Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Társasház vagy kertes? fórum

Társasház vagy kertes? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 23. 10:09
Az ablakom előtt piros rózsabokor ébreszt, madárdal és kutyaugatás (nekem még ez is tetszik). Az ablakpucolás viszont teher, amire azelőtt csak legyintettem, de már soknak tűnik (üvegveranda, öt szoba hét ablakkal). De a nyáresti teraszon ücsörgés feledteti a kapálást és fűnyírást! Hőségben a diófa alatt szunyókálni... Persze, télen havat lapátolok, homokot szórok. Nekem gyorsabb busszal bejárni a munkahelyre, mint kocsival, így 1-1 órát utazom, de megéri. Azt viszont nem mondanám,hogy olcsóbb, mint egy kényelmes társasházi lakás. Igaz, nincs közös költség, de van adó, nekem kell takarítani a járdát, nyírni a füvet a ház előtt - akkor is, ha nincs nagy kedvem. Időnként újítani kell: vízcsap, kazán, tetőjavítás, stb. Életérzésben jobb, ha vállalod a munkát és tudsz valamit bütykölni a ház körül. De egyedül nőként nehéz lenne.
2010. jún. 23. 09:53
Kertes!30 éves koromig bérházban laktunk ,5 éve kertesházban lakunk . Ha az ember megteheti inkább kertes házat válasszon.Én mindig bérházas voltam,amikor a férjem felvetette,hogy költözzünk kertesbe,én féltem egy kicsit.De szuper jó,imádja a kertet gondozni én is szivesebben teszek veszek kint és nem utolsósorban a gyerekek is imádnak a kertben játszani.
2010. jún. 22. 21:28
kertes :)
18. 90b84d226e (válaszként erre: 1. - Ani2)
2010. jún. 22. 21:17
kertes ;)
2010. jún. 22. 18:43
Társasban lakunk.Szerintem a kertes jobb.Nem kell alkalmazkodnod,hallgatnod, hogy a feletted lakó zörög,nyáron tudsz a kertben napozni,nincs folyton az,hogy hova menj ,ha jó idő van.
16. Bri*
2010. jún. 22. 18:39
Ha sok pénzünk lenne, fel sem tennék a kérdést! :)
15. caffi
2010. jún. 22. 17:27

Mi társasban lakunk....az ablakaim erdőre néznek.....de ha egyszer sok pénzem lesz:).....sorháziba mennék....pont akkora a kertje,amekkorát még szívesen gondoz az ember....ki lehet ülni,lehet kerti partyzni....mivel az uram nincs itthon,egymagam is rendben tudnám tartani!

Laktunk falun fél hold föld.....na az rémálmomban se jöjjön elő:)

14. alfoldi13 (válaszként erre: 11. - Bri*)
2010. jún. 22. 15:01

te szerintem megtudod egy darabig tanítani a gyerekeket és a falusi természeta gyerekeknek előny mozgás stb ben..

nem tudjuk hol van a falu de jobb mint a panelmég ha kissebbség él is arra...bevinni mindennap nem javaslom...

13. Bri* (válaszként erre: 12. - Pmazsi)
2010. jún. 22. 13:17
Főleg ha milliomos vagy, vagy az egész életedet hitelfizetéssel akarod tölteni. :(
12. pmazsi
2010. jún. 22. 12:30
Én a társasházat hatalmas terasszal, tetőkerttel választanám. Manapság egyre több ilyen épül. Megvan a kert (esetenként előfordul hogy nagyobb a terasz mint a lakás) viszont nincs gondod a házzal.
11. Bri*
2010. jún. 22. 12:27

Mi faluban lakunk, tehát kertes házban. Megvan minden előnye/hátránya, amiket már leírtatok. Nagyon szeretünk itt lakni, börtönnek éreznénk magunkat a vrosi panelban, különösen a gyerekek. A probléma azonban az, hogy egyre növekszik a nemkívánatos lakosság a faluban. Ez tönkreteszi az óvodát és az iskolát is. Az óvodába most beíratott gyerekek 20:7 arányban romák. Az iskolában még kicsit jobba helyzet, de annyi az antiszociális gyerek, hogy néha már nem lehet tanítani. A gyerekemnek ugye szeretném a legjobban megadni, tehát hordjam be a 25 km-re lévő városban, ami napi 100 km utazást jelent. Ez rengeteg mind időben, mind anyagilag.

No, felmerül a kérdés: kertes itt vagy panel a városban?

10. Ani2
2010. jún. 22. 11:45
mi faluban lakunk az időnk nagy részét anyuméknál töltjük
2010. jún. 22. 11:43
azt hiszem meghatározza hol is van az a kertes vagy nem kertes....ma a lakás ház értékét a hely már meghatározza
2010. jún. 22. 11:38
ja, és még valami eszembe jutott! A kert, csak akkor szép, ha ápolják. Ez pedig munka és idő. Vagy egy kertész... :))) Szóval kertesbe akkor, ha tudod gondozni a kertet, rászánod az idődet és az energiádat is.
7. Ani2 (válaszként erre: 5. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 22. 11:36
Ez igy igaz. Én is kertesben laktam 3 évvel ezelőttig. Az biztos, h a kertesbe mindig van/lesz vmi ott nincs megállás. Most olyan jó a társas (nem panel, mert tégla építésű és szigetelt) gyorsan kitakarítok, főzök és pihizhetek, na ezt a kertsben nem nagyon tehetem meg.
2010. jún. 22. 11:26

22 évig kertes, most egy panelba lakom.

Sokszor nincs kedvem hazamenni, mert úgy érzem, be vagyok zárva.

Várom azt a napot, amikor ismét családiba költözhetünk.

2010. jún. 22. 11:26
Attól függ mik az igényeid. Én most kertes társasházban lakom, de mivel új építésű, ugyanúgy hallom a szomszédot mint a panelben. :( Saját kertünk van, ami jó, mert a kisfiam bármikor kimehet, lehet kerti partizni, stb. Nagyon szeretjük a házunkat, tényleg. Viszont mindig van valami tennivaló: most egy terasz befedés, aztán a kertbe valami új növény, aztán az előkertre kell költeni...stb. Szóval szerintem az igaz, hogy egy kertes ház "sosincs kész". Azaz számíts arra, hogy itt mindig lesz valami tennivaló, és mire a végére érsz, lehet újra kezdeni, és ez bizony mind pézbe kerül. Ha tönkremegy a kerítés, a te költséged, ha rossz a tető, a te költséged... minden a te költséged. Ja, és én azt tapasztaltam, hogy itt mindig nagyobb a kosz mint egy lakásban: a kertből ha ki-be rohangálsz, még ha cipőt váltasz, akkor is, és a közvetlen kertkapcsolat bevonzza a rovarokat, port...stb, Ha társasházban élsz és az emeletre sétálsz fel, lemegy a lábadról a kosz java része mire odaészt. Cserébe nézheted a koszos lépcsőházat... :) Szóval ilyenek. Laktam "városi lakásban" is, panelben is és új építésűben is. Én szerettem, mert nagyon kényelmes volt. Ebből a szempontból sokkal jobb volt mint a kertes, de akkor más volt az életstílusom: bulizni jártam, havaerokkal lógtam, a barátommal éltem. Nem volt gyerekem. Számított az idő, hogy ne kelljen napi 2 órát ingáznom a külváros és a munkahelyem/barátaim/szórakozóhelyek között. A rezsi sokkal kevesebb volt mint a kertes házunkban bár a lakás is kisebb volt, de arányaiban nem annyival, mint amennyivel olcsóbb. Most a kertes a jobb. Szóval szerintem elsősorban az életmódod és igényeid kérdése, hogy neked/nektek mi felel meg jobban.
4. Ani2
2010. jún. 22. 11:25

Mondjuk nekem a felső szomszéd az alig van otthon. A rezsi nem sok, sőt a közös költség is 1500Ft. Konvektorok vannak, van egy nagy erkélyünk.

Persze a kertes jobb több szempontból is. De van előnye a társasháznak is.

2010. jún. 22. 11:09
Én 18 éven át laktam kertesbe és össze sem tudom hasonlítani hogy mennyivel jobb ha kertes házad van.Ha valaki szereti a szabad levegőt akkor csakis kertes,a panelbe hallod a szomszéd esti ténykedéseit,van hol nincs erkély(mint pl.nálunk) sokkal több a rezsi is,ha építesz akkor kazánnal vagy geotermikus hővel napkollektorral........rengeteget tudsz spórolni és nem is annyira vészesen sok ha belegondolsz abba hogy vissza hozza az árát.......nyáron télen kitudzs menni a kertbe...........ááááá én csakis kertes házba vágynék,csak mi sajnos nem tehettük meg hogy kertesbe menjünk,de ami késik nem múlik,már várom azt a napot:))))))
2010. jún. 22. 11:08
Kertes!:DDDD
1. Ani2
2010. jún. 22. 11:04
Mi 3 éve vettünk egy lakást. Nagyon nehéz volt megszokni, de végre sikerült. Most már jól érzem magam benne. Földszinti 9 lakás van összesen és 2 szintes. Most azon gondolkodunk, h a mellettünk lévő lakás eladó és megvennénk egybenyitnánk a miénkkel lenne 120nm2 vagy menjünk kertesbe. Tudom van mindennek előnye meg hátránya.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook