Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A 12-13 éves gyerek mivel játszik otthon? fórum

A 12-13 éves gyerek mivel játszik otthon? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 51. - Encsy75)
2010. jún. 25. 15:25

Rohan!!

Borkát annyira nem érdekli,amit akasz leírja és számol,de lesz mit tanulnia ősszel,de ezért van a suli:))

Borkának mindene Micimackós lesz,legalább is ezt szeretné:))

Bencének elképzelése sincs,lusta,de jó eszű, ezen veszekszünk eleget és ha tehetné a gép előtt ülne egész nap:((

Barbarával a suliban semmi gond,teljesen önálló,remélem,ilyen is marad:))

52. 57b4b661d2 (válaszként erre: 2. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 25. 15:23
Ez ismerős:DDDD ha nem ism a 20-ikra, de a 5.-re:)
51. Encsy75 (válaszként erre: 50. - 1fb0dcbfc6)
2010. jún. 25. 15:21

Azt a mindenit,de szalad az idő!!!!

Igen elsőbe megy én is félek.Igaz Eszter nagyon várja,már ír és az ábc úgy ahogy el tudja mondani.Nem tanítottuk,mert én nem értek egyet azzal,hogy már írjon olvasson mikor elkezdi az elsőt,egyszerűen annyira érdekli,hogy a nagy tesótól és oviból össze szedte a kis tudását.Na persze csak nyomtatott betűket ismeri.Számolás is megy neki 20-ból kivon össze ad.Állandóan csak a könyvek és a füzetek érdekli.Már kellett nekitoltartó,amit mindig vitt is az oviba.Manci régi tolltartóját kapta meg.De most olyan kis örömködő,hogy új lesz neki.

Tiéd várja már?És Bence hová megy tovább tanulni van valami elképzelés?

Barbi már kész hölgy!

50. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 48. - Encsy75)
2010. jún. 25. 15:15

Kicsit beléd olvastam,bejelöltelek újra,hű elsős lesz a kicsi?

Borka is ,én már előre félek!!

Bence 8-ba megy,Barbara 4-be.


Megvagyunk,munka van,vevő van,rosszat meg nem mondok!!

2010. jún. 25. 15:14
Sajnos nem sok jót mondhatok. Egyetemista vagyok és hospitálni voltam egy suliban, ahol a szünetben a mosdóban végighallgattam a 12-13 éves lányok nemi életét. úgyhogy a mivel játszanak kérdésre azonnal egy perverz válasz jutott eszembe, de mindegy. Persze biztató, hogy nagyon sok múlik a gyerek intelligenciáján és a neveltetésen..
48. Encsy75 (válaszként erre: 47. - 1fb0dcbfc6)
2010. jún. 25. 15:11

Köszi elvagyunk!

Ti?Gyerekek?

47. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 46. - Encsy75)
2010. jún. 25. 15:09

Szia!De réegn beszéltünk már!!

Hogy vagytok?Lányok??


Na,majd benézek a naplódba:)

46. Encsy75 (válaszként erre: 43. - 1fb0dcbfc6)
2010. jún. 25. 14:00
Szia csevab mi már ismerjük egymást!!!
45. Encsy75 (válaszként erre: 44. - Gabi0206)
2010. jún. 25. 13:59

Ebben reménykedem én is!!!

Nálunk nagy gond az,hogy az osztály 90%-a nagyon szabadjára van engedve.Próbálkozik ugyan a nagyobb lányom,hogy neki ezt és ezt miért nem lehet?A kicsi meg azzal,hogy Ő neki miért nem lehet az amit a nagynak?

Eddig sikerült a "pórázt" megtartani,de attól félek,majd a közép suliban így lesz e ez még?

Most még nagyon szót fogadnak és mindenről kérdeznek.

44. Gabi0206 (válaszként erre: 42. - Encsy75)
2010. jún. 25. 12:09

Szerintem, ha most működik a dolog, akkor később sem lesz probléma. Megmarad a jó kapcsolat, csak kicsit kevesebbet fogjuk őket látni.

Én sokszor beszélgetek gyermekeimmel, rossz társaságról, drogról, számítógép-függőségről. Megvan ezekről a véleményük, a problémás osztálytársakat már most sem kedvelik. De hát nem tudhatjuk, mit hoz a jövő, milyen társaságba fognak keveredni. Viszont ha képben vannak, kialakul egy értékrendjük, akkor szerintem nem lesz gond.

2010. jún. 24. 20:59

Sziasztok.A fiam 13 éves,sajnos legjobban a számítógép érdekli,de szívesen legózik,"alkot" belőle hajót,kamiont és hasonlókat,de szeret kártyázni,focizni is!


És a Rubik kocka a szenvedélye,a 3 és 5 sorost is percek alatt kirakja:)

42. Encsy75 (válaszként erre: 33. - Bri*)
2010. jún. 24. 20:31
Igen.Ebben a korban még csak -csak lehet Őket ellenőrizni és a "szabályokat" betartatni,én inkább később 2-3 év múlva féltem majd őket ettől.Jaj bele sem merek gondolni,hogy maholnap majd egyedül megy el egy nagyvárosba stb.Eddog sikerül betartani velük az általunk szabott "szabályokat",mint pl mindig tudjam hol van,és időre haza kell érni stb.De majd 15-17 évesen ezt hogy tudjuk betartani azt még nem tudom.Igaz most nagyon jó a kapcsolatunk,és próbálunk rá vigyázni is,de a mai világban nem tudom mennyire lehet megkímélni a "rossz" társaságtól.Az is tény,hogy sokat beszélgetek velük és nem gond még egyenlőre a fiúkról,barátokról,barátnőkről beszélni,úgy mindenről.Csak meddig tudjuk ezt fenntartani???
41. 33aa509d53 (válaszként erre: 39. - Mamcili)
2010. jún. 24. 15:06
nagyon köszönöm neked. különben nem is tudtam, hogy ilyen is van:))))
40. Bri* (válaszként erre: 38. - Gabi0206)
2010. jún. 24. 14:40
Máté írtó spórolós, nem költi el apró hülyeségekre. Vett már magának ágyat, fél szekrénysort (a másik felét pótoltuk), DVD lejátszót, fényképezőt, telefont, stb. Ez így tök jó. :)
39. mamcili (válaszként erre: 26. - 33aa509d53)
2010. jún. 23. 21:48
rákérdek, ha talizom vele és elküldöm, azt tudom hogy netről töltötte le...
38. Gabi0206 (válaszként erre: 37. - Bri*)
2010. jún. 23. 21:22
Mi most 4. osztályban adtunk először, mivel napköziben sokszor ehetetlen az étel, és fél 5-ig ott kell legyenek gyermekeim. Többször panaszkodott fiam, hogy nagyon éhes. Heti 500 ft-ot kap, amiből néha sikerül spórolnia is. De a spórolt pénz, és a szülinapi pénz nálam van, különben elköltené. Így adok rá némi kamatot is. Ha valamit szeretne venni, azt megbeszéljük.
37. Bri* (válaszként erre: 36. - Gabi0206)
2010. jún. 23. 17:16
Igazából nem szokott zsebpénzt kapni. Tízórait itthonról visz, ebédre hazajön. A sulibüfében csak ritkán vásárol. Ha kirándulás stb. van. arra kap pénzt. A szülinapjára, névnapjára stb. a rokonoktól általában pénzt kap (mivel mást nem nagyon tudnak neki adni/venni). Ezt összegyűjti és nagyobb dolgokat vesz belőle. Néha több pénze van, mint nekünk. :)
2010. jún. 23. 16:29

A lányok tényleg szívesebben segítenek, ezt én is tapasztalom. De ha arról van szó, hogy mézeskalácsot kell sütni, akkor a fiam jön ki elsőnek, hogy szeretné csinálni. Néha felajánlja, hogy kipórszívózza a lakást, aminek nagyon szoktam örülni. De a kezdeti lelkesedés, hogy le szeretne menni boltba, az már múlik. Ha megkérem húzza a száját. Most a 8 éves lányom kapott rá a vásárlásra, pláne, hogy a visszajárót elrakhatja..

Tényleg, ti mióta adtok zsebpénzt, és mennyit?

2010. jún. 23. 15:48
számítógéppel
34. 33aa509d53 (válaszként erre: 33. - Bri*)
2010. jún. 23. 15:42
nálunk a fiam el is megy itthonról a barátaival. mondjuk nekem is a gyomromban ver a szívem, de tudom milyenek a barátai. több éve ismerem őket. én megbízom bennük. néha örülök is, hy kicsit elmegy itthonról. a házimunkába nagyon nem lehet bevonni. habár, ma ő sütötte ki a palacsintát.
33. Bri* (válaszként erre: 32. - Encsy75)
2010. jún. 23. 15:39
A lányokat jobban be lehet vonni a házimunkába. Ők jobban barátnőznek is. A fiúk nehezebben barátkoznak és kevesebb a barát. Egyébként inkább netezzen, vagy unatkozzon két kapura, mint bandázzon. Ettől féltem a legjobban.
2010. jún. 23. 15:23
Sziasztok.Nekem 13 és egy 7 éves lányaim vannak.Én már szinte minden házimunkába bevonom főleg a nagyobbat.De a kicsi is sokat segít.Gyerek szobát nem takarítok,csak az ablakokat.De hagyunk játékra is időt nekik.A nagyobb már nem babázik,de sokat biciklizik,bújócskázik vagy csak beszélgetnek a kis barátnőivel, a szomszéd gyerekekkel.Na és a net amikor meg van engedve,még tudjuk szabályozni neki.A kicsinek nem lehet netezni.
31. 33aa509d53 (válaszként erre: 30. - Bri*)
2010. jún. 23. 14:49
nagyon aranyosak a fiaid. nálunk 10 év a korkülönbség. a pici lány. én is náha rábízom a fiamra a kislányomat. nagyon szeretik egymást.
30. Bri* (válaszként erre: 29. - Gabi0206)
2010. jún. 23. 13:44
11 év különbség van köztük. Nem jelent gondot, sőt! Imádják egymást! A nagy állandóan húzza-nyúzza a kicsit, a kicsi meg állandóan nyávog. Szóval tök jól elvannak. :) Egyébként tényleg jó, mert már nincs féltékenység közöttük. A nagy vigyáz a kicsire. Arra azonban odafigyelek, hogy ne bízzam rá túl sokszor, nehogy tehernek érezze.
29. Gabi0206 (válaszként erre: 28. - Bri*)
2010. jún. 23. 12:37

Ez nálunk is probléma. Sajnos a tanár néni is észrevette, mert a suliban is előfordul, hogy nem figyel a gyerek.

De írtad, hogy a fiad bizije jó lett, ugyhogy ezek szerint ez nála nem jellemző az iskolában.

Amúgy néztem gyermekeid képeit, nagyon aranyosak! Jó tesók, nem gond a nagy korkülönbség?

28. Bri*
2010. jún. 23. 12:25
Az én nagyfiam nem szemtelen, csal lusta és duzzogós. Inkább az a gond, hogy sokszor néz rám, de nem hallja, amit mondok. Teljesen máshol jár. :)
27. Gabi0206 (válaszként erre: 25. - Gyerekeim)
2010. jún. 23. 07:58

Igen, a szemtelenséget én sem engedem. Elvileg ezzel gyermekeim is egyetértenek. Azzal szoktam példálózni, hogy más családokban a szülők is hogyan beszélnek a gyerekekkel. De tényleg sokszor ki tudok rajta akadni, mikor valaki lebunkózza a saját gyerekét.Ha egyszer én megadom nekik a tiszteletet, és normálisan beszélek velük, akkor ezt joggal elvárhatom visszafelé is.

Remélem ezzel később sem lesz gondom...

26. 33aa509d53 (válaszként erre: 22. - Mamcili)
2010. jún. 22. 23:07
mondjuk ez engem érdekelne.......
25. gyerekeim (válaszként erre: 23. - Gabi0206)
2010. jún. 22. 21:53
Engem a duzzogás nem érdekel.Duzzogni mindenkinek szabad. Nem engedjük meg,hogy szemtelenek legyenek úgy gondolom,hogy ez a legfontosabb,hogy rendesen és szépen beszéljenek velünk,mert mi is úgy beszélünk velük.
2010. jún. 22. 21:49
Nekem a nagy fiam lustább mint a kicsi.Képes volt inkább fizetni a kicsinek csak porszívózón fel helyette.Ettől padlót fogtam.Ha mondom,hogy porszizon fel mire haza érek akkor a kicsik szobáját és a mienket és a folyosót megcsinálja.Aztán meg kérdezem,hogy a konyha és az ő szobája az nem tartozik bele ez a válasz ja azt nem mondtuk.Na meg mire megmozdulnak az is egy fél nap. Pedig nem kérek sokat. A házban vele egyidős kettő kamasz rendszeresen hordja a tesóit oviba,suliba játszóra. Meg járnak rendszeresen bevásárolni. Én ezeket nem várom el. A kicsi vagyis fiúba kisebb ő szokott segíteni.Igaz ő is lassan kamaszodik de háziasabb. Na de a nagyot is most már rá vettem,hogy tanuljon meg fiú létére főzni,az tetszett neki.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook