Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Stephen King rajongók ide! fórum

Stephen King rajongók ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2919. moncsicsi83 (válaszként erre: 2918. - Hjaniko)
2009. aug. 20. 10:49
Jó, most ezt nem azért írtam.... Remélem nem sértettelek meg
2918. hjaniko (válaszként erre: 2915. - Moncsicsi83)
2009. aug. 19. 12:41
Neked van igazad, hát persze... ez velem még bohó kamaszkoromban történt, már jó ideje normálisan végigolvasom a könyveket.
2917. moncsicsi83 (válaszként erre: 2916. - Kaaskopje)
2009. aug. 19. 08:08
Akkor megéri megnézni....
2916. kaaskopje (válaszként erre: 2914. - Hjaniko)
2009. aug. 18. 11:35

Sziasztok!


Nekem is pont Jókai ugrott be :) Nagyon szeretem, de bizony én is átugrottam részeket némelyik regényében :)


Tegnap este megnéztem a Dolan és a Cadillac-et. Egész jó kis filmet csináltak belõle. Nem volt unalmas és alig tért el a novellától, sõt sokat idéztek szó szerint a könyvbõl. Nem azt mondom, hogy a legjobb film, amit valaha láttam, de biztosan az egyik legjobb Stephen King film.

2915. moncsicsi83 (válaszként erre: 2914. - Hjaniko)
2009. aug. 18. 07:25
Nem tudom, lehet velem van baj, de én végig "szenvedem" az ilyen részeket is, nehogy kimaradjak belőle. Nem tudhatja az ember, hogy mikor lapoz át egy izgalmas részt, egy kulcsjelenetet... Vagyis szerintem :)
2914. hjaniko (válaszként erre: 2913. - Moncsicsi83)
2009. aug. 17. 09:05

Hát lehet:) bár már nem szokásom, de pl. gimis koromban a Háború és békét úgy olvastam - sok volt benne az elmélkedő, filozofáló rész, pl. mikor Andrej herceg sebesülten fekszik a csatatéren, vagy 10 oldalon morfondírozott, feje felett a nagy éggel - szóval akkoriban volt olyan, hogy kihagytam a könyvekből részeket, mert sokkal érdekesebb volt a Háború és békéből egy szerelmes rész Natasa első báljáról, mint egy leíró. Ekkoriban sok Jókait is olvastam, ott is előfordult, hogy át-átugrottam leíró részeket.

Ma már ez nem jellemző rám.

2913. moncsicsi83 (válaszként erre: 2912. - 2b6b1ebe2a)
2009. aug. 17. 07:53
Azt mond meg, hogy lehet úgy könyvet olvasni, hogy kihagysz belőle részeket? :)
2912. 2b6b1ebe2a (válaszként erre: 2901. - Moncsicsi83)
2009. aug. 16. 22:43

áááá, dehogy:) , nem magyarul hanem sima angolul néztem meg Dolan és a caddilacet, és Slater nagyon jó volt benne:)


háát emlegetitek a torony sorozatot. nos végülis nekem is tetszett, de az 5. és a 7 részből sokat kihagytam mert picit uncsika volt de lehet csak sok volt egyszerre a torony:D egyszer majd elolvasom egyben a 7 kötetet végig. viszont nekem a vége nagyon bejött:)) szerintem tökéletes volt és elrontotta volna King ha máshogy fejezi be. viszont nekem nem volt meglepi mert fenn vagyok beszélgetős oldalon és hát volt egy igen kellemetlen incidens mikor össze"találkoztam" egy King rajongóval, és ő lelőtte hogy mi a vége:( szal megfolytottam volna egy kanál vízben...:(


viszont pár perce néztem meg egy másik King filmet A mángorló -t :)) nem is volt oloyan rossz:D csak a szinkronja ...egy két szereplőnek.. na az rossz volt:D

meg kicsit fura volt mert a végén azt mondták hogy Stephen King regényéből készült közben A mángorló csak egy novella:D


Mivel már lejött, holnap megnézem a Desperation-t Az meg a rémület a sivatagban:) bár az csak angol:(

2911. hjaniko (válaszként erre: 2877. - 2b6b1ebe2a)
2009. aug. 16. 19:43

Nagyon jó a Végítélet! Olvasd el! A filmmel ne törődj, én egy részletet láttam belőle, de nem ájultam el nagyon - dehát ez van a legtöbb King-regénnyel (szerintem) nem az, ami a könyv!


Ami a Tornyot illeti, én is csak úgy tudtam elolvasni a részeket, ahogy a könyvtárba visszaérkeztek. És az utolsó rész jóval később jelent meg. És a vége...hmm... nem volt egyszerű felfogni számomra sem.

De összességében tetszett a sorozat.

2910. moncsicsi83 (válaszként erre: 2908. - Cbfad2c3c5)
2009. aug. 16. 19:12

Hát igen, az izgalmak és a vajon mi történik majd dolgok kibeszélése jó volt a két kötet megjelenése között. Izgi volt a dolog..

Azt viszont bánom, hogy a hetedik rész végét úgy összecsapták. Mondjuk lehetett volna még egy folytatása is akár...

2909. moncsicsi83 (válaszként erre: 2907. - Cbfad2c3c5)
2009. aug. 16. 19:11
Na igen, a befejezés. Sajna elég sok kötetében jelen van. Eleinte bosszantott, de mára már megtanultam egy kicsit agyban folytatni a történetet. Rá kellett jönnöm, én sosem leszek King mester utódja :D Néha azért elgondolkodom rajta. Mi van ha folytatása lesz, csak mi nem tudunk róla? Pl a Mobilnak szívesen vennék egy folytatást is... Vagy akár melyik másik befejezetlen kötetének :) Hátha eccör :D
2908. cbfad2c3c5 (válaszként erre: 2906. - Moncsicsi83)
2009. aug. 16. 17:59

Olvasgattam a múltkor régi fórumokon, hogy milyen agyalások mentek két rész megjelenése között, és kicsit azért sajnáltam, hogy ebből kimaradtam. Viszont nagy élmény volt úgy letenni a hatodik kötetet, hogy azon melegében már kezdhettem is el a hetediket. :)

Amikor minddel végeztem én is elszomorodtam, annyira beszippantott a könyvek világa. Nehéz volt az átállás a hétköznapibb történetekre. :)

2907. cbfad2c3c5 (válaszként erre: 2897. - Moncsicsi83)
2009. aug. 16. 17:54

"Én olvastam a Coloradói kölyköt. Nekem tetszett és úgy emlékszem nem lettem ideges a végén.. :) Te miért lettél az? :)"


Hát, ha valaki még nem ismeri a könyv sztoriját, akkor itt gyorsan hagyja abba az olvasást.


Na szóval, én általában nem szeretem a lezáratlan történeteket. A Coloradoi kölyök pedig világbajnok a lezáratlanság tekintetében.

Oké, elmagyarázta a mester, hogy miért csinálta, de engem nem elégített ki a magyarázata a "a rejtély életben tartása nagyobb szellemi élményt nyújt az olvasónak, mint a megfejtése" (vagy valami ilyesmi).

Szóval ezért bosszankodtam a végén egy sort. :)

2906. moncsicsi83 (válaszként erre: 2905. - Cbfad2c3c5)
2009. aug. 16. 17:51

Én éveket vártam a két kötet között :D Negyedik kötet, ötödik kötet, hatodik kötet, hetedik kötet és basszus, most meg már hiányzik hogy nem kell rá várni többet, mert nincs :(


Viszont a Torony köteteket megszereztem, szóval egyszer neki kéne állni egybe kiolvasni :)

2905. cbfad2c3c5 (válaszként erre: 2890. - Kaaskopje)
2009. aug. 16. 17:46

"A Tornyot nagyon tudom ajánlani. Ha lehet egyben olvasd el az egészet, mert iszonyú hosszú és így jobban lehet követni az eseményeket:)"


Úgy lesz, anno a Harry Potternél is ezt a módszert követtem, és bevált. Meg is őrültem volna, ha éveket kellett volna vérni két kötet között. :)

2904. cbfad2c3c5 (válaszként erre: 2889. - 2b6b1ebe2a)
2009. aug. 16. 17:43

":)) bezzeg az én gyüjteményem nem nézted meg:))"


Máris pótoltam. :)) Az arcszínemben azóta is domináns a sárga tónus, szóval irigyellek benneteket, na... :)


Ami a kedvencemet illeti, nem könnyű egyet kiemelni, így mondok gyorsan kettőt (bár egy kötetben vannak), szóval nekem a Remény rabjai és az Állj ki mellettem olyan darabok amiket képtelen vagyok megunni, és évente minimum egyszer újra kiolvasok. A Remény rabjainak a végén Red "remélem-monológjától" mindig libabőrös lesz a karom annyira szép.

Az Állj ki mellettem ugyanez a kategória, általában szeretem Kingnek azokat a könyveit amiben gyerekek a főszereplők (az "Az" is ezért az egyik "másodvonalbeli" kedvencem), mert valami hihetelen mód otthonosan mozog a gyermeki lélekben.

Az újabb regényei közül nekem az Atlantisz gyermekei jött be nagyon. Annak is annyira szép, szomorú és egyben felszabadító a vége, hogy az ember nem tudja ujjongjon vagy elbőgje magát. Sajnos könyvtárból vettem ki, de addig nem nyugszom amíg meg nem szerzem.

2009. aug. 16. 10:50
megvan vkinek a Christine dvdn ?
2902. kaaskopje (válaszként erre: 2900. - 2b6b1ebe2a)
2009. aug. 16. 10:47

Jó reggelt!


Ezt örömmel hallom, végre egy jó megfilmesítés. Remélem ma mi is megnézzük.

2901. moncsicsi83 (válaszként erre: 2900. - 2b6b1ebe2a)
2009. aug. 16. 09:12
de nem magyarul nézted, vagy igen?
2009. aug. 15. 23:11

helóó


megnéztem Dolan és a Caddilac et, épp most lett vége. szerintem nagyon jó kis film lett:))) Slater nagyon jól csinálta:D de nem lövök le semmit majd meglátja aki megnézi:)

2899. moncsicsi83 (válaszként erre: 2895. - Kaaskopje)
2009. aug. 15. 20:36
Jajj de irigykedem. Majd meséld el hogy tetszett, hogy melyik a jobb, a könyv vagy a film. Gondolom angolul töltitek le. Még mindig nem tudod, hogy mozi vagy dvd kiadásra készítették?
2898. moncsicsi83 (válaszként erre: 2891. - Kaaskopje)
2009. aug. 15. 20:34
Jajj hát már ne tessék kiforgatni a szavaimat. :D Arra a két könyvre értettem, hogy egyiket sem olvastam. Tudni teccik nagyon jól, hogy már jó pár könyvét végig izgultam :D
2897. moncsicsi83 (válaszként erre: 2888. - Cbfad2c3c5)
2009. aug. 15. 20:34

Engem is lenyűgöz a gyűjteményem, ők a féltett kincsem, mindig örömmel nézek rájuk. El sem hiszem, hogy minden könyvet sikerült beszerezni és nemsokára jön a Blaze is :) Szóval résen vagyok és mihánt megjelenik rendelem is megfelé!


Én olvastam a Coloradói kölyköt. Nekem tetszett és úgy emlékszem nem lettem ideges a végén.. :) Te miért lettél az? :)

2009. aug. 15. 20:05

én is töltöm Dolant:)

meg még néhány másikat is sikerült. eddig megvan

a a Rémálmok és lidércek pakk

a Kingdom hospital

jön lefelé Dolan és a caddilac

A mángorló

Creepshow

meg a Desperation (rémület a sivatagban:)))

asszem lesz mit néznem egy darabig:))

2895. kaaskopje
2009. aug. 15. 19:48
Képzeljétek, a férjem letöltötte a Dolan és a Cadillac-et. Ma nem hiszem, hogy megnézzük, de azt hiszem holnapra beiktatom.
2894. cbfad2c3c5 (válaszként erre: 2889. - 2b6b1ebe2a)
2009. aug. 15. 19:47

Áááá, túl későn néztem fel ide, mindjárt indulnunk kell társasági életet élni.

A kérdésedet így csak holnap tudom megválaszolni, mert kicsit bővebb kifejtést igénylene, mint amire most időm van. :)


Szép estét mindannyiótoknak!

2009. aug. 15. 19:46

én most olvasom a Fekete ház c. könyvét

de sok Stephen King könyvet olvastam, ha borzongásra vágyom, akkor azt emelem le a polcról

2892. kaaskopje (válaszként erre: 2888. - Cbfad2c3c5)
2009. aug. 15. 19:43
A Coloradoi kölyök elolvasása után én is hasonlóan éreztem. Lehet hamarosan újra elolvasom, hátha másodszorra jobban bejön :)
2891. kaaskopje (válaszként erre: 2887. - Moncsicsi83)
2009. aug. 15. 19:41
Micsoda? Egy könyvet sem olvastál Kingtõl?? :)
2890. kaaskopje (válaszként erre: 2885. - Cbfad2c3c5)
2009. aug. 15. 19:40

Aha, értem. Én is ilyesmire tippeltem, mármint megegyezõ szereplõkre. Lassan végzek a Toronnyal (épp az utolsót olvasom), lehet utána neki is állok a Rendcsinálóknak.

A Tornyot nagyon tudom ajánlani. Ha lehet egyben olvasd el az egészet, mert iszonyú hosszú és így jobban lehet követni az eseményeket:)

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook