Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


7523. marica87 (válaszként erre: 7521. - Egykisma)
2014. febr. 13. 09:00

Húúú, ezek nagyon jó hírek!!!Nagyon jó a progi szinted!Nem akarom elkiabálni, meg beléd beszélni, de szerintem tutira terhes vagy :-)De örülök!1 hét, és kiderül!nagyon izgi :-)

Most én is nagyon nagyon reménykedem, párom félt, hogy nehogy nagyot csalódjak megint, de most úgy érzem, hogy nekem is sikerült!Nem is gondolok arra, hogy nem.

7522. egykisma (válaszként erre: 7520. - Marica87)
2014. febr. 13. 08:57
Szia, miután a baba elvesztése miatt megműtöttötek azóta 28 napos a ciklusom. Előtte rendszertelen volt, volt olyan hónap mikor nem is jött meg.. Amikor szájon át szedtem a 2x1 ultrot, akkor a 21.napon 60 lett a progi szintem, most hüvelyben szedek 3x1 és most 217,8 lett... Nagyon bizakodok!!
7521. egykisma
2014. febr. 13. 08:55

Csajok, képzeljétek megjött a 21. napi vérvételem és én úgy értékelem, hogy extra jó lett! :D

A progreszteronom 217,8 lett (ami múlt hónapban 5, azt megelőző hónapban 60 volt), az ösztrodiol pedig 4066 és a prolactinom, ami már múlt hónapban jó volt, azaz a felső határtéken, de azóta több gyógyszert szedek, tehát lejjebb kellett volna mennie az is felugrott a normál átlag 1,5 szeresére. Legutóbb mikor terhes voltam, akkor is kiugróan magas volt a prolactinom is.

Szóval csajok, lehet hogy most mégiscsak összejött ebben a hónapban?! Alig várom már a jövő hét csütörtököt, amikor reméljük nem fog megjönni!!! :D Drukkoljatok!!

7520. marica87 (válaszként erre: 7514. - Egykisma)
2014. febr. 13. 08:28
Sajnálom, hoyg elveszítetted a babád, de meglátod másodjára veletek fog maradni!Tegnap voltál vérvételen?Ha megvan az eredménye írj, mert kíváncsi vagyok, hogy a 3x1 utró mennyire fejti ki a hatását.Neked is mikor lenne a mensid várható napja?Milyen hosszú szokott lenni egy ciklusod?
7519. marica87 (válaszként erre: 7516. - LiliumSouliei)
2014. febr. 13. 08:26
Szia!Én a helyedben kérnék tőle egy kivizsgálást.Vérvételt, ahol nézik a hormonokat, meg akár el is mehetnél egy 13-14. napi uh-ra, és akkor lehetne látni, hogy kell e a closty, vagy nem.Mert azért feleslegesen ne szedd!De az uh-n úgyis kiderülne, hogy van e peteérésed.Sok sikert!
7518. LiliumSouliei (válaszként erre: 7517. - Pipi57)
2014. febr. 13. 00:01
Köszi a gyors választ! Azért is merült fel bennem, mert vannak hasonló dolgok mint a terhességem előtt, pl gyenge menzesz, de ez is elég szubjektív.
7517. Pipi57
2014. febr. 12. 23:52
Szerintem nem kell gyógyszer.Én is szedtem és 2 hónap után terhes lettem.Amikor megszületett a gyerekem és visszamentünk a 6 hetes kontrollra akkor mondta az orvos hogy nyugodjak meg,most már lenne baba.,de én már a korom miatt nem szerettem volna másikat.
2014. febr. 12. 23:43

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Nekem a lányom a 3. Clostilbegytes hónapban fogant. Sajnos közben dokit váltottam és már nem ahhoz járok aki annak idején felírta a gyógyszert, de ő mindig enyén policisztásnak látta a petefészkeimet. Akihez terhesgondozásra jártam és akinél végül szültem, ő mindig normálisnak mondta, pedig a terhesség alatt is látszott az ultrahangon a sok apró tüsző. Sajnos a dokival aki segített hogy babás legyek, nem tudtunk megegyezni pénzügyileg, ezért váltottam, ezért most nem mehetek vissza hozzá. Az új dokihoz is ragaszkodnék, mert jó volt hozzá járni pocakosan és szülni is, viszont nem vagyok benne biztos, hogy ő segít-e a kistesónak megfoganni ha az szükségessé válna. Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy ha most tesót szeretnénk, szerintetek meddig próbálkozzunk a spontán siker reményében? Vagy szerintetek kapásból menjek el az új dokihoz és kérjek tőle hormonvizsgálatot+clostit, merthogy a lányom is csak azzal fogant meg? Ez elég indok? Fogalmam sincs mit szólna és hogy segítő kész-e ilyen téren.


Ti meddig várnátok? Vagy ha már egyszer Closti kellett, akkor másodjára is kell?

7515. egykisma (válaszként erre: 7512. - Niko86)
2014. febr. 12. 21:37

Szia, sajnos statisztikai adatokat nem tudok a siker tekintetében, de biztos hamarosan megteszi majd a kívánt hatását! :)

Mész majd ultrahangra a 14. napon? Az szerintem egy jó visszajelzés lenne, hogy lássátok, hogy a napi 1 elegendő-e. Nekem a doki azt mondta, azért nem sikerült az első closty hónapban a baba, mert később fejti ki a hatását. Ez érezhető is volt az én esetemben, hisz a 2. hónapban már 3 tüszőm is volt. Bár sikerről még nem beszélhetek, de bízom benne, hogy hamarosan megteszem! Már csak egy hét és kiderül... :)

Mivel mindannyian mások vagyunk, máshogy reagálunk a clostyra, így simán lehet, hogy Nektek elsőre összejön! :) Nagyon drukkkolok!!!

7514. egykisma (válaszként erre: 7513. - Marica87)
2014. febr. 12. 21:30

Szia,

de jó, szuper, az nagyon jó!!! Hajrá!! :)

Egy éve próbálkozunk.. Akkor a 3. hónapban teherbe is estem de sajnos csak a 10. hétig maradt velem. Akkor diagnosztizálták a sárgatest elégtelenségemet. Meg kellett műteni, így 3 hónap kényszer pihenőn voltunk, utána azt hittem, ha elsőre mondhatni csodával határos módon gyorsan összejött, a következő is így lesz.. Na ennek már fél éve és eddig nem jártunk sikerrel, pedig akkor spontán estem teherbe (azaz semmit nem szedtem), most meg mindenfélét szedek, hogy összejöjjön... Tudom, hogy másokhoz képest nem egy őrült hosszú idő az egy év, de én egy örökké valóságnak érzem, főleg mióta sikerült átélnem 5 teljes hétig a várandóság mindennapi élményét...

De bízzunk benne, hogy ez a hónap a mi hónapunk lesz!! :)

7513. marica87
2014. febr. 12. 19:25
Szia!Nekem 2 nagy érett tüszőm is lett!!!biztos neked is hatásos lesz!Ti mióta próbálkozok?
7512. Niko86
2014. febr. 12. 19:12
Sziasztok! Túl vagyok az első 5 napos kúrán! Szeritetek mekkora az esély a sikerre???
7511. egykisma (válaszként erre: 7510. - Marica87)
2014. febr. 11. 18:08

Nekem még a határérték fölött van, úgyhogy meg kellett egy hete emelnem 1,5 tablettára per nap. A bezártásg kegyetlen érzés, az első MR alkalommal megköszöntem a lehetőséget és kiszálltam, hogy én ezt nem vagyok hajlandó végigcsinálni, de aztán utána erőt vettem magamon és mégiscsak sikerült. De akkor megfogadtam, hogy legközelebb nyitottba megyek és így is volt, a nyitott viszont elviselhető, mert látod a lábadat közben, ha felemeled... :D Szóval nyitottba vagyok hajlandó már csak én is menni.

Kitartás, szurkolok én is Neked!!

7510. marica87 (válaszként erre: 7509. - Egykisma)
2014. febr. 10. 21:51
Hát nekem is lassan telnek a napok, de majdcsak eljön a mi időnk :-) És neked mennyi szokott lenni a prolaktin szinted mióta szeded a gyógyszert?nekem 210-220 körül, és napi 1 szemet szedek.Nekem is el kellett volna mennem mri-re, csak bepánikolatam a bezártságtól:-(Nekem is azt mondta az endo doki, hogy a 12. hétig szedjem.Remélem nem kell újabb mr-re menned :-)
7509. egykisma (válaszként erre: 7508. - Marica87)
2014. febr. 10. 20:41

Szia,

nagyon hasonlóak vagyunk, nekem is magas a prolaktinom, mert sajnos adenomám van, amit 1,5 éve diagnosztizáltak. Március elején kell mennem újabb MR-re (vagy nem, ha terhes leszek addigra ;) ). Legutóbb, mikor teherbe estem, azonnal abba kellett hagynom a bromot, de most az endokrinológus azt mondta, ha összejön a baba, a 12. hétig szedjem végig.

Korábban 4x1 ultrot szedtem, de most csak 3x1-et írt fel a doki, remélem én is nagyon, hogy elegendő lesz! Progreszteront és prolactint fognak nézni a vérvételen, minden ciklus 21. napján kéri a doki, hogy vegyem le, hogy lássa hogy alakul (főleg, hogy most emeltek a bromo adagomon).

Szóval bizakodok, de ez az egy hét, amíg kiderül, hogy sikeres volt-e a hónap egy örökkévalóságnak tűnik!!! Gondolom nem vagyok ezzel az érzéssel egyedül :)

7508. marica87 (válaszként erre: 7507. - Egykisma)
2014. febr. 10. 19:38

Szia!

Remélem, hogy sikeres lesz a hónapod, és szépen be tud ágyazódni a baba.Nekem is alacsony a progi szintem, azért kaptam az utrót.Most nem megyek vérvételre, mert múlt hónapban voltam.Nekem magas a prolaktin szintem is, erre is szedek gyógyszert, endokrinológus állította be.Mióta szedem rá a bromocriptint nagyjából beállta 30 napra a ciklusom, előtte volt 35-42 napos is. Én is aggódok, hogy nem megfelelően alkalmazom az utrót.Nekem is hüvelykapszulám van.Remélem nem lesz gond vele, én néha azon is gondolkozom, hogy nem kevés-e a 3x1?Mert korábban egy hónapban szedtem utrót, de akkor csak 2x1et.Akkor nem lettem babás, de abban a hónapban nem volt barnázásom a mensi előtt. Neked néznek mást is a vérvételen?A többi értéked jó?

7507. egykisma (válaszként erre: 7506. - Marica87)
2014. febr. 10. 15:07

Szia, sajnálom, hogy Te is hasonló problémával küzdesz.. :(

Nekem még nem merült fel a szuri, nem tudom miért, talán mert a peteérésemmel és a tüszőrepedéssel nincs gond, az én esetemben a sárgatest elégtelenség miatt nem marad meg a baba. De ha most se jönne össze, biztos, hogy rákérdezek erre a szúrira, hogy azt is próbáljuk meg, hátha! Az inszeminációt is eröltetném, de a doki szerint nagyobb az esélyem a spontán terhességre. Hát meglátjuk..

Closty tabletta mellett nem valós képet mutat az ovu teszt! Nekem egy hétig minden nap erősebb volt a második csík..

Ultrot szájon át vagy hüvelyen keresztül szeded? Én is 3x1-et.. Komolyan már megfordult a fejemben, hogy vajon elég mélyre teszem, nehogy amiatt ne használjon, mert nem.. Örök kérdőjelek a mindennapok a két csíkos pozitív tesztig. :)

Én ma vagyok a 19. napon, szerdán megyek progi levételre. Neked is lesz a 21. napon?

Sok sikert Neked! Kitartás!!

7506. marica87
2014. febr. 10. 11:18
Sziasztok!Csatlakoznék hozzátok,ha nem gond.én ebben a hónapban kezdtem el a clostyt szedni, napi 2x1et szedtem a 3-6. napig. A 13. napon volt 2 domináns tüszőm, jó nagyok, 30 és 33 mmesek, a méhnyálkahártyám 12 vagy 13 mm, nem emlékszem már..Nekem is mondta a doki az ikerterhességet, de nem számít.Lassan 2 éve várunk a babára, szóval én nem bánom ha ikrek lesznek, bár azért elég lenne egy baba is :-) Egykismam ti is jól tettétek, hogy nem hagytátok ki ezt a hónapot, mert sosem lehet tudni, nem feltétlenül lesz 3 baba. Ti kaptatok tüszőrepesztő szurit?Nekem felajánlotta az orvos, de azt modta, hogy ez csak egy lehetőség, döntesm el én, de szerinte a 2 tüszőből egy tuti megreped.Úgyhogy nem kértem, de így utólag lehet kérnem kellett volna.Na mindegy.Vettem ovulációs mikroszkópot, és a 14-15. napot szerintem megvolt az ovum.Ma vagyok a 17. napon,3x1 szem utrót szedek, nagyon bizakodok most, nem tudom miért, pedig már ért egy párszor csalódás..Mindenkinek sok sikert kívánok!
7505. egykisma (válaszként erre: 7503. - Hajini)
2014. febr. 9. 11:21

Szia,

Azért emelt a doki az adagon, mert hiába volt kettő tuszom az előző hónapban, a 21. progi értéke 5 volt.. 20 alatt nagyon nem jó.. Szerdán megyek ebben a hónapban 21.napi progira es nagyon remelem, hogy jó magas lesz. Bár most a 3x1 ultrogestan is biztos megdobja majd reméljük!

7504. egykisma (válaszként erre: 7500. - Vukk1985)
2014. febr. 9. 11:17

Szia! Drukkolok nagyon, hogy ne jojjon meg!! Majd adj hírt! Nekem is 11 nap múlva kell két csíkos tesztnek lennie! :)

Bizakodjunk, reménykedjünk!

7503. hajini (válaszként erre: 7498. - Egykisma)
2014. febr. 7. 11:10

szia. ha van érett tüsző, akár csak egy is nehogy emeljetek a darabon...

én closty utáni clostymentes hónapban lettem terhes

7502. szivárványocska (válaszként erre: 7500. - Vukk1985)
2014. febr. 7. 06:52

Még bármi lehet, apa katonái több napig is életképesek :)

De azért sajnálom, hogy nincs otthon a hónap közepén :(

7501. szivárványocska (válaszként erre: 7499. - Egykisma)
2014. febr. 7. 06:51
:)
7500. Vukk1985 (válaszként erre: 7498. - Egykisma)
2014. febr. 6. 21:47
Szia! Én decemberben a ciklus 3. napjátol szedtem 2x1-et ekkor volt egy 21,6mm-es tüszőm, most pedig a 3.naptól esténként 2 szemet! A 10. napon voltam ultrahangon és csak egy 13mm-es volt! Ez még nem is lett volna baj ha a férjecskémnek nem kellett volna visszamennie Németországba a ciklus 13.napján! Úgyhogy azt mondta a doki hogy szerinte most nem fog összejönni a babuci, bár vannak csodák! 10 nap múlva nem kellene megjönnie de ha mégis akkor kell hívnom a dokit hogy hogyan tovább!
7499. egykisma (válaszként erre: 7495. - Szivárványocska)
2014. febr. 6. 16:53
Most, hogy kérdezed, elgondolkodtam és elkezdtem figyelni magamat... Viccesnek tűnhet, de olyan, mintha buborékolna bent az alhasamban valami.. Pezsgés szerű érzés. Ennyit érzek csak! :)
7498. egykisma (válaszként erre: 7494. - Vukk1985)
2014. febr. 6. 16:20

Szia,

ebben a hónapban a ciklus 3. napjától kellett 3x1 clostyt szednem 5 napig. Előző hónapban 2x1 volt az adag. Mivel most három domináns tüsző is lett, emiatt mondják, hogy túlstimuláltak, mert ez már sok (nagy az esélye az iker terhességre), emiatt kell visszaállnom legközelebb a 2x1-re, ha esetleg nem jönne össze a baba.

Azt mondta a dokim, hogy a closty később - következő hónapban - fejti ki a hatását, ezért lehetett az, hogy előző hónapban úgy tűnt, hogy a 2x1 nem lesz elegendő..

Te hogy szedted eddig? Mit mutatott az ultrahang?

Köszi a drukkot! :)

Neked is sok sikert!!

7497. egykisma (válaszként erre: 7495. - Szivárványocska)
2014. febr. 6. 16:17

Szia,

nem is értettem én sem az orvost, hogy egy nőnek, aki mindent megtenne már egy gyermekért, hogy mondhatja, hogy engedje el a hónapot, mert félő, hogy több gyerek is lesz... Ennél nagyobb csapás ne érjen az életben, hogy ikrek lesznek! :D

Képzeld, semmit nem érzek... :( Olyan furcsa olvasni másokat, akik beszámolnak róla, hogy mi mindent éreznek, de én sajnos nem igazán érzek semmit...

7496. hajini (válaszként erre: 7493. - Egykisma)
2014. febr. 6. 13:22
ügyik legyetek :)
7495. szivárványocska (válaszként erre: 7493. - Egykisma)
2014. febr. 6. 06:03

Jól döntöttél, igazad van, miért kellett volna elengedni ezt a ciklust? Legyenek ikrek, még az is több mint a 0 gyerek. :)

Most hogy írtad vannak nagy tűszők, érzel valami feszülést a hasadban?

7494. Vukk1985 (válaszként erre: 7493. - Egykisma)
2014. febr. 5. 23:28
Szia! Ebben a ciklusban hogy kellett szedned a clostit? Nekem ha ebben a hónapban sem sikerül akkor 3x1-et kell szednem a következő ciklusban! Mit jelent az, hogy túlstimuláltak? Sok sikert a "babagyártáshoz"! :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook