Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen az újfajta hormontartalmú spirálos fogamzásgátlás? fórum

Milyen az újfajta hormontartalmú spirálos fogamzásgátlás? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 24. 22:48
Sziasztok! Én is a Mirenat akartam, de a nődokim nem igazán szereti. Szerinte próbáljuk ki az egyszerű olcsóbb spirált és ha bírom, akkor okés. Ahhoz túl drága, hogy kísérletezzünk. Amúgy nem akarok spirált, mert így is két hétig kb. menstruálok, ez mindig így volt. A gyógyszereket nem bírom, idővel kijönnek a mellékhatások (puffadás, visszerek, fejfájás). Lekötni a doktorom nem akar, mert fiatal vagyok még...:) Szerintetek???
2008. szept. 29. 14:17
Sziazstok ez nekem ide vágo téma én nagyon megbizom a dokimban mert az elsö babánkat ö megmentette és él most már 6 éves és most vettetem le a normál spirált és semmi gond nincs vele ha valaki birja és ö is beszélt erröl az ujrol de sajna még várnom kell 3 honapot hogy pihenjek de gondolkodom .Szerintem ha valaki megbizik a dokijában az halgasson rá én is ezt teszem csak jokat tudok mesélni a dokimrol !!!
28. Eani
2008. júl. 20. 19:09
Sziasztok!A nőgyógyászom most javasolta a hormon tartalmú spirált. Ő is azt mondta, hogy 40000 Ft, de azt is mondta hogy ha tagja vagy nyugdíjpénztárnak az kifizeti. Tudtok erről valamit?
27. eni35
2008. máj. 8. 15:38
sziasztok! mondja már meg nekem valaki hogy kell elhagyni egy spirált? pláne 1-2 év után. és hogy veszi észre a férj ha el van mozdulva? mert ezt se értem. én örülnék neki ha elhagynám már végre mert akkor nem kéne visszamennem a dokihoz megkííínoztatni magam!
26. pimpi3
2008. febr. 29. 15:36
Sziasztok!Nekem is volt spirálom,de leesett másfél év után!Nem bánom eggíáltalán ,mert nagyon szenvedtem tölle!10-12 napig ömlött belölem minden!Mondta az én dokim is a hormonspirált,de nagyon drága!A nyáron én is föltetetem mert nagyon félek a terhességtől!Nem szeretnék több gyereket!Aztmondja a dokim hogy alig lesz meg tölle ,van akinek szinte teljesen elmulik!De jooooo lenne!
25. axi
2007. dec. 2. 18:42
Sziasztok! A hormonális spirált a menses 2-3.napján helyezik fel,utána még hány napig tart a vérzés?
2007. nov. 8. 21:36
Köszi a sok véleményt!! Már fent van a hagyományos spirál, ez mellett döntöttem. Egyenlőre oké minden, csak a ciklus nem áll be. Gondolom ehhez a szervezetemnek idő kell.
2007. nov. 6. 15:18
Sziasztok! Csak egy kérdés. Mirena használóktól kérdezem hogy befolyásolja-e valakinél a hormo0ntartalom a libidót. Csak mert nekem a gyógyszertől 0 lett, félek hogy a hormon miatt ettől is. Köszi a válaszokat előre is.
22. Szofka (válaszként erre: 21. - Zolko96)
2007. okt. 2. 16:52
Pontosan nem tudom, de nekem nagy elteres nem lehetett,mert akkor emlekeznek ra. Sajna az enyem elmozdult a helyerol, de szerencsere a ferjem eszrevette :-) , es igy elmentem levetetni. Amugy 3 evig volt fent. A doki azt mondta,hogy van akinek kiloki a szervezete, ezert javasolt egy masik fajta spiralt, ami nem sima "T" alaku,hanem kis fogacskak vannak a vegen, es allitolag ez jobban bent marad.
2007. okt. 1. 11:37
Szisztok,légyszi segítsetek neketek hány napra jött meg a vérzésetek a spirál feltétele után? Lehetséges,hogy letud esni?
20. Szofka
2007. aug. 31. 14:56

En eppen a mult heten voltam a nogyogyasznal, mert kilokodott a hagyomasnyos spiralom :-(

Megkerdeztem a hormonalis spiralrol, es azt mondta,hogy azt inkabb 50 even feluli noknek ajanlja,akinek mar amugy sem olyan rendszeres a verzese.

19. Erika25 (válaszként erre: 18. - Trixx78)
2007. júl. 30. 09:37
Nekem a Miréna már negyedik éve van fennt és nagyon jól bevált, és ami nem egy utolsó szempont, alig van vérzés abban az egy-két napban. Általában elég a tisztasági betét is. Úgyhogy én mindenkinek csak ajánlani tudom!
2007. júl. 2. 11:33
Nem lehet, hogy a Mirénára gondolsz? Éppen a napokban írta fel a nőgyógyászom, mert állítólag ez a legjobb. Nem jár olyan veszélyekkel, mint a hagyományos spirál, 5 évig használható, addig folyamatosan adagolja a szervezetben a hormont. 100%-os, mivel olyan a hatása mint a sterilizációnak. Az orvos szerint a hormontartalmától nem kell megijedni, hogy problémákat okozna, mint a gyógyszer, mivel semmi mellkhatásról nem számoltak még be. Az ára pedig 40 e forint.
17. ujjászületés (válaszként erre: 8. - 03755e6896)
2007. jún. 30. 17:01

Sziasztok!

Jókor találtam erre a témára! Életemben először bepasiztam, a 20 éves házasságom alatt. Tetszik a férfi, viszont nem hajlandó óvszert használni. Én 45 éves vagyok és régen szedtem gyógyszert, de magas vérnyomásom lett tőle. 10 éve feltettek egy spirált, ami leesett és bevéreztem tőle. Azóta a férjemé a védekezés feladata. Maradt az óvszer. De most, az új helyzetemben, ki kellene találnom, hogy mit alkalmazzak. Sajna már lefeküdtünk és nem védekeztünk. Most azért megijedtem. Olvasom a spirál véleményeket. De kicsit tartok tőle. De az én koromban csak ez az egy megoldás van?

doryka! mi ez a gyógyszer? Sosem hallottam róla. Mennyire biztos?

16. edb6c38cef (válaszként erre: 15. - 754c7e07c3)
2007. jún. 26. 06:59
Azt a véleményét nem tudom hova tenni a nődokidnak, hogy nem éri meg az árát. Ugyanis ha tablettában számolom azt az öt évet, akkor az simán 150 eFt, míg a spirál csak 40 eFt.
2007. jún. 25. 21:11
Engem a női nőgyógyászom lebeszélt róla, hogy nem éri meg az árát, és túl jónak sem tartja. Többet nem tudok.
14. edb6c38cef (válaszként erre: 3. - 54ec386d0c)
2007. jún. 25. 20:00

Ildi-Viki!

A hormontartalmú spirálról olvashatsz a www.scheringclub.hu honlapon. Ott a keresőbe beütöd, hogy Mirena, ez ugyanis a spirál neve, és ott kérdések-válaszok rovatot is találsz, én végigolvastam. Én is válaszút előtt állok, mert bár semmi bajom a tablettával, de 41 vagyok, és nődokim (aki szintén nő, és szintén ezt használja), erre a Mirenára akar rábeszélni. Én azt hiszem, hagyom magam...

13. Loni
2007. jún. 25. 16:25

Hormontartalmú spirálról még nam hallottam. Ez biztosan valami újdonság. (Én meg egy maradi "öreglány" vagyok :) )

Szóval én csak a hagyományos spirálról tudok beszámolni. A fogamzásgátlótól a hasamra híztam (azóta - 7 éve- sem tudtam megszabadulni tőle). Akkor kaptam spirált (ún szűz-spirált). Semmi gondom nem volt vele. Max annyi, hogy erősebb lett valamivel a vérzésem, de rövidebb ideig (4 nap) tartott. Abszolút megbízható volt. Tavaly vették le, akkor sem volt baj.

Érdemes nődokival konzultálni.

12. szanád (válaszként erre: 10. - Szofka)
2007. jún. 25. 14:02
Azóta tulajdonképpen igen,az is igaz hogy már vagy 12 éve levetettem,gyógyszert nem szedhetek mert visszerem van meg ódzkodok is tőle.Marad a gumi,
11. tina68 (válaszként erre: 5. - 54ec386d0c)
2007. jún. 25. 14:01
Szerintem régi, arany bevonatos. A dokim szerint ez volt akkor a legjobb fajta.
10. Szofka (válaszként erre: 9. - Szanád)
2007. jún. 25. 14:00
Es azota,hogy levetetted,minden rendezodott? emlekszek,hogy nekem is volt egy ilyen idoszakom, de mar elmult. Lehet,hogy valami gyulladas volt nalam.
2007. jún. 25. 13:58
Nálam nem vált be a spirál,10 hónap után le is vettettem,mert annyira erős volt tőle a vérzésem ,hogy a legerősebb nedvszívó tamponnal is csak egy órát bírtam ki,ráadásul gyakran görcsöltem tőle
2007. jún. 25. 13:50
Sziasztok! Én sosem szedtem gyógyszert.Patentext Ovalt használunk.Ez egy kúp,amit fel kell helyezni a szeretkezés előtt 10 perccel.Nem kell figyelnem,hogy bevettem e a gyógyszert,semmi káros mellékhatása nincs. Nekem bevált.Akit érdekel írok bővebben.
2007. jún. 25. 13:43
Sziasztok! Nekem is spirálom van még a régi fajta,de én szerintem és ismerőseim szerint is nagyon jó.Lassan két éve van fent, mikor felírta a doki, akkor rákérdeztem,hogy ez melyik fajta,és akkor azt mondta,hogy ő nem ír fel hormontartalmút olyannak akinek még nem volt spirálja.Mert mi van ha nem bírod és le kell venni akkor kidobott 40000.-Mellesleg egyszer azt mondta a doki, hogy ez a jövő fogamzásgátlása a spirál.Bár szerintrem ha hormontaertalmu akkor a hormon éppenúgy bekerül a véráramba mintha szednéd.Ezt nekem a hüvelygyűrűnél mondta a védőnő, mikor arról érdeklődtem.Mert azt mondta,hogy a hormonossrirál biztonságosabbmint a sima mert folyamatosan adagolja a hormont is.Na én ezért sem akartam olyat.Nekem jobb így plusz hormon nélkül. A gyógyszereket nem bírom, de örülök,hogy ezt igen.
2007. jún. 25. 13:10
Az en spiralom regi fajta, de mar valahol en is hallottam errol az ujabbrol. Hat, ha ujabb, akkor csak jobb is, nem?
5. 54ec386d0c (válaszként erre: 4. - Tina68)
2007. jún. 25. 13:07
személyre szabottan a hormontartalmu spirált ami 40e ft és 5 évig lehet fent. félek hogy ebben közre játszanak a gyógyszergyártok ügynökei is ezért kérek véleményeket.a te spirálod még a régi fajta vagy már ez a hormontartalmu?
2007. jún. 25. 12:37
Nekem a második lányom után tette fel a doki a spirált, és 10 éve fent van. Semmi problémám vele, a doki szerint még két évig biztosan fent lehet:-) A gyógyszertől a comjaimra 15 kg-ot híztam! A nőgyógyász mit javasol? Ő tudna személyre szabottan, neked ajánlani valamit.
2007. jún. 25. 12:36
A téma most nagyon érdekel, mert szeretnék váltani. Tablettát szedek, de furcsa dolgokat észlelek pl:émelygés, verejtékezés, mellfeszülés. A nőgyógyász azt mondja vagy alacsonyabb hormon tartalmu tabletta, vagy van egy új fajta hormon tartalmu spirál (40e ft). Nem tudok dönteni nem ismerem ezt a spirált, ha valaki tud róla kérem írjon! köszi.
2007. jún. 25. 12:30
Hat, ez jo kerdes! En a gyogyszertol hiztam, a megszakitott modszernek koszonhetem kisfiam, az ovszernek ami kilyukadt koszonhetem a kislanyom! Jelenleg spiral van fent, mar 3 eve, es eddig ez a legjobb!:-)
2007. jún. 25. 12:27
Milyen fogamzásgátlás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook