Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitralis prolapsus fórum

Mitralis prolapsus (beszélgetős fórum)


2017. febr. 23. 16:42

Szapora pulsus,szedules vegtaggyengeseg miatt voltam kardiologian.A sziv uh enyhe mp t mitatott ki.

Eddig nem tudtam rola,mondjak h a klimax sok tunetet,betegdeget kihoz...

2015. jan. 15. 16:36

Sziasztok!

Énnekem 2012-ben fedezték fel a mitralis prolapsust.Ami ugy jött elő hogy előtte vírusos felső légúti megbetegedésem volt amihez társuét egy 38.5 fokos láz amire sajnos nem volt itthol lázcsillapító, és ügyeletre se mentem el.Aztán utána nem voltam jól.Elmentem a háziorvoshoz bár ne tetttem volna dehát hová menejn az meber ha uyg érzi baja van ha nem a dokihoz.Ő megvizygált elmondtam neki panaszaimat mire felírta a Bisoblock tablettát hogy szedjem.Ekkor még nem tudtam mi a gond és megkérdeztem tőle ezt meddig kell szednem azt mdnta most ezentúl már mindig. Majd teltek a hetek és ugymond nem votlam jó mert kicsit hevesebb szívverést éreztem.Azt le kell írnom hogy amugy nagyan alcsony a vérnyomásom 12/70/56 kb ennél több sosem.Aztán bejelentkeztem egy maszekhoz akit a doki ajánlt na ő csinált egy terheléses vizygálatot kerékpárost hát mondanom se kell semmit nem éreztem.Majd mondta álljunk le mert magas az érték.Erre rákérdeztem egy fórumon akkoriban hogy ha én nem éreztem semmit akkor miért állít le nem aza természetes hopgy ah az embernek uygmodn terhelika szívét akkora pulzusa megemelkedik,de a dr.nő megnyugtatott hogy ottcsak szív frekvenciáját mérték.Aztán ez a doktornő akinél voltam felírt egy gyógyszert a LOKRENT ami majdnem kikészített olyan hónaljtáji fájdalmam volt tőle hogy azt hittem megdöglök.És még azt hozzátenném hogy egy kb.10 perces vizygálatért elkért 5000 ft-ot.Véleményem szerint úl erős volt nekem ez a gyógyszer.Ezek után egy ismerős által és az ő ismerőse által elkerültem egy magánklinikára Budapestre.Ahol részletes kivizsgáláson estem át elmondtam mi volt hogy törtntek adolgok mit éreztem addig. A Dr.-nő meghallgatott csinált egy ekg-t átolvasta addigi leleteimet majd egy szívultrahangot is végzett rajtam, a vizgyálat kb 2 órán át tartott, és megállapította hogy a legkisebb Mitralis Prolpasus-om van.És aztán elmagyarázta a doktornő hogy ez mi mivel jár mitől lehetett mik a teendőim ezek után.Adott gyógyszereket és mondta 1 hónap múlva vár vissza kontrollra.Az adott gyógyszerek Betaloc Frontin Aspirin Protect Magne B6 és D3 vitamin volt.Megnyugodtam! Az eltelt egy hónapban nem votl semmi tünetem.Megkérdeztem tőle hobbiszinten focizhatok-e mondta igen persze mert az jót is tesz a szívnek.Ez 2012 április-májusában volt.Azóta eltelt lassan két és fél év alatt volt ilyen is olyan is a közérzetem.Azt még le kell írnom hogy 2012 decemberében szintén elmentem ide egy kontrollvizsgálatra,ugyanehhez a Dr.-nőhöz amikor szintén szívélyesen fogadott és 1 órát foglalkozott beszélgetett velem. Mondtam neki Dr.nő jól vagyok néha így néha ugy azt mondta ezt a "betegséget" sajnos az időjárás a stressz befolyásolja mondta mozogjak szedjem a gyógyszereket ( Betaloc,Frontin ) ha úgy érzem szükséges és ne stresszeljek,élvezzem az életet és amindennapokat.És alkalmanként természetesen mivel ezt ellenőriztetni kell szívesen vár.A mindennapok hát azóta van mikro szinte hetekig hónapokig semmi sincsen van mikro emg érzem hogy van eza kis hibám neki de olyakor nagyon rossz meg szerintem rá is izgulok akkor emg mégrosszabb de bedobok olyankor egy Betalocot a reggeli mellé (mert reggel azért beveszem a negyed betalockot ( ls rádobok egy Frontint is olyankor.Szóval ez egy kellemetlen dolog ez a Mitralis Prolapsus de sajna ezel nekünk akiknél kiderül vagy valami miatt kialakul együtt kell élnünk.Várom hogy kinek milyne tapaztalatai vannak.További szép napot nektek és minél kevesebb kellemetlenséget.

2014. febr. 4. 21:09

Sziasztok!

Én évekig szenvedtem ennek a tüneteivel, de csak ma azonosították be. De nem is értem.. hiszen már egyszer voltam ultrahangon, akkor nem mondtak semmit, ma is ultrahangoztak, akkor mondták, hogy a szívbillentyűm kicsit kikunkorodik vagy mi. És a kezelő lapra ezt írták: enyhe protomesosystoles mellső mitralis prolapsus. Erre kerestem rá, végül belefutottam abba a cikkbe amit a második hozzászóló másolt be.

Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy van-e valami természetes gyógymódja ennek? Gyógymód nem épp a megfelelő szó, csak valami természetes dolog amivel talán visszább lehet fogni, vagy ha épp előjön, akkor ne gyógyszert kapjak be, hanem valami más természetes dolgot ami segítene. Amúgy nem gyakori a "rosszullét", a mai nap előtt utoljára másfél éve volt. De a mai volt eddig a legdurvább, már az ájulás közelében voltam, és nagyon megijesztett ahogy vert a szívem. És ezek után, hogy tudom, hogy mi ez, és elképzelem, hogy milyen lehet, mert láttam a képet róla, egyfolytában rosszul vagyok, rossz a közérzetem. :(( És nagyon félek egy következő rosszulléttől. :((

4. madárka47 (válaszként erre: 1. - 0ce3aa1a07)
2010. júl. 16. 23:01

Sziasztok!


Nekem "infurktus közeli állapotot" okozott (ezt írták a lapra, mikor bevittek a kórházba),ez 93-ban volt. Nem találták meg a baj okát akkor, de adtak egy rakás gyógyszert. Két hónap múlva súlyosabb állapotban kerültem vissza, akkor neki álltak kivizsgálni. Végül kiharcolt a dokim másnapra egy szívkatéterezést a Szabolcsban. Ott derítették ki, hogy mitrális prolapszus a baj okozója. Azóta azzal az egy gyógyszerrel jól elvoltam, csak most májusban cserélték le, mert rosszul lettem. De azt mondták, ezer évig is éldegélhetek ezzel a bajjal.

De miért kérdezed?

3. youlcsi (válaszként erre: 1. - 0ce3aa1a07)
2010. jún. 22. 20:31
jobb felső sarok: kereső
2010. jún. 22. 16:09

Definíció: Mitralis billentyű prolapsus alatt a szívösszehúzódás (systole) során a mitralis (kéthegyű) billentyű bal pitvarba történő beboltosulását, előreesését értjük. A mitrális billentyű a szív bal pitvarából és bal kamrába történő véráramlás szelepe. Normális esetben a mitrális billentyű lezáródik a bal kamra összehúzódásakor, ezáltal megakadályozza a vér visszaáramlását a bal pitvarba.



Tekintse meg diasorunkat a normális szív anatómiájáról!

Mi ez?

A mitrális billentyű prolapsus (előreesés) esetén a mitrális billentyű kisebb torzulása megakadályozza, hogy a szelep rendesen záródjon. A szív összehúzódásakor a normálisnál lazább szerkezetű billentyű túlmozdul a bal pitvar felé és kis záródási elégtelenség alakulhat ki. Az eredmény az, hogy kis mennyiségű vér visszaszivárog a bal pitvarba, de ez a csekély mennyiség a szív pumpafunkcióját csak nagyon kevéssé befolyásolja.


Mitrális prolapsus



Egyes esetekben, ha a nem teljesen jól záródó billentyűn keresztül jelentős mennyiségű visszaszivárgás van, kialakul az úgynevezett mitralis regurgitáció. Súlyos mitralis regurgitáció esetén már komolyabb tünetek alakulhatnak ki, mint a légszomj, fáradtság és a láb duzzanata. Ez ritkán műtéti megoldást tesz szükségesé.


Mi okozza a mitrális prolapsust?

A legtöbb emberben a mitrális billentyű prolapsus oka ismeretlen. Ritkán a mitrális prolapsus más betegségekhez köthető, mint szervezet kollagén (kötőszövet) termelő képességének örökletes zavara vagy a reumás szívbetegség. A betegekben a hártyás billentyűkben túlságosan sok kötőszövet szaporodik fel, ami gyengíti a billentyű vitorláit és az őket rögzítő ínhúrokat. A megnyúló ínhúrok okozzák a mitrális billentyű előreesését.


Szakértők becslése szerint a mitrális billentyű prolapsus a népesség 2-3%-át érintheti. Régebben előfordulását többre becsülték, de így is viszonylag gyakori rendellenesség. Az állapot leggyakoribb fiatal nők esetében, általában 14 és 30 év között. Vékonyabb testalkatú, alacsony BMI (testtömeg-index) értékkel rendelkezők esetén is gyakrabban fordul elő. Néha ugyanannak a családnak több tagját is érintheti, így valószínűsíthető az eltérés örökletessége. Mitrális prolapsus gyakran fordul elő Marfan szindrómás és más kötőszöveti betegségben szenvedőkben.


Tünetek

A legtöbb emberben a mitrális billentyű prolapsus nem okoz semmilyen tünetet. A prolapsust ilyenkor csak akkor fedezik fel, amikor egy orvosi vizsgálat során a szív felett történő hallgatózáskor szívösszehúzódás közepén vagy végén "klikk"-et (mezosystolés vagy késősystolés clicket) hallhatunk, továbbá a szívösszehúzódás végén (késősystolés) zörej is hallhatóvá válhat.


A betegek többnyire panaszmentesek, de megjelenhet atípusos mellkasi fájdalom, heves szívdobogásérzés (palpitáció) és ájulás (syncope) is. Súlyosabb esetben jelentős mitrális regurgitációhoz vezet.


Diagnózis

A fenti jellegzetes hallgatózási eltérés esetén sor kerülhet echokardiográfiás vizsgálatra a diagnózis pontosítása érdekében. Az echokardiográfia láthatóvá teszi a billentyű pitvar felé boltosulását, ami a 2 mm-t meghaladja, illetve a billentyű megvastagodását, ami az 5 mm-t meghaladja. Az echocardiográfiás vizsgálat alkalmas az esetleges mitrális regurgitáció megítélésére, illetve követésére. EKG vizsgálat kisebb eltéréseket mutathat, ritmuszavarok és a szívben ingerületvezetési zavarok léphetnek fel, de sokszor az EKG normális. Társuló tünetek esetén, mint a mellkasi fájdalom, szédülés vagy szívdobogásérzés esetén további vizsgálatokra lehet szükség, hogy meghatározzák a panaszok eredetét.


Várható időtartamáról

Mitrális billentyű prolapsus egy egész életen át tartó állapot. Azonban a legtöbb ember tünetek nélkül él együtt ezzel az állapottal.


Megelőzés

Nem lehet megelőzni a mitrális billentyű prolapsus kialakulását.


Kezelés

Tünetmentes mitrális billentyű prolapsus esetén nincs szükség kezelésre, és ilyen a legtöbb eset. Korábban bizonyos beavatkozások és fogászati kezelések esetén antibiotikum előzetes szedését javasolták, de újabban ezt már nem ajánlják a szakmai szervezetek.


Egyes esetekben, ha a mitrális billentyű prolapsushoz (előreeséshez) mellkasi fájdalom vagy szívdobogásérzet társul, hasznos lehet béta-blokkoló gyógyszerek szedése, mint például a metoprolol vagy bisoprolol tartalmú gyógyszerek, a tünetek enyhítésére. Szívdobogásérzetet panaszoló mitrális prolapsus betegeknek tanácsos a ritmuszavart elősegítő olyan izgató anyagok mellőzése, mint a kávé, az alkohol. Érdemes ügyelni a kellő folyadékbevitelre, kerülni a kiszáradást.


Tekintettel arra, hogy a mitrális prolapsus alapvetően egy jóindulatú, kedvező kórlefolyású állapot, a legtöbb esetben elegendő a beteg megnyugtatása.


Mikor kell orvoshoz fordulni mitrális prolapsus esetén?

Keresse fel orvosát, szívdobogásérzés rendellenes pulzus esetén, különösen, ha ezek a tünetek szédüléssel vagy ájulásérzéssel társulnak. Akkor is keresse fel azonnal orvosát, ha Ön a mellkasi fájdalma van.


Terhesség esetén nőgyógyásza eldönti, milyen teendő van. A legtöbb esetben a normális szülésnek nincs akadálya, ha a mitrális prolapsushoz nem társul, vagy csak minimális mértékben mitrális regurgitáció.


Prognózis, kórlefolyás

A legtöbb emberben a mitrális prolapsus soha nem okoz tünetet, és ez az állapot nem befolyásolja jelentős mértékben sem az életmódot, sem pedig a várható élettartamot. 2-3 évente érdemes szakorvosi ellenőrzést tartani. Ritkán kerül sor rekonstrukciós vagy billentyűcsere műtétre.

2010. jún. 22. 16:02

Sziasztok!

Olyanok hozzászólását várnám, akik mitralis prolapsus "betegségben" szenvednek.

Vannak-e tüneteitek, van-e olyan, akinek súlyosbodott az állapota?

Várom hozzászólásaitokat.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook