Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Korfura mennénk 3 éves kisfiammal! Melyik településre érdemes menni, ahol homokos, szép a part? fórum

Korfura mennénk 3 éves kisfiammal! Melyik településre érdemes menni, ahol homokos, szép a part? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 27. 21:33

Félve kérdezem: muszáj egy 3 éves gyereknek külföldön nyaralnia?

Szerintem neki bőven megteszi a Balaton, sőt egy felfújható kerti pancsolómedence is. Meg itthon homok is van.

2010. júl. 27. 13:57

Szia,

kicsi gyerekkel én is Sidarit javaslom. Igaz csak kirándulni voltunk arra, mert mi Paleokastritsán szálltunk meg -ami igazán gyönyörű- érdemes elmenni arra kirándulni, de most már gyerkőccel én is Sidariba mennék. Mi még kirándultunk Messonghi Beach-re is, ott is homokos part volt, de szerintem az a rész nem olyan szép...

2010. jún. 27. 21:53

Életét adta két másik emberért

Elhangzott 2006. november 1-jén szerda 20:14 a Kossuth Rádióban. Magyarországról jövünk.

Az anyához eljutott az a videofelvétel, amely rögzítette a fia halálát. Férjével, lányával több százszor megnézték. Hosszú ideig minden alkalommal reménykedtek, hogy most, most… sikerül megkapaszkodnia az egyik sziklában…



Boldog, szerelmes nyaralásnak indult akkor, hat és fél évvel ezelőtt, Korfun. A fiú, Gősi Zoltán szeretett sportolni. Imádott úszni, szerette a tengert. Egy szeles, viharos napon éppen a sziklás tengerparton jártak, amikor a meglátták a háborgó vízben a két fuldoklót. Zoltán habozás nélkül a mélybe vetette magát. Őket kimentette, de a viharos tenger őt magát legyűrte. A történet akkor megjárta a magyar sajtót. Nekünk, rádiósoknak több volt mint szomorú hír. A szerencsétlenül járt fiú édesanyja, Gősi Ferencné Vali ugyanis a rádió győri stúdiójában dolgozik.


Eljutott hozzájuk az a videofelvétel, amely rögzítette a fia halálát. Férjével, lányával több százszor megnézték. Hosszú ideig minden alkalommal reménykedtek, hogy most, most… sikerül megkapaszkodnia az egyik sziklában… Évekig gyötörte magát éjszaka. Látta a fia élet-halál küzdelmét, maga elé képzelte meggyötört testét.


A szörnyű élethelyzetből az segített kijönni, hogy leírta a gondolatait a fiáról. Leveleket, novellákat, verseket ír. Ma már nem veszi elő azt a régi videót sem. Arra az erős érzelmi kapcsolatra koncentrál, ami a fia és közte volt. A család életébe a lányuktól született unoka hoz újra fényt. Vali most már neki ír meséket, verseket.

16. bobe2 (válaszként erre: 13. - ZsuPsy)
2010. jún. 27. 21:49
Mi is körbehajoztuk a szigetet,meg busszal körbejártuk a szigetet ,gyönyörü élmény volt.
2010. jún. 27. 21:48
akkor ez ott?...ezt nem mondták, pedig 2007-ben is és 2008-ban is ott voltunk...
14. bobe2 (válaszként erre: 12. - Correct)
2010. jún. 27. 21:46
nem ez nem 10 éve volt hanem2006 ban és az öbölben rekedt két fiatalon akart segiteni öket megmentette ,és már nem tudta megfogni a kötelet ami ott log és elsodorta a viz a menyaszonya meg végignézte ,sokkot kapott ,volt a fokuszban.
13. ZsuPsy
2010. jún. 27. 21:34
Sziasztok! Mi is Sidarin voltunk és elmentünk hajóval Kalamaki Beachre, ahol homokos volt a part és nagyon sekély volt a víz :) Sidari tökéletes válsztás :)
12. correct (válaszként erre: 11. - Bobe2)
2010. jún. 27. 21:21

Igen, egy férfi meghalt de már 10 éve.

És nem a Canal d'amour alatt amúgy, hanem a butus leugrott az egyik szikláról ami 30 fokos szögben volt és megfulladt.

11. bobe2 (válaszként erre: 10. - Correct)
2010. jún. 27. 20:49
az igasság az hogy nem emlékszem már a nevére az volt kirva hogy magyar étterem és egész nap cigányzene ment a pincérek meg a kiszolgálok nem voltak magyarok.a CANALD'AMUR-alatt mi nem usztunk át ,nem engette a családot féltettem öket ,bisztos hallottad te is hogy nászuton volta fiatal magyar pár és a srác ott megfulladt,a lényeg az hogy felejthetetlen élményeink vannak.
10. correct (válaszként erre: 9. - Bobe2)
2010. jún. 27. 20:42

Hu a magyar éttermet nem tudom, melyikre gondolsz...egyet tudok, ahol a temető volt, az a Kavvadias Taverna volt, ott volt magyar étlap is, de görögök voltak, Costas és Polycronos nevű pincérek.

:)

A Katherina után ahogy ki kellett menni a partra ott volt a medencés, de én azt nem szerettem...a főutcát viszont annál inkább. De a legnagyobb élmény a Canal d'Amour volt, azon átúszni. Bár én egyedül úsztam át :D de nagyon féltem.

Egy magyar akármi volt egy kis mellékutcában, de az fagylaltos volt. Ott finomak voltak a dolgok és szépen tálalták, meg kis műanyag állatfigurákat is kaptunk :D koktélt nem ittam, csak a srégen szemben lévő Jack's Bar-ban, ott az tetszett, hogy jeget lehetett dobálni össze-vissza, földre, plafonra, és 30 euro helyett csak 10-et kellett fizetni mert olyanja volt Spiros-nak.

9. bobe2 (válaszként erre: 8. - Correct)
2010. jún. 27. 19:38
Igen,elena volt a másik apartman,az 5 kontinens meg tavaly csödbe ment,Amugy a szállodának a medencéébe mentünk oda is ingyen lehetett menni csak fogyasztani kellett valamit a bárban, meg a sarkon az öreghez is ingyen lehetett bemenni ,vagyis ott is fogyasztani kellett valamit ,a koktélok nagyon finomak voltak,mind a két helyen,de viszont volt egy magyar étterem a föuton elég messzi olyan rosz koktélt sehol nem ittunk mint ott.
8. correct (válaszként erre: 6. - Bobe2)
2010. jún. 27. 18:36
a másik az azt hiszem elena nevű apartman volt de az jóval messzebb...annak volt a medencéje de a Katherinások átmehettek ingyen...viszont az 5konti megszűnt :S
7. correct (válaszként erre: 3. - Ezti)
2010. jún. 27. 18:35
Igen, szívesen. A katharina apartmanban voltunk. Közel volt, nagyon jó volt.
2010. jún. 23. 07:14
Mi is SIDARIBAN voltunk ,KATHERINA apartmanban, a part nincs messze az apartmantol,ami nekem nem tetszett hogy egy nagy szemétdombra volt a kilátás jo persze nem azért mentünk hogy azt nézzük ,de mégis nem kevés pénzér,többet vártam volna ,mi utazási irodával mentümk ,a csoport másik fele egy másik apartmanban volt ,nem tudom milyen volt belül ,de viszont amit jonak találtam volt az udvaron medencéje,amikor nagy szélvihar volt ,nem lehetett a tengerparton megmaradni és ilyenkor jol jön a medence meg a napozo ami körülötte van.Mi körbejártuk hajoval a szigetet nagyon sok szép helyet láttunk,mindenrészének megvan a maga vonzalma.
2010. jún. 22. 22:48
Glifada gyönyörű homokos, sokáig nagyon sekély, Agios Georgios szintén szép homokos. Mindkettő nyugati part.
2010. jún. 22. 22:38
Az északi részen Sidari környéke,de nem igazán homokos,olyan agyaggal kevert valami,a gyerekek élveznék. A többi mind kavicsos strand.
3. Ezti
2010. jún. 22. 22:38
Igen, köszi! Mindenképpen apartmanba mennénk mi is. Csak legyen közel a part és legyen szép tiszta a ház is meg a part is. Akkor ezt te szívesen ajánlod?
2010. jún. 22. 22:35
Mi Sidarin voltunk anno amikor a kislányom 4 éves volt, tökéletes volt, minden. A Katherina apartmanban szerintem tudnál is foglalni, ha apartmannal "beérnétek". Amúgy ott van a Canal d'Amour is. :) és gyönyörű táj, csupa gyerekbarát felszerelésekkel.
1. Ezti
2010. jún. 22. 22:32
Repülővel megyünk, de nem szeretnék utazási iroda által szervezettet, majd én foglalok a neten. Csak nem tudok, melyik részen érdemes. Tudna segíteni valaki ebben? Köszi előre is!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook