Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gátmasszázs hatása a szülésnél...tapasztalatokat várok! fórum

A gátmasszázs hatása a szülésnél...tapasztalatokat várok! (beszélgetős fórum)


1 2
18. kisbögre (válaszként erre: 17. - Kriszti0711)
2010. jún. 21. 19:33

Biztos, hogy nem rossz!

Legalábbis a szülésnél mindenképp jobb!

Az meg fél siker, ha ennek köszönhetően nem repedsz majd szét! És nem kell öltögetni!!!

17. Kriszti0711 (válaszként erre: 16. - Kisbögre)
2010. jún. 21. 19:32
Köszi:) Kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet, mert nekem így elsőre nem tűnik valami kellemes dolognak:S
16. kisbögre (válaszként erre: 14. - Kriszti0711)
2010. jún. 21. 19:26
A lényegről mindenképp beszámolok majd! :)))
15. vvicus (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2010. jún. 21. 19:25

Jaj de jó, hogy ezt így leírtad! Én mindenféleképpen csinálni akarom majd, de még arrébb van és nem kezdtem el keresgélni, hogyan is kell ezt majd csinálni.

Persze az intimtornát csinálom most is, az is nagyon-nagyon jó. :-)

14. Kriszti0711 (válaszként erre: 13. - Kisbögre)
2010. jún. 21. 19:25

Na, az izgi lesz:D Hihi:)))

Jó akkor nem kell minden részletről beszámolni;) Csak a lényeget.

13. kisbögre (válaszként erre: 12. - Kriszti0711)
2010. jún. 21. 19:23

Szia Krisztikém!

Lehet, hogy furán fog hangozni, de mi beszéltünk erről a párommal. Nekem ő fogja csinálni. Ha csináljuk, mert ugye mindkettőnk érdeke!!! :)

Egyébként sem tudom hogyan boldogulnék a nagy körmeimmel???

12. Kriszti0711 (válaszként erre: 10. - Kisbögre)
2010. jún. 21. 19:21

Hali Drágám!:)

Ha elkezded majd mesélj róla nekem, jó?!:)

11. a14deb9047 (válaszként erre: 9. - *csibe*75)
2010. jún. 21. 18:57
Sajnálom, hogy nem lehet részem benne. Kicsit erotikusnak tűnik. De miért ne?? Kíváncsi lennék azért a tapasztalatokra!!
2010. jún. 21. 18:53

Na sziasztok csajok! Akkor én is csatlakozom!

El kéne kezdeni? Így a 33. hét közepén?

9. *csibe*75 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2010. jún. 21. 18:48
húúú.
8. Kriszti0711 (válaszként erre: 5. - Cukoj)
2010. jún. 21. 18:25
Nekem meg kb. 21-22:) De, ha az is ilyen gyorsan eltelik, akkor mindjárt itt van!
2010. jún. 21. 18:24

GÁTMASSZÁZS -OLAJ : ezt az olajat már a szülés előtt 6 (vagy több) héttel elkezdhetjük használni a gát előkészítésére (ez nem "kötelező", de egyes bábák szerint csökkenti a szülés közbeni gátrepedések előfordulásának gyakoriságát).

A masszázs technikája ilyenkor a következő: helyezkedjünk kényelmes pózba, melegítsük meg az olajat a kezünkben és kenjük be a gáttájat, amíg kellően síkos nem lesz. Ne használjunk túl sok olajat, illetve a felesleget a masszázs végén töröljük le, nehogy baktériumok táptalajává váljon. Ha már kívülről egy kicsit ellazítgattuk a gátizmokat, nyúljunk be mindkét kezünk egy-egy ujjával a hüvelybe és finoman húzzuk kifelé és szét, ill. a végbélnyílás felé a szöveteket, hasonlóan ahhoz, ahogy majd a baba is feszíteni fogja a fejével. Kezdetben égő érzést tapasztalunk. Tartsuk meg a húzást addig, amíg ez az érzés alábbhagy (kb. fél percig). Utána masszírozgassuk a hüvelybemenetet U alakban oda-vissza. A masszázst a partner is végezheti!

Összetevők:

Bázisolajok: búzacsíra (Triticum) és orbáncfű (Hypericum) .

A búzacsíra olaj magas E-vitamin tartalma táplálja és lazítja a bort. Növeli a szövetek rugalmasságát. Támogatja az izom- és mirigyműködést. Használhatunk belőle a has borének ápolására is, ez segít megelőzni a nyúlási csíkok (striák) kialakulását.

Az orbácfű olaj antibakteriális hatású, sebgyógyításra is használják. Ezen kívül idegerősítő, érzékeny idegvégződések kezelésénél hasznos. Önmagában is kiválóan alkalmas gátmasszázsra.

Ezekből 1:1 arányban keverjünk össze annyit, amennyire szükségünk van (egyszerre nem nagyon érdemes 50 ml-nél többet, de egy evőkanálnyi is elég egy "előkészítő" alkalomra. Szüléshez egy kicsit több is kellhet.)

Illóolajok: muskotályzsálya (Salvia sclarea) és rózsaolaj (Rosa) .

A muskotályzsálya antiszeptikus és lazító, fájdalomcsillapító hatású (a hipofízisre hat: segít a szervezet belső fájdalomcsillapítójának, az endorfinnak a felszabadításában). Az anyának könnyebb általa "elvonatkoztatni", elviselni a szülés megpróbáltatásait, átlépni saját határait, megbirkózni váratlan helyzetekkel / érzetekkel. Vérnyomáscsökkentő és enyhe narkotizáló hatása is ismeretes. Önmagában is alkalmas szüléskor a has borogatására (ilyenkor rendszerint nagyon meleg vizes rongyra csepegtetjük, amit az anya hasa köré csavarunk).

A rózsaolaj az egyik legnagyszerűbb aromaterápiás szer minden olyan helyzetben, ahol a nőiség, nőiesség kerül kifejezésre. Már az ókorban is használták szüléseknél. Antiszeptikus és görcsoldó hatású. Szüléskor az anyának a leghősibb "női mivoltában" kell megmutatkoznia, amelyhez a megfelelő energiákat segít aktiválni ez az olaj. Beszerzése sajnos elég nehéz és drága is, próbáljunk szerezni nagyon kicsi kiszerelésű tiszta (!) marokkói vagy török rózsaolajat. Csak egy-két csepp kell egy egész üveg (50 ml) bázisolajhoz.

Mindkét illóolajból nagyon keveset használjunk, először csak egy-egy cseppet, aztán szagolgassuk, hogy érvényesül-e az illata és szükség szerint tegyünk még bele egyikből vagy másikból. Legyen a végén harmonikus a mix, egyik illat se "lógjon ki"!



bullet Még egy érdekes információ: gátmasszázsra szülés közben már kifejezetten a tiszta orbáncfűolaj ajánlott, a búzacsírás-illóolajos ugyan jobb előkészítő masszázsra, de a szülés alatt már nem. (az orbáncfű ugyanis azonnal lazít, míg a búzacsíra hosszú távon táplálja a bőrt). Ha viszont csak egyféle van, akkor azt kell használni, a különbség nem nagy.


Szintén ajánlatos a gyógynövényes ülőfürdők alkalmazása a várandósság utolsó heteiben. Ez ellazítja a medence és a gát izmait az utána következő masszázs számára és általánosságban a szülésre egyaránt.

A fenti és az alább következő aromaterápiás receptek megalkotója, egy német bába szerint erre a célra a "szénavirág" (Flores Graminis) * ülő-gőzfürdő alkalmas. A szénavirágokat leforrázzuk, a gőzölgő teát egy fazékba / tálba öntjük. A tálat a WC-be vagy bidébe (ha van) tesszük és a gőz fölé ülünk. Nagyon vigyázzunk, hogy ne legyen túl forró: égési sebet okozhat. A szülés kezdetén rendszertelen vagy túl gyenge fájástevékenységnél is segíthet. Szénanáthás hajlamúaknak ez a módszer természetesen nem ajánlott. A 38. héttől heti egyszer, a "kiírt" szülési dátumtól akár napjában többször is alkalmazható. Aranyér-bántalmak esetén legyünk vele óvatosak: utána fájdalmas lehet az érintett terület.

(*:A " szénavirág " definíciója a Wahrig német értelmező szótár szerint: virág-részek, melyeket a szénából rostálással nyernek és a népi gyógyászatban alkalmaznak)

Egy másik megoldás a közönséges ülőfürdő 2 evőkanál gyömbérrel "dúsított" meleg vízben.



Gátmasszírozás:


A szülés előtti rendszeres gátmasszírozás lecsökkentheti a gátrepedés, a fogós szülés és a vákuumos szülés szükségességét. A 34.-36. hétben kell elkezdeni és javasolt folytatni a szülésig. A masszírozandó felület a gát. A perineum masszírozása magában foglalja a hüvely bemenet és a végbélnyílás közötti területet. Ha veszünk egy tükröt és megnézzük a szeméremtájékot, a klitoriszt vegyük 12 óránál akkor a masszírozandó felület 3 és 9 óra közé, esik. Nem szabad masszírozni a húgycső felé, mert könnyű a fertőzés veszélye.


A gát masszírozásának a technikája a következő: mossuk meg a kezünket, természetesen rövid legyen a körmünk, hogy nehogy megsértsük az érzékeny területet. Leülünk egy kényelmes meleg helyen a lábakat szétnyitva, félig ülő helyzetben. Lehet állva is az egyik lábat felhúzva a fürdőkád szélére tenni vagy egy székre, esetleg guggolni a fallal szemben. Fontos, hogy kényelmesen hozzáférjünk a szeméremtájékhoz. Tiszta olajat használjunk, a legalkalmasabb az orbácfű olaj mert izomlazító, vérzéscsillapító és fertőtlenítő hatása is van. Masszírozzuk ezt be a perineumba és a hüvely bejárata mögé kb. öt percig, különösen ügyelve a hegekre ha vannak. Majd helyezzük be az ujjakat a hüvelynyílásba a második körig. Vannak nők akik a hüvelykujjukat könnyebben tudják használni. Most nyújtsuk meg gyöngéden lefelé irányuló enyhe nyomással, amíg nem érzünk forróságot, majd ennél a pontnál folytassuk, amíg az égető érzés elmúlik. Ha a hüvelykujjal végezzük a lazító mozdulatokat, akkor a hüvelykujjakkal lefelé, kifelé húzó mozdulatokat végzünk, masszírozzuk a perineum bőrét a hüvelykujj és az első ujjak között. Egy hétig végezzük a mozdulatokat napi rendszerességgel, ez idő alatt érezni lehet a változást a gáti izmoknál. Ha már be tudjuk illeszteni az 5 ujjunk hegyét, akkor elértük a 4 cm-t. ekkor is folytassuk tovább a gyakorlatot napi rendszerességgel, amíg elérjük a 7 cm-t, ami kétharmada annak, amire a baba fejének szüksége van. Ekkor elég kétnaponta masszírozzunk, hogy megtartsuk a gát rugalmasságát. Ekkor is elengedhetetlen a medencealapi izmok rendszeres tornáztatása.

2010. jún. 21. 18:17
Ezt otthon tudja csinálni magának az ember? Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem:D
2010. jún. 21. 17:34
Nekem van még kb. 9 hetem, de mire eljön az ideje, tudni szeretnék mindent:)
2010. jún. 21. 17:32

Hello,

Egy ismerősömék csinálták, kb a 34-36. héttől, kb. 2 naponta, neki segített, repedés nélkül megúszta.

Én is erre gyúrok, de még addig van 4-5 hetem...

2010. jún. 21. 17:29
Engem is, de nem találtam itt szinte semmit. Az ismerőseimtől már hallottam dolgokat, de más véleménye is érdekelne...
2010. jún. 21. 17:23

Szia!

Ez a téma engem is érdekelne:)

2010. jún. 21. 17:20
Érdekelne, hogy ki alkalmazott, és mikortól gátmasszázst? És persze, hogy segített e?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook