Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy ültetünk rózsát másik bokorról? fórum

Hogy ültetünk rózsát másik bokorról? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 19. 22:47

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. Holnap megcsinálom


4-5 hét múlva írok, hogy él-e még... :-)

2010. jún. 19. 21:20

Leírom mégegyszer:


Nem minden rózsát lehet könnyen szaporítani. A floribunda és a miniatűr fajták alkalmasak erre, a teahibridek már kevésbé maradnak meg.


A hajtást júniusban v. július közepéig szedjük. Az elvirágzófélben lévő hajtás alkalmas erre. A hajtás legalsó és a közvetlen virág alatti része nem alkalmas dugványozásra. 3-4 leveles dugványokat vágjunk le fél cm-rel a rügy alatt. Az alsó 2 levelet tépjük le, felül egy teljes (5 levélkés) levelet kell hagyni, ez segíti elő az asszimilálást. Egy védett helyre, 8-10 cm vastag homokba süllyesztjük úgy, hogy a két alsó rügy a homokban legyen. Befőttesüveggel letakarjuk és árnyékoljuk. A homok legyen állandóan nedves, de ne álljon alatta a víz. Néha szellőztetni kell az üveg felemelésével. Nem árt, ha a levélrészt permetezzük is állott vízzel. 4-5 hét alatt gyökeresedik meg. Ősszel lehet állandó helyre ültetni.

5. bnedora (válaszként erre: 4. - Inci79)
2010. jún. 19. 21:10
Elolvastam, de az előbb én is leírtam, mire menteni akartam, szétment a netem:-((((
2010. jún. 19. 20:39

Ezt nézd meg.


[link]

2010. jún. 19. 20:38
Én úgy tudom, hogy 5 levelet és 3-at a földbe kell tenni, az elvirított virágot levágni és üveggel, vagy műanyag flakon aljával leborítani. Ügyelni kell, hogy a föld mindig nedves, az üveg párás legyen.
2010. jún. 19. 20:36
Szeretnék rózsát levenni egy bokorról. Hol és mennyit kell levágni, hogy megmaradjon?
2010. jún. 19. 20:36
Hogy ültetünk rózsát másik bokorról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook