Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Karcsún és jóllakottan fórum

Karcsún és jóllakottan (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
31. *bakancslista* (válaszként erre: 30. - A8de9d6d25)
2013. jún. 13. 19:32
Szia! :-)
2009. jún. 26. 18:13
sziasztok
2007. nov. 16. 08:22
Nekem az a gond, hogy evés után hiába eszek meg narancsot, almát, gümölcsteát, mentateát, addig, amíg a csoki le nem csúszik a torkomon, csak rohangálok a konyhába, nem bírok megnyugodni-ez már biztos kóros. Annyit tudok tenni, hogy max. egy falatot-kockát eszek, vagy egy bonbont, de ez napi 2 mndenképp van. Egyszerűen annyira hozzá vagyok szokva, hogy addig nem érzem befejezettnek az étkezést.Pedig régebben nem voltam ilyen, csak az utóbbi 2 évben.Régen dohányoztam-undor fogott el a desszert látványától is, főleg ha már ebéd után elszívtam az egy szálat.Sajnos az akkori rossz szokásomat csak felcserélni sikerült egy másikra...
28. 5e67f791bc (válaszként erre: 26. - 2bc7365ec9)
2007. márc. 24. 16:55
Szerintem nagyon igazad van! Eszunk igy is eleg szemetet! Az aszpartamot veletlenul talaltak fel egy kiserlet soran. Rajottel sokkal olcsobb, mint a cukor es ezerszeresen jobban edesit! tehat olcsobb ezt hasznalni, mint a cukrot, es a diet termekeket is jobban veszik. Sokan nem is nezik mi van benne, csak "Oke, ez diet, akkor johet" - es pakoljak a kosarba! En is iszok diet termeket a zold tea a kedvencem, de az mezzel van edesitve ,meg ginzeng van benne, de mezbol olyan keves egysegnyi adagban, hogy megis o kalorias. Nincs az az emelygos edes ize, mint az edesitos dolgoknak. Kerulom az aszpartamot. Hasznaljak, mert milliardokat hoz. En viszont nagyon megnezem mit eszem, iszom. :)
2007. jan. 29. 13:04
Itt Spanyolorszagban is elitelik, olyan orvosok is, akik kimondottan elhizottakkal foglalkoznak,hogy le tudjanak fogyni. Nem ajanljak a szintetikus edesito szereket, sot semmilyen light termeket.
2007. jan. 29. 12:58
Az aszpartam, nem titok, nagy üzlet. Hogy árt-e? Nem hiszem, hogy a gyártókat érdekelné. Hogy nem természetes az biztos. Hogy mi fér bele az egészséges címszóba, döntse el mindenki maga, de szerintem eszünk éppen elég szemetet az ételekbe rejtve, nem kellene még nekünk is hozzátenni.
25. rozsa3 (válaszként erre: 14. - 575e11e2d1)
2006. júl. 17. 21:37

Az aszpartam sztoriról azt hallottam a TV.ben, hogy ezt a cikket megírták emberek bizonyos okból, és a cikk repül országról országra, nincsenek határok. Alapja nincs a dolognak.

Én kb. 1 évvel ezelőtt kaptam egy igen veretes lehúzást az azpartamról, és utánna minden terméket likvidáltam amiben megtaláltam.

Két kutató srác beszélt ezekről a "kacsa cikkekről". Ők azt kutatták, ki miért, milyen érdekből ír, terjeszt, elképesztő, felháborító dolgokat. Miaz indító ok.

Olyan mint pl. a "szerv kereskedés" a Margit szigeten

24. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - 575e11e2d1)
2006. jún. 26. 15:00
Jólvan, legyen így, ahogy szeretnéd. De ahogy én látom, jobb félni, mint megilyedni...
2006. jún. 26. 13:11

Egy valamire való cikk végén ott szerepel pontokba szedve a felhasznált kutatások pontos neve, megjelenési dátuma, a kutatók nevével.


Amíg ez nincs, addig csak bulvár. Egyébként mind a két cikk megmosolyogtató :)

2006. jún. 26. 10:21

Nah mondjuk itt ez a cikk:

[link]


Vagy a génmódosított cucc:

[link]


Én nekik hiszek...

21. 4726e582cf (válaszként erre: 20. - 575e11e2d1)
2006. jún. 26. 10:18

Figyelj, nem szeretnék vitázni veled, egyed, ha szeretnéd, én inkább kikerülöm!


Ne fáradj a cáfolgatásokkal, Amerikában például egy-két államban már be is tiltották, nem is értem, hogy nálunk miért is engedik...

20. 575e11e2d1 (válaszként erre: 19. - 4726e582cf)
2006. jún. 26. 10:03

Van itt összesen vagy 4 cikk az aspartamról. (Ebből 2 teljesen pozitív véleménnyel van róla, egy pedig nevetséges ostobaságokat állít)

Idézd be kérlek valamelyik mellékhatást, vagy azt, hogy miért "káros az egészségre". Ha tudom megcáfolom! De kérlek konkrétumokat írj (mit okoz és miért)

19. 4726e582cf (válaszként erre: 18. - 575e11e2d1)
2006. jún. 25. 20:02

Ha elolvasod az itt fellelhető cikket, akkor nemcsak a vizet tartja vissza, egyéb mellékhatásai is vannak...


De Te tudod, ahogy érzed, egyed, igyad, itt a nagytöbbség nem él vele.

18. 575e11e2d1 (válaszként erre: 17. - 4726e582cf)
2006. jún. 25. 18:21

Tán a koffein?


Egyébként az étvágyamat tényleg elveszi, ezért nem is szoktam light-colát inni versenydiétában.

De volt, hogy 5% testzsírt elértem úgy, hogy mindennap aspartamot raktam a kávéimba, light colát ittam stb.

Az utolsó héten hagyom csak el (azt figyeltem meg, hogy a bőr alatt visszatart egy kevés vizet)

17. 4726e582cf (válaszként erre: 14. - 575e11e2d1)
2006. jún. 24. 08:40

Köszönjük. De tudod, jobb félni...


Bár mondjuk annó a cola light - függőségemet mással sem lehetett magyarázni, mint a benne rejlő aspartammal. Visszatartja a fogyást is... Szóval szerintem inkább nem ajánlott, akármit is írnak a hivatalos kutatási eredményben.

2006. jún. 24. 08:36
Én szerencsére bírom az édesítőszert, mamám az, aki nem bírja.Mindig rosszul van, és kihányja, ha véletlenül édesítőszeres terméket eszik.
2006. jún. 24. 00:20

mi van azzal aki nem ert angolul-mint en sajnos!!!

Jo lenne ha gergoke leforditana!:)))

2006. jún. 23. 22:40

Az itt megtalálható cikk az aspartamról eléggé "bulvár jellegű". Az elmúlt 40 évben több száz kutatést végeztek ezzel a vegyülettel.

Élnek a földön olyan emberek, akiknek a szervezete a fenilanalint nem tudja lebonatani (ez az építőköve az aspartamnak). Ez egy betegség, ha minden igaz fenilketonuria a neve. Az ő esetükben okozhat (és okoz is) problémát ez az édesítőszer. Egészséges emberekre viszont teljesen ártalmatlan (a tudomány jelenlegi állása szerint)


Egy kis idézet, igaz angolul:

There is also the lesser constituent of aspartame, methanol, or “wood poison” as one anti-aspartame author refers to it. Methanol poisoning is very serious; however, becoming poisoned by methanol from aspartame would be quite challenging since aspartame doesn’t appreciably raise blood levels of methanol [1]. Not to mention many foods, like tomato juice, contain far more methanol than aspartame; however, some critics counter this with the argument that these foods also contain an “antidote,” ethanol. This is laughable and demonstrates a poor understanding of how ethanol acts as an antidote. Methanol itself isn’t toxic. It must be converted to a toxic substance, formestate, by alcohol dehydrogenase—an enzyme that also acts on ethanol. The way ethanol works as an antidote is by overwhelming the enzyme system with an alternative substrate. The medical dose of ethanol is 7.5 ml/kg. So unless you are drinking your glass of tomato juice with a fifth of vodka (Bloody Mary anyone?) you aren’t getting the antidote effects of ethanol.


[1]20. Stegink LD, Filer LJ Jr, Bell EF, Ziegler EE, Tephly TR. Effect of repeated ingestion of aspartame-sweetened beverage on plasma amino acid, blood methanol, and blood formate concentrations in normal adults. Metabolism. 1989 Apr;38(4):357-63.



Ez egy hivatalos kutatás eredménye, bárki ellenőrizheti.

13. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - 575e11e2d1)
2006. jún. 23. 16:48

Inkább gyümölcstea, semmi nem kell hozzá, nincs benne aspartam sem, nincs hozzáadott cukor... stb.


Elolvastad a cikket? Ott a válasz... Én inkább nem kísérletezem vele.

2006. jún. 23. 16:32

mérlegelni kell...

Aspartam vs cukor, akkor százszor inkább aspartam.

Egyébként megoszlanak a vélemények. Klinikai kutatások alapján nem káros, csak iszonyú mennyiségben. (persze, szakmámból kifolyólag rengeteget olvastam a témában pro és kontra is. Per pillanat azon a véleményen vagyok, hogy ésszerű keretek között használva nem káros)

11. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - 575e11e2d1)
2006. jún. 23. 15:37
Bolero nem rossz, nem rossz, de sajnos aspartammal édesítik. Itt az oldalon a cikkek között találsz erre vonatkozó leírást.
10. 0f7f8f506d (válaszként erre: 9. - 575e11e2d1)
2006. jún. 23. 14:26
Én is inkább energiamentes üdítőket szoktam inni a tévé előtt, beválik nekem.
9. 575e11e2d1 (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2006. jún. 23. 14:06
Én általában energiamentes üditőt szoktam kortyolgatni a tv előtt. A Bolero italporok nagyon bejöttek (rengeteg féle íz, 0 kcal). Ezzel pótolom az édesség utáni vágyamat.
8. 4726e582cf (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2006. jún. 22. 23:29

Igen, ez is nagyon jellemző volt rám, de a munkám is és a szerelem is a géphez köt, így a Tvt nem nézem már, úgyhogy TV előtti evészet is csak hétvégén van, ha mondjuk ebédelek, de ez is ritkaságszámba megy manapság. :)

De persze olyat szoktam enni, amit lehet.


Meg tudjátok mi a baj még, felfedeztem, hogy bedobálom a kaját, mert sajnálom rá még az időt is. Persze mostanában étvágyam se sok, így nincs is igazán késztetés a nasira se...

7. 4726e582cf (válaszként erre: 6. - Rozsa3)
2006. jún. 22. 23:26

Tudom én, de általában az idegességgel párosul. Ha ideges vagyok, akkor ennem kell azaz rágni valamit, nos mivel chips rendszeresen van itthon, mindig ahhoz nyúltam :(((((.


De manapság munkába temetkezem inkább...

6. rozsa3 (válaszként erre: 3. - 4726e582cf)
2006. jún. 22. 23:09

A dühöngés nem intelligens magatartás.

Ilyet csak autóban, zárt ablakok mellett vagyok képes előadni.

Akkor is leolvassák a számról mit mondok :)))

2006. jún. 22. 23:08
Ha alcsony a szerotonin szinted sétálhatsz, persze, ... a séta is termel hasonló hormont, (ingerület átvivő anyagot)de valóban csak a csoki segít. Hogy mitől lesz időnként a megszokottnál is sokkal alacsonyabb a szerotonin szint, nem tudom, de akkor hiába nézegeted a csoki dobozát, meg kell enni. Más időszakokban pedig lehet ott a csoki, még egypillantásra sem érdemes :)
4. Hoxa
2006. jún. 22. 21:53
Nem jegyzi ugyan a cikk, de vannak a TV előtt evők. Én ebbe a csoportba tartozom. Úgy élvezem igazán a filmet, ha közben csócsálhatok valamit. Most totál hiányérzetem van, merthogy ugyebár nem eszek. Most vízzel szoktam magam vígasztalni ilyenkor. :)
2006. jún. 22. 21:47

Ez mennyire jó cikk :), köszi.


Ami rám jellemző:

"- Harag:

Majd szétvet a méreg, ám mégsem szólsz semmit – inkább teletömöd magad édességgel. Pedig az édességtől csak hízni fogsz, ráadásul ugyanolyan feszült maradsz. Tehát: dühöngj inkább – és ritkábban kap el a nassolhatnék. "


Bár én chipsszel adom elő, nem csokival...


A másik: "- Fáradtság:

Teljesen kimerültél, és nem tudod, mi lehet az oka. Így aztán enni kezdesz. Vegyél inkább egy illatos fürdőt! "

2006. jún. 22. 20:59
Kipróbáltam ezt, és bevált ugyanis nálam is az volt a szokás, hogy suliban nem ettem semmit, aztán amikor hazaértem rögtön kajálni mentem, meg amikor unatkoztam, akkor mindig megettem egy csokit.teljesen igaz, bár azért ha reggeliztem, akkor ugyanúgy éhes voltam délutánra, mint ha nem reggeliztem volna, ezért nem korán reggeliztem, hanem délelőtt 11-12 között kajáltam, és akkor már nem voltam annyira éhes délutánra.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook