Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Anyukámnak holnap lesz a születésnapja. Szerintetek mit süssek neki? fórum

Anyukámnak holnap lesz a születésnapja. Szerintetek mit süssek neki? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 23. 18:23

én is gyümölcstortára szavazok:- Ha nem akarod a lapot megsöütni, azt meg is veheted:-)

a lapra én cukros kakaóport szoktam szórni, épp, hogy ellepja, erre fél adag főzött vanília vagy grízpuding kerül, erre a gyümölcs, majd a zselé.

2010. jún. 23. 18:20
Nem muszáj sütni. Csinálj gyümölcsös tiramisut. Alul babapiskóta, rá pedig mascarpone kis tejjel, van. cukorral eperrel v. meggyel felverve. Ezt rákened a piskótákra, a tetejét meg kirakod gyümölccsel. Egyszerű, isteni:)
2010. jún. 23. 18:17
Hát valami nyárira gondoltam, gyümölcsökkel. Nem ilyen csokisra, mert azt ő se szereti, inkább valami könnyedebb, vagy piskóta és rá valami vagy ilyesmire gondoltam.
2010. jún. 23. 18:13

Látom még elég fiatal vagy. Ami persze nem jelenti azt, hogy nem süthetsz szuperül, de gondolom még nincs akkora jártasságod a konyhában, hogy bonyolult torákba kezdj. Én egy egyszerűen elkészíthető, de nagyon finom süteményt ajánlanék neked:

Bounty szelet

30 dkg liszt, 25 dkg margarin, 30 dkg porcukor, 8 egész tojás, 1 cs. sütőpor, 1 cs. vanilíás cukor citromhéj, 1 cs. vanília ízű nem főzős pudingpor, kakaópor, 4 dl tej, kókuszreszelék

Elkészítjük a főzés nélküli pudingport 4 dl tejjel.

A margarint gépi habverővel simára keverjük a porcukorral, egyesével hozzáadjuk az egész tojásokat, majd a van. cukrot és a reszelt citromhéjat. A sütőport a liszttel elkeverjük. A tojásos masszához keverjük a sütőporos lisztet.

Ennek a masszának a negyedét külön vesszük és kakaóport szitálunk bele.

A sárgán maradt masszát a sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, rákanalazzuk a kakaós masszát és márványozzuk. Ennek a tetejére osszuk el a pudingot és azt is márványozzuk ( én villával csináltam )

180 fokon kb. 30-35 perc alatt készre sütjük. A sütőből kivéve, még forrón szórjuk meg bőven kókuszreszelékkel.

36 * 27 cm-es tepsiben sütöttem.

Ha nagyon krémesre szeretnénk akkor keverhetünk 2 pudingot 8 dl tejjel is :)

Nagyon finom, puha, omlós kevert tészta.

2010. jún. 23. 18:06
gyümölcstorta is most nyáron aktuális :D
2010. jún. 23. 18:06

Szív alakú tortát süss neki :)

Árulnak olyan lapot is ha nincs formád, abba csinálhatsz bármilyen krémet.

2010. jún. 23. 18:05
milyen izvilagban gondolkodsz? inkabb valami edesebb, csokis megoldas vagy valami nyari joghurtos, gyumolcsos.
2010. jún. 23. 18:04

Tortát:D en utalok sutni, ha tortat csinalok en mindig megveszem a tortalapot.


A paromnak most volt ebben a honapban a szulinapja, az egyik tortaja epres mascarpones volt a masik meg turos. meg csinaltam kekszgolyot, sokan voltunk:D

2010. jún. 23. 18:03
*Anyukámnak
4. vfruzsi (válaszként erre: 3. - Night Angel)
2010. jún. 23. 18:03
Hát már sok mindent sütöttem, szerintem bármit megtudok ha le van írva.
2010. jún. 23. 18:03
Mit tudsz sütni? Amúgy szerintem bármit csinálsz örülni fog. :-)
2010. jún. 23. 18:02
Anyának holnap lesz a szülinapja, és arra gondoltam, hogy sütök neki valamit. Légyszives adjatok tanácsokat, hogy mit, és ha kérhetem akkor linkeljétek is be a receptet, vagy írjátok le. Köszönöm :)
2010. jún. 23. 18:02
Anukámnak holnap lesz a születésnapja. Szerintetek mit süssek neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook