk míg előállítja a szervezetünk, utána már méreg? Ha a hormon emlőrákot okozhat, miert 40 ev felett kapjuk a mammora a behívot? Pont akkor amikor az ösztrogén is csökken a szervezetünkbe...Egy orvos azt vallja:"nem a hormontól leszünk rákosak, hanem a hormonhiánytól". Ez is elgondolkodtató.

Ezek mind olyan dolgok h mindenkinek magának kell a döntést meghoznia. Az h jól döntöttünk majd az idő megadja a választ...

411. Guruljka (válaszként erre: 408. - Kuksi72)
2018. júl. 8. 16:28
Miért vártad a tablettától, hogy a petefészek működését támogatja? Benne volt a tájékoztatójában, hogy meggátolja a peteérést.
410. Százas Evelin (válaszként erre: 406. - Kuksi72)
2018. júl. 8. 16:25

Nem lehet azt tudni, hogy mit vesz el a hormonpótlás az életből, lehet hogy időben semmit.

Erre valahogy nincsenek statisztikák. Vagy vannak? Csak én nem hallottam ilyenekről?

Neked bejött, az jó.

Egyszer én is kértem, a méheltávolítás után úgy éreztem hogy indokolatlanul hullik a hajam, azt rögtön a hormonhiányra fogtam. az orvos minden további nélkül felírta. A hajhullás megállt, viszont bezsírosodott a bőröm, és hízni kezdtem. Akkor meg attól kaptam frászt, leálltam vele.

Szinte semmilyen menopauzás tünetem nem volt soha, azon valahogy észrevétlenül estem át, mostmár egészen biztos túl vagyok rajta. Most 59 vagyok, és csak két éve kezdődött az, hogy csökken a libidóm, csökken az érzés intenzitása is aktus közben.

Ebbe én belenyugodtam, bár egy élettársat elvesztettem miatta.

Most ahogy olvastam, neked milyen egyértelműen jót tett a hormon, azért elgondolkodtam. De én még mindig félek tőle. Szedtem korábban vagy húsz évig antibébit, és akkor azok még jó nagy hormontartalmúak voltak. Akkor is felszedtem rögtön az elején vagy öt kilót, amit soha többet nem tudtam leadni. Ennyi hormon nekem szerintem elég volt.

Vagy talán mégsem?

409. Sziszi52 (válaszként erre: 408. - Kuksi72)
2018. júl. 8. 13:13
A szívemből szóltál, én is odadobok pár évet, de, amit élek az minőségi legyen, élvezhető:))
408. kuksi72 (válaszként erre: 407. - Sziszi52)
2018. júl. 8. 12:16

Én sajnos 20 evig védekeztem fogamzásgátló tabival. Most 45 éves eszemmel lennék 20 éves soha nem szedném be. Azt ugyanis elfelejtik mobdani a dokik h a fog.gátló nem a peteféstek műkődését támogatja, hanem elnyomja azt. Én abszolut ennek tudom be h 43 eves koromba a hormonvizsgalatom eredménye postmenopausa volt.

Ezért döntöttem úgy h leírom ide amit gondolok a pótlásról mert úgy látom h tabutéma és úgy kezelik sokan (még orvosok is)mintha a hormon az ördögtől való lenne. Persze a döntést mindenkinek magának kell meghoznia. Nem mondom h nem tartok tőle, de annyira jól érzem magamat mióta szedem h a hormon miatt nem fogok 90 éves koromig élni, csak 80 éves koromig de azt aktívan, minőségi életet élve...már azt mondom h megérte :)

2018. júl. 8. 11:52
Úgy gondolom én is az elején döntöttem és remélem helyesen. Már évek óta járok mammográfiára, csontsűrűség vizsgálatra és természetesen nőgyógyászati szűrésre, de úgy éreztem, még ha egy-két kg rám jött, ami furcsa volt, amíg nem maradozik ki a menzesz, maradok a gyógynövényeknél /remifemin, klimaxmix /ez vált be a legjobban/, de amikor már bedurvul a dolog, ezek már nem segítenek. Azért hezitál az ember, mert, ahogy te is írod, az orvosok sem állnak egyöntetűen a hormonpótlás mellett. És nyilván nem véletlen, mert minden ember más, mert lehet, hogy ami neked vagy nekem használ, a másik emberkének árt, mint ahogy a fogamzásgátlók. Én ezt is egy-két évig szedtem csak az életemben, mert nálam a naptár módszer teljesen bevált:)ezért sem fordultam azonnal a hormonpótláshoz. Remélem én is csatlakozom hozzád és jó tapasztalatokkal számolhatok be:)
406. kuksi72 (válaszként erre: 405. - Sziszi52)
2018. júl. 8. 10:24
Én már nagyon elején döntöttem. Nem vártam meg a hőhullám, alvásprobléma és társait. Nekem még "csak" szemszárasság, fényérzékenység, vizelettartás, bőröm állaga, fáradékonyság, hangulatingadozás, "öreg vagyok érzés". Mielőtt felírta az orvos elküldött csontsűrűség vizsgalatra és már így -0.3 volt (-1-től csontritkulás) Mindez úgy h nekem még évi 5-6szor volt havim. Most olyat kaptam ami ha még van szufla a szervezetembe, kicsit megtamogatja a petefészket. De mondta a doki ha nincs havim az se baj. Ez a hormonmennyiseg (2mg ösztogén, meg van a méhem ugyh 10 napon keresztül 1 mg progi) elég ahhoz h a hormon egészségvédő hatása érvényesüljön. De azért hihetetlen h orvos szakmai körökben is mennyire megoszlanak a vélemények. Pedig ha belegondolunk az inzulin, a pajzsmirigy tabletták, a fogam.gátló tabik is hormonok. Ezektől nem tart senki? Pedig ezek is hormonok. Akinek nem lehet természetes úton gyereke az tuti nem 2mg meg 1mg hormont kap, hanem ennek a 100 szorosát.
405. Sziszi52 (válaszként erre: 403. - Kuksi72)
2018. júl. 8. 09:37

Szia!

Nagyon örülök, hogy írsz a hormonpótlásról. Pocsékul érzem magam kb. 1 éve /52 éves vagyok/ a menzeszem tavaly nyár óta maradozik ki néha, világvége hangulat, hőhullám /ez zavar a legkevésbé/, libidó '0'. Most jutottam odáig, hogy elegem lett és a Margit Kórház klimax ambulanciáján kötöttem ki. A hormonpótlást ajánlották, nem állítom, hogy nem tartok kicsit tőle, de olvasva az írásodat, megerősít abban, hogy jól döntöttem. Remélem az életminőségem jelentősen változni fog. Szeretném visszakapni a régi önmagam:))

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook