Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


7583. egykisma (válaszként erre: 7582. - Marica87)
2014. febr. 19. 20:18
Kitartás, drukkolok, hogy ne jöjjön meg Neked se!!!
7582. marica87 (válaszként erre: 7581. - Egykisma)
2014. febr. 19. 20:16
Jól teszi a férjed, hogy bíztat!Ma én is túl vagyok egy kiboruláson, de már jobb :-) Majd szombaton fogok tesztelni, de sajnos valószínű, hogy nekem ez a hónap sem jött össze. Jó pár napja érzékeny már a cicim, és ma azt vettem észre, hogy egyre kevésbé érzékeny.Gondolom ürül ki a hormon, vagy nem tudom.Általában ez szokott lenni nálam, hogy mire teljesen elmúlik az érzékenység, akkora meg is jön.De azért még kicsit bizakodok, ha pedig nem jött össze, akkor majd a következő hónapban.Holnap írj!!
7581. egykisma (válaszként erre: 7578. - Marica87)
2014. febr. 19. 19:58

Édes vagy, köszi! A férjem is azt mondta, mikor hazaért és úgy fogadtam, hogy nem vagyok terhes és teljesen magam alatt vagyok, hogy majd térjünk vissza a hogyan továbbra, ha valóban megjött, de addig ő hiszi, hogy két csík lesz..

Bizakodok! Reggel üzenek!!

Te hogy vagy? Neked mikor kell tesztelned?

7580. egykisma (válaszként erre: 7576. - Nikcy24)
2014. febr. 19. 19:55

Szia,

voltál már egyébként bármilyen kivizsgáláson? Azaz az elmúlt években nem fejtették még meg, hogy mi okozza a menszeszed rövidségét?

7579. egykisma (válaszként erre: 7575. - Nikcy24)
2014. febr. 19. 19:52
Köszi, reggel majd az Általad írtak szerint tesztelek, hátha! :)
7578. marica87 (válaszként erre: 7572. - Egykisma)
2014. febr. 19. 19:45
Ne csüggedj, még ebből bármi lehet!Valakinek csak pár nap késés után lesz pozitív, szóval amíg nem jön meg, addig van remény!Drukkolok, hogy reggel már ott legyen a második csík!!!
7577. marica87 (válaszként erre: 7569. - Honeydew123)
2014. febr. 19. 19:43
Szia!Igen, logikus, csak én még így konkrétan nem hallottam, hogy progi pótlásként is adják.Azt nem tudom, hogy ugyanaz e mint a clomid, erről még nem hallottam.És neked hatott a closty?
7576. nikcy24 (válaszként erre: 7560. - Egykisma)
2014. febr. 19. 19:35

Szia...

Nem fogom,elkezdeni szedni...csak egy kivizsgálás után...

Most mennem kell,mert 1 hét késés után megjött....1-napig dőlt belőlem...második nap már épp hogy...harmadik nap már semmi...

Ez valahogy úgy érzem nem természetes...

Évek óta tart csak 2-3 napig...de ez most fura....

7575. nikcy24 (válaszként erre: 7574. - Egykisma)
2014. febr. 19. 19:33

Szia....

Nekem az ismerősőm meg anyukám is mondta...hogy minden féle képen az első vízelet legyen...és azt is úgy hogy pisilek...és a közép sugárral csináljam meg a tesztet....

hogy ennek van-e tényleg valami oka...meg hogy igazából a beágyazodástól számítva a 10.-napon jó tesztelni...

Én nagyon szurkolok,hogy ott legyen a kis babóka!

Kitartást

7574. egykisma (válaszként erre: 7573. - Honeydew123)
2014. febr. 19. 18:25
Köszi, a férjem is öntött most erőt belém, úgyhogy még reménykedem azért.. Majd reggel is fogok tesztelni, hátha..
2014. febr. 19. 18:05

A reggeli elso vizeletbol valo teszteles eredmenye mindig megbizhatobb, nem? Tesztelsz ujra holnap reggel?

Probalj meg nem csuggedni! Meg barmi lehet!!!

7572. egykisma
2014. febr. 19. 17:45

Csajok, még mindig negatív a 12,5-es érzékenységu teszt is es holnap kene megjonnie.. Elég magam alá kerültem, mert ezek szerint mégsem sikerült a hónap, hiába tűnt úgy a verkep alapján.. :-(

Rettegek a holnaptól..

7571. egykisma
2014. febr. 19. 17:17
Kaptam clearbluet es predictor (12-es) tesztet.. Irány haza es csinálom is!! :)
7570. egykisma (válaszként erre: 7568. - Marica87)
2014. febr. 19. 16:32

Két gyógyszertárban is voltam de csak 25-os van.. :-(

Hazafele még beugrok egy helyre, hátha...

7569. Honeydew123 (válaszként erre: 7567. - Marica87)
2014. febr. 19. 16:14

Szerintem logikus megkozelites. Ha a closty-tol tobb tuszo keletkezik, akkor a peteeres utan tobb sargatest marad, amelyek viszont tobb progeszteront tudnak igy termelni. Nekem legutobb 3 erett tuszom volt és annyi progeszteronom, mint egy 2. trimeszterbeli varandos holgynek...

(A closty ugyanaz, mint a Clomid, ugye? :)

7568. marica87 (válaszként erre: 7566. - Egykisma)
2014. febr. 19. 15:13
Na, mi a helyzet?
7567. marica87
2014. febr. 19. 12:07

Sziasztok!

Én is csodálkoztam, hogy sárgatest elégtelenségre clostyt adnak, de hát egy orvos remélhetőleg tudja mit csinál.Nagyon drukkolok, hogy ne jöjjön meg holnap, és mutasa is ki a teszt a terhességet.A 10es ill. 25ös a tesztek érzékenységét jelenti, hogy milyen koncentráció fölött mutatja ki a szervezetben a hcg-t.Tehát egy 10es érzékenységű hamarabb kimutatja, mint a 25ös.A leírásában benne van, hogy milyen érzékenységű, nézd meg.

7566. egykisma (válaszként erre: 7565. - Hajini)
2014. febr. 19. 12:04
Indulok is a gyogyszertarba! ;)
7565. hajini (válaszként erre: 7564. - Egykisma)
2014. febr. 19. 12:04
AZ ÉRZÉKENYSÉGE. minél kisebb a szám, annál előbb kimutatja
7564. egykisma (válaszként erre: 7563. - Hajini)
2014. febr. 19. 11:21
Bocs, de mit jelent az hogy 10-es teszt meg 25-ös? :)
7563. hajini (válaszként erre: 7561. - Egykisma)
2014. febr. 19. 11:03

nekem a 29. naon lett nagyonhalvány a 10-es tesztem

ha nem netes tested van, korai látnod még vmit. a clairblbue a legérzékenyebb a boltni, gyógyszertárosból. 25össel nekem az 5. héten lett csak pozi. nyugi, ne aggódj

7562. hajini (válaszként erre: 7559. - Egykisma)
2014. febr. 19. 11:01

:D

Én 1-1-2-t kaptam utróból. elég volt.

7561. egykisma
2014. febr. 19. 11:00

Csajok, ma reggel is teszteltem és negatív... Pedig egy óra múlva is megnéztem, hátha halványan ott van a másik csík, de semmi..

Holnap van a nap, amikor elvileg megjönne és úgy félek, hogy meg fog jönni és úgy érzem túlértékeltük a 21. napi vérvételem eredményét és túlságosan beleéltem magam a babába... :(

Komolyan kikészít ez a várakozás, bizonytalanság.. Reggel is tesztelek majd, de ha az is negatív, akkor egész nap rettegve fogok elmenni wc-re, hogy vajon mit találok majd.. :(

Drukkoljatok kérlek, hogy ne jöjjön meg!!! Köszi, köszi, köszi!!

7560. egykisma (válaszként erre: 7557. - Nikcy24)
2014. febr. 19. 10:58

Szia,

én bevallom felelőtlenségnek érzem orvosi felügyelet nélkül szedni a clostyt, de persze ez a Te döntésed!

De bízzunk benne, hogy az Általad írt 2 hónap alatt összejön a baba és nem lesz rá már szükség, hogy elkezd! :)

7559. egykisma (válaszként erre: 7558. - Hajini)
2014. febr. 19. 10:56

Szia,

örülök, hogy ilyen gondos vagy, szóval ne kérj elnézést a kirohanásért! :D


Bennem is felmerült, hogy miért kell clostyt szednem, ha anélkül is van peteéérésem, de erre a dokim (Dr. Timmermann Gábor) azt mondta, hogy a clostytól több petém érik, ezáltal több lesz a sárgatestem és nem fog hiány fellépni... A ciklus második felében ugyanúgy szedem az ultrogestant pótlásként - amihez én ragaszkodtam, mivel múlt hónapban nem szedtem és 5 volt a 21. napi progi értékem 2x1 closty mellett -.

Szóval tény, hogy én sem hallottam még olyanról, akinek sárgatest miatt clostyt írtak fel, de szeretnék amennyire lehet, megbízni a jelenlegi dokimban, főleg, hogy 3 hónapja mentem át hozzá.. A mostani labor értékem nagyon jó lett és nagyon remélem, hogy nem fog megjönni. De ha mégis, mindenképp visszamegyek a dokimhoz még a ciklus 3. napja előtt amikor is el kéne újra kezdenem a clostyt hogy átbeszéljük, hogy hogyan tovább és valóban a closty-e a megfelelő választás az én esetemben...

Nagyon remélem, hogy erre mindenesetre nem kerül sor és hamarosan kélt csíkos tesztet tarthatok a kezemben!!! Utána majd persze attól retteghetek, hogy vajon elegendő-e az ultrogestan, amit szedek...

7558. hajini
2014. febr. 19. 09:25

BOCSI CSAJOK, ezt bemásolom... ha a betegtájékoztatón nincs rajt, hogy sárgatest elégtelenség esetére is használható, akkor mi a facnak írják fel sok nőnek arra? csak rohadt gyorsan elpazaroltat többtíz petesejtet, amit lássuk be luxus elpazarolni, ha vannak olyan készítmények, amik kimondottan progeszteronhiányra vannak!!! ezzel, h ezt adják, csak folyamatosan csökkentik az AHM-et...

a closti

Betegtájékoztató

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A CLOSTILBEGYT TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Clostilbegyt tabletta egy szintetikus, a peteérést serkentő (ún. ovuláció-stimuláló) hatású szer.

javallatok nőknél:

A peteérés serkentése az agyalapi mirigy, vagy a petefészek egyes megbetegedései, valamint a fogamzásgátló tabletták hosszan tartó szedése után. Terhesség után megmarandó kóros fokozott tejelválasztás (galactorrhoea) megszüntetése.

Javallat férfiaknál:

Csökkent spermium-termelés.

2. TUDNIVALÓK A CLOSTILBEGYT TABLETTA SZEDÉSE ELŐTT

A Clotilbegyt kezelés megkezdés előtt beszélje meg orvosával az alábbi kockázati tényezőket:

- A kezelés hatására egyszerre többes terhesség is bekövetkezhet.

- Méhenkívüli terhesség magasabb kockázata.

- Petefészek daganat fokozott rizikója.

Bármelyik terhesség során lehet születési rendellenesség vagy vetélés, mely Clostilbegyt szedése nélkül is bekövetkezhet.

Ne szedje a Clostilbegyt tablettát

- ha allergiás (túlérzékeny) a klomifénre (a készítmény hatóanyaga) vagy a Clostilbegyt tabletta bármely egyéb összetevőjére;

- ha terhes. A terhesség kizárása céljából a Clostilbegyt kezelés megkezdése előtt terhességi teszt végzendő;

- májbetegség, vagy a májfunkció zavarai esetén;

- petefészek ciszta, daganatos megbetegedések, valamint az agyalapi mirigy működésének kiesése esetén;

- a pajzsmirigy vagy a mellékvese működési zavarában;

- ismeretlen eredetű, nem kivizsgált vérzés fennállásakor;

- új keletű, vagy korábbi látászavarok esetén;

- ha hormonokra érzékeny daganata van.

A Clostilbegyt tabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

- ha korai menopausája van;

- ha mentruációs ciklusa alacsony testsúlya miatt maradt el;

- ha korábban görcsrohammal járó betegsége volt;

- ha méh myomája van;

- ha policisztás petefészke van;

- ha petefészke megnagyobbodott;

A Clostilbegyt kezelés megkezdése előtt orvosának részletesen ki kell vizsgálnia a terméketlenség okát.



progeszteronpótló

DUPHASTON

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A DUPHASTON 10 MG FILMTABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

Milyen típusú gyógyszer a Duphaston?

A Duphaston egy didrogeszteron nevű hatóanyagot tartalmaz.

- A didrogeszteron mesterségesen előállított hormon.

- Nagyon hasonló az Ön szervezete által is termelt "progeszteron" nevű hormonhoz.

- Az olyan gyógyszereket, mint a Duphaston, progesztogéneknek nevezzük.

Milyen betegségek esetén alkalmazható a Duphaston?

A Duphaston alkalmazható egymagában vagy valamilyen ösztrogénnel együtt. Hogy Önnek kell-e hozzá ösztrogént is szednie, az attól függ, milyen problémára rendelték Önnek a Duphastont.

A Duphaston alkalmazható

- olyan problémákra, amelyek akkor jelentkezhetnek, ha az Ön szervezete nem termel elegendő progeszteront:

- fájdalmas menstruáció, endometriózis - amikor a méhnyálkahártya szövete a méhen kívül nő,

- menstruáció megszűnése a menopauza előtt,

- szabálytalan ciklus,

- szokatlanul erős vagy a ciklus közben jelentkező vérzés,

- premenstruális szindróma (PMS) - menstruáció előtt jelentkező testi és pszichés tünetegyüttes,

- a vetélés kockázatának csökkentésére,

- a progeszteron alacsony szintje miatti terméketlenség kezelésére.

- az Ön menopauzális tüneteinek kezelésére - ezt a kezelést hormonpótlásnak nevezik.

Ezek a tünetek egyénenként különbözőek lehetnek.

Ilyen tünetek a hőhullámok, az éjszakai izzadás, alvásproblémák, hüvelyszárazság és vizelési problémák.

Hogyan fejti ki hatását a Duphaston?

A szervezet normális esetben egymással egyensúlyi mennyiségben termeli a természetes progeszteron hormont és az ösztrogént (ami a másik fontos női hormon). Ha az Ön szervezete nem termel elegendő progeszteront, a Duphaston pótolja azt és helyreállítja az egyensúlyt.

Kezelőorvosa rendelhet Önnek ösztrogént is a Duphaston mellé, ez attól függ, hogy Ön milyen panaszra szedi a Duphastont.

A hormonpótlásban részesülő nők közül egyeseknél az egymagában szedett ösztrogén a méh nyálkahártyájának abnormális megvastagodását okozhatja. Ez akkor is előfordulhat, ha Önnek már nincs meg a méhe, de korábban volt endometriózisa. Ha havi ciklusának egy részében didrogeszteront szed, az segít megelőzni a méhnyálkahártya túlburjánzását.

2. TUDNIVALÓK A DUPHASTON 10 MG FILMTABLETTA ALKALMAZÁSA ELŐTT

Ne alkalmazzza a Duphastont

- ha allergiás (túlérzékeny) a didrogeszteronra vagy a Duphaston bármely egyéb összetevőjére (felsorolásukat ld. a 6. pontban),

- olyan tumora van vagy lehet, amelynek állapota progeszteron hatására rosszabbodik - ilyen a "meningeomának" nevezett agytumor,

- olyan hüvelyi vérzése van, melynek oka ismeretlen,

- súlyos májelégtelenségben szenved,

- májtumora van,

- Dubin-Johnson-szindróma (az epefesték - bilirubin - visszatérő, kórosan nagy mértékű termelődése),

- Rotor-szindróma (az epefesték - bilirubin - veleszületetten nagy mértékű termelődése),

- olyan, közismerten nemi hormonokkal befolyásolható állapotok, melyek terhesség vagy nemi hormonok alkalmazása során alakultak ki, illetve súlyosbodtak, így viszketés (pruritusz),

epepangás okozta sárgaság (kolesztatikus ikterusz), terhességi herpesz, halláscsökkenést okozó elváltozás a fülben (otoszklerózis),

- szoptatás esetén.

Ne szedje a Duphastont, ha a fenti megállapítások közül valamelyik érvényes Önre. Ha nem biztos e felől, kérjen tanácsot orvosától vagy gyógyszerészétől, mielőtt elkezdi szedni a Duphastont.

Ha a Duphastont ösztrogénnel együtt szedi, pl. hormonpótlás részeként, kérjük, olvassa el a "Ne alkalmazza..." pontot az ösztrogén mellé csatolt betegtájékoztatóban is.

A Duphaston fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:

Ha Önnek vérzési rendellenességre kell szednie a Duphastont, orvosa meg fogja állapítani a rendellenesség okát, mielőtt Ön elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

Ha váratlan hüvelyi vérzés vagy pecsételő vérzés jelentkezik Önnél, általában nincs oka

aggodalomra. Ez nagy valószínűséggel előfordul a Duphaston szedésének első hónapjaiban.

Jelentkezzen be azonban sürgősen kezelőorvosához, ha a vérzés vagy pecsételő vérzés

- néhány hónapnál tovább tart,

- az után kezdődött, hogy Ön már egy ideje kapta a kezelést,

- továbbra is fennáll, miután Ön már abbahagyta a kezelést.

Ez ugyanis annak a jele lehet, hogy megvastagodott az Ön méhének nyálkahártyája. Orvosa

megállapítja a vérzés vagy pecsételő vérzés okát, és olyan vizsgálatra is küldheti, amellyel ki

lehet deríteni, hogy nincs-e Önnek méhrákja.


UTROGESTAN

Betegtájékoztató

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER AZ UTROGESTAN 100 MG LÁGY KAPSZULA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

Progesztagén hormonkezelésre szolgáló gyógyszer. A progeszteron a természetes progesztogén, a sárgatest és a méhlepény fő hormonja.

Az alábbi javallatokban adható:

Sárgatest-elégtelenség (progeszteron hiány) okozta kórképek, különösen:

- menstruáció előtti tünetegyüttes (premenstruációs szindróma) kezelésére

- rendellenes peteérés (diszovuláció) okozta menstruációs zavarok esetén

- emlőfájdalom, jóindulatú emlőbántalom (benignus masztopátia) esetén

- csökkent hormontermelés és változó kori tünetek (premenopauza).

Menopauzában (az utolsó menstruációt követően) hormonpótló kezelés részeként (ösztrogénterápia mellett).

Abban az esetben, ha a szájon át szedett progeszteron ellenjavallt, pl. májbetegség (hepatopátia) esetén vagy mellékhatások (pl. aluszékonyság) jelentkezése miatt, az Utrogestan 100 mg hüvelykapszula alkalmazása lehet indokolt.

2. TUDNIVALÓK AZ UTROGESZTAN 100 MG LÁGY KAPSZULA SZEDÉSE ELOTT

Ne alkalmazza az Utrogestan 100 mg lágy kapszulát

- ha allergiás (túlérzékeny) az Utrogestan 100 mg lágy kapszula hatóanyagára, a progeszteronra vagy bármelyik összetevőjére. A készítmény földimogyoró olajat tartalmaz, amely súlyos allergiás reakciókat okozhat az arra érzékeny személyeknél. Ne alkalmazza a készítményt földimogyoró allergia esetén!

- nem menstruációs ciklus eredetű hüvelyvérzés esetén,

- mellrák vagy női ivarszerveket érintő rákos daganat esetén,

- felszínes vénák gyulladása (tromboflebitisz) esetén,

- ha korábban szélütés (sztrók) vagy agyi vérömleny fordult elő Önnél, illetve ha tüdejében vagy lábában trombózis (vérrög) alakult ki,

- ha porfíriában (anyagcsere betegség, mely rendellenes színű vizeletet és bőrszínt okoz) szenved

- súlyos májbetegség esetén (a szájon át történő alkalmazás ellenjavallt)

Az Utrogestan 100 mg lágy kapszula fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

Mielőtt alkalmazni kezdi az Utrogestan 100 mg lágy kapszulát, beszélnie kell kezelőorvosával:

- ha terhes vagy lehetséges, hogy terherbe esett,

(Figyelmeztetés: Az Utrogestan 100 mg lágy kapszula alkalmazása az ajánlott körülmények között nem fogamzásgátló hatású!)

- ha magas a vérnyomása, szív-, vese-, vagy májbetegségben szenved,

- ha epilepsziás, cukorbeteg, asztmás vagy migrénes rohamai vannak,

- ha jelenleg depressziós vagy korábban depresszióban szenvedett.

Orvosa a mellékhatások kockázatának csökkentése érdekében a hormonkezelés előtt és azt követően rendszeres időközönként kivizsgálja Önt, illetve megkérdezi az Ön és családja kórtörténetét.

Ha a fentiek bármelyike érvényes Önre, beszélje meg kezelőorvosával, hogy szedje-e az Utrogestan

100 mg lágy kapszulát.



HA EZT ELOLVASTÁTOK, GONDOLJÁTOK VÉGIG,MIT MIRE SZEDTEK... és hogy esetleg a doki nem azzal kezel, amivel kéne...


van egy bnőm, akit clostival tömtek, pedig csak progihiánya van..most ott tart, h pic.sa az AHM-je, a sok felesleges tüszőérés miatt, és a lombikot sem akarják neki, ilyen alacsonnyal elindítani...ergo feleslegesen elpazarolt többtíz petesejtet, mert egy F.ASZ volt a dokija.


ui. bocs a kiborulásért :D

7557. nikcy24
2014. febr. 18. 19:26

Szia..

Mikor utoljára voltam ott...akkor azt mondta hogy minden rendben...irt fel gyógyszert hogy a menstruáció is megjöjjön...de ki se kellet váltanom ...mert másnap egyből megjött...

Nekem egy ismerősöm ajánlotta igazából...2 ismerőse is ezt szedte...(orvosi felügyelet nélkül) és lett kisbaba...

De utána néztem és eléggé megrémisztett...

Most megint késet másfél hetet...azt hittük baba van...de sajnos nem...még 2 hónapot várok kb...és elmegyek az orvoshoz...hogy vizsgáljon ki rendesen...és lépjünk valamerre...

Addig meg szedem a femibiol 800-at...azt mondják az is kicsit "rásegít"... a szükséges vitaminokat ....

De azt hinné az ember...hogy milyen egyszerű ez a dolog....foggal körömmel védekezik az ember,hogy ne legyen....mások...(mi..) meg szenvedünk hogy legyen.....

7556. egykisma (válaszként erre: 7553. - Marica87)
2014. febr. 18. 19:01

Köszi a drukkot! :)

Mindenféle tesztet vettem, ami a gyógyszertárban kapható. Napi egyet elhasználok, remélem már egyet lassan végre meg is őrízhetek emléknek! :D

7555. egykisma (válaszként erre: 7554. - Marica87)
2014. febr. 18. 19:00
Szia, az én esetemben nincs szó peteérés problémáról, én sárgatest elégtelenség miatt kapok closty kezelést! Ennek értelmében nem csak peteérés elégtelenségre adható, de ahogy Te is írod, mindenképp csak orvosi felügyelet mellett alkalmazható!
7554. marica87 (válaszként erre: 7551. - Nikcy24)
2014. febr. 18. 08:41
Szia!Csak akkor szedd a clostyt, ha peteérés elégtelenséged van.Folyamatos orvosi elelnőrzés mellett nem szabadna gondot okoznia.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook