Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Energia ital és terhesség?! fórum

Energia ital és terhesség?! (tudásbázis kérdés)


1 2
44. pemete (válaszként erre: 43. - Russodebby)
2010. jún. 26. 10:42
Dettó:)
43. russodebby (válaszként erre: 42. - TSydy)
2010. jún. 26. 10:38
Szerintem én már immunis vagyok ezekre a vackokra. Terhesség elött naponta 2-3-at megittam + ennyi kávét is. Nálam semmi hatása nincs már,csak szeretem az ízét. :)
42. TSydy (válaszként erre: 40. - Russodebby)
2010. jún. 25. 22:02
Szia! Na ja rá van írva, és mégis én akinek a kávétól még csak meg sem emelkedik különösebben a vérnyomása egy fél doboz "szárnyas" energiaitaltól majd a pacskert dobtam fel!!!!! De nemcsak én, van olyan fiúhaverom, aki az ügyeleten kötött ki tőle! Nem csak koffein van ezekben, hanem minden más ami meghajt! Azért terhesen ilyeneket inni szerintem - mondom csak szerintem, tapasztalatból - felelőtlenség.
41. K_Roni (válaszként erre: 23. - 24c6db19e9)
2010. jún. 25. 21:49
szerencsére nekem nem volt azért ennyire alacsony, én aluszékony, fáradékony voltam, és nem ájultam el egyszer sem
2010. jún. 25. 09:49

Sziasztok!

Én ittam energiaitalt és kávét is terhesség alatt. Nem hiperaktív és teljesen egészséges a kisfiam.

Az tévhit,hogy olyan magas a koffein tartalom az energia italokban,rá is van írva,hogy egy csésze kávénak felel meg. Most már van bio is kb. 250-300Ft-ba kerül.

39. TSydy
2010. jún. 24. 22:46

Szia! Én cukros voltam terhesen, így a reggeli tejeskávémnak lőttek, pedig az én vérnyomásom is a béka feneke alatt volt. Igyál gyümölcsteát. Abban van vagy rooibos, vagy tea ami megemeli a vérnyomásod. Ráadásul a tea sokkal hosszabb ideig serkenti a szervezetet mint a kávé. Azt viszont ne felejtsd el, hogy a baba vérnyomását is felviszi bármilyen serkentőt iszol! Ezért nem tanácsolják sem a kávét, sem a kólát! akkor gondold el, mit művelne a babád pici szívével egy energiaital!!!

Egyébként azzal azért nem értek egyet, hogy a kávétól lyukas a baba szíve. Minden baba szíve lyukas, mert az anyaméhben így tudja legoptimálisabban keringetni a vért. Viszont születés után nem tudom pontosan vagy 1-2 nappal, vagy 2-3 nappal ez a lyuk benő. Ha nem akkor születési rendellenességről beszélünk. Nekem is van ismerősöm, a gyerekének 5 évesen dugaszolták be a lyukat.

38. e4838aa63b (válaszként erre: 27. - Berhukri)
2010. jún. 24. 13:50
Az ő esetükben azt mondták, hogy a túlzott (és ez alatt nem napi 1 csészényit értek) kávéfogyasztás az oka, illetve hogy nem figyelt oda a terhessége alatt a baba igényeire.
37. angibaba (válaszként erre: 7. - 24c6db19e9)
2010. jún. 24. 13:38
Szia! Semmi esetre sem, ezzel az erővel hipót is ihatnánk, az energiaitalok borzalmasan károsak, és legalább 11 normál kávénak megfelelő koffeint tartalmaznak( 1 dobozban!), szerintem nemhogy kismamaként, de egyáltalán ne igyál ilyesmit, ne mérgezd magad! Vigyázz a kicsi egészségére is, ő mostmár rád van utalva! Igyál sokkal több folyadékot, tiszta vizet, testsúlyodnak megfelelően, 10kg-onként 3, 3dl-t. Ilyenkor áldott állapotodban 1 liter vérrel több kering a szervezetedben. Kerülj mindenféle mesterséges italt, a tiszta víznél nincs jobb. A kávé is kerülendő ilyenkor....Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!
36. berhukri (válaszként erre: 30. - Heni86)
2010. jún. 24. 13:29
Most hallom először, hogy nem jó a tejtermék, tudtommal a kálcium kell, és nem véletlenül kívánom a sok tejes dolgot. Amit kívánsz terhesség alatt, annak minig oka van, az tényleg kell is, ez nálam be is igazolódott. Én is sok cukorrla iszom a tejeskávét, 6,5 hónapos kismama vagyok, és még csak 1 kg-ot híztam, úgyhogy nálam nincs eredménye:)))
35. pemete
2010. jún. 24. 13:24

A taurin egyébként csak a cukor felszívódását segíti, attól ne félj:)

De tény, hogy ezeken kívül mindenféle szar szinezék van benne. Az én lánykámnak semmi baja nem lett, szerintem csak akkor okoz ez is károkat, ha mértéktelenül issza az ember.

2010. jún. 24. 12:05

Köszönöm a véleményeket/tapasztalatokat lányok!

Akkor azt hiszem, hogy az energia italt nem fogom bevetni :S

azt hiszem több érv szól ellene mint mellete!

33. Ella89 (válaszként erre: 26. - Heni86)
2010. jún. 24. 11:59
Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom, sokat ájulok, de sem az első terhességem alatt, sem most nem merek inni még egy kortyot se. Maximum 1 tejeskávét, de azt sem nyugodt szívvel, pedig a dokim ajánlotta.
32. 24c6db19e9 (válaszként erre: 30. - Heni86)
2010. jún. 24. 11:55

A tejet a sok a vitamin miatt és a székrekedés miatt nem ajánlák ùgy tudom!

Mondjuk én eleve nem főzött kv-t iszom, csak ilyen 3az1-bent!

31. 24c6db19e9 (válaszként erre: 25. - Berhukri)
2010. jún. 24. 11:50

Hehe, szerintem nincs az a tej mennyiség ami előlem elrejteni a kávé szagát :)

a terhességgel olyan lett a szaglásom mint egy vadászkutyának!

30. Heni86
2010. jún. 24. 11:50

Kávét egyébként én is ittam és emlékszem, hogy meg is kérdeztem róla az orvost aki azt mondta lehet csak próbáljam kicsit gyengébbre főzni ahelyett, hogy felönteném rengteg tejjel mert (már nem emlékszem miért) de sok tejterméket sem ajánlatos enni-inni...

Nem fogadtam meg! :( Napi 3-4 tejes kávét ittam jóóó sok cukorral. Meg is lett az eredménye plusz 37kg!!! :)))

29. 24c6db19e9 (válaszként erre: 26. - Heni86)
2010. jún. 24. 11:47
Köszi a tippet!!! Ezt tutira kipróbálom :)
28. Heni86 (válaszként erre: 26. - Heni86)
2010. jún. 24. 11:44
kezeddel - Bocsi! :)
27. berhukri (válaszként erre: 22. - E4838aa63b)
2010. jún. 24. 11:44
Nem gondolnám, hogy a kettőnek köze volna egymáshoz. Két ismerösömnél is lyukas szívű volt a baba, az egyik sajna meg is halt, a másik meggyógyult, és egyi se kv-zott!!!
26. Heni86
2010. jún. 24. 11:43

Én energiaital függő vagyok, szinten borzasztóan alacsony vérnyomással de a terhesség alatt egyszer sem ittam!

Egyik ultrahang alkalmával a dokim kiküldött inni egy kólát hogy mozogjon a kisfiam. Fél órával a kóla után látni kellett volna mit csinált. Akkor gondolj bele milyen hatással lehet rá esetleg az energiaital!

Csináld inkább azt, hogy leülsz az ágy szélére, lehajtod a fejedet és a két kezedett nyomod lefelé miközben a fejedet próbálod felemelni. Jó erősen és párszor ismételni. Az orvos mondta és nekem eddig bevált mikor az ájulás kerülgetett!

Kitartás!

2010. jún. 24. 11:43
Tele van "E"-vel nem? Én se bírom a kv szagát (25 hetes vagyok) de muszály, mert egyszerűen nem m egy nélküle 100 fölé a vérnyomásom, és cefetül fáj a fejem, és azzal többet ártok mint a kv-val. De nem úgy iszom mint régen. Fél presszó felöntve 2,5 dl tejjel. Így fincsi is, a gyomromat se bántja, a szagát se érzem, és kv koffeinje ugyanúgy benne van, mintha csak simán innám.
24. 24c6db19e9 (válaszként erre: 22. - E4838aa63b)
2010. jún. 24. 11:40

Ez is jó elretenttő példa :S

azt mondták, hogy a kávé miat lett?

23. 24c6db19e9 (válaszként erre: 16. - K_Roni)
2010. jún. 24. 11:38

És hogy sikerült átvészelned ezt a pár hónapot?


Amikor azt mondom, hogy alacsony,tényleg alacsony! 70/56 meg hasonlók...


Félek, hogy azzal sem teszek jót neki, ha elájulok és beütöm magam (volt már rá példa sajnos..)

2010. jún. 24. 11:37

Az egyik ismerősöm egyébként nagyon sokat kávézott terhesség alatt, és a baba lyukas szívvel született.

Számomra elég elrettentő példa (bár én sohasem kávéztam, és energiaitalt sem iszom).

2010. jún. 24. 11:37
Ja, és a kávét sem jó túlzásba vinni, még ha fáradt is az ember, és alacsony a vérnyomása, akkor sem..:-)
2010. jún. 24. 11:36
Én inkább terhesség alatt kihagynám..vagyis ki is hagytam..:-)
2010. jún. 24. 11:35
Nem éppen a legjobb párosítás.
18. 24c6db19e9 (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2010. jún. 24. 11:35

Amitől félek az a taurin!

Koffein az van a kávéban is, cukrot meg amennyit én eszem... Abba bőven belefér amenyi van egy energia italban!


Abszolùt nem ragadzkodok a mesterséges dolgokhoz, de már nem tudok mihez nyùlni :(

Orvosom meg persze, hogy most nyaral :(

2010. jún. 24. 11:32

Nagyon sok mindenre rá van írva, hogy terhesen ne. Szoptatás alatt ne. Pl. sok gyószerre is, majd kiderül, hogy a te eeted más, neked szabad,sőt kell.

Terhesen én is bele-belekortyoltam kedvesem energiaitalába, mert kívántam, de nekem magas volt a vérnyomásom, így csak egy kortyot ittam:-)

Nem jó a babának az sem, hogy ha túl alacsony, így ha a doki javasolja, akkor szerintem nyugodtam megihatod.

Szerintem azért "tilos" mert általában a terhességi magas vérnyomás az, amivel küzdenek, s az energiaital felviszi a vérnyomást

16. K_Roni
2010. jún. 24. 11:31
Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom és kávé-függő vagyok, de terhesség alatt a kisfiam egészsége miatt kávét sem ittam, nemhogy energiaitalt.
2010. jún. 24. 11:29
Persze egyébként a genetikailag jól összerakott, egészséges anya+gyermeknek valószínűleg egyáltalán nem árt meg, de én nem incselkednék az ördöggel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook