Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helló! Egy ismerősöm fia férges lett a homokozóban, ezért az egész család féreghajtót kap. Mi is elkaphatjuk tőlük ha átmegyünk? fórum

Helló! Egy ismerősöm fia férges lett a homokozóban, ezért az egész család féreghajtót kap. Mi is elkaphatjuk tőlük ha átmegyünk? (tudásbázis kérdés)


15. Mandula71 (válaszként erre: 13. - Mfv83)
2010. jún. 23. 21:44

Az ismétlés azért kell, mert a féreghajtók általában a petékre még nem hatnak, így azokat csak akkor lehet a féreghajtóval kiirtani, amikor már kifejlődnek.


Hogyan kell alkalmazni a Vermox tablettát?

A Vermox tabletta adagolását és az adagolás időtartamát a bélféreg fajtájától függően az orvos állapítja meg.

Alkalmazásának időtartama és adagolása a bélféreg fajtájától függően eltérő, ezért az orvos utasításának pontos betartása rendkívül fontos!

A kezelés az orvos utasítására, amennyiben szükséges, 2-4 hét múlva megismételhető.

A tablettákat szétrágás nélkül, evés után, kevés vízzel célszerű bevenni.

Hashajtó adása, vagy speciális diéta alkalmazása nem szükséges.

2010. jún. 23. 21:40

A cérnagiliszta-fertőzés (enterobiázis, oxiuriázis) a bélben élő fonalférgek által okozott kórkép.


A cérnagiliszta gyermekekben a legelterjedtebb élősködő az Egyesült Államokban.


A fertőzés a cérnagiliszta peték (ovum) elfogyasztását követően alakul ki. A peték a fertőzött gyermek végbélnyílásától a ruházatra, az ágyneműre vagy a játékaira kerülnek. A testen kívül, szobahőmérsékleten a peték akár 3 hétig is életben maradhatnak. Egy másik gyermek, gyakran az ujjaival, a szájához viszi, azután lenyeli őket. A peték olykor szennyezett étel fogyasztásával kerülnek a szervezetbe. A gyermekek újrafertőzhetik magukat azzal, hogy a petéket a végbélnyílás körüli területről a szájukhoz viszik. Ujjukat szopó gyermekek fokozottan veszélyeztetettek.


A lenyelt peték a tápcsatornában felhasadnak, és a kikelt férgek a végbélhez és a bél alsó szakaszába vándorolnak. A cérnagiliszták az alsó szakaszban érnek 2-6 hétig. Ekkor a nőstény férgek többnyire éjjel a végbélnyílás (ánusz) körüli területre másznak, hogy lerakják petéiket egy ragadós, kocsonyás anyagban, mely azokat a bőrhöz tapasztja. A peték és a kocsonyás anyag viszketést okozhatnak.



Panaszok, tünetek és kórisme


A cérnaférgeket hordozó gyermekek legtöbbjének nincsenek tünetei. Némelyikük a végbélnyílás (ánusz) körüli területen viszketést érezhet és vakarja azt. A bőr feldörzsölődhet és baktériumokkal felülfertőződhet. Leánygyermekekben a cérnagiliszták hüvelyi viszketést és irritációt okozhatnak.


A cérnaférgesség a giliszták vagy a peték felismerésével kórismézhető. A kifejlett cérnagiliszták felkutatásának legcélravezetőbb módja a gyermek végbélnyílásának vizsgálata kb. 1-2 órával azután, hogy az éjszakai alváshoz lefeküdt. A giliszták fehérek és hajszálvékonyak, de tekergőznek, így szabad szemmel is megláthatók. Petéket átlátszó ragasztószalag segítségével lehet nyerni úgy, hogy annak ragadós felét a végbélnyílás körüli bőrre simítjuk kora reggel, mielőtt a gyermek felébred. A ragasztócsíkot vigyük el az orvoshoz mikroszkópos vizsgálat céljából.



Kezelés


Mebendazol, albendazol vagy pirantel-pamoát egyetlen adagban, majd 2 hét múlva ismételve, hatékonyan gyógyítja a cérnaférgességet. Sok orvos az egész család kezelését javasolja. A gyógyszerkezelés ellenére gyakori az újrafertőzés. A ruhákat, az ágyneműket és a játékokat mosni kell, a helyiséget pedig porszívózni, hogy a petéket lehetőleg kiirtsuk. Viszketés elleni krémet vagy kenőcsöt kenhetünk közvetlenül a végbélnyílás körüli területre, a viszketés enyhítésére.

13. mfv83
2010. jún. 23. 21:22

Hát kutyáknál tisztában vagyok a dologgal, volt már kiskutyánk, fialáskor kapott az anyakutya majd a külykök 2 hetente és kiment belőlük.

De nem tom , hogy ha elkaptuk mi is akkor ha eszünk gyógyszert, akkor nálunk is 2 hét vajon mig eltakarodik belőlünk??? És addig? Megfogni sem szabad semmit? vagy "csak" annyi, hogy ha hazajövünk vaalhonnan,evés, wc-zés után antibakteriálos kézmosás meg körömkefe? Ha ezt csináljuk az elég hogy ne szórjuk szét a lakásban? Vagy ez nem igy működik?? Bocsi de totál ki vagyok,az ismerős anyuka se tudja mi van, ezért ő sem tud mit mondani, csak, hogy eszik a gyógyszert. Ők felnőttek valami egy szemes valamit kaptak, azt ma este kell bevegyék, a gyerek meg verkox vagy vermox valami iylesmit kap ma meg holnap este 1-1 szem és 10 nap mulva ujra. Most akkor ez azt jelenti, hogy 10 napig tuti fertőző?

2010. jún. 23. 21:18

A cérnagiliszta nem veszélyes nem kell rohanni az orvoshoz azonnal, a galambférge az a veszélyesebb, attól akár vakságot is lehet kapni, de azzal sem kell az ügyeletre rohanni.

Azt hohy az-e valaki vagy sem a székletből tudják megállapítani. Pete vizsgálattal.

11. Humor Helga (válaszként erre: 7. - Mfv83)
2010. jún. 23. 21:07

Én ha jól tudom... akkor ez ne olyan veszélyes, mármint ha holnap beszélsz a dokival.


Kutyánál pl nincs semmi baj ha pár nappal később kezdik el a féreghajtást!

2010. jún. 23. 21:07
Persze, a körmödön, kezeddel, tárgyakkal megfertőzheted és viszont. Lehet, már sikerült is. Gyakori betegség.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Mfv83)
2010. jún. 23. 21:07
A székletet kell figyelni, abban kis fehér mozgó férgeket lehet látni. Amikor már elszaporodik este általában viszket a popsi,mert a végbélnél kimásznak. Keress rá a neten.
2010. jún. 23. 21:05
Sziasztok. Mi egyszer kaptunk férget. A kislányom allergiás lett rá -mondjuk ilyet sem hallottam azelőtt-, kórházba került. Egy szem gyógyszert kellett beszednünk és ennyi volt. Ha a többiek is elkapták, nem vettük észre.Nem volt tünete. Lehet, még az elején tartottunk a fertőzésnek.
2010. jún. 23. 21:04

hivnám én de este van:((( honapig megőrülök az tuti. Ezért is irtam ide, hátha van itt olyana ki már etesett hasonlón, és tud tanácsot adni, hogy van e félnivalóm, illetve, hogy mekkora a baj ha mi is elkaptuk.



már a gondolattól is viszketek

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Mfv83)
2010. jún. 23. 21:04

szia! Azt honnan tudja, hogy a homokozóból, bevizsgáltatták és gaéambféreg?

Az emberi cérnagilisztát ellehet kapni, a köröm alatt van álltalában, ahogy a viszkető popsiját megvakarja a gyerek. Mindent atkell fertőtleníteni, orrázni, ágyneműt stb. Szerencsére nem nem halálos betegség, és az emberek többsége átesik ilyeneken, főleg ovis korban. Valamiért ez tabu.

2010. jún. 23. 21:02

Szerintem hívd fel a gyerekorvost. Itt nem hiszem hogy kompetens emberbe botlanál (kivéve ha szakember is van köztünk).


Én is féregtelenítem állandóan az összes jószágunkat. A kutya kakiját meg naponta szedem össze (kivéve mikor zuhog az eső). A macska rendes jószág, az elintézi máshol (biztos valaki a környéken meg szid ezért).

2010. jún. 23. 20:59

Van itt olyan akinek a gyereke férges volt???


Mi is játszottunk a homokozóban és a gyerekkel is egy fagyit evett a gyerekem, most akkor mi is azok vagyunk?


Ők ma kezdik el enni a gyógyszert,ma derült ki , hogy férgesek, nekünk mikor lesz tünetünk ha azok vagyunk, illetve ha elkaptuk mit kel figyeljek????


Ha énis adnék a gyereknek gyógyszert meg én is ennék, akkor megelőznéma bajt?

2010. jún. 23. 20:58
sztem igen.
2010. jún. 23. 20:58
talán
2010. jún. 23. 20:57
Helló! Egy ismerősöm fia férges lett a homokozóban, ezért az egész család féreghajtót kap. mi is elkaphatjuk tőlük ha átmegyünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook