Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Élelmiszer-higiéniai oktatásban részesült valaki? fórum

Élelmiszer-higiéniai oktatásban részesült valaki? (tudásbázis kérdés)

2010. jún. 28. 23:25
Igen,én is ma olvastam a vasnépe oldalán a cikket.Szééép.Tudtam én,hogy átverés,azért is indítottam ezt a fórumot.Írtam a cikk alá hozzászólást,ha lesz kedvetek,időtök olvassátok el.(amit kincske írt a 17.hozzászólásában linken találjátok)
2010. jún. 28. 21:38
2010. jún. 21. 22:56
200ezerért?Nem semmi!nekem 36ezret beszéltek,aztán 30m2 az egész presszó.Nem fogom felülvizsgáltatni,azért sem!Mondjuk némelyik ellenőr eleve úgy jön,hogy ő ide büntetni jött.
2010. jún. 21. 17:35
Ha van szakirányú vizsgád,nem kell menned.Nálunk(Bács megye)így van,de egy telefont lehet,hogy megér.Mi arra is most jöttünk rá,hogy a HACCP dokumentációk felülvizsgálatát sem muszáj kétévente 200 ezerért csináltatni..Jött a pasi,kifizettük,mondván rendben legyen...Rákérdeztünk,kiküldtek a kamarától valakit,aki 18 ezerért megcsinálta és így is teljesen jó...Sokszor ejtik át a palánkon vállalkozókat,mert csak dobálóznak a jogszabályokkal,mindenféle jogcímen pénzt szednének...Most már mi is okosabbak vagyunk:))
2010. jún. 21. 17:12
Amúgy szakirányú vizsgám van,akkor meg pláne nem értem,miért kérik ezt.
13. nadine81 (válaszként erre: 12. - A631117090)
2010. jún. 21. 17:11
Nekem azt mondták,3évente kell,de az ANTSZ mikor kinnt volt,egy szót se szólt e felől.12ezret mondtak,h annyiba kerül,ebből 4ezret már kifizettem.Egész pontosan a Confidant Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-nek.Ha tudtam volna,hogy kell,már az elején megcsináltattam volna,bár a 10évem alatt a munkáltatóim is megcsináltathatták volna már,hogy ne nekem kellene most megfizetni a vizsgadíjat.
2010. jún. 21. 16:50
Kell ez a vizsga.Régebben alkalmazottaknak 5 évente,üzletvezetőnek 3 évente újra meg újra le kellett vizsgázni.Néhány hónapja változott meg a szabályozás,akinek van már, ill.szakirányú a végzettsége annak nem kell.Egyébként 15 ezer körül szokott lenni,csak vigyázz,mert csalók is házalnak üzletről üzletre "előleget"szedve.Ilyen nincs!Az a legjobb,ha az iparkamarán keresztül intézel ilyen dolgokat,sokat tudnak segíteni.ÁNTSZ ellenőrök rendszeresen rákérdeznek,hogy megvan-e a vizsga....
2010. jún. 21. 16:50

Nálunk a melóhelyemen mindenkit oktatni kell higiéniából, aláírják az oktatási naplót és ennyi.

Ez egy italgyártó űzem. Én még ilyet nem hallottam.

Kiváncsi vagyok mit mondanak majd írd már le légyszives.

2010. jún. 21. 15:34
Oké,köszi,az lesz,felhívom őket,mert ezt sehogy sem tartom jónak.Már mindenből pénzt akarnak csinálni,az új vállalkozókat meg főleg nyúzzák.
2010. jún. 21. 15:23
Szerintem telefonálj be a helyi ÁNTSZ kirendeltségbe vagy a központba! Mert ténylegesen tanfolyamot nem végeztünk! Én ezt egy külön tantárgyba tanultam aztán annyi!
8. bbibe (válaszként erre: 7. - Nadine81)
2010. jún. 21. 15:21
Nem fizették! Csak elmondták, hogy miképpen kell nyúlni az ételhez meg hogy kell tárolni! Milyen a jó személyes higiénia! Lehet hogy új törvény, mert én 3 éve nem dolgoztam vendéglátásban! Meg italoknál nem kell!
7. nadine81 (válaszként erre: 5. - Bbibe)
2010. jún. 21. 15:15
De akkor gondolom a főnökeid fizették,nem?Mondjuk nálunk ilyen munkavédelmi oktatás sem volt,igazából egy 1 személyes 30m2-es presszóra nemis értem,minek kéne.
2010. jún. 21. 15:13
Hát nem tudom,akkor mi legyen,mert azt a további 8000Ft-ot sajnálom,befizetni.Egyszerű magánvállalkozó vagyok,vendéglátóipari eladói végzettséggel.Még csak melegszendvics sincs a presszónkban,semmi,csak italok!Azt mondták,még azoknak is kell,akik csak 1-1 napra,alkalmi munkavállalóként beállnak dolgozni.Lehet hogy ez új törvény?Bár a nő azt mondta,ez már több éve van.De se ANTSZ,senki nem mondta ezt nekem,mikor az engedélyeket kiváltottam.
2010. jún. 21. 15:13
Étterembe szoktak ilyen oktatást csinálni, mint a munka védelem oktatás mellé! De csak szóban! Most jut eszembe mikor dolgoztam akkor kaptunk, de nem kellett menni tanfolyamra!
2010. jún. 21. 15:10
Én ilyenről nem hallottam! Én középvezetőként kaptam ezt az oktatást! Vendéglátó technikus részeként! Majd később a diplomám szakiránya miatt! Szerintem ilyen nem kell!
2010. jún. 21. 15:06
Sziasztok!Kérdésemet azért tettem fel,mert 10éve dolgozom vendéglátásban.Eddig alkalmazottként,3hónapja egyéni vállalkozóként.A múlt héten beállított hozzám egy hölgy,s azt kérdezte,megvan-e erről az élelmiszer-higiéniai oktatásról a vizsgám.Mondtam,most hallom életemben először.Közölte velem,hogy az ital árusítás is élelmiszer,s kötelező letennem a vizsgát,különben megbüntetnek.És ha van alkalmazottam,nekik is nekem kell fizetni az oktatást.Amúgy ezt már az előző munkáltatóimnak kellett volna számomra fizetnie.A vizsga 12000Ft/fő.Nővérem húsüzletben üzletvezető,de még ők sem hallottak erről,pedig az javában élelmiszer,nálam pedig csak italok vannak.Eddigi munkáltatóim sem mondták ezt.Két választásom volt,az egyik egy 3órás tanfolyam,a másik a távoktatás.Ez utóbbit választottam,4ezret be is fizettem-mert muszáj volt.Létezik tényleg ilyen,vagy csak engem szúrtak ki?
2010. jún. 21. 15:04
HACCP és mikrobiológiai higiéné oktatásban részesültem!
2010. jún. 21. 15:00
Élelmiszer-higiéniai oktatásban részesült valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook