Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodák és iskolák állapota fórum

Óvodák és iskolák állapota (beszélgetős fórum)


2010. jún. 28. 15:56
Ezzel én is így vagyok, bár azért fontolóra venném inkább azt, hogy egy kórháznak adományozzák az összes pénzt, hiszen ott is jó helye lenne.
2010. jún. 28. 12:25
Igazából ez az akció arra van, hogy fejleszzék a már meglévő dolgokat, de sjanos ez a természeti katasztrófa most közbejött, és erre viszont tökéletes.
28. lovas.medina (válaszként erre: 23. - F6feaf7222)
2010. jún. 28. 11:36
Ez most főleg az árvízkárosult településeknek lenne hasznos,biztos hogy nagyon sok óvoda,kórház,iskola meg játszótér került víz alá és ezzel együtt szenvedett kárt valamilyen mértékben. Szóval ott most minden Ft jól jön.
2010. jún. 24. 15:59
A főzzünk játszóteret program miről szól? még nem hallottam róla. Meg az a másik is érdekel aminek nem mondtátok ki a nevét :)
26. Szilvamama (válaszként erre: 25. - Kkittike24)
2010. jún. 24. 14:09
Igen! Most már 3. éve megy, azt hiszem. Nagyon jó az ötlet, csak az a szomorú, hogy ettől kell várnia egy településnek az új játszóteret, mert más esélye nincs ....
25. kkittike24 (válaszként erre: 24. - Szilvamama)
2010. jún. 24. 14:07

az egy jó program volt, viszont az nem baj, ha több ilyen van. így nem egy, hanem két játszóteret újítanak fel. vagy épp, amire szükség van. bár valahol egyre kevesebb a gyerek, de a nagy retro mánia kellős közepén a fiatalok többsége is szívesen kimegy a térre.

amúgy ez a "főzzünk játszóteret" tart még? mostanában nem nagyon nézek tv-t.

2010. jún. 24. 13:50
Ugyanez az "főzzünk játszóteret" program ...
2010. jún. 24. 13:39
Például egy példa, hogy van egy áruházlánc aminek nem mondjuk most ki a nevét, pár éve indított egy programot, településeknek, idén kórházak, iskolák, vagy ovik, nyerhetnek 1-1 milliót, és ha jól belegondolunk, egy áruházlánc támogat egy közintézményt? Ez azért milyen dolog már...
2010. jún. 24. 13:37

Szilvamama:

Amit lentebb is írtál, hogy pont a kisebb települések kerülnek hátrányba mert nincs meg nekik mindenük, és így nem is lesz...

Meg szép ez a közösségi összefogás, csak sajnos nem a "MI" dolgunk lenne ez... ÉS nem is az iskoláé meg az óvodáé, hanem legfelül kéne végre jól csinálni mindent. Pályázatokból, meg mindenféle programokból nem lehet működtetni egy közintézményt....

21. Szilvamama (válaszként erre: 20. - Anika00)
2010. jún. 24. 11:04
Azért egy fél-egy év alatt születő döntés is jobb a semminél, nem? :) Sajnos mi is észrevesszük, hogy "fentről" számtalan esetben nehezítik a munkánkat.
20. Anika00 (válaszként erre: 18. - Szilvamama)
2010. jún. 24. 10:58
de ezek a pályázatok iszonyatosan soká tartanak, nem? Mi panelházban lakunk és a lakóközösség megpályázta a panel programot és azt is már mióta húzzák halasztják mert hivatali kavarás van, mert ide oda tologatták aztán valaki nem írta alá akinek kellett volna meg ilyenek... Szóval ezek így eléggé végeláthatatlan folyamatok szerintem
2010. jún. 23. 15:20

Nálunk az oviban a szülők az ovónőkkel együtt festettük a kerítést, a fa korlátokat és egy-két csoportban a galériát egy festő apuka segítségével. A festéket az ovi állta, a munkadíjon spóroltunk.

Az iskolában, pedig egy-két szülő festette ki a termet. Az osztályok ajtaját és a korlátokat is szülők festették, itt is az iskola álta a festéket. Annyira tetszett hogy a felsősök és kérték náluk is legyen ilyen festés, természetesen ott már ők is segített így talán jobban vigyáznak rá.

18. Szilvamama (válaszként erre: 14. - Anika00)
2010. jún. 23. 08:43
Hát nagyjából a pályázati kiírástól :) Elkapkodni igazán nem lehet, mert a pályázati folyamatok általában a következőek: A pályázó eldönti, hogy mire szeretne pályázni, megkeresi, hogy van-e ilyen futó pályázat. Ha van, eldönti, hogy megfelel-e a pályázati kiírásnak, és ha nyer, rendelkezik-e a szükséges önrésszel. Beadja a pályázatot, ott értékelik, rangsorolják objektív szempontok alapján, majd feláll egy rangsor, és az kap pénzt, aki belefér az adott keretbe. Persze a kisebb települések itt is hátránnyal indulnak, hiszen nem rendelkezhetnek minden olyan kritériummal, ami a pályázatban pontot ér. Remélem érthetően írtam le, én pont pályázatokkal foglalkozom, nagyjából ez a menete.
17. Szilvamama (válaszként erre: 13. - Márta1973)
2010. jún. 23. 08:38
Ezzel én is így vagyok, csak a lányom most kezdi az ovit. Amikor ott voltunk látogatáson, bementünk néhány szülővel a WC-be, és egyedül az volt, amin elszörnyedtünk. Ha ez nálunk is igy lesz, tuti én is szóvá fogom tenni!
16. Szilvamama (válaszként erre: 11. - Virgilius)
2010. jún. 23. 08:36
Ha megnézed az alapítványi, vagy az egyház által fenntartott intézményeket, általában azok vannak a legjobb állapotban. Nálunk legalábbis van egy katolikus iskola és egy evangélikus óvoda. A városi iskola és óvoda a nyomukba nem léphet.
15. Szilvamama (válaszként erre: 8. - Anika00)
2010. jún. 23. 08:31
TÁMOP, TIOP stb. EU-s pályázatok. Sajnos az államtól nem lehet számítani ezek rekonstrukciójának finanszírozására, pláne, hogy általában a helyi vagy a megyei önkormányzatok az iskolák fenntartói.
2010. jún. 22. 15:04

a WC állapot mindenhol rossz nagyjából, elég kevés iskola van ahol nem...

Mondjuk ez nem jó kifogás arra hogy úgy is maradjon.


És mitől függ hogy a fenntartó milyen pályázatokra pályázhat? Bár így jobban belegondolva nincs túlkínálat ezekből ha ilyen a helyzet, szóval lehet inkább az a gond, hogy ha épp van akkor gyorsan elkapkodják.

2010. jún. 22. 13:27
Nekem most megy a kislányom 1. osztályba.Az iskola maga nagyon szép.De a Wc egy undormány,olyan bűz van mint ahol 1 hónapja nem takarítottak.Szerintem sok helyen igénytelenség is.Ha már van takarító,akkor 1 nap többször is szétnézhetne mi van azokban a kis vécékben,elvégre kicsikről van szó.Én biztos szóvá fogom tenni az iskolában.
2010. jún. 22. 13:23
Értem én, hogy nem a szegény igazgató a hibás mindig, de bizony ő áll legközelebb ahhoz hogy tegyen ellene, és egészen biztos vagyok benne hogy egy maximálisan megbízható, tenni akaró igazgató, mindent el tudna intézni ;)
11. virgilius (válaszként erre: 10. - 5e76004fb5)
2010. jún. 22. 13:20
Nem feltétlenül az önkormányzat, a fenntartó, ami néha más. (Pl egyház vagy alapítvány.)
10. 5e76004fb5 (válaszként erre: 1. - Anika00)
2010. jún. 22. 12:32

Ez egy nagyon öszetett dolog. a szülői kezdeményezés sok helyen meg van és az adott intézmények alapítványt is hozhatnak létre, amit a szülők bizonyos összeggel támogathatnak.

az intézmények felújítása sokal többe kererül, mint gondolnánk, mert nem elég a málló vakolatot kijavítani, mert lehet, hogy a szigetelést is pótolni kell, ami sokkal nagyobb költség.

valaki megemlítette, hogy az igazgatót el kell távolítani. az intézmény vezető nem rendelkezhet a felújításról, neki csak karbantártásra van kerete, ha van.

az illetékes önkormányzat pályázhat a felújításokra, de nem mindig nyer.

sok esetben semmi sem jó. ha van rajta apka az a baj,ha nincs akkor az.

2010. jún. 22. 12:18

mi iskolánk szülöi kezdeményezésből épült és közpénz nélkül adományokból!

A régi helyünket a szülök takaritották,festették,hasonlók.....

2010. jún. 22. 12:15

Igen sajnos lehet tényleg ez a legfőbb gond. De azért vannak más helyek is ahol nem foglalkozik az önkormányzat vele és még sincs ennyire elhanyagolt állapotban.

A szülői összefogás egy jó ötlet de azt hiszem manapság nem biztos hogy megvalósítható, vagy ha igen akkor sem iskola szinten.

Nem tudom valójában annyira sok közöm nincs a dologhoz csak ugye érzem, hogy ez nincs így jól... Egyáltalán milyen pályázatokra számíthat egy iskola vagy óvoda?

7. Szilvamama (válaszként erre: 1. - Anika00)
2010. jún. 22. 11:57
Ez a helyzet nálatok egyértelműen önkormányzat/képviselő testület érdektelenségét mutatja. Nálunk a bölcsi már megújult, az ált. iskola most újul uniós támogatásból. Folyamatosan napirenden vannak az aktuális pályázati lehetőségek a testületi üléseken. Nem akarom természetesen fényezni a városunk vezetését, de azért elég szépen odafigyelnek a város fejlődésére.
2010. jún. 22. 11:20

Hát ezen most totál elképedtem, ez valami elképesztő.. Nem mondom hogy mi felénk olyan hej de jó állapotban vannak az iskolák, de ilyen szintű "igénytelenségről" még sosem hallottam...

Szomorúan hallom hogy ilyen még európán belül létezik, és erről sajnos nem az állam tehet hanem az a valaki aki a sulin/ovin belül legfelül kezeli az ügyeket, azokat kellene eltávolítani de azonnali hatállyal egyszerűen nem hiszem el hogy nem lehet megtenni valahogy.

Az hogy a szülők összeállnak és kifestik az nagyon szép dolog, csak sajnos nem állandó megoldás és nem is azért fizetnek, hogy más munkája helyett is ők dolgozzanak...

Nálunk a játszótérrel volt hasonló mizéria, építettünk egy uniós "összkomfortos" csodát, nem is kell mondanom hogy 2 év múlva hogy nézett/néz ki, és mi a válasz? Nincs pénz...

2010. jún. 22. 11:16
A mi kerületünkben gyönyörű állapotban vannak az iskolák és az óvodák is.
2010. jún. 22. 11:13

bár én nem magyarországon lakom, de nálunk is nagyon hasonló a helyzet. illetve konkrétan a mi iskolánkban: omladozó falak, betört ablakok, s egy brutál példa: a gyerekeknek három éve nincs tornaóra, mert ami pénzt kaptak a tornatarem felújítására, valahogy időközben elfogyott...

a tantermeket a szülők összefogással kimeszelik, felújítják, mert képtelenség tűrni, hogy a gyerek poros, piszkos helyen töltse a fél napját. erre az igazgatónéni mit sumákol? minden évben másik tanterembe teszi át az osztályokat.

hehe, így szép lassan minden terem fel lesz újítva, a szülők saját pénzéből.

de a folyosók, az udvar sajna így is kopár, rideg, lehangoló.

nagyon sok függ az igazgató hozáállásától, ugyanis a szomszédos faluban, ami kisebb, mint a miénk, olyan gyönyörű az iskola és a környéke, hogy szinte hívogat, hogy menjünk be és nézzük még meg belülről is. színes, virágos, vidám, kívül, belül.

ugyanannyi pénzből...

a másik meg: akkora baromságokra tudnak pályázatokat kiírni és megnyerni, hogy agybaj. bezzeg iskolákra nem jut belőle...

2010. jún. 22. 11:07

Mi most költözünk az új iskolánkba,gyönyörű lett,bár még csak az elsdő szakasza épült fel .

At ovi amibe jártunk is nemrég volt felújitva,az is szép volt.De Gödön a többi intézmény is elfogadható állapotban van!

2010. jún. 22. 11:01
tényleg nincs pénz
2010. jún. 22. 10:59

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem teljesen lehangol mostanában az iskolák és óvodák állapota. Még nincs gyerekem, hogy ebből az okból aggódjak, de van a lakhelyem közelében két ilyen intézmény is és egyszerűen rémes állapotban vannak.

Elrozsdált kerítések, málló falak, amikor pedig beszélgetek az ott dolgozókkal mondják, hogy bent se jobb a helyzet. A vezetőség meg csak széttárja a kezét, hogy nincs pénz.

Máshol is ennyire rossz a helyzet? Az emberek már ennyire nem törődnek azzal, hogy a gyerekek hol tanulnak? Régebben voltak még különböző szülői kezdeményezések vagy különböző gyűjtések, hogy az iskolákon és óvodákon segítsenek de mintha ez már kiment volna a divatból egy ideje...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook