Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg annyira csodálatos a terhesség? fórum

Tényleg annyira csodálatos a terhesség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg annyira csodálatos a terhesség?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
851. Medoxmama (válaszként erre: 850. - Törpiszörpimörpi)
2012. dec. 19. 00:41
Láttam a filmet... Nagyon jó én pl majd kiestek a székemből a nevetèstől
2012. dec. 12. 16:39
Tudom ez már egy régi fórum, nem olvastam teljesen végig a hozzászólásokat, de én azért annyira nem háborodtam fel az íráson, nem arról van szó, hogy ne várná a gyerekét, vagy ne szeretné, hanem elégedetlen önmagával. Anorexia, bulimia előzte meg a terhességet,... lehet hogy egy szakember nem ártott volna, hogy segítsen feldolgozni a változásokat. Minden esetre, nekem egy aranyos kis film jutott eszembe csak, vígjáték: Várandósok- az a bizonyos 9 hónap. Jópofa, és viccesen mutatja be ki hogyan éli ezt meg. Nem kell nagy mélységekre számítani, könnyű filmecske, és a végén minden jó, ha vége jó :)
849. Medoxmama (válaszként erre: 842. - Ascagrist)
2012. aug. 25. 01:20
Ja de ezt ne egy ilyen fórumon ahol több tízezrek nézik és tényleg felháborító.
2012. aug. 25. 01:18
Szerintem a legcsodálatosabb dolog a világon én sajnálom a férfiakat hogy nem úgy elhetik meg a pillanatot ahogyan mi nők. Én pl nagyon vékony voltam 50 kiló, terhesség alatt felszedték 20 at de szépen eloszlott és örültem neki. Imádtam a pocakomat, az alakomat és mindenkit körülöttem. Bevallom most 5 hos a picim és nagyon hiányzik belőlem:) persze így is jó mert imádom hogy ölelhetem láthatom csokolhatom de hiányzik a pocak:) jól éreztem magam terhesen vagy ha úgy tetszik allapotosan
847. b8103f009a (válaszként erre: 846. - Dohány Kati)
2012. aug. 24. 19:02

Ne húzd már fel magad! Ez már egy régebbi cikk. Ki így, ki úgy éli meg a terhességet. Én sem értem meg egyébként, hogy valaki, aki babát vár, (ami szerintem a legcsodásabb dolog az életünkben, az a 9 hónap) hogyan lehet ennyire önző, hogy csak saját magával, a külsejével foglalkozik. Mármint, hogy ekkora problémát okozzon neki a súlya, hogy fontosabbnak tűnik a kinézete, mint a saját gyereke. Remélhetőleg azóta változott a véleménye neki is.

Részvétem az elveszett babád miatt, kívánom, hogy mielőbb boldog édesanya lehess!

846. Dohány Kati (válaszként erre: 770. - Visinka.ildiko)
2012. aug. 24. 18:48
Undoritóak vagytok!!!
2012. aug. 24. 18:06
Én 30hetes terhes voltam,mikor meg kellett szülnöm holtan a gyermekem és engem felháborit ez a cikk!Remélem,az óta lementek a kilók és majd elolvassa egyszer ezt a gyermeked!
2011. aug. 25. 17:17
Olyan csodalatos , hogy ahogy mulik az idö alig varod hogy vege legyen -:)
843. Vikuc
2011. aug. 25. 09:04
Nah átérzem amiket írtál...azzal a különbséggel hogy nekem az első terhességem tényleg csodálatos volt,de ami utána jött! Azt nem kívánom senkinek sem. Szülés után alig tudtam átállni az új életünkre,depressziós lettem.Engem sem készített fel senki sem arra hogy mi vár rám.mIlyen nehézlesz!
2011. jún. 6. 15:56

Kicsit talán közhely amit írok, de szerintem akkor is fontos. Ha az embernek problémája van, tessék kibeszélni! Egy barátnak, családtagnak, pszichológusnak, ismeretlennek, a lényeg, hogy kijöjjön belőlünk és az a valaki végighallgasson, de ne ítélkezzen!

Sokkoló volt a cikk, de egyben mindenképp igaza van a szerzőnek: ezzel biztos nincs egyedül. Aki hasonló cipőben jár, ne fojtsa el az érzéseit, nem az a megoldás!

841. henya
2010. dec. 2. 08:09
Már megszületett a babája, és teljesen rendben van.Felesleges ostorozni tovább.Egyébként csak segítségre volt szüksége, meg hogy ki tudja írni magából a kétségeit.Szerencsés volt, mert neki nem voltak ennél súlyosabb problémái a terhességgel.Egyszerüen rossz helyen akart támogatást keresni...
840. Reno77 (válaszként erre: 839. - Seviann)
2010. okt. 11. 09:33

4 hónapig hánytam non-stop. Infúzió, kórház, bevérzés, vizesedés...

Rengeteg bajom volt a terhesség alatt, de soha nem éreztem tehernek és soha nem hibáztattam a gyereket emiatt.

Sőt!!! Boldog voltam, hogy átélhetem!!!!

Aki ezt érzi, annak nem való gyerek. Hogy fog megbírkózni egy több órás sírással vagy hetekig tartó nemalvással?

Haragudni fog a gyerekre, hogy nem aludhat annyit mint eddig????

839. seviann
2010. okt. 8. 15:11
Én mélységesen megértem. Igaz, nekem nem súlyproblémáim vannak, illetve az nem érdekel. Igyekszem, aztán így is, úgy is hízok. De én is azt gondolom, hogy a csoda, amiről beszélnek, nem létezik. Én is szeretném már sokszor a saját testemet visszakapni. Mert fáj a derekam, a csípőm, semmi nem olyan, mint volt. Szerintem ebben semmi szégyellni való nincs. Arról a 8 hétről nem is beszélve, amit végig hánytam, és azt hittem, hogy meg fogok halni, úgy éreztem magam, mint egy halálos beteg. Rengeteg bajom van, és igen, talán kényesebb is vagyok az átlagnál. De én se mondanám soha, hogy életem legszebb élménye a terhesség. Szerintem ez nem is baj, nem kell ezt gondolni. Nem ettől leszek jó anya majd. Miért baj az, ha valaki bevallja, hogy nehéz és nem túl szép ez neki. Nyilván vannak olyanok és adjanak hálát a Jó Istennek, hogy semmi bajuk nincs és csodálatosan élik meg a terhességet. Mindenkinek ilyen terhességet kívánok szívből, de nekem sem ebből jutott ki. Ez van! Az, hogy mit gondol az ember ilyenkor a gyerekről, mikor épp szenved a terhesség miatt... Hát, szerintem senki nem mer őszinte lenni. Ez nem azt jelenti, hogy utálom, de igen, azért van, hogy neheztelek, hogy ennek így kell lennie, és alig várom, hogy már kint legyen. Akkor meg biztos egészen más problémák várnak rám! :-) Én úgy fogalmaznék, hogy a terhesség egy érdekes állapot és igen, vannak benne nagyon szép pillanatok, mikor látod UH-n a pocaklakót, de azért ezek nem tudják teljesen feledtetni a szenvedést. Az, hogy egy nő úgy érzi, hogy az egész terhesség és a gyerek nem élete fő műve, egyáltalán nem bűn. Egyébként meg nyilván, ha valaki már fogja a kisbabáját, feledtet sok mindent. De ezt is még csak képzelem, és azon sem akadok fenn, mikor valaki azt mondja, hogy neki jó pár napba telt mire előjöttek az anyai érzések. Mindenki más!! Mindenkit más visel meg!
2010. okt. 8. 12:26
ha beteg sajnálom, ha nem beteg akkor csak önző...
2010. szept. 12. 19:11

Sziasztok!

Olvastam a cikket, és néhány hozzászólást. Olyan kettősség van bennem, mert valahol nagyon sajnálom Ildikót, hogy így érez (vagy már csak érzett?) a terhességével kapcsolatban, ha betegség miatt, akkor nem tehet róla, a másik viszont, hogy legszívesebben jól felképelném (már bocsánat), hogy észrevegye, milyen csoda történik vele. Mert lehetne (de ne legyen!!!) nagyobb probléma is egy terhesség során, mint a kilók, ezerszer nagyobb problémák is felléphetnek a 9 hónap alatt.

Én nagyon drukkolok Ildikónak, hogy végre kezében tartva a kislányát átérezze azt a földöntúli boldogságot, amit olyankor érzeni kell!

Remélem azért azok is tudhatnak majd a kislány érkezéséről, akik nem olvassák Ildikó titkos naplóját! Majd kapunk hírt, ugye? :)

Megy a drukk, hogy legalább a szülés könnyű legyen, hogy legalább amiatt ne dünnyögjön Ildikó. Bár tudom, hogy ígyis-úgyis fájni fog.

836. 8d41d7537c (válaszként erre: 835. - Molyka)
2010. aug. 29. 10:31
Állítólag,amióta titkos naplót ír,azóta teljesen megváltozott pozitív irányba.Remélem így is marad....:-)
835. Molyka
2010. aug. 28. 22:46

Sziasztok. Csak most olvastam a cikket. Hát, nem semmi, szegény Ildikó nagyon örlődik...

Én sem élveztem a terhességem, de én nem a súlyom miatt, hanem mert minden percében azon rettegtem, vajon minden rendben van-e? Ha nem mozdult a baba azért, ha túl mozgott azért, ha magas volt a vérnyomásom azért, tehát lelkileg nagyon nehéz volt. Olyan, hogy súly... pont leszartam, bocs, de így van, holott nem vagyok egy vékony valaki amúgy sem.

Boldog voltam, életem addigi legboldogabbja, de nem tudtam úgy örülni, mint egy normális valaki, mert rettegtem, féltem.

Remélem Ildikó már túl vagy ezen az egész "hülyeségen" ésjó anyuja leszel a kicsi lányodnak.

834. Reni0907 (válaszként erre: 833. - Kiscsibe79)
2010. aug. 23. 12:21
Igen igy van :)Szép napot neked:)
833. Kiscsibe79 (válaszként erre: 832. - Reni0907)
2010. aug. 22. 18:37
Minden jó, ha a vége jó!!:-) Puszi!
2010. aug. 22. 12:40

Sziasztok!Nekem 6 honapig semmi gondom nem volt!Utána kezdödtek a gondok:1 megakart 6honapra születni,3napig voltam a korhházban,és utána elkezdtem vizesedni de kegyetlenűl akkorra voltam mint egy elefánt,és jött a magas vérnyomás hála Istennek:( 180/90!!!Na ez nem nagyon jött be a dokimnak,elkezdtem diétazni,kaptam 24 orás vérnyomásfigyelös gépet,ami szerint nincs bajom,de akkor sem ment le sem a viz sem a vérnyomás!7honaptol 8-ik honapig korházban voltam a vérnyomással,szerencsére a diéta meg a gyógyszerek által beállt 130/30-ra,igy esélyem volt arra hogy rendesen szüljek!2naponta jártam ctg-re pestre csak ugy engedtek haza,vagy bent maradok szülésig!!!Mondom az kizárt dolog!utolso honapban is diétáztam ahogy kell,március 17re voltam kiirva,elöte pár nappal be kellett volna mennem,mondták hogy ne legyek "szabadlábon"csoda h végig kihuztam,mert akinek ilyen baja van azt 8honaposan megcsászározzák!Hát Én nem mentem be!De 16-án hétfőn a párom bevitt megbeszéltük h be kell menni,montam oké,egész éjjel rosszúl aludtam fájt a hasam,mondtam is reggel az orvosnak,megvizsgált és mire észbe kaptam már a szülőszobán találtam magam:)Reggel 7 kor mentem le és még 10kor nem volt meg!Voltak fájásaim rendszeresen,csak nem erősődőtt,2doki is megvizsgált azt mondták várjunk mér 1 órát aztán ha nem lesz meg akkor burok repesztés lesz ez volt 12kor!!13kor semmi a szivhang sem jo:( jött még egy orvos megvizsgált azt mondta hogy baj van muszály császározni mert nem jön le a baba:(én síró görcsöt kaptam ott az ágyon,még szerencse hogy a Férjem velem volt,(mi ezt már megbeszéltük ha gáz van akkor császár)akkor .legyen császár mondtam,mit is mondhatnék mást,mikor azt mondta az orvos h rég szülnöm kellett volna!Végül kiderült h belekakilt a vizbe,és 2szer a nyakán volt a köldök zsinor!Engem az bántot hogy megszenvedtem a vérnyomást h ne legyen magas szülhetek rendesen,erre mégsem!Sokáig idegesitett ez ,hogy felvágtak meg ilyenek,de mára elmult.megérte ugymond ez a "szenvedés",mert gyönyürű szép egészséges fiam van!A párom is végig velem volt,a mütét alatt is:)Pedig nem voltam terhesség alatt ideges,nem ettem sósan,sokat aludtam,gyümit ettem,aztán mégis ez lett!Mi nem tervezünk másik babát,nem azért mert ilyenen estem át,hanem nem érezzük igy.Aztán lehet pár év múlva más hogy gondoljuk:)Kicsit hosszú lett.

Szép napot nektek.

831. Jasmine (válaszként erre: 830. - 2e0264df59)
2010. aug. 22. 09:28

Én is úgy gondolom, h aki már anorexiás is, ami lelki betegség elsősorban, annak előbb magával kellene rendbe jönnie, mielőtt gyereke lesz. Mivel torzult az Önképe, eleve ezért utálja sztem a terhességet hiszen csak egyre NŐL! Az történik Vele, ami ellen évekig küzdött!!!

Mindenképp segítségre lenne szüksége, de felnőtt ember és nem akar segítséget elfogadni. Szerinte Vele semmi baj sincs. Csak az van, h akik igazán betegek, azok ezt sosem akarják beismerni. :-(

2010. aug. 21. 23:52
akinek olyan problémái voltak mint anorexia és társai annak alapból nem ártana tartania a kapcsolatot egy dokival. Főleg ha arra készül, hogy felelősséget vállaljon egy emberi lényért. Ezt minden rosszindulat nélkül írom. Én sem élveztem a terhességeim minden pillanatát, de a hízásnál nekem is volt egy kicsivel több problémám is.
2010. aug. 21. 20:35
az, hogy hízik, nagy dolog, én is híztam, csesztettek eleget vele, tartottam gyümölcsnapot is hetente, de nem erről van már régen szó
2010. aug. 21. 20:34
itt nem arról van szó, hogy ő szarul érzi magát, hanem amit a születendő gyerekéről ír.
827. f65231edcb (válaszként erre: 823. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 20:33
ne haragudj, de senki nem zavarta el innen Ildikót...
826. velociraptor (válaszként erre: 825. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 19:20
Én is....és a családjának is. A Férj helyében se szívesen lennék..
825. c33bd8536b (válaszként erre: 824. - Velociraptor)
2010. aug. 21. 18:55

Tényleg szörnyű dolgokat mondtak neki itt.


Én is sajnálom. De hiszem, hogy ez a nehéz időszak elmúlik, és minden helyrerázódik nála. Én szorítok neki.

824. velociraptor (válaszként erre: 823. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 18:49

Akkor szerencsés a végkifejlet...


én nem mondok rondaságokat, csak sajnálom szegényt, mert a gondjai miatt nem tudja "megélni" ezt a csodás időszakot.....és a férje se

823. c33bd8536b (válaszként erre: 820. - Velociraptor)
2010. aug. 21. 18:37

Szerintem a cikkírónak monden gondja megszűnik, ha a kezébe adják majd Flórát (?). Így hívják a kicsit, nemde?


Szeretném ha továbbra is napirenden tartana. Én tényleg együttérzek vele. Ezért haragszom azokra, akik rondaságokat írnak neki. Elzavarják szegényt a fórumról.


" Az lett volna gáz, ha mondjuk Férjed nagy családot szeretett volna."


Ezt azért az ember megbeszéli jó előre. Ő is egyke volt, én is, nem kívántunk több gyereket. De ez az egy, hát ez egy remek emberke. Minden nyomoruságunkért kárpótol.:)

822. 88bea36763 (válaszként erre: 821. - 88bea36763)
2010. aug. 21. 18:12

na, itt egy kicsit "túlfogalmaztam" egy csengetés lereagálása után...


Amúgy, ha JÓ pszichiáter, akkor tényleg segíthet. Csak az a kis baj van, hogy magyar pszichiátria főleg ritkán működik jól, ill. kevesen engedheti meg maguknak, hogy akik tényleg hatékonyak, és el tudták érni azt a szintet, hogy önállóan működjenek, hoz bekerüljenek, mert drágák :( Átlag kismama nem hiszem, hogy megendeghetné magának.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook