Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van még valaki, aki hasfogót szed mindennap? fórum

Van még valaki, aki hasfogót szed mindennap? (beszélgetős fórum)


12. Sicike
2010. jún. 23. 22:10

Igen,ilyen nálam is néhányszor előfordult.

Legutóbb a fogorvosnál.....alig vártam hogy beérjek az sztk-ba.

Ziláltan rohantam a wc-re,de addig ezer "Mi atyánk"-ot elmondtam odafele a buszon.

Nálam ez általában akkor fordul elő,már megfigyeltem,ha a napom fel van borítva (a fogorvoshoz reggel 7-re kellett mennem,hiába ücsörögtem 6 óta a wc-n,meg van a napirendem...),vagy ha a párom nincs velem,vagy valamelyik gyerekem,vagy valaki.....

És ez a tipikus pánik,mert ugye ez jellemző:Istenem,neeeee.....-és addig,addig húzom és Te is val.szeg,addig húzod magadat míg deeeee.

Igen,fejben kéne rendet tenni.

De akivel ez meg esett egyszer,kétszer,tizenkétszer azok után nehéz....

Úgyhogy megértelek.

De pl. ha tudod,hogy olyan napod van,mi lenne he nem vennél be a gyógyiból....???

Nem kivitelezhető?

Vagy megoldást találni rá?

Én többek közt jelen pillanatban ezért sem tudok munkát vállalni.

Meg a picim is szept.-től kezdi az ovit.

De ha munkában kellene állnom......?????

11. youlcsi (válaszként erre: 9. - Ene22)
2010. jún. 23. 18:17

"Az agyamat meg nem birom rávenni, hogy nem lesz semmi baj a buszon."


pont ebből a mondatodból látszik, hogy valóban pszichés a dolog.


nekem anno úgy magyarázták, hogy az ilyenből akkor lehet kijönni, ha az ember megérti, hogy nem beteg (azaz nem keresi tovább az okokat), hanem ez egyszerűen csak egy rossz beidegződés, azaz rosszul működik a rendszer.

10. youlcsi (válaszként erre: 8. - Sicike)
2010. jún. 23. 18:13

köszi, jól :)

hasmenősen és hasfájósan, de semmi extra. szóval nem rosszabb, mint volt.

9. Ene22 (válaszként erre: 7. - Sicike)
2010. jún. 23. 18:02

Igen, sajnos már mindenféle kivizsgáláson voltam, minden negatív, és a gasztro doki azt mondta, neki már nincs több ötlete. (gyomor-vastagbéltükrözés, allergiavizsgálatok, liszt-tejcukor érzékenység vizsgálat, székletvizsgálat...stb) a pszichoterápia nem igazán segített. Csak egy részben. Még hat egyenlőre a hasfogó, csak fel ne forduljak tőle. :(

elég nehéz így élni, és hiába tornázok (egy időben az is segített) most már nem hat az sem. Az agyamat meg nem birom rávenni, hogy nem lesz semmi baj a buszon.

8. Sicike (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2010. jún. 23. 14:33

Szia Youlcsi itt,is!

Jól vagytok?

Pusza.

7. Sicike (válaszként erre: 1. - Ene22)
2010. jún. 23. 14:32

Szia !

Na,ezt a témát nagyon át tudom érezni.

Sajnos .

Bár szerencsémre nekem ennyire nem komoly,hogy mindennapos.

Én beteg vagyok,az okozza.

Valami nálad is okozza,és nem létezik,hogy nincs rá magyarázat.

Minden vizsgálatot végigcsináltattál?

Azért ennyire hosszú távon nem jó hasfogót szedni nem?

És lehet már nem is hat.

Gasztós mit mondott rá?

2010. jún. 23. 14:25
Ez lelki hátterű, nekem is volt sok-sok évig mostanra megszűnt,nagy ritkán jön elő
2010. jún. 23. 11:25

Szia!

Nekem is volt hasonló időszakom, de nálam ez pszichés volt, és szerintem nálad is az lehet... Írtad, hogy Papád halála óta van ez... én igazából nem tudtam mihez kötni, de nálam is abban nyilvánult meg, hogy pl. busszal én se mertem messzire menni, hasonló okokból, ha már utazni kellett, akkor vonattal, ha meg mégis busszal kellett menni, hát engem is a rosszullét kerülgetett, hogy jaj csak nehogy most kelljen...és annyira rá tudtam stresszelni a dologra, hogy már az ájulás határán álltam sokszor... Te nem tudsz vonattal menni munkahelyedre?

Én amúgy szerencsére ezt "kinőttem", de most sem utazom azért szívesen távolsági busszal...

2010. jún. 23. 09:56

szia!

én is enterobenét szedtem, igaz csak néhány hétig, mert babás lettem. az orvos azt mondta, szülés után folytatható, hosszútávon szedhető.

2010. jún. 23. 08:48

Szia!

Amikor én beteg voltam,anyukám mesélte h kisebb korába neki is voltak ilyen problémái mint neked.Elmúlt mondhatni,mára már csak ritkán fordul ilyen elő.

Ajánlanám neked,h keress fel egy kineziológust.Ezen a gyógyszer nem fog segíteni.

Kitartást kívánok Neked,biztosan helyre fogsz jönni.

2010. jún. 23. 06:31
Szia! Egy ismerősömnél volt hasonló, nála krónikus bélgyulladást állapítottak meg. Nem tudott dolgozni, mert nála történtek "balesetek". Sok kellemetlen vizsgálaton is átesett. Fotóriporter volt, azóta felhagyott a stresszes munkával és teljesen vega lett, elmúlt a problémája.
2010. jún. 23. 06:04

Sziasztok!


Én egy 23 éves lány vagyok. 3 és fél éve elhunyt a nagypapám, azóta megy a hasam. Voltam már pszichoterápián, tükrözéseken, szedtem mindenféle nyugtatót, de nem segít. Nap mint nap küzdök azért hogy eltudjak jutni a munkahelyemre, ami az otthonomtól 45 km-re van. Busszal járok, és minden alkalommal azon rettegek, hogy nehogy meg kelljen állítani a buszt, (az autópályán)egyszerűen nem tudok megszabadulni ettől a rögeszmémtől, így mindennap 4-5 szem Enterobene kapszula, és ez így megy évek óta. Félek, hogy mostmár valami komoly bajom lesz. Valaki segítene? Tudna valami jó tanácsot adni? Azt megköszönném.

Üdv, Ene

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook