Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


3143. Renesmé (válaszként erre: 3142. - Mercica)
2009. nov. 19. 08:05

Szia!

Ez nagyon jó hír, hogy babásodtál :-) :-) Főleg most, mert már csak egy nap és kezdem szedni a clostit.


De miért voltál annyit kórházban?

Closti előtt mennyit próbálkoztatok?

3142. Mercica
2009. nov. 18. 18:59

Sziasztok lányok!

2 hónapban szedtem a clostit most 4,5 hónapos a kisfiam. 15 hetet voltam várandósan a kórházban, 36 hétre szültem.

Remélem kicsit pozitívan hat rátok hogy írok. Tehát ne adjátok fel, csak bízzatok magatokban és az apajelöltekben. Szurkolok nektek!

3141. Nitka (válaszként erre: 3140. - Renesmé)
2009. nov. 18. 12:59

Köszönöm, aranyos vagy... de nincsenek nagy illúzióim :)


Remélem Neked is sikeres lesz a clostilbegytes hónap. :)

3140. Renesmé (válaszként erre: 3139. - Nitka)
2009. nov. 18. 12:57
Mindenesetre én nagyon szorítok neked! :-)
3139. Nitka (válaszként erre: 3138. - Renesmé)
2009. nov. 18. 09:44
Hogy őszinte legyek nem tudom... nyilván józan ész szerint ideje lenne, másrészt meg ott van, hogy nics mit várjak, mert sosem volt a ciklusom rendszeres, úgyhogy nem ügy, ha épp nem jön meg :) Bár némi reményt ad, hogy a metformin, amit szedek, rendeznie kell a ciklust ... de nem akarok csalódni. Van otthon tesztem, de útálom azt az érzést, hogy reményteljesen megnézed a tesztet, és csak 1 nyomorult csík van rajta :( Meg nem nagyon van semmilyen tipikusnak mondható tünetem... hányinger meg ilyenek... meg hát a metfromin egyik mellékhatása az émelygés, úgyhogy ami kis émelygésem van, az ennek tudom be. :) MEglátom még.
3138. Renesmé (válaszként erre: 3136. - Nitka)
2009. nov. 18. 09:25

Köszi a bíztatást. :-)

Annyira még nem vagyok elkeseredve, hiszen még csak fél éve próbálkozunk, csak nagyon örültem volna..

De teljesen igazad van, úgy kell felfogni, ahogy írtad! :-)



Mikor tervezed a tesztelést?

3137. Nitka (válaszként erre: 3134. - Zsivanyica)
2009. nov. 18. 09:11

Szia! Grat a babókhoz!! Tök jó, hogy vannak ilyen kommentek is! Ez azért nagy erőt tud adni a folytatáshoz! :) Nagyon köszi!!


Kérdezhetnék?


Neked rendszeres volt closti előtt a ciklusod? Volt mellette egyéb betegség (mint pl: PCO)?

3136. Nitka (válaszként erre: 3133. - Renesmé)
2009. nov. 18. 09:10

Szia! Figyi, ne keseredj el! Sőőőt! Tök jó, hogy magától megjött!! :) Ez azért nem egy rossz fejlemény! A closti meg tuti segíteni fog, meglásd! :) Én tökre örültem, amikor clostit írtak fel nekem...más kérdés, hogy nem folytattam a kúrát, mert nekem 18. napra jött meg tőle... de ez azért nem rossz hír, hogy nálad működni látszik a ciklus!!


Nálam még semmi! :( vagy :)


Pici görcsölgetések vannak,de inkább csak azt mondom, hogy érzem, hogy vannak belső szerveim... hogy ez a méhem-e vagy a petefészkem, azt nem tudom... meglátjuk, hogyan tovább...

3135. Renesmé (válaszként erre: 3134. - Zsivanyica)
2009. nov. 18. 07:53

Húú de jó neked!

És nagyon jó, hogy valaki ír pozitív tapasztalatot is. :-)

Gratulálok a babáidhoz.

2009. nov. 17. 23:09

Sziasztok!

Nem olvastam végig a beírásokat, de a címből kiindulva tudom miről van szó!

Én is szedtem clostit 1× 5napon át....Az eredmény: két pici babám van:) Egy fiucska és egy kislány:)

Csak kitartást lányok:) Tudom ettől a mondattól a falra másztok de mást nem lehet írni....talán azt...Bízni és remélni:)

Mindenkinek szurkolok!!!

3133. Renesmé
2009. nov. 17. 22:01

Szia!


Ez magától volt.. (ennyit a páfrányokról)


Mostanra rendesen megjött.

Ezek szerint pénteken kell kezdeni a clostit. Talán nagyobb esélyünk lesz a clostival.


Remélem legalább nálad összejön a baba. :-)

Írd meg, ha van valami konkrét! Szorítok!

3132. Nitka (válaszként erre: 3130. - Renesmé)
2009. nov. 17. 15:37
Ja, még annyi, hogy ha 2x1-et szedsz, akkor 1-et reggel, 1-et este... gondolom kaja után jobb... bár ehnez már nem értek sajni :$
3131. Nitka (válaszként erre: 3130. - Renesmé)
2009. nov. 17. 15:35

Szia!

Szerintem az első konkrét vércsepptől számold a 4 napot... nekem napi 1x1-et kellett szednem 5 napon át a 3. naptól.


Nekem még mindig semmi... :( vagy :) hogy ez most minek a jele...aprócska görcsöcskéim ugyan vannak, de nem tudom egyelőre már vagy 1-1,5 hete... de csak nem akar megjönni...


Neked magától jött meg a menzesz, vagy gyógyszerrel? Ha jól emlékszem Neked sem rendszeres a ciklusod...ugye?

3130. Renesmé (válaszként erre: 3129. - Nitka)
2009. nov. 17. 14:31

Hahó!

Nekem egyre biztosabb hogy pirosozni fogok. Erősödik a hasfájás és a barnázás is. Csak tudnám, hogy ez esetben honnan számoljam a 4. napot. Mától, vagy amikor rendesen megjön. Szerinted?


Neked, hogy kellett szedned a clostit? Nekem 2*1 kell, de arra nem kért ki a doki, hogy reggel v. este, vagy kaja előtt vagy kaja után. Ez mindegy?

3129. Nitka (válaszként erre: 3128. - Renesmé)
2009. nov. 16. 14:08

Hát igen... viszonylag hasonló cipőben járunk :)


A napom nagy része azzal telt el, hogy meggyőzzem, vagy rácáfoljak a vélt-, vagy véletlen terhességemre :)


Nyilván az én fejemben is megfordult már, hogy van esély a terhességre, a tüneteket figyelembe véve... de ha arra gondolok, hogy 1 év alatt ez nem jött össze, akkor miért pont most sikerült volna... pláne ha belegondolok, hogy a hormoneredményeim pár hónapja még nem voltak túl fényesek... + tekintve a tök rendszertelen menzeszt... akkor azért igen erősen a "Nem vagyok terhes" mondat ugrik be elsőnek :)

3128. Renesmé (válaszként erre: 3127. - Nitka)
2009. nov. 16. 13:08

Mondjuk én is csak azóta agyalok komolyabban, mióta megemlítette a doki a clostit.


De szerencsére a férjem nem így fogja fel a dolgokat, és ha jó napom van, akkor sikerül nekem is úgy hozzáállni, mint neki.


De ilyenkor amikor a harmincikszedik napon vagyok, akkor már elég nehéz nem agyalni.

3127. Nitka (válaszként erre: 3126. - Renesmé)
2009. nov. 16. 12:17

Hát, sajna nem... akkor azért volt könnyebb, mert nem lógtam ennyit a neten, nem tudtam a pco-mról sem, nem gondoltam, hogy bármi baj lehet velem. Azt gondoltam, hogy tök általános, ha egy pár akár 6-7-8 hónapig is próbálkozik...


Most sokkal nehezebb, mert van egy csomó infóm, és persze a sok negatív sztori hallatán képes vagyok beképzelni dolgokat magamnak... betegségeket, meddőséget mindent :(

3126. Renesmé (válaszként erre: 3124. - Nitka)
2009. nov. 16. 12:12

Szerinted lehet nem agyalni?

De komolyan..

3125. Renesmé (válaszként erre: 3124. - Nitka)
2009. nov. 16. 12:10

Hát igen.

A másik kedvencem a "ne görcsölj rajta".

Attól elszakad a cérnám. Főleg akkor, ha olyan kismama mondja, akinek azonnal összejött. Vagy olyanok, akiknek még nincs gyerekük.

Nem is értem, hogy mondhatnak ilyet. Ha megmondja egy doki, hogy nincs (vagy nem mindig van) p.é, akkor nekem ne mondja senki, hogy ölbetett kézzel várjak. Áhh. Pont tegnap mondták nekem, hogy minek akarom bevenni a gyógyszert, még várjak fél évet..


Mennyi idős a gyereked?

3124. Nitka (válaszként erre: 3123. - Renesmé)
2009. nov. 16. 12:01

Igen, tudom, hogy borzasztó szerencsés vagyok, hogy már van gyermekem. Viszont tök gáz, hogy magam sem tudom, hogyan jött össze... de tényleg... a szerencsén múlt szerintem minden. Már akkor PCO-m volt, bár akkor semmivel nem kezeltük ezt, semmi rásegítést nem kaptam... negyvenakárhánynapos ciklusban jött össze.... Emlékszem, még terhesen is mikor kérdezték, hogy mikor volt az utolsó menzesz, és elmontam, minden doki mondta, hogy akkor 2 héttel nagyobb babának kéne lenni... mindig mondtam, hogy, ez nálam nem mérvadó, sosem volt rendes ciklusom :)

A fiamnál érdekes módon 7-8 hónap alatt sikerrel jártunk, pedig tized ennyit nem agyaltam rajta, nem jártam ennyit orvoshoz mint most... Most már 1 éve próbálkozunk és semmi ... :( A sok agyalás sem tesz jót...

3123. Renesmé (válaszként erre: 3122. - Nitka)
2009. nov. 16. 11:56

Igen, azok akiknek nincs ilyen problémájuk nem tudják mi van. Húú, hányszor hallottam már azt hogy "jaj, csak arra figyelj, hogy a 13-15-16. napon akciózzatok és kész".

Hm. bárcsak ilyen egyszerű lenne.


Sajnos még nincs... :-(


Legalább neked reményt ad a kisfiad, és te már tudod milyen anyának lenni. Ez talán vígaszt nyújthat addig, amig nem jön a kistesó.

3122. Nitka (válaszként erre: 3121. - Renesmé)
2009. nov. 16. 11:49

Igen, ezzel én is így vagyok. Nyilván nincs más lehetőségünk, csak reménykedni. De tudod, tökre irigylek másokat, akiknek tök pontos ciklusaik vannak, és ha 1-2 napot késik a menzesz, már szinte biztosak lehetnek a sikerben... mi meg max akkor vehetjük biztosra, ha már rúg a baba :)

Én már annyi negatív tesztet csináltam az elmúlt egy évben.. na jó csak kettőt, de ott megfogadtam, hogy soha többé tesztelés. Bár tudom, hogy nálam muszáj, hogy időben kiderüljön, mert a PCO miatt nagy a veszély a vetélésre, és a terhesség első felében sárgatesthormont kell szednem (ez így volt a kisfiamnál is).

Neked van már gyermeked?

3121. Renesmé (válaszként erre: 3120. - Nitka)
2009. nov. 16. 11:39

Jaj de nehéz így. :-(


Szorítok, hogy ne csak a metforminnak a hatása dolgozzon nálad, hanem más... :-)


Ha máshonnan nézzük, akkor a remény hal meg utoljára.:-)

3120. Nitka
2009. nov. 16. 11:32
Egyébként a mostani " változásokat " én is inkább a metforminnak tudom be. Lassan 1 hónapja szedem és hát tök valószínű, hogy a hányingerek, émelygések, szédülések, folyás ilyesmi ettől van. Gondolom a szervezetem most áll rá, vagy most "dolgozik" a gyógyszer. A menzesz kimaradása sem nagy bizonyíték számomra... 28 napos ciklusról eddig még csak álmodni mertem :)
3119. Nitka
2009. nov. 16. 11:29
Hát, igen... valószínüleg minden gyógyszer befolyásolja így vagy úgy akár az LH tesztet, akár a minimikroszkópot. Nekem elég nehéz viszonyítani előző ciklusokhoz, mert hát sosem volt a szó nemes értelmében "normális" ciklusom... 15 és 85 nap között mozgott eddig :)
3118. Renesmé (válaszként erre: 3117. - Nitka)
2009. nov. 16. 11:18

Igen neki is az volt. Legalább volt egy jó esténk, mert jól elpoénkodtunk rajta. :-) :-)

Betartottam amúgy minden szabályt.


A closti nem befolyásolja az LH-tesztet? Mintha valahol ezt olvastam volna... De nem vagyok benne biztos.


Mellesleg a barnázás is megmaradt. Ezért nem is gondolkodok abba, hogy ebbe a hónaban összejött, mert barázni is szoktam mansi előtt. Csak annyi ebben a hónapban a különbség, hogy 4. napja barnázok, máskor meg 1-3 napot szoktam.


Amúgy lehet, hogy nálad a closti dolgozik. Igen Ki tudja....

3117. Nitka (válaszként erre: 3116. - Renesmé)
2009. nov. 16. 11:12

:) Értem :))


Ez érdekes... ezek szerint a férjednek is termékeny napjai vannai :D :)


Érdekes, hogy folyamatosan páfrányos... nem tudom, mitől lehet... elvileg előtte ugye nem szabad semmit enni meg ilyesmi, de ezt biztosan tudod :)


Próbáld ki az LH teszteket is, az is hasznos lehet. Különböző aukciós oldalakon egészen olcsón hozzá lehet jutni. Én kb. 1000 Ft-ért vettem 25 db-ot. Az nem is vészes, és ezzel abszolut korrekt módon nyomon tudod követni a peteérésed. :)


Mondjuk nekem még sosem mutatott pozitívat, de ez valszeg nem a teszt hibája :) Nálam már az is nagy előrelépés, hogy a minimiki mutatott :)


Picit reményt ad, hogy hátha az előző ciklusban bevett (és akkor hatástalan clostilbegyt) dolgozik most, és talán most segített (ugyan most nem szedtem semmit, csak metformint).


Ki tudja...

3116. Renesmé (válaszként erre: 3114. - Nitka)
2009. nov. 16. 10:58

nagyon szépen leírtam az utolsó mondatod, de biztos érted mit akartam kihozni belőle.

:-) :-) :-)

3115. Renesmé (válaszként erre: 3114. - Nitka)
2009. nov. 16. 10:54

Hát nekem képzeld végig páfrányos... Hol krumplik mellett vannak páfrányok, hol csak nagy páfrányaim vannak.

De annyira hihetetlen volt ez nekem, hogy megnéztem a férjem nyálát is, és neki is páfrány jött ki... Így kicsit elveszítettem ebben a kütyüben a bizalmam.


Tapasztaltabb mikizők azt mondják, hogy ne nyálból nézzem, mert a váladék mutatja a tutit.

Asszem köv. hónapban onnan fogom nézni, aztán meglátom mi a különbség.


Ettől függetlenül figyelembe vettük az erősen páfrányos napokat.

Kíváncsi leszek, hogy mi van.

De semmiképpen nem akarom magam beleélni magam, mert elöző hónapban nagyon megégettem magam ezzel... :-( Inkább várok és lepődjek meg kellemesen.

3114. Nitka
2009. nov. 16. 10:24
Nézem... volt középidőnél páfrány, akkor a hőm is igazolta, hogy tán lehetséges a peteérés... akkor voltunk is együtt. Aztán sokáig semmit sem mutatott, csak krumplikat. Most jobbára semmit nem mutat. De tényleg: tök semmi... 2-3 nagyon vékony, nagyon halvány páfárny ágacska... de nem az az igazi páfrányos dolog, krumplit meg egyáltalán nem mutatott... A jó ég tudja...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook