Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » BKV büntetés...mit tehetek? fórum

BKV büntetés...mit tehetek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. aug. 1. 17:53

Én tuti nem adtam volna neki semmit sem. Főleg, hogy összetépte a jegyemet. Mégis milyen jogon? Még ha hamis is lett volna pont azért kellett volna eltennie, hogy azzal is bizonyítsa be, hogy a te jegyed hamis volt.

Rohadt büdös nyomorékok. Normális ember amúgy sem vállal el ilyen aljamunkát.

51. Anyky (válaszként erre: 41. - Lexi018)
2010. jún. 23. 17:29
Ha jól értem, akkor bármi kifogást kitalálsz inkább, bármi nem törvényes furfangot bevetnél, csak ne kelljen fizetned? Ezek után komolyan felmerül bennem, hogy jogosan büntetett-e meg. A hozzászólásaid alapján nem volt nálad bérlet, de még csak érvényes jegy sem. Aláírtad, ezzel kvázi elismerted a bűnösséged. Kár ezen tovább rágódnod, fizetned kell! Azzal az energiával, amíg a kifogásokon töröd az agyad, hasznosabb dolgot is tehetnél. Ez az én véleményem.
2010. jún. 22. 06:03
Bérletnél is az a lényeg,h a büntetés előtti legyen, különben nem fogadják el.
49. 9f235b85a6 (válaszként erre: 46. - Lexi018)
2010. jún. 22. 06:02
Ez mondom nem így van! Abban a pillanatban,hogy valaki megint előveszi az ügyed és foglalkozik vele, megint 1 év az elévülés. Így mehet ez 5 évig. Persze van akinek nem kerül elő az ügye egy évig, annak mákja volt.
48. 9f235b85a6 (válaszként erre: 45. - Lexi018)
2010. jún. 22. 06:01
Ja igen, kikérik! Halál komoly, megteszik s az iroda kiadja nekik, ez tuti mert a szemem előtt olvasgatták az ilyen papírokat.
2010. jún. 22. 05:48
Amugy meg ok h nem hülyék,csak van sok ember,aki simán befizeti,és van,aki perre viszi.Ha erre kerül a sor,én is megteszem,ugyanis jogtalanul büntetett meg,a kezemben van a bérlet,az előzőek is mind,évekre visszamenőleg,max 1-2 nap hiánnyal,pont ugyanigy,mamikor mentem haza és jeggyel utaztam.Ráadásul a párom és a bnőm is velem volt,és ha kell,feljelentem őket,nem fognak meggazdagodni....főleg h a normális embereket szopatják,az igazi bliccelőket meg el sem kapják.Na és a cigányoknak meg persze egyenes út vezet mindenhova,nem egyszer láttam már,hogy a metrónál minden nélkül sétáltak be,még el is álltak az útból....RÖHEJ ÉS VICC.
46. lexi018 (válaszként erre: 44. - 9f235b85a6)
2010. jún. 22. 05:45
1év az elévülés,ha addig nem jelentkeznek,semmis az ügy.
45. lexi018 (válaszként erre: 43. - 9f235b85a6)
2010. jún. 22. 05:44
de nem írt semmilyen címet rá....komolyan.Én ezért is bízom ebben,hogy nem nem lesz belőle semmi.S bár ha kikérik az okmánirodából az adataimat,akkor megtudja a címememt,de nincs joga kikérni.
44. 9f235b85a6 (válaszként erre: 42. - Lexi018)
2010. jún. 21. 23:04
Sokan azt hiszik,h kimagyarázhatják, de akik a pótdíjazáson ülnek nem hülyék ám. Már ismerik a trükköket :) És az írást meg ellenőriztetik néhány esetben ha erre panasz van, mégpedig szakértővel. És sajnos neked kell bizonyítani, addig nem törlik el. 5 év elévülés van.
43. 9f235b85a6 (válaszként erre: 41. - Lexi018)
2010. jún. 21. 23:01
Mivel én nem voltam ott nem tudom mi történt. Elvileg fel kell világosítson, de a csekk hátán kell legyen írva felvilágosítás. Ha nincs(erre már nem emlékszem) akkor a bkv honlapján a pótdíjazás címszó alatt moindent megtalálsz. Azzal érvelnek, hogy amit te nem tudsz az nem jogosít fel arra,hogy ne úgy cselekedj. Szóval ha igénybe veszel a szolgáltatást nézz utána a feltételeknek és a kötelezettségeknek. Ha elveszett a személyid(legalábbis ezt mondod) be kell bizonyítanod,hogy az még a büntetés napján vagy előtte tűnt el(mivel,hogy tényleg vannak olyanok akikkel ezt megteszik,h valaki más a nevükben utazgat.) Na most ezt megteheted a rendőrségen. Különben nem fogadják el. Nem vagyok bkv dolgozó csak pont a pótdíjazáson dolgoztam diákként évekkel ezelőtt és igencsak beleláttam a rendszerbe. Sokan jöttek ám panaszkodni, sírtak-ríttak mindhiába. Mondjuk a másik meg az,h a személyi a lakcímigazolóval együtt érvényes. Valamilyen címet viszont biztos kellett,h a büntetésre írjon. Na azt akkor honnan vette?
2010. jún. 21. 21:50
Egyébként meg utólag is mondhatom azt,h nem is jártam arrafelé,és az aláírás is hamisított.Bizonyítsa be,neki kell,h ottjártam,nem nekem.Amugy meg a személyin nincs lakcím.
2010. jún. 21. 21:47
Az oké,csakhogy én siettem a buszhoz,volt kb 5percem h elérjem,nem tudtam mit tenni,és nem 40kmre utaztam hanem közel 300-ra.Amugy meg 30 nap után van késedelmi díj,na meg én mindig veszek bérletet,és fel sem világosított a bérletbemutatásról,és az igazolványt mikor vettem elő,azt is ugy kapta ki a kezemből.Másmegoldás nincs,akkor bemegyek az okmányirodába és bejelentem h elveszett a személyim,és csináltatok újat...2000ft és máris a kezemben a bizonyíték.
2010. jún. 21. 21:40
A büntetés már 24ezer forint,mert nem mutattad be 8 napon belül. És ha nincs a bérletre ráírva a száma a diáknak vagy vmi igazolványnak akkor az nem érvényes bérlet!! Ez az igazság. Én is van,h elfelejtem ls szólnak,h rá kellene írni!Akkor észbe kapok,h bakker igaza van, de jó,h nem büntetett meg. Szerencsén múlik, melyik rendes. Különben meg ha mindenki aki a bkv szolgáltatását igénybe veszi fizetne érte, nem lenne ekkor a a büntetés. Ha meg aláírtad és igazolványszám van a büntetésen simán bíróságra adják. Ami utána már dupla ár,azaz48ezer és ha még tovább húzod,akkor az ügyvédi költségek. Én befizetnék tuti mielőtt 48at kell. De te tudod. És kifogások lehetnek, de nem fogadják el , ez a szomorú tény.
39. Anyky (válaszként erre: 36. - Lexi018)
2010. jún. 21. 19:45
Nem tudsz ezzel érvelni, mert mondhatja, hogy nem volt nálad a bérleted, hiszen alá is írtad a büntetést. Ha otthon tartod, az olyan, mintha nem lenne, szóval ezzel semmire nem mész. És ha valóban volt bérleted, akkor 8 napon belül be tudtad volna mutatni, miért nem éltél ezzel a lehetőséggel? Kifogásokat kereshetsz, szidhatod és káromkodhatsz is, csak teljesen felesleges. És ezzel nem védem őket, de Te sem jártál el megfelelően, így csapdába kerültél, ahonnan nincs kiút. Jobban jársz, ha befizeted, amíg nem lesz magasabb ez az összeg. A saját érdekedben.
38. Anyky (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2010. jún. 21. 19:30

Sok mindent tehettél volna, ha

- nem írod alá a csekket, amivel tulajdonképpen elismerten a bűnösségedet.

- nem adod oda a személyit, hanem ragaszkodsz a rendőri jelenléthez, és közben elkéred a körülötted állók adatait, akik tanúsítanák, hogy valóban összetépte a jegyedet.

- már minden létező hibát elkövettél, akkor legalább nem vársz ilyen sokáig, és időben cselekszel.

Így utólag semmi esélyed nincs, vádaskodásnak tűnhet, amit mondasz, és felteszik (jogosan) a kérdést, miért nem védted meg magad előbb? Miért vártál az "igazsággal" eddig? És ha nem érzed jogosnak, miért írtad alá? És ezekre nehéz lesz válaszolnod. Mint ahogy bizonyítanod is. A büntetésed csak egyre nagyobb lesz.

37. emagdi (válaszként erre: 36. - Lexi018)
2010. jún. 21. 16:28

igen, teljesen igazad van.

és nagyon szomorú, hogy - mivel a bliccelőket nem tudják elkapni - a tisztességes embereket próbálják megsarcolni. csak mert megtehetik :(

36. lexi018 (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2010. jún. 21. 16:21

tudod,rohadjon meg.De az én pénzemtől tuti nem lesz gazdagabb a BKV.Ha kell bíróságra megyek miatta,akkor sem fogom befizetni.

ÉÉÉÉn,aki mindwen hónapban tisztességesen megveszi,és meg is vannak,szóval még ez is ÉRV!

35. emagdi
2010. jún. 21. 16:18

áh, szerintem simán beleillik a sztoriba, hogy az ellenőr összetépi a jegyet, hiszen onnantól kezdve tényleg se jegye, se bérlete nincs az utasnak, tehát feltétlenül meg kell büntetnie :)

(amúgy ennél cifrább történeteket is lehet hallani sajnos)

2010. jún. 21. 16:11
most akkor szted hazudok?
33. lexi018 (válaszként erre: 32. - 3c0814215c)
2010. jún. 21. 16:11
mert???
32. 3c0814215c (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2010. jún. 21. 16:02
Összetépte a bizonyítékot? Ez sántít a történetben.
31. emagdi
2010. jún. 21. 15:55

ha van bérleted, bkv ellenőr ellen az sem véd... sőt...


olvassátok el ezt az esetet, tanulságos:


[link]

2010. jún. 21. 15:51
miből* bocsi
2010. jún. 21. 15:50
Engem több éve büntettek meg,és kb 2 hónapja jött ki a számla ,hogy ugyan fizessem már be..behajtó meg stb..írtam a nőnek e-mailt,hogy nem tudom kiből,hát őt nem érdkeli,fizessem be..nagy szemetek ám,képesek több évre rá kiküldeni a számlát..:S
28. diófejkapitány (válaszként erre: 27. - Lexi018)
2010. jún. 21. 15:47
De odaadtad a személyid... innentől kvázi "beleegyeztél"
27. lexi018 (válaszként erre: 26. - 2a44b32e51)
2010. jún. 21. 15:14
de van bizonyítékom,mert azt is mondhatom,hogy volt bérletem,de ő mégis megbüntetett,mert mondjuk nem volt mellette a diák...ugysem irják oda,h miért büntetett meg,és akkor is bizonyítsa be.A barátomat ezelőtt azért büntette meg,mert nem volt kitöltve a bérlete,és képes volt 12.000re megbüntetni...
2010. jún. 21. 15:08
hát pedig az a 12 000 ft elég sok... (legalábbis nekem). Az a baj, hogy semmi bizonyítékod nincs + a 8 nap is lejárt....
25. diófejkapitány (válaszként erre: 23. - 2a44b32e51)
2010. jún. 21. 15:02
Hát, van baja némelyiknek, az biztos.
24. lexi018 (válaszként erre: 20. - 2a44b32e51)
2010. jún. 21. 15:02

pedig összetépte....

És azt olvastam 8 napig lehet bemutatni.

23. 2a44b32e51 (válaszként erre: 21. - Diófejkapitány)
2010. jún. 21. 15:00
igen, mondjuk attól még lehet tisztelettudó az ember. de néha ahogy viselkednek....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook