Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák és a munkahely fórum

Kismamák és a munkahely (beszélgetős fórum)


4. berhukri (válaszként erre: 2. - Dórika1980)
2010. jún. 20. 21:19
Táppénzen valóban nincs járulék a munkáltatónak, de az 1/3-át neki kell állnia táppénz hozzájárulás címén. Ezzel számolj mint költség, ha ismerős jelent be. Én október elejére várom a babánakt, de augusztus végéig dolgozni szeretnék, aztán egy hó táppénz szülésig. Szerintem már volt egy-két hasonló fórum téma, nézz utána. Szülés előtt 4 héttel már el lehet kezdeni a Tgyást, de ahhoz munkaviszony kell.
3. babu222 (válaszként erre: 2. - Dórika1980)
2010. jún. 20. 20:58
Köszönöm a válaszod.December végére várjuk babócát de mivel 170 km-rel arrébb költözöm, szeretném az otthonunkat is babavárósra kialakítani.És igazából nem tudom meddig dolgozzak mert orvost váltok,védőnőt,lakhelyet.Úgy érzem rengeteg dolog vár rám.De nem szeretnék elesni semmilyen juttatástól sem.Nagyon köszönöm a válaszod.Legalább szeptemberben már ott szeretnék lenni. :)
2010. jún. 20. 20:23

Én 15 hetes voltam, mikor lejárt a szerződésem és nem is hosszabbították meg a baba miatt.

Én ezt tudtam,de kénytelen voltam szólni,mert olyan munkám volt,ami sok pakolással járt.

Úgy oldottuk meg,hogy be vagyok jelentve egy ismerősömhöz,onnan elmentem táppénzre és jelenleg is itthon vagyok (22 hetes vagyok most).

A munkanélküli is jó,de sztem jobb ha téged is bejelentenek vhova és ha táppénzre mész nem kell járulékot fizetni utánad,ez tuti.

2010. jún. 20. 20:18
Határozott idejű szerződésem van dec. 31-ig.A munkahelyemen még nem tudják de már 13 hetes terhes vagyok.(irodai munkát végzek) Meddig érdemes dolgozni?Ki meddig dolgozott?Ez az első munkahelyem szeptemberben lesz egy éves a munkaviszonyom.Tél előtt szeretnénk hazaköltözni végleg egy másik városba.Lenne egy lehetőség,hogy a járulékaimat kifizetem s bejelentenek vagy menjek el munkanélkülire.Olyan hozzászólások és megoldások érdekelnének,hogy hogyan járhatnék milyen megoldásokkal jobban.Esetleg táppénz? érdekelne mások tapasztalatai.köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook