Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bővítmények biztonságos letöltése, de hogyan? fórum

Bővítmények biztonságos letöltése, de hogyan? (tudásbázis kérdés)


13. tixtina (válaszként erre: 12. - Giorcub)
2011. jan. 3. 10:54

Igen,már okultam a hibáimból.

Fiam megkapta a Lenovot.Az már elég KO.

Billentyűzete alig működik,de még tud vele netezni-játszani.

Köszi szépen a tanácsokat,megfogadom:)

12. giorcub (válaszként erre: 10. - Tixtina)
2011. jan. 3. 10:14

1reszt ne engedd a fiadnak hogy jatszon a gepen. plane nem kulfoldi weboldalasokon. masreszt ha barmi kerdes feljon ne okezzatok le szo nelkul (a fiad se). harmadreszt a viruskeresot es a tuzfalat ne kapcsolja ki a jatek idejere (mert ezt eloszeretettel szoktak), es azt se engedd hogy silent modba (v jatek uzemmodba) tegye mert akkor nem jon fel egy csomo uzenet. es termeszetesen ne engedj semmit se telepiteni. az is egy megoldas hogy csinalsz a gyereknek sajat felhasznaloi fiokot es azon lekorlatozol egy csomo mindent (pl program telepites, viruskereso kikapcsolast stb).

de ha ezeket nem erti meg akkor ne jatszon...

2011. jan. 3. 01:20

Na,karácsonyra kaptam egy nagyon szupi gépet:))

Windows 7 van rajta,de itt is hiányoznak bővítmények.Nem merek letölteni,mert a múltkor a másik gépre bekaptam egy nagyon randa vírust:((

10. tixtina (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2010. jún. 24. 11:55

Volt víruskereső-szakember rakta fel.

Annyi történt,hogy a fiam játszott egy külföldi játékoldalon,és lefagyott a gép-aztán már nem tudtam bekapcsolni.

Állítólag-valami letöltéssel jött át a vírus.

Csak egyszer töltöttem le a Silverlight-ot.

Utána még működött egy hétig-aztán leállt.

Azóta nem merek semmilyen műveletet végrehajtatni.

9. tixtina (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2010. jún. 24. 11:51
Igen-driverek hiányoztak-ezt a srác is említette.
8. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Tixtina)
2010. jún. 24. 11:39
Amúgy szerintem nem a kártyának annyi, csak hiányzik a drivered hozzá. Újratelepítés után gyakori eset.
2010. jún. 24. 11:38

Bővítményeket a gyártó honlapjáról érdemes letölteni, azaz Silverlight-ot a silverlight.com-ról, Quicktime-ot az Apple-től, stb. Meg kell nézni, hogy a letöltés milyen linkről érkezik, és ha valami gyanús, ismeretlen oldal, onnan nem letölteni. Egyébként egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a vírus a bővítménnyel érkezett - a bővítményletöltő helyre mutató oldalak általában "tiszta" letöltőhelyre mutatnak.


1 víruskeresőt és 1 tűzfalat kell tartani a gépen. Ügyelni kell rá, hogy mindkettő automatikusan frissítve legyen, és az üzeneteket, amiket feldobálnak, nem ész nélkül leokézni, hanem megpróbálni értelmezni és/vagy a google-ban rákeresni, hogy most akkor mit akar mondani. Ha nem tudsz angolul, magyart telepíts.

6. tixtina (válaszként erre: 5. - Gica6)
2010. jún. 23. 23:24

Köszi a segítséget:))


Az a helyzet,hogy most már parázós lettem-mivel harmadszorra kellett újratelepíteni a gépem-a hálózati kártyámnak annyi:((

Most Routerrel használom,kábel nélkül.

Szerencsére pár éve vettünk egyet-amit felraktunk a gépre.

Szerintem is be kellett volna jönnie az automatikus frissítéssel,pont ezen agyaltam délután-aztán észrevettem,hogy valamiért nem frissített.

2010. jún. 23. 22:29

Szia. Jól vannak a biztonsági beállításaid beállítva? Nekem is Windows 7-em van, és mindutalan megkérdi, akarom-e ezt vagy azt, mert félős a dolog. Tűzfal a masinán, Defender alkalmazás. Most írok eg Egyébként nekem a Silverlight automatikus frissítésként jött le. De van oldal is : [link]

Ez pedig egy írtó hasznos cucc: tisztít, javít, megnézi és korrigálja a biztonsági dolgokat a gépen. Gyorsítja is azt. [link] Melegen ajánlom mindenkinek. Én is úgy hallottam róla, de okés.

4. tixtina (válaszként erre: 3. - Kjeno)
2010. jún. 22. 23:01

Köszi-egy srác tette rá-aki újratelepítette-immáron harmadszor 3 hónap alatt.

Nem tudom számít-e valamit, Windows 7 van a gépemen.Az XP-t nem vette be sajna:(

2010. jún. 22. 22:58
2 virusirtó alapból kiüti egymást, csak egyet használj. Letölteni meg a windows update helyröl kell.
2010. jún. 22. 22:50

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.

Sajnos az elmúlt hónapokban háromszor ment majdnem gajra a gépem.

Videót szeretnék megtekinteni,mert nem tudom mindig megnézni a kedvenc sorozatomat.

Azt írja ki ,hogy egy bizonyos-silverlight bővítmény kell a lejátszáshoz.

Két hete letöltöttem-pontosabban a gép keresett egy helyet,ahonnan automatikusan letöltötte.

Igen ám,de sikerült összeszednem egy nagyon randa vírust is-ami majdnem hazavágta a gépem.

Mit tudnék tenni,hogy biztonságosan tudjak futtatni-hiába van két vírusírtóm-HELP

2010. jún. 22. 22:44
Bővítmények biztonságos letöltése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook