FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

8359. sweeety2014-07-24 07:51
Sziasztok!

Még új vagyok ezen a fórumon és a segítségeteket szeretném kérni. Ez az első clostis hónapom. Azt tudni kell a sztorimhoz, hogy nincs normális peteérésem pcos (enyhe IR, pajzsmirigy alulműködés, ciszták... )miatt. A dokim mondta, hogy próbálkozzunk clostival. Ez az első hónapom, ma vagyok a 23. napon. Két három napja kezdődtek a tünetek mint mellfájdalom, szokásosnál több fehér nyák, és ami nekem fura konkrétan érzem a petefészkeimet, vagy legalábbis valamit alhas tájon. Ezek a closti tünetei? Ha nincs 28 napos cikluson a closti csinál 28 naposat? Closti mellet szedek merckformint is, meg d vitamint, és szelént, illetve l-thyroxin. Lehet, hogy ez együtt már hatékony és tombolnak bennem a hormonok? :))))
Köszi a válaszokat!

8358. LiliumSouliei2014-07-23 14:52
Ahhoz hogy meddőségi központba menjél, szerintem nem kell a dokid engedélye, de biztos attól is függ melyikbe mennél, nem tudom. Én 1x amit felhívtam, az magánklinika, de oep alapon lehet oda menni, ott elég volt az hogy 1 éve nem esel teherbe, nem kellett beutaló vagy ilyesmi, fogalmam sincs máshol hogy szokás.

Ha odamész, akkor úgyis teljesen kivizsgálnak majd, még az is kiderülhet hogy nem csak a peteéréssel van gondod, és az összes eredményed alapján kezelnek majd.
(válasz Renci1987 8357. hozzászólására)

8357. Renci19872014-07-22 21:34
Akkor gondolom én dönthetek úgy,hogy a 3 hónapos kúra után már nem vállalom a következő 3 hónapot hanem megyek meddőségi központba. Arról van valakinek tapasztalata, hogy ott milyen módszerrel segítik a peteérést?
(válasz LiliumSouliei 8356. hozzászólására)

8356. LiliumSouliei2014-07-22 18:52
Szia! Én úgy tudom, hogy 1 év sikertelenség után már lehet meddőségi központba menni attól függetlenül hogy szedtél-e már Clostit vagy nem.

A Clostiról meg azt hallottam, hogy 3 hónapig lehet egyhuzamban szedni, utána 3 hónap szünetet kell tartani, és utána megint lehet 3 hónapig szedni, de már olyat is hallottam hogy valakivel sokkal több ideig szedették egyhuzamban, biztos egyéni is meddig lehet.
(válasz Renci1987 8355. hozzászólására)

8355. Renci19872014-07-22 18:00
Sziasztok!Én már két Clostys kúrán vagyok túl, sajnos sikertelenül. A harmadik ciklusban 3*1-et kell szednem. A progeszteron szintem alacsony. Azt nem tudjátok, hogy 3 sikertelen kúra után már lehet meddőségi központhoz fordulni?

8354. LiliumSouliei2014-07-21 20:23
Úgy néz ki, hogy végre összeesett a cisztám :) A Clostilbegyt most szünetel.

8353. MollyBaby1232014-07-19 21:03
Sziasztok, Én most fogom beszedni az első Closty-mat. 2x1 -et a ciklus 3.napjától. Honnan fogom tudni, hogy megtörtént a peteérés? Nekem volt korábban is - ezért sajnos 2 missed abon vagyok túl. Nem elég magas a progeszteronszintem, és ezért haltak el a terhességek. Peteérés rásegítés miatt kaptam a gyógyszert, 1 havi adagot. Nekem csak akkor kell dokihoz mennem, amikor már kiderül hogy van baba, vagy nincsen. Ha a reggeli ébredési hőmérséklemet nézem, abból fogom tudni, hogy megtörtént az ovu? köszi előre is a válaszokat.

8352. LiliumSouliei2014-07-16 13:01
Nem is írtam, hogy nálam most nagyon nagy fordulatot vettek a dolgok. Saját ötletből és felelősségre tegnap elmentem egy HyCoSy vizsgálatra, jó drága volt, de egyáltalán nem bántam meg. Ugyanis kiderült minden bajom oka! A bal oldali petevezetékem el van zárva, onnan egyáltalán nem lehetek jelenleg terhes, de esetleg laporoszkópiás műtéttel majd meg lehet nyitni. A jobb oldalon meg ott van még mindig a ciszta, aminek a doktornő elmondása szerint már az 1. menzivel ki kellett volna örülnie és azt mondta, hogy mivel ez nem történt meg, kellett volna hogy kapjak rá hormongyógyszert. De nem kaptam. Jövő héten megyek egy új dokihoz, a dokinő szerint ez a doki fog rá adni és akkor simán megszűnik a cisztám. Mert amíg ez a ciszta ott van, addig a jobb oldalról sem lehetek terhes. És ez a ciszta dolog már a lányom előtti időszak óta kísért, már akkoriban voltak hónapok amikor ilyen funkcionális cisztám volt, úgyhogy a lányom egy igazi kis csoda hogy egyáltalán megfogant :)

Most nagyon várom a hétfői dokit, bízom benne hogy segít eltűntetni a cisztát, de persze a természetgyógyászt is ráállítottam már erre a témára. És lehet hogy ősszel már meg is műttetem magamat, nem érdekel hogy lapar lesz, már volt egyszer és akkor is túléltem bár nagyon nehéz volt. De ha sikerülne a műtét, akkor megugranának az esélyeink. Mert különben a tegnapi doki a méhüregemet és a petefészkeimet is nagyon szépnek látta, csak ez a 2 dolog az akadály. Ha meg a műtétig nem tűnne el a ciszta, egyszerre azt is le tudnák szedni.

Csak az a durva, hogy most már biztos, hogy 4 éve a vezetéken lévő szűkület miatt lett a méhen kívülim és akár már akkor is láthatták volna a műtét alatt hogy ez a bibi, csak sürgősséggel műtöttek és erre nem tértek ki. Azóta meg valószínűleg még jobban bedugult, most már szinte teljesen és már a kiskatonák sem jutnak be, talán ezért úsztam meg az újabb méhen kívüliket. De az államilag elismert nőgyógy protokoll szerint legalább 2 méhen kívüli kell ahhoz, hogy a HSG vizsgálatot előírják, na hát ez is mekkora egy baromság, nekem ha megnézik hamarabb rengeteg szenvedéstől megkímélhettek volna.

Így utólag nekem a méhtükrözés és a petevezeték átjárhatósági vizsgálatok voltak eddig a leghasznosabbak amit valaha elvégeztek rajtam hogy legyen babánk.
(válasz panitaaa 8351. hozzászólására)

8351. panitaaa2014-07-16 10:57
akkor lehet, hogy pont ezért lett kisebb! :-)
csak így tovább!!! :-)
(válasz LiliumSouliei 8350. hozzászólására)

8350. LiliumSouliei2014-07-15 20:15
Természetgyógyászhoz már 2 hete járok :)
(válasz panitaaa 8349. hozzászólására)

8349. panitaaa2014-07-15 10:42
Sajnálom...! :-(
Én a helyedben valami természetgyógyászos / akupunktúrás gyógymód felé fordulnék, hogy minél hamarabb eltűnjön onnan és újult erővel folytathassátok a családalapítás-projektet... :-)
(válasz LiliumSouliei 8348. hozzászólására)

8348. LiliumSouliei2014-07-14 16:42
Nem, még mindig megvan, kicsit kisebb lett, de még mindig 3 centis. És a doki nem tudott mit mondani :(
(válasz panitaaa 8347. hozzászólására)

8347. panitaaa2014-07-14 15:57
Szia!
Meg volt az UH? Mi lett az eredmény, mit mondott a doki? Remélem felszívódott a cisztád...
(válasz LiliumSouliei 8331. hozzászólására)

8346. panitaaa2014-07-13 21:07
Gratulálok a picihez, legyen benne sok örömötök! :-)
(válasz hajini 8344. hozzászólására)

8345. LiliumSouliei2014-07-13 00:08
Gratulálok!!! :)
(válasz hajini 8344. hozzászólására)

8344. hajini2014-07-12 14:22
sziasztok!
4-én megszületett a kisfiam Olivér :) 3900g és 51cm :)

csajok, nem szabad feladni, drukkolok mindenkinek <3

8343. Eve252014-07-12 12:21
Én kbjulius 20ra várom - nem várom - h megjöjjön. Most elemezték ki a hormontesztem - mindenem kb normális. Uh most a férjemen a sor! :) és ha megjön akkor hycosy.
(válasz LiliumSouliei 8339. hozzászólására)

8342. panitaaa2014-07-11 19:10
Köszi a bíztatást, bár igazad lenne, de már elkezdtem barnázni is... tudom, ez sem jelent még semmit, csak ne pirosodjon be... Csak bosszantó egy picit, hogy ennyire kétértelmű lehet minden... No mindegy, majd a természet eldönti, hogy mi legyen. hétvégére elutazunk, hétfőn majd jelentkezem az eredménnyel, addigra biztosan tudni fogom... :-)
(válasz LiliumSouliei 8341. hozzászólására)

8341. LiliumSouliei2014-07-11 15:20
Simán lehetsz terhes is, koraterhesen előfordul hogy görcsölget a méh ahogy növekszik..
(válasz panitaaa 8340. hozzászólására)

8340. panitaaa2014-07-11 10:29
Ma reggel elkezdett fájni a hasam, mintha meg akarna jönni... Persze amíg nem jön meg, addig bizakodom, hátha ez is csak tünet...
Mindenesetre hétvégére nem viszek magammal tesztet, legyen, aminek lennie kell... :-)

8339. LiliumSouliei2014-07-10 22:48
Hát én sem tudok erről túl sokat, csak olvastam valami ilyesmit a neten, hogy attól is lehet, meg a doki is említett valami ilyesmit. Viszont hogy ezek meddig nőhetnek arról fogalmam sincs, ezek szerint a doki szerint még az én cisztám is lehet ettől, akkor jóbal nagyobbra is mint az a bizonyos 2 centi amikor reped. De nem tudom ez mennyire igaz vagy csak rámondott valamit, és fogalmam sincs hogy még megvan-e a ciszta, lehet hogy már nyoma sincsen :D

Igen, nagyon bonyolult! És mi csak morzsákról tudunk, mennyi minden lehet még.
(válasz panitaaa 8338. hozzászólására)

8338. panitaaa2014-07-10 15:56
Látod erre nem is gondoltam... Vagy legalábbis cisztának tűnhet, nem? Létezik olyan, hogy nem reped meg természetesen? Bár, a fogamzásgátló is ezt eredményezi tulajdonképpen, mégis van vérzés...
Hűha, jó bonyolultan működünk mi nők, nem? :-)
Kíváncsi leszek az UH-od eredményére, majd meséld el, mit mondott a doki!
(válasz LiliumSouliei 8336. hozzászólására)

8337. LiliumSouliei2014-07-10 14:20
Akkor már nem is kell olyan sokat várnod, de izgi, drukkolok! :)
(válasz panitaaa 8335. hozzászólására)

8336. LiliumSouliei2014-07-10 14:19
Nem hanem pont fordítva, hogy a ki nem repedt tüsző alakulhat át cisztává...
(válasz panitaaa 8334. hozzászólására)

8335. panitaaa2014-07-09 15:00
Én szombatra nem várom... Hétvégére vidékre utazunk és nem viszek magammal tesztet (de tampont igen, nehogy pofára essek), szóval max. majd hétfőn vagy kedden fogok tesztelni, ha addig nem jönne meg (amit őszintén nagyon remélek...) Bár, mintha ma délután éreztem volna egy kis "mindjártmegjön" típusú hasfájást, de mint tudjuk ez konkrétan a terhesség jele is lehet, szóval köszönöm szépen a természetnek ezt a gonosz kis játékot... :-S :-)
(válasz LiliumSouliei 8333. hozzászólására)

8334. panitaaa2014-07-09 14:56
utólag én is mindig úgy gondolom, hogy fölöslegesen pazaroltam le azt a sok tesztet... ezért most már kivárok, nem is vettem most egyet sem...
Kíváncsi leszek a hétfői UH-ra, remélem kiürült a cisztád a mensivel együtt és ezzel nem lesz több problémád! :-)
Én még nem hallottam olyanról, hogy a ciszta gátolná a tüszőrepedést, de ez az UH-on tutira ki fog derülni, hiszen ott látszania kell, de azért kérdezz rá szerintem a dokinál, az a biztos!
Fel a fejjel! Új hónap, új esély! :-)
(válasz LiliumSouliei 8331. hozzászólására)

8333. LiliumSouliei2014-07-09 12:13
katalin0728, Eve25, mandella, panitaaa! Hol tartotok, ti mikorra nem várjátok, mikor fogtok tesztelni? Drukkolok nektek is nagyon!

8332. LiliumSouliei2014-07-09 12:11
Drukkolok neked is a pozitív teszthez! :)
(válasz Ági1089 8329. hozzászólására)

8331. LiliumSouliei2014-07-09 12:06
2x teszteltem, már bánom hogy nem csak 1-et pazaroltam el, persze negatívok lettek. Aztán kivártam a menzit ami csak a 30-31. napon jött meg. Nem tudom eldönteni megvolt-e az "áttöréses vérzés", ami azt jelzi hogy kitisztult a ciszta, de nagyon bízok benne. A dokihoz csak jövőhét hétfőn megyek ciszta- és tüszőnéző UH-ra.

Nekem alapból korábban mindig 28 napos volt, mostanában fordul elő hogy vacakol néha, de gondolom azokban a hónapokban van valami ciszta is a dologban. Viszont a ciszta nem azt jelzi, hogy nem reped meg a tüsző? Ha igen, lehet hogy nekem is kellene tüszőrepesztő szuri?
(válasz panitaaa 8325. hozzászólására)

8330. panitaaa2014-07-08 10:50
Szia Ági!
ha a 22. napon vagy, akkor én a helyedben várnék még egy hetet a teszteléssel, nem szabad elkapkodni... Pontosan tudom, hogy milyen érzés az, amikor ez ember produkálja magának a tüneteket, én is ilyen vagyok... De az okosok azt mondják, hogy a terhességi tünetek általában csak azután jelentkeznek, ha már nem jött meg és pozitív a teszt...
Mondjuk, ha neked eddig nem volt peteérésed és most meg volt, akkor jó esélyetek van arra, hogy most sikerüljön a babó szerintem! :-)
Mióta próbálkoztok? Milyen céllal kell Pestre jönni, ha augusztusig nem sikerül? Kivizsgálások, vagy már valami komolyabb?
(válasz Ági1089 8329. hozzászólására)