Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozás beindításával kapcsolatban keresek hozzáértő beszélgetőpartnert. fórum

Egyéni vállalkozás beindításával kapcsolatban keresek hozzáértő beszélgetőpartnert. (beszélgetős fórum)

13. Cippora (válaszként erre: 12. - Skia86)
2010. jún. 21. 16:21
Értem én,de szerintem nem fogsz választ találni erre,sok mindentől is függ,pl.hogy melyik nyugdíjbiztosítónál vagy.Érdemes lenne megkérdezned egy könyvelőt,ő gyorsan és pontosan meg fogja tudni mondani.
12. skia86 (válaszként erre: 11. - Cippora)
2010. jún. 21. 15:59
A neten való utánajárásra, csak arra utaltam, hogy hány %-ot kell fizetned a minimálbér után pl.
11. Cippora (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2010. jún. 21. 14:02

Igen,de ezt nem találod meg neten.A könyvelő mondja meg mennyit kell,és vagy utalod vagy csekken fizeted be.

Ebbe benne van a tb,magánnyugdíj meg még jópár dolog,és sajnos havonta kell fizetni.Sima munkahelyen is ennyit kell,igaz akkor azt a munkáltató fizeti utánnad.Hatalmas összeg ez tény.Azért is kell elgondolkodni rajta megéri-e,bár szerintem még mindig egyszerűbb mint mondjuk kft-t alapítani.Ha pedig nem megy,rögtön vissza adhatod.

10. skia86 (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2010. jún. 21. 12:50
Szerintem igen! De utána kell járni az interneten! Erre este lesz időm kb. Akkor is beszélünk még!
2010. jún. 21. 11:45
újra itt vagyok csak dolgozom. cippora, úgy érted, hogy a 40 et minden hónapban ki kell fizetnem?
8. Cippora (válaszként erre: 7. - Skia86)
2010. jún. 21. 10:01

10.000-20.000 körül ha jól emlékszem,de lehet kevesebb.


Interneten utánna tudsz nézni.

2010. jún. 21. 09:59

És a kiváltás költségei mennyibe kerülnek???

egyébként takarítói vállalkozásba szeretnék belekezdeni a közeljövőbe :):)

2010. jún. 21. 09:55

Okmányirodánál kell kiváltani.Most úgy tudom,már sokkal egyszerűbb,gyorsabb mint régen.Járulékot annyit fizetsz amennyire be vagy jelentve.Minimálbér esetén ez olyan 40.000 Ft lenne,szóval jól át kell gondolni,mennyire éri meg ez neked.Én olyanról nem hallottam,hogy ha nem szerzel benne jövedelmet akkor nem kell semmit sem fizetni.

És lehet mellett más munkahely is.Egy helyről vonnak le tb-t az attól függ melyik lesz a fő- illetve mellékállás.

2010. jún. 21. 09:44

Sziasztok!

Nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, de bekapcsolódnék ebbe a beszélgetésbe!

Én is nagyon szeretnék egyéni vállalkozói igazolványt kiváltani...és mindent szeretnék erről megtudni.Az első lépéstől, addig, hogy kb havonta az mennyi járulék fizetéssel járna/fájna nekem. Segítségetek előre is köszönöm!!!

2010. jún. 21. 09:40
Ha egyéni vállalkozó az ember, akkor lehet mellette más munkahelye??
2010. jún. 21. 09:16

masszőrködni szeretnék és nem akarok buktát ha valaki számlát kér de a régi munkahelyemet megtartanám

a régi munkahelyemen fog e valami változni, pl. hány helyről vonnak tb-t?

2010. jún. 21. 09:13
Kiváltod a vállalkozóit, tudomásom szerint a vállalkozásodban szerzett jövedelem után fizetsz adót és járulékot. Ha nem szerzel benne jövedelmet, akkor nem kell fizetned semmit, csak úgy van. De bevallásokat akkor is kell csinálni, ha nincs benne jövedelem.
2010. jún. 21. 09:10
Alkalmazott vagyok egy kft-nél és az alkalmazotti állásomat meghagyva szeretnék mellette e.vállalkozó lenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook