Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha Ausztráliában él a magyar ember... fórum

Ha Ausztráliában él a magyar ember... (beszélgetős fórum)

30. d41005143d (válaszként erre: 27. - Lisa76)
2013. dec. 31. 07:39
bocsika latom mar az irasom nem is aktualis,bocsika
29. d41005143d (válaszként erre: 27. - Lisa76)
2013. dec. 31. 07:38
setalni kell kozben-kozben a repcsin,mert kulomben elgemberednek a labaid,es lehet kulombozo filmeket nezni,vagy zenet hallgatni monitoron ami minden ules hattamlajan van.sokan szerencsesek ,hogy majdnem atalusszak a repulest.fontos meg a sok folyadek is,mertha nem iszol eleget akkor miutan megerkezel masnap nagyon faradt leszel.
28. 9bbc382386 (válaszként erre: 27. - Lisa76)
2013. okt. 25. 15:00
23. hozzászólásom
27. lisa76
2013. okt. 25. 09:33
Sziasztok mindenki!! Tanácsokra lenne szükségem. December elején repülünk 9éves lányommal Australiaba még sosem repültünk. Ez egy hosszu ut. Információra lenne szükségünk mit kell csinálnunk hogy ne legyen gépen probléma. Csak mi ketten repülünk nem lesz aki vigyázna ott ránk. Köszönöm előre is!!!!
26. sercegnő (válaszként erre: 1. - 5bfba16667)
2011. aug. 14. 14:58
MENJETEK!!!! nem a penz a lenyeg, hanem az elmeny! azert az megiscsak Ausztraila! en eveket eltem kulfoldon, tengeren tulon, legjobb volt!!!!
2011. aug. 14. 14:33

Szia Panka21!


Sikerül kijutnotok??


Üdv

Pannita

2010. jún. 23. 19:10

Szia!


:) Tényleg jól hangzik..:)


Köszönöm hogy megosztottad velem. Ilyenkor kicsit erősödik bennem a mehetnék.. Csak ugye ez még kevés:)

Szép napot!:)

2010. jún. 23. 19:06

Szia Panka!

11évvel ezelőtt jártam ebben a csodálatos országban:)

Pár hónapot éltem kint,csak jót tudok írni róla.Bécsből indult a gép(Lauda air),és 24 órás volt az út,egyszer szálltunk le tankolni Kuala Lumpur-ban(Malajzia).

Jártam mindenfelé,dzsungelben,sivatagban,hegyekben,csodálatos városokban és a legvégén egy katamaránnal a nagy korallzátonyon Hamilton Island környékén is.Egyedül mentem,ott vártak a Barátok,mindenki nagyon kedves és csak csupa jót tudok mondani tényleg!

Aki kint él ismerősöm és ott dolgozott az pincér,a másik parkettázó volt.

Szálltam meg szállodában és aludtam Magyaroknál is,akik 56'-ban mentek ki.

Van munka,szeretni kell dolgozni,jól kell tudni beszélni,és mosolyogni kell mindig :)

Egyik reggel a Bondi Beach-en üldögéltem egy padon,merengtem(nem hittem el hol vagyok) és kocogtak fiatalok el mellettem,majd odaszóltak: menjek velük fussunk együtt(mindezt széles mosollyal),mint a filmeken.

Bocs ha hosszúra nyúltam,de jó volt megosztani ezt a pár sort is,nincs olyan napom,hogy ne gondolnék arra az időre!

2010. jún. 23. 17:50

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Ha valakinek még bármi eszébe jut, kérem ossza meg velem:)


Szép, napsütéses napot mindenkinek:D

21. krsta
2010. jún. 23. 13:22

2 évvel ezelőtt úgy volt, hogy én is megyek ki a párommal és még más barátainkkal. Bennem is rengeteg kétség volt... A szervezés elkezdődött. Mi azóta már nem vagyunk együtt (úgyhogy a kérdés már nem kérdés), de a barátaink kimentek. Akik sok pénzzel mentek, jól elvannak. Akik viszont kevéssel, azok azóta küzdenek rendesen (ilyen-olyan vízum, húzódó ügyintézés). Sokkal nehezebb már, mint évekkel ezelőtt volt. 'AU bezárta kapuit' - ezt mondta a barátom. Persze nem lehetetlen, csak fel kell készülni, hogy sokkal nehezebb. Ő mondjuk olyan ember, aki az őslakos kultúra miatt ment oda ki - és oda is való, úgy néz ki, mint egy abo :) Ezért ezek a nehézségek sem tudják elrettenteni. Neki ott a helye. Szóval a kérdés az, hogy miért akarod, és mennyire...

Sok szerencsét, ha úgy döntesz! :)

20. b59e85f65a (válaszként erre: 11. - Cranberry28)
2010. jún. 22. 20:02
szia !en svajcba mentem ferjhez 11eve, nem bantam meg, igaz van meg honvagyam mert nem minden evben megyünk haza, 3gyerekkel nem egyszerü, nem sok magyart ismerek es nem is tartom nagyon fontosnak, hogy ejjel nappal csak amagyar ismerösök vegyenek körül,mert ezt az orszagot meg nem 100%san ismerem, kell egy fel elet mire igazan mindent tudsz alakohelyedröl, mire agyerekek felnönek...biztonsagos es megbizhato orszag ez, otthonmeg anagy szabadsag,kiskapuk vannak...ez csak beilleszkedes kerdese...
2010. jún. 22. 19:07
Anglia nem az én( a mi mert a páromal együtt vagyunk kint) országom. Én is szivesebben lennék Ausztárliában, csak tényleg annyi mindent kell oda intézni, és olyan sok pénz, hogy egyenlőre maradunk itt:) Egyébként egy évben kétszer megyünk haza de most úgy alakult , hogy tavaly nyáron voltunk utoljára és most augusztusban megyünk majd:)
18. 5bfba16667 (válaszként erre: 17. - Cranberry28)
2010. jún. 22. 19:01

No, akkor meg van az egész esti olvasnivalóm. :)

És számodra milyen 4. éve ott? Így tervezted? Mennyi időnként jutsz haza? Megbántad esetleg? Anyagilag így jobbnak érzed?

2010. jún. 22. 18:54
Az OKJ nem fontos. Azt nézd meg, hogy mi a hiány szakma ott kint azon a listán amit ír a faszi, és mondjuk állj neki annak.
2010. jún. 22. 18:54
Panka, ez mindig változik, ha elolvasnád amit küldtem akkor rájönnél, hogy miről beszélek. Ez mindig változik. Minden nap, vagy héten, vagy hónapban más a hiány szakma. Tudom, hogy fontos mások tapasztalata, de ha a hivatalos részel nem vagy tisztába akkor ne is állj neki. Ausztrália nem unio, oda kb két év kell mire minden meg van ahoz, hogy kijuss... Szóval inkább előszőr az elején kezdjed.
2010. jún. 22. 18:49
Na mégegyszer. Szóval melyik az a meló, amire kevés az ember, de keresnek rá megfelelő embert?
2010. jún. 22. 18:49

Azon is gondolkodtam, hogy ha a Párom megkapja azt a melót, akkor én elkezdek valami olyasmi OKJ-s tanfolyamot, amiit ott lehetne hasznosítani.. Valami vendéglátós, különleges mixer, vagy bármi ilyesmi.. Aminek ott tutira lenne keletje.. Mire vannak mostanság rákattanva?


Mi az a meló, amit mostanság keresnek?

2010. jún. 22. 18:46
Persze, ezért menjél is, egy életünk van, úgy kell könnyebbé tenni ahogy lehet:)
2010. jún. 22. 18:45

Én úgy gondolom, hogy aki innen "menekül", az nem csak az országtól menekül. Sőőőt! Leginkább nem az országtól, hanem az emberektől. Szeretem ezt az országot, szeretem, hogy éjszaka szép a kivilágítás, nem látom a szemetet és a szerencsétlen homeless-eket, mert sötét van.


De.. Ha van más megoldás, ha van könnyebb.. Akkor az ember nekiindul, nem?

11. cranberry28 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. jún. 22. 18:40
Én is 4. éve élek kint, és nekem ugyan ez a tapasztalatom a magyarokkal kapcsolatban, de ez nem jelenti azt, hogy máshol ugyan ez lenne.
2010. jún. 22. 18:38
A fiam 4. éve él kint Angliában, de csak a magyarokkal volt problémája! Sokat segített többeknek csak azért, hogy őt ne általánosítsák, kihasználták, anyagilag is megszívta... De emelt fővel nyugodtan nézhet a tükörbe. 3-4 emberen kívül csak idegenajkúak a társasága.
2010. jún. 22. 18:37
[link] Itt meg tudsz nézni pár dolgot.
8. cranberry28 (válaszként erre: 6. - 5bfba16667)
2010. jún. 22. 18:35
Menjetek csak, világot most kell menni látni, nem később, vagy soha. Otthon meg élhetetlen az ország sajnos:( Tanulmányozd amit küldtem.
2010. jún. 22. 18:35
Nekem nagybátyám él kinnt a családjával 18 éve.Nagyon szeret kinnt sokkal jobban él, sokkal szebb helyen.Azt mondja mindenki nagyon kedves vele,nem irigyelik egymást,nem beszélik ki egymást és többek között ezért mondja mindig, hogy örül, hogy kiment.
2010. jún. 22. 18:34

Köszönöm a válaszokat! A lehetőség alatt azt értettem, hogy úgy kimenni, hogy már van munka. Nekem ez nehezebb, mert még csak 21,5 vagyok, és még nincs semmilyen végzettségem, de a páromnak már van, és ő kapott munkalehetőséget, ami ha bejönne, az itteni fizetésének a huh, 15-20x-át kapná. Ami háááát valljuk be nem mindegy. De egy nagyon nagy döntés mindent felhagyni itthon, és elmenni. Bevallom, az engem kevéssé izgat, hogy a magyarok milyenek kinn. Mi nem olyanok lennénk. Nem tudom eldönteni, hogy egy szebb és jobb jövőképért (ami szó szerint csak kép egyenlőre) feladni mindent itthon. Nagy dilemma. Mert sajnos a pénz nem boldogít, de ha nincs........... nem tudsz miből ételt venni..


Szóval ezért..

2010. jún. 22. 18:33
Nos ha valaki állandó lakosi vízumal megy, csak úgy tud munkát vállani. Túristával nem is adnak. De a z állandó lakosúhoz min ILTS nyelvizsga 7 szint. Plusz egy csomó minden, hiány szakma legyen a szakmád, a párod szakmája, és találj munkát még mielőtt kimész. Ausztárlia 90% bevándorló. Összesen kb 10 millióan lakják. De elküldtem amit akartam, és abban minden benne van. Én bele vágnék a helyedbe:)És nem csak Sidney létezik...
2010. jún. 22. 18:27
Nekem a barátnőm él kint a férjével és és ott is ugyanolyan hazugok,lopósak, irigyek a magyarok mint itthon.Nincs vagy nem kapni munkavállalási engedélyt.Ott sem fenékig tejföl minden.Én fiatal koromban készültem oda és ha nyernék a lottón akkor most is kimenék mert utálom európát,és a benne élő népeket.Éppen azért mert ugy viselkednek,hogy megölnék egy kanál vizbe a másikat ha büntetlenül megusznák.Az embere meg tudhatod a történelemből,hogy ki laktak és kikből tevődik össze az au nép. Régen fegyenctelep volt ott.Csak olyan helyre érdemes költözni ahol állandóan 25-28 fok van Sydni környékére.Mindenféle állat megtaláléható és sok a mérges állatok.
2010. jún. 22. 18:27
VAn egy nagyon jó honlap. Nem tudom hány éves vagy, de elég hosszú a procedúra oda kijutni. Viszont ha meg van a teljes jogú polgára van ausztráliának.Küldtem privit neked:)
2010. jún. 22. 18:26

Szia Panka!

Gondoljátok meg, mert nagyon messze van. Ha egyszer kimentek, egyhamar nem jöttök haza, több százezer forint az útiköltség. És kint se fenékig tejfel, a férjem unokahúga 2 éve ment ki a férjével. Alig kaptak munkát, most fodrász és kevesebbet keres, mint itthon.

2010. jún. 22. 18:20

Sziasztok!


Fejünkbe vettük, hogy ha esetleg lesz lehetőségünk, a párommal együtt kiköltöznénk Ausztráliába. Azoknak a véleményét, tapasztalatait, élményeit, (+-) mindent (!!!!) várnám, akik éltek/élnek, ott. A rokoné/baráté is érdekelne, de a saját méginkább. Tényleg minden! A mindennapok, a munka, a történelem, az emberek, az árak, az állatok, a lehetőségek (férfinak/nőnek)..


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook