Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek lehet (óvoda kérdés)? fórum

Szerintetek lehet (óvoda kérdés)? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. júl. 6. 13:40
sajna nincs lehetőség stronóra, nem is írtam semmit... bocsi
2010. júl. 6. 13:38

Helyhiányra hivatkozva még az idén is elutasíthatják az ötévesnél fiatalabb gyerekek felvételét az óvodák, a költségvetési törvénnyel módosított „salátatörvényben” ugyanis egy év haladékot kaptak az önkormányzatok. Így csak 2011-től lesz kötelezőminden óvodai ellátást igénylő, hároméves körzetes gyereket fogadni.


Egy másik módosítás értelmében viszont az idén szeptembertől már a 2,5 éveseket is be lehet íratni, föltéve, ha maradt még hely az óvodában. Tavaly ezért még bírságot szabott ki az Oktatási Hivatal, ugyanis eddig csak hároméves kor után kezdődhetett az óvodáztatás. Ennek ellenére –a 3000 főnél kisebb lélekszámú településeken – 2008-ban a 15 ezer óvodás közül 94 volt három évnél fiatalabb. A felvétel indoka az volt, hogy „az anyának lehetősége adódott visszamenni a munkahelyére, de a településen máshol nem tudta elhelyezni a gyermekét”.


Bölcsődei férőhelyből kevés van: úgy 10-15 ezer hely hiányzik, a 10 ezer főnél kisebb településeken pedig nem is kötelező bölcsődét működtetni. Az április után születő gyermekek után ráadásul az eddigi három év helyett már csak két évig jár majd a gyes, azaz az anyáknak hamarabb vissza kell menniük dolgozni.



további részletek itt:


[link]

46. 1eb84e4bad (válaszként erre: 42. - Csill Bill)
2010. júl. 6. 13:36
nem így van.
45. 1eb84e4bad (válaszként erre: 36. - Csill Bill)
2010. júl. 6. 13:35
én ezt nem látom sehol. Felvehető. De nem kötelesek.
44. b2076ec79b (válaszként erre: 42. - Csill Bill)
2010. júl. 6. 13:30

A kötelező felvételt biztosító óvoda - ha a gyermek betöltötte a harmadik életévét - nem tagadhatja meg a halmozottan hátrányos helyzetű gyermek, továbbá annak a gyermeknek a felvételét, aki a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény 41. §-a alapján jogosult a gyermek napközbeni ellátásának igénybevételére, illetve akinek a felvételét a gyámhatóság kezdeményezte.



Aki meg nincs ebben a helyzetben, azt elutasíthatják... Igaz, a törvény csak azokról rendelkezik, akiknek a felvételét NEM tagadhatja meg az óvoda, de ez automatikusan azt jelenti, hogy aki nem tartozik ebbe a csoportba, azokat meg IGEN, elutasíthatja.

Nem könnyű mindig értelmezni egy tv-t, de ez kifejezetten érthetően van megfogalmazva szerintem.... :)

43. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Csill Bill)
2010. júl. 6. 12:50
nincs igazad. Olvasd át mégegyszer a törvényt
2010. júl. 6. 12:39

az 5. év arról szól, hogy akkor ha nem akarod is kell vinni a gyerekedet...

3 évesen fel kell venni, de nem vitatkozom tovább, köszi!

2010. júl. 6. 12:38
Najó, az tuti, a körzetes előnyt élvez a benyomottal szemben és megoldják hidd el!
2010. júl. 6. 12:35

tehát a körzetes óvoda köteles!! felvenni a 5. évét betöltött gyereket illetve 3.évét betöltött gyerket akkor, ha hátr.helyzetű ill. a gyerekvédelem felügyeli.


FelveHETi a gyereket az ovi 3 évtől , ha van helye. De sajnos nem mindenhol van hely. A max.csoportlétszámot meg nem lépheti túl.

39. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Csill Bill)
2010. júl. 6. 12:33

ez csak az "óvoda" mint oktatási intézmény definíciója.

Nem a felvételről szól.

2010. júl. 6. 12:30

az általad linkelt törvényben az óvoda köteles felvenni azt a gyereket:


24.§(3) A gyermek - ha e törvény másképp nem rendelkezik - abban az évben, amelyben az ötödik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától napi négy órát köteles óvodai nevelésben részt venni.

2010. júl. 6. 12:26

szerintem rosszul értelmezed.

A hátrányos helyzetű meg gyermekvédelem által figyelemmel kísért gyereket kell 3 évesen felvennie.

A "normál" 3 évest csak ha helye van.

2010. júl. 6. 12:16
A 3. évet betöltött, és körzetes gyereket kötelesek felvenni!!! Áprilisban a jelentkezéskor ezért kell menni, hogy osszanak-szorozzanak, és aki nem körzetes akkor nem veszik fel... kötelesek...
2010. júl. 6. 12:15

Ua. törvény:

65. § (1) Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik. Az óvodába a gyermek harmadik életévének betöltése után vehető fel. A szülő gyermeke óvodai felvételét, átvételét bármikor kérheti. Az újonnan jelentkező gyermekek fogadása az óvodai nevelési évben folyamatosan történik.


(2) A gyermeket elsősorban abba az óvodába kell felvenni, átvenni, amelynek körzetében lakik, illetőleg ahol szülője dolgozik. A felvételről, átvételről az óvoda vezetője dönt. Ha a jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvodavezető, több óvoda esetén az óvoda fenntartója bizottságot szervez, amely javaslatot tesz a felvételre. Az óvoda - beleértve a kijelölt óvodát is - köteles felvenni, átvenni azt a gyermeket, aki e törvény 24. §-ának (3) bekezdése alapján köteles óvodába járni, ha lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye a körzetében található (kötelező felvételt biztosító óvoda). A kijelölt óvoda [30. § (4) bek.], ha nem látja el a kötelező felvételt biztosító óvoda feladatait, csak helyhiány miatt tagadhatja meg a gyermek felvételét. A kötelező felvételt biztosító óvoda - ha a gyermek betöltötte a harmadik életévét - nem tagadhatja meg a halmozottan hátrányos helyzetű gyermek, továbbá annak a gyermeknek a felvételét, aki a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény 41. §-a alapján jogosult a gyermek napközbeni ellátásának igénybevételére, illetve akinek a felvételét a gyámhatóság kezdeményezte.

2010. júl. 6. 12:13

Közoktatási törvény:

24. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség - e törvény 6. §-ának (2) bekezdésében meghatározottak szerinti - kezdetéig nevelő intézmény. Az óvodai nevelés a gyermek neveléséhez szükséges, a teljes óvodai életet magában foglaló foglalkozások keretében folyik.


(2) Az óvoda a gyermek hároméves korától ellátja - a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben meghatározottak szerint - a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokat is.

33. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Csill Bill)
2010. júl. 6. 12:12

ezt hol olvastad?

Szerintem nem köteles, csak ha hely van.


Én úgy tudom, nem változott meg a közokt. törvény erről.

2010. júl. 6. 12:10
3 éves betöltött korban köteles a körzet szerinti ovi felvenni, a szobatisztaság feltétel, de 1-2x bepisil, nem lehet gond.
31. danama (válaszként erre: 30. - B2076ec79b)
2010. júl. 6. 11:52
igen az jó lenne
30. b2076ec79b (válaszként erre: 25. - 1eb84e4bad)
2010. júl. 6. 09:30
Én úgy tudtam, hogy a közoktatási törvényben úgy szerepel, hogy betöltött 3 éves kor. Mikor változott? Esetleg be tudnád linkenlni az ide vonatkozó részt?
29. danama (válaszként erre: 23. - 1eb84e4bad)
2010. júl. 6. 07:24

a törvény nem tetszett nem az amit írtál, veled nincs gondom hidd el :-)


csak mi nem jönnénk ki 2 gyerek mellett a férjem fizujából + a gyesből, most még kijövünk mert gyedet kapok

28. danama (válaszként erre: 25. - 1eb84e4bad)
2010. júl. 6. 07:23
igen mint pl nálunk ahol nincs bölcsöde ami röhej mert Dabas nagy város
27. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Correct)
2010. júl. 6. 06:07
Nálunk ha októberben tölti a 3.évet,októbertől mehet oviba.
26. correct (válaszként erre: 19. - Danama)
2010. júl. 5. 22:49
Általánosságban véve amelyik évben betölti a 3. évet az év szeptemberétől...azaz ha decemberben született akkor szeptemberben...TALÁN...de amúgy tuti, hogy nem...
25. 1eb84e4bad (válaszként erre: 16. - B2076ec79b)
2010. júl. 5. 21:58
Törvényi változás, bizonyos helyeken már 2,5 éves gyereket is felvehetnek.
24. 1eb84e4bad (válaszként erre: 12. - Danama)
2010. júl. 5. 21:57

ehhez viszont nem köthetik! :-)

Illetve azért köthetik, mert még pici, és nem kötelesek felvenni. Kényelmesebb, ha nem kell pelenkázni a gyereket...

23. 1eb84e4bad (válaszként erre: 10. - Danama)
2010. júl. 5. 21:56

és, ezt miért nekem mondod??

nem én hozom a törvényt.

22. danama
2010. júl. 5. 16:21
már egy-egy pisi sikerül a bilibe
21. f952b8e896 (válaszként erre: 6. - Vaczila)
2010. júl. 5. 16:20

TÉVEDSZ! Óvodába csak szobatiszta gyereket vesznek fel.

A szobatisztaság meg nem ott kezdődik, hogy a picit kérdezgetni kell,hogy kell-e neki pisilni vagy nem.Akkor tekinhető egy gyerek szobatisztának ha ő maga jelzi(szól) ha mennie kell pisilni.

20. danama (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2010. júl. 5. 16:06
a munkáltatói meglesz ma beszéltem a főnökömmel
19. danama (válaszként erre: 17. - Correct)
2010. júl. 5. 16:05
pedig Dabason nincs és én úgy tudom legközelebbi aki felveheti a munkahely környékén van
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook