Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves lányomnak rengeteg haja van, lehet ritkítani, mit lehet tenni vele? fórum

3 éves lányomnak rengeteg haja van, lehet ritkítani, mit lehet tenni vele? (tudásbázis kérdés)


27. 5e48d37001 (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2010. júl. 16. 08:18
Ne hidd!Nekik már kis öntudatuk van,az enyém nem engedné,hogy levágjuk a haját,mert ő így kislányos.Saját magának tetszik,önmagadért "szenved"Az nagyobb törés lenne,ha levágnánk a haját a kis lelkében,mint,hogy melegíti.3 és fél éves gyerekről van szó,és szerintem a topikindító is így gondolja:-)
26. drnéni (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2010. júl. 15. 20:35
Ez a Te véleményed?
25. trapiti (válaszként erre: 18. - Drnéni)
2010. júl. 12. 14:27
Tényleg, inkább szenvedjen az a gyerek, a lényeg hogy szép legyen!!!
24. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - Drnéni)
2010. júl. 11. 22:41
A ritkítás nem károsítja a hajat (legalábbis ha ilyen ollóval csinálják), mert nem tépi meg vagy ilyesmi, csak 'másképp' vág. Gondolom, maga a hajvágás is egy kissé rémálom, ahogy gyerekeknél lenni szokott, de ha szenved a melegtől...
23. drnéni (válaszként erre: 22. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 22:38
Hát lehet, hogy rászánjuk magunkat a ritkításra, mert megint szörnyű hőség lesz. A vizezés is eszembe jutott, de nem engedi.
22. 07c4794583 (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2010. júl. 11. 22:21

A ritkítóolló úgy néz ki, hogy képzelj el egy rendes ollót, amin 4 mm-enként ilyen kis félkörök vannak kivágva az olló éléből. Amikor vágsz vele, akkor fél centi hajat levág, felet nem. Ez elsőre hülyeségnek tűnik, de azt eredményezi, hogy a rövidebbre vágott hajak "aládúcolják" a hosszabbakat, így a frizura nem tűnik rövidebbnek, de tök jó szellősen alá van emelve. Nekem már kiskoromtól így vágták a hajam, mert folyt rólam a víz.

A másik, amit javaslok - macerás, de jó -, az a folyamatos vizezés kis flakonból, jól hűti a fejét a kicsinek. Halántékot, tarkót, vagy akár csíkokban a teljes haját is.

21. drnéni (válaszként erre: 20. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 11. 22:09
Olvasnád el a kérdést.
2010. júl. 10. 07:26
Miért kellene ritkítani a gyerek haját? Örüljön, hogy olyan sok van neki.
19. Sicike (válaszként erre: 1. - Drnéni)
2010. júl. 10. 00:05

Én átveszem a pici csajomnak.... csak vicceltem...

Nekünk éppen,hogy nő,és még meg sem látszik,mert felgyűrűsödik...

18. drnéni (válaszként erre: 17. - B73e24f31f)
2010. jún. 27. 21:20
Áh, a levágás szóba sem jöhet. Én se tenném, de a férjem megölne érte.
2010. jún. 23. 17:31
Nehogy levágassátok az egészet, szerintem vágjatok a végéből pár centit és vágassátok fokozatosra az egészet, az egy kicsit szellősíti az egészet és kérd a fodrászt, hogy tépje meg. Ha otthon csinálod, arra vegyél ritkító ollót (én 1700.-ért vettem rossmannban) azzal is le tudod vágni ha ügyes vagy, de én fodrászra bíznám a dolgot! A fonás is jó, hosszú hajból pedig jól is mutat. Csak ne vágjátok le teljesen!!! :)
2010. jún. 23. 17:04
Köszi a tanácsokat, azt hiszem, első körben megpróbálkozunk a több fonással.
15. drnéni (válaszként erre: 10. - Andi.b)
2010. jún. 23. 17:03
Én is a kontyra gondolnék, de tépi, hogy alatta "fáj". (Gondolom, inkább viszket.)
14. drnéni (válaszként erre: 9. - Süße)
2010. jún. 23. 17:03
Senkit nem ismerek, aki emiatt képes lenne a kislánya gyönyörű haját levágatni! Én az egészség jegyében rövid hajjal nőttem fel, bizony tudom, mit számít már az oviban a csini külső! Ráadásul a gyönyörű haja adottság, eszembe nem jutna megszabadítani tőle.
13. drnéni (válaszként erre: 6. - 6f7760b318)
2010. jún. 23. 16:59

:-D

Hogy én hozzányúljak, az ki van zárva! Van neki fodrásza, mondta, hogy lehet ritkítani, csak azt nem tudja, hogy segít-e a problémán. A frufruját magának nyírta papírvágó ollóval!

2010. jún. 23. 15:48
Mi is fonással és copffokkal oldjuk meg igaz ő 8 éves és középhosszú a haja.Érdemes minden nap máshova kötni vagy rakni a fonás és a copfokat,így szellőzik a fejbőr ott ahol előző nap nem tudott.Van hogy 10 pici fonása van!Nekik még jól áll!Sok színes hajgumi,kis csatt és örömmel tűri az egyébként 20-30 perces procedúrát.
2010. jún. 23. 15:43
A ritkító olló az jó megoldás az én lányomnak is rengeteg a haja,és nyáron nagyon meleg.Mi is ritkító ollóval orvosoljuk a problémát.Nem a tövénél csak csak a közepe táján majdnem a végénél,de mivel tépettre van vágatva a haja így sokkal lazább szellősebb és nem olyan "nehéz"nem húzza le a tövét nem izzad a fejbőre.
10. andi.b
2010. jún. 23. 15:40
Nehogy levágasd a kislány haját! Olyan nincs,hogy tőből kirítkítják a hajat! Nekem hosszú hajam van és bizony én is szenvedek a melegben. Fond be 2 kis copfba vagy a fejetetejéra csavard egy kis kontyba. nekem ezek váltak be legjobban.
2010. jún. 23. 15:39
Szerintem meg ne a gyerek szépsége legyen az első!Ha nem szellőzik a fejbőr rendszeresen vagy állandóan izzad a nagy hajzuhatag miatt előbb vagy utóbb ekcémás lesz a fejbőre.A tesómnak is ez volt.Azóta is rendszeresen vágatja.Nem kell hogy tök hosszú haja legyen valakinek,attól nem lesz lányosabb.Lehet hogy később veszt ebből a mennyiségből,ráér majd akkor jó hosszúra növeszteni.
2010. jún. 23. 15:35
Bocsi! Létezik, de nem a tőnél való vágásra szolgál!
2010. jún. 23. 15:35

sziasztok! szerintem ne vágd le a haját...az évek alatt úgyis ki fog neki kopni belőle valamennyi....örülj neki, hogy szép dús haja van. kösd fel, vagy csatokat bele, vagy hajráf, az nem melegíti annyira a nyakát.

Ha eleve izzadós a lányod, akkor meg teljesen mindegy mivel próbálkozol attól még izzadni fog(kerüljétek a krumplis ételeket)

2010. jún. 23. 15:35
Isten ments, hogy a tövénél vágjál vele. Lejebb leírtam a következményeit. Gondolom nem szeretnéd, hogy ha össze van fogva, akkor a hajszálak, tincsek kikandikáljanak!
5. 13c32dc80a (válaszként erre: 4. - 6f7760b318)
2010. jún. 23. 15:27
Én úgy tudtam, létezik rendes ritkító olló, amit a tövénél kell vágni.
4. 6f7760b318 (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2010. jún. 23. 15:16
Ritkítás létezi, de az csak a végeit ritkítja meg, a töve ugyanolyan sűrű marad. Ha valaki a tövénél akar ritkítani, azt felejtsd el, mert ahogy nőnek a hajak, égnek fog állni az egész, és ugyanazokat a tincseket meg lehetetlenség lenne ismét megtalálni a vágáshoz! Szóval vagy a felkötés, vagy a levágatás a megoldás. Próbáljátok sok kicsibe összefogni, akkor nem lesz annyira tömör!
3. titati (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2010. jún. 23. 15:15

Nekem a legnagyobb lányomnál volt/van ez a probléma.


Lehet kapni kimondott ritkító ollót, és azzal időnként "megvágod" neki...kiritkítod annyira, hogy kényelmes szellős legyen neki!

Ez a hosszából nem vesz le semmit, csak ritkít.

2010. jún. 23. 15:11
Tulajdonképpen inkább jó: a nagyányomnak rengeteg jaja van, és nem babás, hanem teljesen felnőttes minőségű. Viszont egyfolytában izzad a feje a melegben. Leengedve jobb neki, de így is szenved vele. Emiatt levágatni nem szeretném, egyébként is olyan sűrű, hogy ha 2 cm-nél hosszabb, úgyis izzad a tövénél. Létezhet valamiféle ritkító vágás vagy ilyesmi? Volt már valakinek hasonló gondja?
2010. jún. 23. 15:09
3 éves lányom hajával az alábbi a probléma...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook