Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejérzékeny gyermekek anyukái ide! fórum

Tejérzékeny gyermekek anyukái ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. Bedi3 (válaszként erre: 70. - HDiana90)
2022. okt. 6. 04:37
Köszönöm a válaszod az antihisztamin már lassan 2 hete nem szedjük nekünk csak kenőcsöt írt fel a bőrgyógyász locoidot a fejére meg elocom oldatot meg kaptunk kevert kenőcsöt a fejére ha a felrakódás vastagodna a fején tűrhető most néha has fájás szokott lenni nagy wc 2-3 naponta van
70. HDiana90 (válaszként erre: 69. - Bedi3)
2022. okt. 5. 20:42

Antihisztamin majd, de prick teszt előtt nem célszerű szednie, valószínű ezért nem írták fel.

Természetesen hosszú távon diéta lesz a megoldás de mikor tünete van, a gyerekorvos mindig írt fel Lordestin szirupot ilyen kezdetleges diétás bakikra meg hát a diagnózisnál a panaszokra.

69. Bedi3
2022. okt. 5. 19:47
Sziasztok 8 éves fiamnak ekcémás kiütései vannak az egész testén már 4 hónapja küszködünk vele de semmi kaptunk rá többféle kenőcsöt de semmi a kórházba voltunk vele ott elmúlt nagy része de ahogy hazajöttunk újból kijött vért vettek tőle az ige szintje magas volt én tejfehérje allergiára gyanakszok ahogy így olvasgattam utána jövőhéten megyünk prick tesztre köszönöm ha segítenek
2015. júl. 28. 11:19
Sziasztok..érdeklődnék mik a tejallergia tünetei,hasmenésünk van hetek óta ha adom neki a Tasectant mert az orvos azt javasolta minden oké ha nem akkor megy a hasa..mit tegyek?? lehet h tejallergia a nagyobb lányomnál is ez volt és utána tejfehérje mentes tápot kapott és megszűnt...
2014. jan. 31. 14:10

Sziasztok! D vitamin-hiány is okozhat ekcémát, és nagyon nem mindegy hogyan, milyen formában kapja gyerek!

Kisfiam 8 hós, tejallergiás, spec. gyógytápszert kap, és tartjuk a diétát, napi 5 csepp Vig. olajat kapott. Eleinte (nyáron) szépen el is múltak a tünetek, aztán ahogy mentünk bele a télbe egyre rosszabb lett. Végül elérkeztünk a tenyérnyi ekcéma foltokhoz testszerte. Végigzongoráztam az összes gyümit és zöldséget, amit kap, és nem derült ki semmi! Szteroidos kenőcsről hallani sem akartam.

Aztán Anyukám hozott külföldről D3 vitamin KRÉMET, mert hogy egyszerűbb kenni, mint a cseppekkel bajlódni.

Elkezdtük használni, és 3 NAP! alatt mérséklődtek a tünetek! Kb. 10 napja használjuk, és szinte semmi nem maradt az ekcémából!

Kicsit utánaolvastam a D vitaminnak, ez nem is vitamin, hanem egy hormonnak az előanyaga. Ettől javul nyáron a napsütéses időszakban az ekcéma, mert akkor a szervezet is elő tudja állítani megfelelő mennyiségben. A kapható D vitaminok többsége szintetikus, és egyáltalán nem hasznosul.

M.o-n internetről tudjátok beszerezni a krémet (beírjátok a gugliba), 6 ezer Ft körül van (norvég krém), kb.4-5 hónapra elegendő. Nálunk mindenki használja, elég gyorsan fogy, ezért néztem olcsóbb lehetőséget. Innen lehet rendelni: iherb.com, 4 dollár a szállítási költség, sokkal olcsóbb minden, nagyon megéri. Én a Now Foods márkát ajánlanám, megbízható minőség.

Próbáljátok meg, hátha segít!

2013. nov. 20. 18:45
Sziasztok! A kisfiam 3,5 éves korára kinőtte a tejallergiát, most 6 éves és megint vannak bőrtünetei. :( Megint diétát tartunk, és ma beszéltem az ovi Gazdasági igazgatójával hogy lehetne e hogy külön készítsék neki az ebédet, de csak annyit mondott hogy holnap menjek vissza, mert az Élelmezés Vezető most nem ér rá, és holnap megbeszéljük vele hogy mit tudnak csinálni. ( De láttam rajta hogy nem nagyon tetszik neki.) Régen ugy volt itt hogy eleinte én othon elkészítettem neki ugyanazt a kaját ami az oviban van(csak én tejmentesen) és vitem neki délre, aztán jött egy új élelmezés vezető, aki azt mondta hogy ne vigyem én, majd ő megcsinálja neki mindig! Ő sajnos már nincs itt. Veletek mi a helyzet az oviban?
65. vapi
2013. jún. 12. 10:30

Sziasztok!

Lánykám 6 éves, ő ekcémás volt a tejtől. Amióta nem kap tejterméket (max, nagyon néha kemény sajtot), azóta nincs ekcéma sem. Laktóz mentes tejfölt kapott, attól nem volt baja.

64. signorinagabi (válaszként erre: 63. - Bea08)
2013. máj. 31. 12:44

Szia!

Nálatok milyen tünete volt a kislányodnak? Tejterhelésen hol voltatok, hogy zajlott?

Mi szegediek vagyunk.

Február óta tejmentesen vagyunk feb. 21 óta tojásmentesen is.

Most javasolta az orvos, hogy próbálhatjuk otthon terhelni tejre, mert a véreredménye nem mutatott ki allergiát, csak az IgA alacsony, tán az is jelez vmit. Nektek is volt vérvizsgálat?

Egyébként kórházira (tejterhelés) is be vagyunk jegyezve.

Üdv.:

Gabi

63. Bea08
2013. máj. 27. 00:55
Sziasztok. 3 éves kislanyom tejfeherje allergias 1 eve teljes tejmentes dietan van. 3HONAP amire rajottek, tejterhelessel alapították meg, , szivesen beszelgetek hasonlo sorsu anyukakkal...
2013. máj. 21. 14:46

Sziasztok! kisfiam januárban volt 2 éves, hónapok óta gyötri a haspuffadás. Először nem tudtam, hogy ez a probléma, mert a fogai is jöttek, sokáig fenn volt este. A 2 éves státuszt követően kijött a két lábszárán száraz folt. Ezek után elmentünk a háziorvoshoz, és szt mondta tejallergia. Szigorú tejmentes diétán voltunk, de a hasfájás nem szűnt meg, de vmennyit enyhült. Elmentünk gasztro orvoshoz, szerinte tojás is okozhat ilyen bőrtünetet, és a diéta mellett el kellett volna múlnia. kaptunk Vermoxot, és kenőcsöt (szetroidmentes Emolium) a lábára. A hasfájás nem múlt el a tojásmentes diéta mellett a lábán se igazán múlt el. Nagy hercehurca után végre volt vérvizsgálat, de az nem mutatta ki egyik allergiát sem. Annyit mutat, hogy egy kicsit gyenge az immunrendszere. A székletében tán volt baktérium (clost. diffic), ill. annak a toxinja, szedtük a probiotikumot rá(először Prokid, aztán Protexin restore). Jelenleg ott tartunk, hogy tartjuk a diétát, de párom és édesanyja unszolására megpróbáltuk mi terhelni (natúr és gyümölcsjoghurt kevés) bőrtünet úgy ahogy előjött de közvetlenül nem súlyosbodott az állapota, bár egy kis sípolás volt a mellkasánál a joghurtot követő nap.

Nem tudom mit csináljak, bejegyeztettem mindenesetre terhelésre Szegedre. Erről van valakinek tapasztalata?

Pénteken megyünk Várkonyi Ágnes Prof. magánrendelésére. Nagyon bízok benne.... Várom véleményeteket, tapasztalataitokat.

Gabi

2013. márc. 5. 13:48

kedves anyukák! szeretnék egy cikkemhez nyilatkozót arról, hogy telik egy tejcukor érzékeny kisgyermeket nevelő család élete, milyen nehézségek, költségek stb. adódnak emiatt?

Segítségüket köszönöm

Kun J. Viki

2011. okt. 20. 18:02
szia valaki tudna nekem segíteni? van egy 3 éves kisfiam és azt észleltem hogy amikor tej illetve tejtermékeket eszik kiütéses illetve száraz bőr pír van az arcán és a kézfején ezek e a tünetei illetve miben nyilvánulnak meg a tejérzékenység tünetei?hova vigyem gyermekem a teljes körű kivizsgálásra?
59. andi2008 (válaszként erre: 56. - Gliadin)
2011. máj. 4. 19:13
köszönöm a segítséget.Még az érdekelne hogy az az igazolás elég e amit akkor kaptunk amikor az emelt családit igényeltük vagy másik kell hozzá?És ha megkapjuk a hosszabbított gyest akkor ugyan annyi összeget kapunk mint eddig(tehát 25000ft)?választ előre is köszönöm.
2011. márc. 29. 22:24

Amennyiben a gyermek a gyermekgondozási segélyre jogosító életkort (3. életév, ikergyermekek esetén a tankötelessé válás éve, tartósan beteg gyermek esetén 10. életév) az örökbefogadás előtti gondozásba történő kihelyezést követő hat hónapon belül tölti be, akkor az örökbefogadó szülő gyermekgondozási segélyre való jogosultsága a gyermek gyermekgondozási segélyre jogosító életkorának betöltését követően a jogosultság kezdő időpontjától számított hat hónap elteltéig meghosszabbodik.


Az örökbefogadó szülő ebben az esetben a gyermekgondozási segély folyósítása mellett kereső tevékenységet heti harminc órát meg nem haladó időtartamban folytathat.


A tartósan beteg, illetve súlyos fogyatékos gyermeket nevelő részére meddig állapítják meg a gyermekgondozási segélyt?

Ha a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos, 10. életévének betöltéséig állapítják meg a gyermekgondozási segélyt.

Amennyiben a tartósan beteg, súlyosan fogyatékos gyermekre tekintettel családi pótlék iránti kérelmet még nem nyújtottak be, a tartós betegség, illetve súlyos fogyatékosság tényéről szóló, a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról szóló jogszabály szerinti igazolást a gyermekgondozási segély iránti kérelemhez csatolni kell. Ha a gyermek a gyermekgondozási segély folyósításának ideje alatt válik tartósan beteggé, illetve súlyosan fogyatékossá és ennek tényét az igazolás benyújtásával az ellátást folyósító hatóságnál bejelentik, a családi pótlék magasabb összegben történő megállapítása, illetve a gyermekgondozási segélyre való jogosultság időtartamának megváltoztatása iránt új kérelmet nem kell benyújtani.


Milyen feltételek mellett jogosult a nagyszülő GYES-re?

Akkor, ha a gyermek

- első életévét betöltötte, továbbá

- gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik, valamint

- a szülők a GYES-ről lemondanak, és egyetértenek abban, hogy az ellátást a nagyszülő vegye igénybe

feltéve, hogy mind ő maga, mind a szülő megfelel a jogosultsági feltételeknek.


Érinti-e a nagyszülő GYES-re való jogosultságát az, ha a szülő a gyermek után gyermekápolási táppénzt vesz igénybe?

Nem, a nagyszülő a gyermekgondozási segélyre ez esetben is jogosult.

57. gliadin (válaszként erre: 54. - Silvicska)
2011. márc. 29. 22:09
Nálunk sajna havi 10.000-15000Ft-al több a kiadásunk.
56. gliadin (válaszként erre: 55. - Andi2008)
2011. márc. 29. 22:06

Szia


Igen jár a gyes a gyermek 10 éves koráig!!!!


Az igénylés menete

A gyes igénylését a Magyar Államkincstárhoz kell benyújtani.


A gyermekgondozási segélyre vonatkozó igényt, az „Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra” című nyomtatványon kell benyújtani, és csatolni kell hozzá a 2. számú pótlapot.

• Az igénylő személyazonosító igazolványa és lakcímnyilvántartó kártyája

• Az igénylő adóazonosító kártyája

• A gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonata

• Az igénylő és a gyermek TAJ- kártyája

• Tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek esetében csatolni kell a szakorvos által kiállított orvosi igazolást is.

• Amennyiben az igénylő magánnyugdíjpénztári tag, be kell mutatnia magánnyugdíjpénztári belépési nyilatkozatának záradékolt példányát is.

• Ha bankszámlára kéri az ellátás folyósítását, akkor a folyószámla szerződés bemutatása is szükséges.

55. andi2008 (válaszként erre: 23. - 8f2f7af735)
2011. márc. 28. 17:45
szia.Én egy majdnem 3éves kislány anyukája vagyok.Most januártól kapjuk mi is az emelt családit,de mondanom sem kell jó pár orvost végig jártunk mire egy szegedi doktornő bevált.kislányom tejérzékeny,oviba nem tudják megoldani az étrendjét és csak delesnek veszik be.Érdekelne hogy lehetne megoldani hogy tovább maradjak vele gyesen?Egyáltalán jogosultak vagyunk rá?
2009. nov. 26. 13:09

Sziasztok!


Tudnátok nekem abban segíteni, hogy egy laktóz/tejcukor-érzékeny kisgyermek esetén kb. átlagosan mennyivel több a havi kiadás?

Gondolok itt a tejtermékekben található fontos ásványi anyagok, vitaminok (kálcium, kálium, omega 3, triptofán) pótlására, a drága süteményekre, stb? Mennyire jelentkezik ez a családi költségvetésben? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

53. fbab8271ce (válaszként erre: 51. - Leoborta)
2009. márc. 26. 11:01

Jó tudni, utánanézek ennek az enzimnek...HAbár 25év alatt megszoktam már a tüneteket(hasmenés, puffadás, görcsök). :(

Érdekes módon első terhességem alatt ettem mindent(rengeteg joghurtot is-nekem ezzel van leginkább bajom), de akkor nem volt gond! Azóta(és második terhességnél is) ugyanúgy vannak a tünetek...

52. agis
2009. márc. 7. 09:27
Tejcukor-érzékenyként sem olyan szörnyű az élet....nekem évek óta sikerül :)
2008. okt. 15. 14:08

Nem szabad összekeverni a tejcukor- és a tejfehérje-érzékenységet.

Tejcukor=laktóz, ez még az anyatejben is van! Ha már egy csecsemő erre érzékeny, ott nagy baj van. Laktóz-intoleranciának általában hasmenés, puffadás a jele, enzimhiány okozza (bélrendszerben), de minden tejes élelmiszer fogyasztható, ha az enzimet pótoljuk utólag, ami patikában beszerezhető. Gyakorlatilag minden savanyított tejtermék (jogurt, túró, sajt stb...) csak elenyésző menniségben tartalmaz laktózt, mivel ez bomlik le az erjesztő-baktériumok hatására.

Tejfehérje=kazein (az anyatej albumintej)

Minden tejtermék tartalmazza (juh-, kecsketej is). Nem bomlik le semmiféle feldolgozással, nincsenek konkrét tünetei az allergiának. Lehet akár állandó orrfolyás, hőemelkedés, fáradtság stb.. is. Ilyenkor helyettesíthető szója- és rizstejjel a tehéntej.

50. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 47. - Lillus_)
2008. júl. 10. 16:18
Meg lehet szokni...évek óta így élek,mindent megnézek,mielőtt megveszem.
2008. júl. 10. 16:17
Sziasztok!A tejcukorallergia tünete a hasmenés,hasfájás, a tejfehérje all. az ekcéma(én ebben szenvedek:((().Sőt úgy tűnik a kisfiam is örökölte(8hós),1 éves koráig biztosan nem kaphat tejes cuccokat.
48. Minya
2008. jún. 13. 12:13

Sziasztok!


Még régebben írtam ebbe a forumba,akko kezdtem gyanítani hogy tejérzékeny a kisfiam a doki írt is fel neki másfajta tápszert ISOMIL,de vizsgálatra nem küldte el sehová.Nemrég elvittük őt egy homeopátiás orvoshoz ahol vért vettek tőle és megcsinálták a géntérképét.Ott derült ki hogy tejcukor érzékeny.Felénk csak pár hónapja lehet kapni mostmár laktózmentes tejfőlt és joghurtot ami csak naturban van.Teljesen áttértem ezekre így ő is könnyebben fogadja el ha látja mink is azt esszük.Meg rizstejet és szójatejet kap ezt drogériában veszem por álagú.Most megint azért tévedtem ide hátha találok valami jó torta receptet vagy finom krémet a mézeslap tortához. Mert 6 nap és 2 éves lesz az én kis csibészkém.Nincs valami jó ötletetek?előre is köszönöm.

2008. máj. 3. 15:15

Sziasztok!


Én már féléve próbálom a tejet s a tejes dolgokat kiiktatni az életemből de sajnos nem nagyon megy. Én semmilyen tejes dolgot nem ihatok s ehetek. Már tanácstalan vagyok abban, hogy mi lesz így velem ,mert így nagyon sok mindent nem ehetek. Mit mivel lehetne pótolni? Próbáltam már pár dolgot, de nem mind jöttbe. Segítsetek kérlek!

46. bb2f4e28dd (válaszként erre: 45. - Gabi0630)
2008. márc. 15. 10:54
Ha elhagysz minden tejterméket kb. 2 hétig, és pozitívan változik meg a széklet állaga, akkor szinte biztos, hogy a tej a ludas.
2008. márc. 14. 21:26

Sziasztok!


Tudnátok nekem segíteni? Pontosan mi a jele a tejérzékenységnek? hasmenés, pl?

Van egy 13 hós kisfia. HA-s tápot eszik 2 hós kora óta, ekcémára való hajlam miatt, igaz, ekcéma azért kijött rajta 5 hetesen.

4 foga van, most jön egyszerre 2. Igazából a felső fogaknál, illetve a mostani szemfogaknál vettem észre hogy nagyon megváltozott a széklete. Nem hasmenés, de nagyon nyúlós, nyálkás, kicsit hígabb is. A gond az hogy hetek óta, más tünet nincs. Ez most a fogától lehet? Mert én már allergiára gondolok. Tejet nem kap még, de már dokinő tanácsára váltottunk sima tápra, és tejtermékeket kap.

Szerintetek lehet allergia?

Köszönöm a segítséget!

2008. márc. 14. 19:04
AZ ÉN UNOKÁM IS TEJÉRZÉKENY VOLT, DE EGY ÉVI SZIGORÚ DIÉTA UTÁN KINŐTTE.VAN OLYAN TEJ AMI NEKIK VALÓ,DE PALACSINTÁT, PUDINGOT VÍZZEL IS LEHET CSINÁLNI.
43. mongi (válaszként erre: 42. - Almácskató)
2007. júl. 7. 14:57
Szívesen.
42. almácskató (válaszként erre: 34. - Mongi)
2007. júl. 7. 14:51

Köszönjük,hogy szántál ránk időt!

Ki fogjuk próbálni!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook