FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

8593. pangolin2015-02-18 13:58
Szia! Nekem most van a 3. closti kúrám, de én mindig megyek minden hónapban UH-ra...de nem kötelező..amíg nem inszemináció, stb. van belőle, addig szeded-szeded, úgyis érzed azért otthon is, hogy mikor van tüszőrepedésed..én csak azért mentem korábban mindig, hogy ő megmondja, mekkora a petesejt/sejtek éppen, és melyik napra teszi ő, hogy "csináljuk" :) ...de én most a 2. inszemi előtt állok, úgyhogy mindenképp megyek...de ne aggódj, segít a closti, nagyobb esélyt kapsz a megtermékenyülésre...hátha így is sikerül, és nem kell továbblépni mesterségesebb irányba.
(válasz toncsik 8592. hozzászólására)

8592. toncsik2015-02-17 07:30
koszi, akkor nem reagalom tul. Beszedem es meglatjuk mi lesz :)

drlbeauty.com 2.

8591. youlcsi2015-02-16 10:33
most per pill örülnék, ha lenne 5 havi clostihoz receptem és nem kellene orvoshoz szaladgálnom iratni.
az első pár hónapban én is aggódtam, hogy mi lesz. az orvos 1x aggódott, amikor borzasztóan fájtam. arról kiderült, hogy nem volt semmi, csak egy extrán durva ovuláció. a 2 hónapban csinált csak uh-követést, a 3. hónapban már nem.
amióta újra szedem, egyáltalán nem.
(válasz toncsik 8590. hozzászólására)

8590. toncsik2015-02-16 10:23
Sziasztok

Meg uj vagyok. Ma kezdtem el szedni az elso closi kurat. Olvastam regebbi hozzaszolasokat is es kicsit elszomorodtam... Nekem a doki felirt 5 havi adagot es azt mondta ha kozben pozitivat tesztelek azonnal menjek vissza, hogy irjon fel prog.-t. De nem modnta hogy kozbe kellene csinalni UH-t, hogy lassuk, hogy mi tortenik.. Azt mondta ha nem sikerul 5 honap utan menjek vissza....
Mi a velemenyetek?

8589. artmami2015-02-12 13:39
Annyi csoda jön az ember életébe amennyit csak beenged… nincs mennyiség korlát :)
Jó, hogy visszataláltatok egymáshoz.. és a kis esküvőn is lesz mit szervezni.. nálunk is csak 14 fő volt.. szűk család de kilóméteres listákkal rohangáltam, hogy semmi ne maradjon ki.. és így volt a legszebb.. :)
Szorítok Nektek nagyon! majd írj, hogy hogy sikerült :)

8588. pangolin2015-02-12 13:25
Jaaj, artmami!!! Te aztán tudsz vigasztalni :) megprobalom megfogadni, ígérem... csak kis esküvőt szeretnénk, mert a páromnak és nekem is volt már egy lemondott lagzink, mert visszatalaltunk egymashoz még időben :) szóval nem vágyunk nagy csinnadrattara, egyszerűen csak egymásra..gondolom, elég nyalasnak hangzik igy, de tényleg egy csoda, h újra egymásra találtunk :) néha azt gondolom, h ezért nem jön a baba, mert túl sok csoda nem jöhet egymás után...de talán nálunk is ez lesz, mint nálatok, h esküvő, aztán már babával vágunk neki a nyarnak :)
(válasz artmami 8587. hozzászólására)

8587. artmami2015-02-12 13:18
Sajnálom, hogy egy csíkos lettél… lehet amúgy, hogy konzervatív nézeteket vall a bébitek és addig nem jön amíg nincsenek lepapírozva a dolgok.. :) Persze ez csak vicc…
De nálunk amikor elment az első baba februárban… elkezdtük villám gyorsan szervezni az esküvőt… jó volt picit más dolgokon agyalni, mint a ciklusomon, meg a többi járulékos dolgon…
Mire letelt a 3 hónap türelmi idő már házasok voltunk és júniusban két csíkkal kezdtük a nyarat… :) így az első házassági évfordulót már hárman ünnepeljük...
Picit tedd le ezt a terhet és koncentrálj arra, hogy csodálatos legyen a nagy napotok :) A többi meg jön magától… :)
(válasz pangolin 8586. hozzászólására)

8586. pangolin2015-02-12 13:00
Sziasztok lányok..voltam ma patikaban, es gondoltam, ha mar ott vagyok, veszek tesztet...meg is csinaltam itthon rögtön, de csak 1 csík lett :( egyertelmuen 1 :( nővérem szerint (akinek két gyönyörű kisfia van lombik által), még ne keseredjek el, mert 2 hét alatt neki sem mutatta ki a teszt, pedig a vérvétel már igen...de most már nem reménykedem :( probalok más dolgokra koncentrálni, mondjuk a közelgő esküvőnkre...Bár még nehéz...Köszi h szurkoltatok..majd legközelebb sikerül! Új hónap új peteérés, nem igaz?
(válasz artmami 8585. hozzászólására)

8585. artmami2015-02-11 17:27
Nem biztos, hogy rossz nyomon jársz… nekünk sem sikerült évekig, azután refluxos lettem egyik napról a másikra és kiderült, hogy helicobakter okozza… kaptam rá egy hét olyan antibiotikum kúrát, hogy az ágyból sem tudtam felkelni… következő hónapban terhes lettem… (akkor az a bébi még nem maradt meg) korábban soha nem sikerült spontán… azt mondta akkor az új orvosom, hogy teljesen legyalúltam az antibiotikummal a szervezetem és kb mint egy számítógépnél amikor nyomsz egy resetet és újra betölt a program :)
Csak azt akarom mondani ezzel, hogy minden összefügg mindennel.. és a dokik sem gondolnak át rendesen mindent… a megoldás kulcsa sokszor a kezünkben van… Szorítok nagyon!!!!
(válasz pangolin 8583. hozzászólására)

8584. pangolin2015-02-11 13:21
Nem csinálok előbb tesztet..megmondom őszintén, már nem is merek...:( annyira félek az 1 csíktól..
(válasz Betty027 8582. hozzászólására)

8583. pangolin2015-02-11 13:18
Betty, remélem, minden rendben ment ma a dokinál!
Én sajnos itthon fekszem, beteg vagyok, de remélem ez nem hat rosszul a beagyazodasra...Talán már beagyazodott, ha tényleg be kellett neki...:) mi hál isten jól álltunk mindig sperma ügyileg, és elvileg velem sem volt semmi baj, szép peteeres, szép tuszorepedes, megsem jött össze eddig...de én csináltam egy elméletet, h miért nem sikerülhetett: mivel mindig, de mindig volt vmi bajom odalent, hüvely gyulladás, gomba, stb., ami a gyakori (peteeres napjaiban napi 2 legalabb) együttlétek során csak felerosodott, ezert szerintem nem tudtak a himivarsejtek feljutni a méhbe, a huvelyem megolte őket útközben...ezt eloadtam a dokimnak is, aki bolintott, h siman lehet...tehat ha csak ez volt a baj, akkor az inszeminacio megoldás lehet, hiszen pont az a lényege, h feljuttatjak a sejteket egy kateterrel a méh üregbe, tehat a hüvelyi savas környezetet kikerulve feljutnak epsegben. :)))) hat szóval én ebben bízom! !!  Szurkoljatok nekem...tudom, ezer meddőségi ok lehet, de bízzunk, h nekem csak ez volt a gond, es az inszeminacio meg is oldotta!! De ha szerintetek hülyeség az "elméletem", szóljatok nyugodtan :)
(válasz Betty027 8581. hozzászólására)

8582. Betty0272015-02-10 17:44
Jó, közben megtaláltam, hogy tegnap voltál a 23.-on.
Rohadt nehéz, de próbálj még türelemmel lenni néhány napig, tudod ha túl korán csinálod a pozitív is mutathat még negatívat... Nagyon szurkolok!
(válasz pangolin 8573. hozzászólására)

8581. Betty0272015-02-10 17:38
Nagyon köszönöm!!! :)
Holnap megyünk a dokihoz, megnézzük mi újság a picivel, remélem jó helyet keresett magának, de biztosan, csak pozitívan tudok gondolkodni.
Egyébként a 27 és 29 napon teszteltem korai teszttel. Ezt én is nemrég olvastam, hogy a peteérés után a 14. napon megjön, szóval így is érdemes figyelni a napokat.Nekem nem volt inszemináció, a következő lépés az ondóvizsgálat lett volna, de így lemondom az időpontot. :) Nem mondott semmit a doki, hogy mit kellene szednem, azt mondta nagyon úgy néz ki hogy velem minden rendben van, nem is értette, hogy miért nem estem már korábban teherbe, bár tuti a 10 évi tabi szedés volt a turpis a dologban... Én az alternatív gyógymódoknak is hódolok, így fehér fagyöngyöt tablettát eszem a mehfal további erősítéséért és málnalevél teát iszom, mivel az is erősíti a méh izomzatát is és a vetélés esélyét is jelentősen csökkenti.
Az utóbbi egy hónapban pedig méhpempő tinktúrát használtam, az is sokat erősített az immunrendszeremen, meg úgy egyébként, mégcsak taknyos sem lettem holott már mellettem mindenki kidőlt.
Ártani nem árt, így én ezeket is csak javasolni tudom...
Pangolin, hanyadik napon vagy most?

8580. artmami2015-02-10 12:23
Igen ezt ismerem, amikor az ember lánya már érzi a reggeli hányingert, pedig még nincs is annyi idős a pocak..
Szorítok, hogy csíkos legyél, ne kicsit, hanem nagyon!!!
(válasz pangolin 8579. hozzászólására)

8579. pangolin2015-02-10 12:11
Irok majd,ha megvan a teszt eredménye..elvileg csüt.ön kell/lehet csinalni,az inszemi utan két héttel...semmit nem érzek,bár simán tudok már bármilyen tünetet produkálni :) még ha nincs is..szóval inkább nem figyelem annyira.
(válasz artmami 8578. hozzászólására)

8578. artmami2015-02-09 21:48
Nekem a doki mondta, hogy lokálisan kell alkalmazni, így én nem reklamáltam, de UTÁLTAM…
(válasz youlcsi 8575. hozzászólására)

8577. artmami2015-02-09 21:45
Mázlistaaaaa…. :D
(válasz pangolin 8576. hozzászólására)

8576. pangolin2015-02-09 19:25
nekem szajon at kell szedni az utro lagykapszulat..hal isten :) koszonom a biztatast!!!
(válasz artmami 8574. hozzászólására)

8575. youlcsi2015-02-09 17:15
az utró szedhető orálisan is... sőt, a hüvelykapszula is szedhető orálisan, nem csak a sima lágykapszula (hogy fordítva lehet-e azt nem tudom. mmint hogy a tabit felhelyezni)
(válasz artmami 8574. hozzászólására)

8574. artmami2015-02-09 16:37
Az Utro egy szuper találmány… bár kifejleszthették volna a szájon át adagolható verziót… :)
Én 3x3 használtam 10 hétig… rém undi volt, de megérte… Szorítok Neked és ha bízol Benne az már több mint fél siker :)
(válasz pangolin 8573. hozzászólására)

8573. pangolin2015-02-09 15:49
Jaaj, de jó!!!! Gratulálok!!! Úristen, micsoda boldogság lehet!!
Én azóta túlvagyok a 2. closti kúrán, és az első inszemináción...nagyon-nagyon izgulunk, ma vagyok a 23. napon, persze, mondják, hogy ne éljem bele magam, de nem baj, muszáj bízni, anélkül nem megy! Utrogestant nekem is kell szednem az inszemi óta, napi 3-at, hogy erősödjön a méhfal. Azt biztosan neked is kell...
Melyik, vagyis hányadik nap csináltál tesztet?
(válasz Betty027 8570. hozzászólására)

8572. artmami2015-02-09 09:57
Sziaaa nagyon boldog lehetsz most. Gratulálok!!!!
Az írásodból ítélve Ti is sok nehézségen vagytok túl…
Megengedsz egy fél mondatot? Nálunk is nagyon nehezen jött össze a baba… (évek, meddőségi klinika, rengeteg pénz és mégtöbb doki) Én is szedtem Clostil-t, bár én utáltam és nem is ez segített, de a történet szempontjából ez lényegtelen.
Nagyon sok negítv teszt és sírás után végre két csík lett… földöntúli boldogság… :) de csak 9 hétig tartott.. :(
Az akkori orvosom nem volt elég alapos és nem gondoskodott róla, hogy az a baba meg tudjon maradni. ÉS nagyon nagyon magasról nagyon mélyre lehet zuhanni… Utána elmentem egy másik dokihoz és teljesen el volt képedve, hogy ilyen előzménnyekkel a korábbi dokiban fel sem merült a hormonpótlás.. Pár hónapra rá ismét két csík lett, de a mostani orvosom már nem hibázott ekkorát… az első trimeszterben végig Utrogestant kaptam és most épp a bordáimon zongorázik a maga kis 34 hetével :)
Nem rémísztgetni akarlak, de egy kérdést megér a dokinál…én nagyon sajnálom, hogy anno nem hívta fel rá a figyelmemet senki…
Sok pihit és boldogságot Nektek!

8571. youlcsi2015-02-09 08:05
gratulálok!

8570. Betty0272015-02-09 05:56
Sziasztok, a 3. closi kúra bevált, ma csináltam meg a 2. pozi tesztemet :) Még el sem merem hinni ennyi csalódás után.
Ahhoz képest, hogy a 12. napon a doki nem látott semmit, azt mondta, hogy lehet nem is volt peteérésem...majd néhány nap múlva azt mondta, hogy nagyon fura mivel a nyálkahártya nagyon szépen meg van vastagodva...nem volt véletlen :)Majd jöttek a "tünetek" 18. napon minimális rózsaszínes majd barnás vérzés (beágyazódási) magasabb hő (nekem alapvetően 35,4-35,6 szokott-volt lenni)most ébredési 36,1, délután 36,9-37,0-37,2 lett), kirügyeztem mint a fák arcomon, hátamon. Mellfájdalom-feszülés..
Szóval én simán éreztem a "tüneteket" már a vérzés után! Ne adjátok fel, nem szabad, azt nem mondom, hogy nyugodjatok meg, mert azt tudom, hogy nem lehet ;)Sok sikert és nagyon sok boldogséhot kínánok mindenkinek!!
(válasz pangolin 8563. hozzászólására)

8569. youlcsi2015-01-16 11:38
nem attól függ szerintem, hogy kitolja-e a ciklust. ha így nézem, akkor ha 1-2. nap kezdem szedni, az meg rövidítené. bármikor előfordulhat egy hosszabb ciklus, vagy akár terhesség nélkül is a vérzés elmaradása. ha ilyen 1-1x történik, az nem gáz.
(válasz pangolin 8568. hozzászólására)

8568. pangolin2015-01-16 11:01
Az volna a kérdésem, hogy ha a clostit több napig szedtem (3-8. napig javasolt, én eggyel tovább szedtem, mert az orvos nem jól írta a papíromra), akkor az megnyújtjatja-e a ciklusomat? Nekem mindig 26-28 napos szokott lenni, és ma vagyok a 29. napon, bizakodva, reménykedve...csináltam már tesztet, negatív lett, de azért bízom mégis picit...a sok csalódás után csoda volna, ha sikerült volna...ezért kérdem, hogy szerintetek a closti kitolja a ciklust, és akár a 30-32. napon is megjöhet? Köszönöm előre is!

8567. pangolin2015-01-14 15:56
Köszönöm! Remélem, nem lesz már rá szükség, mindenképp megosztom veletek, ha sikerült most...ha nem, akkor ciklusponthu.
(válasz youlcsi 8566. hozzászólására)

8566. youlcsi2015-01-14 14:53
hőt ébredés után azonnal. semmi mozgás. se pisi, sem lázmérőlerázás, semmi. max a lámérő előtapogatása a párna alól.
testnyílásban. mindig ugyanabban :D és mindig ugyanazzal a lázmérővel.
mivel most már ciklus végén vagy, nem tudni, mi az alacsony és magas hő nálad... de azt pl lehetne belőle látni, hogy egyenletes-e vagy esik. az a jó, ha nem esik 1-2 tizednél többet.

amúgy ciklus elején alacsonyabb a hő, mint pé után. a progi nyilván hőt termel :D
ovulációkor kissé leeshet a hő, de ez nem törvényszerű. utána emelkedik. lépcsőzetesen vagy ugrásszerűen, az mindegy. a lényeg, hogy ha megemelkedett, akkor ott is maradjon. esetleg 7-10 nap után kissé araszoljon feljebb (trifázisos görbe). és utána maradjon is ott. úgy 8 hónapig legalább.

ja, ciklusponthu-n vagy tervezettbabaponthu-n esetleg külföldi oldalakon (német: urbispontde, angol: fertilityfriendpontcom) tudod vezetni.
(válasz pangolin 8565. hozzászólására)

8565. pangolin2015-01-14 14:45
Hő, igen, azt kéne mérnem, ugye? Segítesz abban, hogy mikor? És mit jelent a magasabb, az alacsonyabb? Mert tényleg van olyan gondom is, hogy amit a doki mond ovulációs napokat, nekem nem akkor "szakad le" a hasam, hanem mindig utána 1-2 nappal, tehát sztem ő korábbra teszi az ovulációt (de ne legyen igazam)...köszi a biztatás! :)
(válasz youlcsi 8564. hozzászólására)

8564. youlcsi2015-01-14 13:40
szia!
drukkolok!

nekem a doki 6 domináns tüszővel sztem már nem engedte volna, hogy próbáékozzunk...

ha pontos a ciklusod, akkor 2-3 nap múlva érdemes tesztelni.
hőt nem mérsz? nagyon sokat elárul.
(válasz pangolin 8563. hozzászólására)