Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális, hogy 7hónaposan válogat? fórum

Normális, hogy 7hónaposan válogat? (beszélgetős fórum)


16. Clau26
2010. jún. 28. 16:31

Azt hiszem nagyon igazatok van,mert még a kanálról is szopizza az ételt,ahogy tápszert kap,rögtön normálisan eszik,de én is mint elsőgyermekes a védőnőre hallgattam..de innentől fogva csak azt adom neki amit kér és nem fogom eröltetni:pl: a vitatigris nagyon izlik neki,gondolom mert azt is szopizhatja ja és most evett meg egy teljes üveg gyümölcsmixet rossman babydream-os márka és ennyire még semmi nem izlett neki.

Van izlése 270egy üveg:-)

na mindegy csak egyen


köszönöm a tanácsot innentől nem eröltetem és nem stresszelek

15. e4838aa63b (válaszként erre: 1. - Clau26)
2010. jún. 28. 09:06

Szia!


Nekem Bence általában igazán jó evő, bár van, amikor mi is megszenvedünk azzal, hogy néhány napig nem igazán eszik.

Sohasem volt olyan gondom, hogy valamit kifejezetten "utált" volna, 4 hónapos korától kapott bébiételeket, aztán olyan 8 hónapos volt, amikor ízesített pépekkel is próbálkoztunk.

Megette ugyan, de olyan 1 hónap után ráunt, aztán már csak normális kaján van, ritka az, amikor neki külön csinálok valamit.

Imádja a zöldséget, gyümölcsöt, és hál' Istennek egyáltalán nem válogatós.

Mondom, olyan van, mikor sztrájkol, és nem hajlandó enni, de a kellő folyadékbevitel akkor is megvan.

Issza a tejet (forralva), kakaót csak ritkán (főleg utazások előtt nem adok neki, mert észrevettem, hogy akkor végighányja az egész utat :S ), a gyümölcsleveket, teát.

Igazán jó baba, az étvágyát sokszor egy felnőtt is megirigyelné :)

2010. jún. 24. 08:19

Szia!

Én szbernadettsz-el értek egyet! Szerintem teljesen igaza van.

Ha a babád most még nem fogad el új ételeket, akkor szerintem nem kell erőltetni. Majd 1-2 hónap múlva lehet meg fogja enni.

A kisfiamnál 7 hónapos korában kezdtük el a hozzátáplálást, pedig tápszeres baba volt a 3 hetes kora óta. Most 10 és fél hónapost, nagyon jó evő, egyáltalán nem válogat, eddig minden ízlett neki amit kapott, pedig mostmár nagyon sok féle ételt kipróbált.

Egészen 10 hónapos koráig én főztem neki az ebédet, mostanában kezdte kapni az üveges bébiételeket, mert bevallom ez néha sokkal egyszerűbb és gyorsabb...

folyadékot pedig eddig csak vizet kapott, de azt is csak 1-2 hónapja, előtte semmit.

Én sem a védőnő tanácsa szerint csináltam a hozzátáplálást, mivel 5-6 hónapos korában még egyáltalán nem láttam érettnek arra, hogy bármilyen szilárd ételt egyen.

Főleg, hgoy még csak most jött ki az első foga pár hete:):):)

Persze minden baba más, és úgyis te érzed, hogy mi jó a TE babádnak!!

sok sikert!

2010. jún. 23. 17:18

Nálunk meg pont fordítva volt,a gyümölcsöket nem volt hajlandó megenni a lányom.Kivéve a banánt.Én is abban bíztam,hogy előbb-utóbb majd megszereti,de most 3 éves,és még mindig nem eszik banánon kívül más gyümölcsöt,esetleg nagy ritkán egy kis almát.Gyümölcslevet sem issza,soha meg sem kóstolta,ahogy a szájához ért,ordítva köpte ki.Szerencsére zöldségfélét mindent megeszik,de csak főzelék vagy leves formájában,nyersen(pl paradicsom,paprika,retek,stb) nem.

Ezenkívül nem mondhatom válogatósnak,főtt ételt mindent megeszik,csak gyümi ne legyen benne:)

Érdekes,hogy bébiételek közül csak a Kecskemétit szerette,abból viszont a gyümölcsösöket is.Eleinte csak utazáshoz vettem neki,vagy ha vendégségbe mentünk,aztán,mikor rájöttem,hogy abból megeszi a gyümölcsöst is,akkor kimondottan olyanokat vettem itthonra is.

A figyelemelterelés evés közben nem a legjobb módszer,ennek ellenére én is alkalmazom:)

Ja,és 1 éves koráig nagyon keveset ivott,csak vizet,semmi mást,teát sem!Igaz,ő nem tápszeres volt,hanem szopizott.

Lényeg,hogy mindettől függeltlenül szépen fejlődött,koránál nagyobb,nem kövér,de nem is sovány,és egyáltalán nem beteges.

12. aa35c27f5c (válaszként erre: 7. - C95c921ae7)
2010. jún. 23. 17:01
Egyetértek azzal, hogy a tápszert csak ételnek kapja. Ha szomjas, akkor víz, ha az sem, akkor bármi szóba jöhet, csak igyon :D (na most ezért kapom majd a köveket :D :D )
11. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - Clau26)
2010. jún. 23. 16:59

Szia!

Szerintem tápszeres babának is korai a 4 hónaposan kezdett hozzátáplálás, bár tudom, ebben nagyon megoszlanak a vélemények. Két tökéletesen más étvágyú gyerkőc után úgy gondolom, hogy akkor kell elkezdeni hozzátáplálni, amikor a baba megérett rá, igényli és szívesen fogadja. Ez van, akinél 6-7 hónapos kor, van akinél még később. Kislányom a mai napig nagyon rossz evő, vele átestem a ló túlsó oldalára, vagyis szentírásnak vettem, amit az orvos és a védőnő mondtak. Valahol a közép utat találtam meg kisfiamnál, vagyis akkor adtam neki az újat, amikor érdeklődést mutatott. Mai napig nagyon jó evő. Nem rég kezdte az ovit, és az első hét után megjegyezték, hogy milyen jó evő, és nem válogat. Szerintem a korán adott új étel akár sokként is érheti a babát, rossz emlékeket hagyva benne. Lehet, hogy ezért nem akar enni picurkád, mert valami nagyon nem ízlett neki, amit elsősorban kanálhoz vagy bizonyos dologhoz (bébiételes üveg, adott műanyag tányér, stb) köt. Egyébként pedig nem vagytok még lemaradva, ha semmiképp nem kér zöldséget, akkor egyenlőre ne erőltesd. Add neki akkor, amikor már a kezébe tudod adni nyersen, ropogtatni vagy akár párolva egy egész répát, nem pürének.

10. Sicike (válaszként erre: 1. - Clau26)
2010. jún. 23. 16:29

Nekem mindkettő Sinlacos volt.

A pici már 2-3 hónapos kortól.

Ti mért kaptátok a Sinlacot?

Bukik vagy allergiás?

Mi azért kaptuk.

Én nem aggódnék,ha most 1 ideig csak azt kapja,majd eljön az idő,1 picit később megint megpróbálgatod.....türelem kell hozzá.

A fiam is rettentő válogatós volt már pici korától.

De ha ez megnyugat,most is pedig 10 éves lesz.

A lányom már könnyebb eset,de ő is kezd válogatni.

A te lányod még most ízlelget.

1 éves kor alatt így is 1 csomó kaját nem ehetnek.

A bébi kajákkal kapcsolatban,az enyémek is a drágábbakat szerették.De itthonival is próbálkoztam,amit én gyártottam nekik.

Pedig a Kecskemétinek a Rizses csirke sárgarépa pürével be szokott jönni a babáknak.Meg próbáltad már a Vadasost?Vagy az korban nem jó még neki?

Nálunk ezek voltak a befutók reggel,délben,este.

De már régen volt :(

2010. jún. 23. 13:23

ok..kipróbálom amiket írtok..köszönöm

elhízik?áá azt kétlem..kb90-100ml eszik meg egyszerre,azt se viszi ám túlzásba..semmilyen gyümölcslét teát nem iszik,de a védőnő azt mondta amíg pisis a pelus nincs baj

2010. jún. 23. 13:21
A bébiételek-tisztelet a kivételnek-elég undi ízűek. De ha csinálsz egy kis újkrumlit, pici tápszerrel hígítva, szerecsendió, kis petrezselyem, icipici só-lehet, hogy imádni fogja. A gyerekeim általában azt ették meg, ami nekem is finom volt.
2010. jún. 23. 13:18
Egy hétig ne erőltesd, aztán kezd újra. Nem jó ha tápszert iszik, mert elhízik. Az csak a táplálás része legyen. Próbáld meg nagy melegben a tiszta vizet. Amit most megszokik-ha gyümölcslével itatod-azt kéri majd később is. A főzelékfélét pedig ne bébiételként add, hanem te főzd meg finomra, kevés zöldfűszerrel, ízesre. Ha úgy sem megy apró, vajpuha zöldségdarabokat tégy elé. Hátha úhy szimpibb neki. A lányom semmilyen pépet nem evett. De a zöldséglevest, és a puha párolt zöldséget megette.
2010. jún. 23. 13:17
nem,még nem próbáltam babakajákat veszek neki,mert jó ha egy fél üveggel megeszik belőle,még a gyümiből is,olyan keveset eszik,hogy egyszerűen nem tudok annyi mennyiséget frissen csinálni
5. malkata (válaszként erre: 4. - Csibefalat2008)
2010. jún. 23. 13:14
Főtt alma répával, krumplival, vagy mindkettővel együtt elég fincsi, én lányom szívesen eszi, meg az édesburgonyát is. Ha lassan emelitek az arányt talán bejön (1 kiskanál, 2 kiskanál, egész kis léptekben).
2010. jún. 23. 13:09
Idővel biztos kinővi én is ezt remélem mert még nem láttam olyat hogy vki egész életében csak gyümit evett volna meg tejet ivott volna. Szóval a remény hal meg utoljára. Próbáltad az almár krumplival ? Azt hiszem Un.. gyártja. Abban legalább már van egy kis zölsdég de az izén nem érzeni.
2010. jún. 23. 13:04
köszönöm..megpróbálom..igazából az a baj,h tartogatja a szájába majd pedig kiköpi,ha visszarakom ordít..próbáltuk már a figyelemelterelést,de akkor meg pláne nem nyelte le,csak ott volt a nyelve alatt..na pedig reméltem majd kinövi,de akkor ezek után nem biztos
2010. jún. 23. 12:59
Szia, sajnos az én fiam is ilyen. Ő sem hajlandó zöldséget enni pedig már 1 éves. 7 hóapos kora óta zöldség- sztrájkot folytat. Nagyon ritka hogy le a gyümi közé tudok zölséget tenni de hamar rájön hogy átvágtam. Én is arra pályáztam hogy majd ha éhes lesz elfogadja de hamar kiharcolja a gyümit ( vagy most már joghurtot). Próbáld meg játékkal lekötni evés közben akkor nem figyeli mit eszik- sajnos nekem is csak igy működik. Van zenlő játéka azt nyomkodja közben énekelek meg bóhóckodok neki arra figyel igy csempészem a szájába a főzeléket. Bezzeg a sütőtök nálunk is sláger, akkor nem kell a figyelem elterelés. Próbál meg gyümölcs levét (alma stb.) De ha nem megy várj még vele ebben a melegben(már ha lesz nyár)majd megpróbálod ősszel átszoktatni, de lehet olyan szomjas lesz hogy elfogad mást is. Ha a gyümit szereti talán a leve is izlik kezdetben. Vagy próbáld meg hogy a tápszerhez teszel egy kis gyümi levet, idővel pedig kispórólod belőle a tápot és marad a gyümilé.
2010. jún. 23. 12:46

Sziasztok


Most lesz 7hónapos a kislányom és 4hónapos kora óta hozzátáplálom,mivel tápszeres.Csak a gyümölcsöt eszi és a tápszert,semmilyen más zöldséget nem eszik meg,néha néha sütőtököt,de mást nem.Sokszor a gyümölcsöt se eszi meg.Sinlac-hoz keverem,hogy legyen tápértéke,de mindig a tápszerért ordít napközben is.Milupa vaniliás pépet se eszi meg..ja és nem iszik meg semmit,ahelyett is tápszert kért..próbálom,hogy nem adom neki,majd ha nagyon éhes megeszi mondjuk a sárgarépát is,de fél óra ordítás után feladtam..

Van valakinek hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook