Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


7493. egykisma
2014. febr. 5. 16:46
Csajok, jó hírem van! 2. hónapja szedem a clotit, ma voltam 14. napi uh-n és végre jó az endometriumom (11 mm) és van 3, azaz 3 domináns tüszőm is: 24, 35 és 45 mm-esek. A doki felvilágosított az ikerterhesség, sőt, a hármas ikerterhesség lehetőségéről, mondta, hogy mindenképp mondjam el a férjemnek, hogy közösen eldönthessük, hogy elegendjük ezt a ciklust vagy nem. Mondanom se kell, hogy semmi nem garantálja, hogy egyáltalán össze jön-e a baba, így nem engedjük el a hónapot, sőt, kértem, hogy írjon fel ultrogestant is, hogy a sárgatestet pótolhassam, mert előző hónapban a 21. napon csak 5 volt... Szóval mi ugyanúgy mindent megteszünk és az életre bízzuk a továbbiakat! Mindenesetre boldog vagyok, hogy végre jók a leletek. Az tény, hogy kicsit túl stimuláltak, így ha mégse jönne össze, jövő hónapban vissza kell állni a 2x1 clostyra 5 napig. Szóval bizakodok, hogy talán most ebben a hónapban!!! :)
7492. hajini (válaszként erre: 7491. - Nikkencs29)
2014. febr. 4. 09:54
nincsmit :) és nekem előtte 2 napig betadine kúpot kellett használnom
7491. nikkencs29 (válaszként erre: 7490. - Hajini)
2014. febr. 3. 17:35
köszönöm a választ :)
7490. hajini (válaszként erre: 7489. - Nikkencs29)
2014. febr. 3. 17:30
igen
2014. febr. 3. 15:10
Sziasztok, akinek már volt petevezeték átjárhatósági vizsgálata, kellett hozzá 1 éven belüli rákszűrés?
7488. Niko86
2014. febr. 2. 22:58
Sziasztok!! Megtette a Norcolut a hatását, holnap kezdem el szedni a Clostyt...:) Én egyenlőre nagyon bízom benne... Remélem sikerül!!! :)
7487. hajini (válaszként erre: 7486. - Egykisma)
2014. jan. 31. 09:03
még nem :)
7486. egykisma (válaszként erre: 7485. - Hajini)
2014. jan. 30. 19:12

Gratulálok!! :)

Tudjátok már milyen nevet adtok neki?

7485. hajini
2014. jan. 30. 14:02
sziasztok! ma voltunk uh-on és újra kisfiam lesz :)
7484. egykisma (válaszként erre: 7482. - Szivárványocska)
2014. jan. 27. 21:23
Példaértékű a hozzáállásod! Drukkolok Neked!! Majd adj hírt magadról/magatokról! :)
7483. tacsi87 (válaszként erre: 7482. - Szivárványocska)
2014. jan. 27. 20:47
csodállom hogy még ezek után is ennyire pozitív tudtál maradni....nekem már a másfél év is hatalmas időnek tűnik,és sokszor vagyok depis miatta...:/
7482. szivárványocska (válaszként erre: 7481. - Egykisma)
2014. jan. 27. 18:04
Most egyenlőre pihi van, spontán próbálkozás. Májusra már elő vagyok jegyezve lombikra az lesz a 7. próbálkozás.
7481. egykisma (válaszként erre: 7480. - Szivárványocska)
2014. jan. 27. 17:46

Kitartás Neked is!

Ilyenkor szoktam elgondolkodni azon, hogy mi a párommal még mennyire az "elején" vagyunk.. Mondjuk inszemet már kértem a dokimtól, de nem javasolta. Így ha nem lesz sikeres a closty, akkor egyből lombikra küld majd? Nem tudom mi fog még következni... Legbelül már egy örökkévalóságnak tűnik ez a "küzdelem"..


Nálatok mi a következő lépés? Hogyan tovább?


Köszönöm a pozitívitásodat! ;)

7480. szivárványocska (válaszként erre: 7479. - Egykisma)
2014. jan. 27. 13:57

Én már sokmindenen túl vagyok. Inszem, lombik, spontán terhesség-vetéléssel, stb.

Nekem is volt peteérésem mindig, és mégis rásegítettek hormonnal. Mondjuk inszemnél és lombiknál azért az jó ha több pete érik.

Sosem féltem tőle hogy esetleg kettő vagy netán három pete érett meg inszemnél, ha netán összejött volna a többes terhesség örültem volna. Vagy ráértem volna akkor a megoldáson gondolkodni. De még egyik beavatkozással sem lettem terhes. Mondom van peteérésem, tűszőrepedés is van. És nem mindegyik petében van sejt. A legutóbbi lombiknál 4 tűszőt szívtak le és egyben volt sejt.

Nem volt szerencsém azzal az eggyel. De nem adom fel :)

és ti se adjátok fel :))

7479. egykisma (válaszként erre: 7478. - Hajini)
2014. jan. 27. 11:32
Bevallom már én sem értem... Eddig meg voltam győzödve arról, hogy amiatt kell szednem, hogy sárgatestet termeljen, de ugye ez kiderült, hogy nem igaz.. Szóval magam se tudom miért kell szednem a clostyt - főleg 3x1-es adagban -, de 5.-én megyek a dokihoz és nem leszek rest kikérdezni... :D
7478. hajini
2014. jan. 26. 18:46

Kerdezd is ki a Dokid :)

Èn az 5.hètre mire dokihoz jutottam elveteltem... Clostival. szoval az nem eleg :(

Egyebkent nem ertem, h ha van peteèrèsed, akkor minek closti???!!! Csak pazarlod vele a peèidet, s kiteszed magad feleasleges hormonoknak meg cisztaveszèlynek :(

7477. egykisma (válaszként erre: 7473. - Tacsi87)
2014. jan. 26. 17:59

Sajnálom a melóhelyi zűröket! Remélem megoldódik!

Mivel - mint sajnos már tudjuk - a teherbe esést nem tudjuk irányítani, időzíteni így azért gondold még meg szerintem, hogy tényleg pihentetni szeretnéd-e... Persze nem ismerem a körülményeket...

7476. egykisma
2014. jan. 26. 17:54

Hmmm, mostmár nem tudom mit gondoljak.

Szedem a 3x1 clostyt 5 napig és várom a 14. napi uh-t, amikor majd a dokival jól el is beszélgetek és kikérdezem mindenről..

Egyébként van peteérésem, azzal nem is volt gond, estem is már teherbe (gyógyszerek nélkül), de sajnos - nagy valószínűséggel - a sárgatest hiánya miatt nem maradt velem... Szóval emiatt még jobban attól rettegek, ha mégegyszer sikerülne teherbe esnem, akkor vajon a closty fog segíteni megtartani?! A dokim szerint igen. Na de én ebben már egyáltalán nem vagyok biztos, épp emiatt fogok ragaszkodni az ultrohoz a 14. naptól.. Korábban csak az 5. héten kezdtem el szedni 4x1-et, de az már lehet, hogy késő volt..

Szóval csak bizakodni tudok és hinni abban, hogy előbb-utóbb eljön a mi időnk is! Reméljük előbb...

7475. hajini
2014. jan. 26. 17:39

Egyetèrtek!!!

Mikor olvastam, az jött le, h na mègegy hulye doki!!!!

Mert a petesejt egy reszebol lesz a sargtest..no mindegy :)

Ha nincs peteèrès, h megdoglunk sem lesz sargatest, ès ezert nem menstruàltam honapokig, csak gyògyszerrel.. szòval..Vicces a doki.

No mindegy. Remèlem mkinek gyorsan sikerül :)

7474. szivárványocska (válaszként erre: 7472. - Egykisma)
2014. jan. 26. 08:38

A closty nem termel sárgatestet!

Ha clostyt írnak fel az azért van, hogy elősegítse a peteérést. Ösztrogén szintet emeli és ezzel, hogy az ösztrogén szint nő a ciklus első felében, a ciklus második felében nő a progeszteron mivel a természet egyensúlyra törekszik. A ciklus két szakasza közt hormonegyensúlynak kéne lennie.

A sárgatest termel progeszteron!

A clostytól pete érik, szerencsés esetben megreped majd a megrepedt tűsző helyén kialakul a sárgatest, mely progit termel.

Igen az utrogesztan tűzoltásra jó, mert az lenne az igazi ha a szervezet megfelelő mennyiségben termelne.

De!

Ha létrejön a terhesség az utro és a crinon azaz a progi készítmények segíthetnek a terhesség fenntartásában :)

7473. tacsi87
2014. jan. 25. 22:37
fogalmam sincs hogy az endometrimom mennyi volt mert engem nem néztek ultrahangon sajna :( nekem is megjött most,viszont eldöntöttem hogy nem szedem be a clostyt,így hogy nem nézik ultrahanggal.viszont a baba témát lehet hogy jegelni kell most egy kis ideig mert a melóhelyemen elég sok zűr van,lehet hogy váltanom kellene,csak hát nyilván senki sem vesz fel terhesen,ha meg próba idő alatt leszek az akkor is repülök,szóval...nagyon nem szívesen de lehet hogy pihentetnünk kell a dolgot. :(
7472. egykisma (válaszként erre: 7471. - Hajini)
2014. jan. 25. 09:52

Azt mondta a dokim, hogy a closti sargatestet termel es nem fog ezáltal sargatest hiány fellépni. Az ultrogestanra azt mondta hogy az mar csak tűzoltásra jó.

Volt a 14.napon egy szep nagy tuszom (5-6 kisebb mellett), de ha a progi szintem csak 5 volt, akkor ezek szerint nem repedt meg, ha jól gondolom..

Tartok egy kicsit a 3x1-től, de próbálok megbízni az új dokimban. Az E vitamint meg nyomom mellette.

Meglátjuk...

7471. hajini (válaszként erre: 7469. - Egykisma)
2014. jan. 25. 07:33

A closti egyaltalan nincs osszefuggesben a progiszinttel.

Èn pl sosem szedtem 1.5nel naponta többet.

Azt pl nem ertem, h mièrt adnak agyba főbe ennyit..kevesebbtől nem volt peteèrès?

Progiszintre duphastont vagy utrot adnak.

Èn sosem.szedtem, csak pozi teszttől. Csak E vitamint.

20 felett van àltalàban peteèrès.

7470. egykisma (válaszként erre: 7467. - Hajini)
2014. jan. 24. 15:47
Köszi a tippet!!
7469. egykisma (válaszként erre: 7466. - Hajini)
2014. jan. 24. 15:45
Te jó ég! És mit mondtak rá? Neked is, hogy kevés volt a closty? Nem is tudtam, hogy lehet ilyen kevés basszus... Úgy tudom 20 felett a jó.
7468. egykisma (válaszként erre: 7465. - Tacsi87)
2014. jan. 24. 15:44

Kitartás Neked is! Nekem úgy néz ki megvan, bár ennyire gyenge még sosem volt.. Szóval holnaptól - a 3. naptól - 3x1 closty kúra veszi kezdetét.. Mindenesetre ragaszkodni fogok a ciklus második felében az ultrogestanhoz is kiegészítésként..

Neked az endometrimod legalább jó volt a ciklus közepén, mikor voltál uh-n?

7467. hajini
2014. jan. 24. 10:22
a Mastodynon csepp nagyon jó ciklusrendezésre, és clostival együtt is szedhető, mert gyógynövényes
7466. hajini (válaszként erre: 7463. - Egykisma)
2014. jan. 24. 10:21
a progiszintem a 21. napon
7465. tacsi87
2014. jan. 24. 07:35
szia.nem még nem kezdtem el a Norcolutot mert csak hétfőn jutok el a dokihoz,de én is ma reggel már úgy láttam hogy valami elkezdődőtt,szóval lehet végül mégse kell mennem.2 havi sikertelen closyn vagyok túl,igaz nekem nem is nézték ultrahangon :( Kitartás!
7464. egykisma (válaszként erre: 7462. - Tacsi87)
2014. jan. 23. 21:25

42. napon jársz? :( És Te szedtél/szedsz norcolutot? Hány havi clostyn vagy túl? Sajnálom, hogy ennyire elhúzódik a ciklusod, megértem maximálisan a hangulat változást, szerintem ez normális is, rajtam is rajtam van már az "idegbaj".. :(

Én ma nagyon megörültem, mert reggel olyan volt, mintha megjött volna kicsit, egész nap vérezgettem is, de lényegében nem ilyen, amikor megvan... Most akkor ilyenkor mi van? :(

Kitartás Neked is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook