Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes-e kerámialapos tűzhelyt venni? A márkák között van különbség? fórum

Érdemes-e kerámialapos tűzhelyt venni? A márkák között van különbség? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. szept. 18. 15:42
Megvan, köszi, bár még nem égettem oda semmit. Azt mondta az eladó a Média Markt-ban, hogy akármit csinálok, úgyis karcos lesz, de az nem baj.Tényleg?
52. Bichi (válaszként erre: 49. - Gyöngyi)
2010. szept. 11. 20:19

A Media Markt-ban biztosan kapsz.

Biztos szeretni fogod, szerintem nagyon jó, nekem Siemens van, és imádom. Főleg a takarítás miatt :o)

51. éva1951 (válaszként erre: 49. - Gyöngyi)
2010. szept. 11. 18:47
Konyhai eszközöket áruló helyeken. Csak a hozzávaló tisztitószerrel szabad tisztitani.
2010. szept. 11. 18:45

Kerámialapos tűzhelyem van, nagyon meg vagyok elégedve vele. Sokkal kevesebb áramot fogyaszt mint az elektromos tüzhelyem. Tény, hogy megfelelő edényt kell használni, minden főzés után alaposan meg kell tisztitani, ha valami odaégett a kaparóval le kell kaparni. De hát minden tűzhelyet kell tisztitani. Szerintem a keramialapost könnyebb mint a többit.

Az enyém olyan, hogy a sűtője grillez is, légkeveréses. Mindenkinek ajánlom.

2010. szept. 11. 17:39

Megvan végre, nagyon szép most próbálgatom, meglepett, hogy milyen gyors!

Írtatok valami kaparóról....nekem nem adtak hozzá, hol lehet venni?

48. o.andi
2010. aug. 26. 00:52
milyen jó ötleteket irtatatok ide.
2010. aug. 18. 15:29

Sziasztok!


Nekem gáz tűzhelyem van, elektromos sütővel. Én is kerámialaposra vágytam, de most már örülök, hogy nem az. Sógornőmnek az van, tényleg szép és jó, de áramszünet idején kénytelen nálam főzni vagy legalább melegíteni ebédet a gyerekeinek.

2010. aug. 18. 15:11
Na végre ma megrendeltem: AEG41016-os, remélem jó lesz!
2010. aug. 4. 09:07
Még én sem vettem meg, amit kinéztem az AEG és 135000.- forint. Még gyűjtenem kell hozzá. Kiderült ugyanis, hogy a mostani 60 cm széles,és akkora hely van kihagyva a konyhaszekrényben neki, úgyhogy ugyanakkorát kell vennem. Az 50 cm-sek olcsóbbak.
44. morkika (válaszként erre: 42. - VCs81)
2010. aug. 3. 18:03
Köszi az infót. Az indukciósak drágábbak is gondolom, mint egy "sima". Az anyagiak sajnos befolyásolnak, így is 100 000 körül mozog a dolog :(
43. VCs81 (válaszként erre: 35. - Morkika)
2010. aug. 3. 18:00
Ja, még annyit az indukcióshoz, hogy arra csak mágneses aljú edényt tudsz rakni. Ma már az edényeken fel van tüntetve, hogy indukciósra jó-e. :)
42. VCs81 (válaszként erre: 35. - Morkika)
2010. aug. 3. 17:58
Én is azt használok már vagy 4 éve és nagyon meg vagyok vele elégedve. Szerintem minden gyorsan megfö rajta. A legjobb, ha indukciósat veszel, vagy olyat, amin van indukciós lap is. Azon pikk-pakk minden megfö, olyan, mintha gázon föznéd. És ha azon leveszed a höfokot, akkor gyorsan kihül. Még egy jól oldala, hogyha kifut vmi, akkor nagyon gyorsan le tudod törölni, mert a lap csak meleg és nem forró, mivel az edény adja vissza neki a höt, amivel föz. A simánál ez nem így van. Remélem tudtam segíteni. :)
41. Tücke
2010. aug. 3. 17:53
nekem uncsitesómék tefalt használnak bár ők nászajándékba kapták... volt főzököm is Beck-et hsznál sztem is tök jó edények néha főztem én is benne amikor ebédelős megoldás volt a cégnél mert a kajarendelést mindenki leszvazta... de 10-17:00 ig sok volt csak 1 szendóval pénzösszedobás én megfőztem és megettük közben dolgoztam:D
40. c43ea8c1de (válaszként erre: 35. - Morkika)
2010. aug. 3. 17:52
Én már jónéhány perccel előbb lekapcsolom a tűzhelyet, mielőtt úgy gondolom elkészült az étel. Ugyanis hőtartalékos és sokáig forró marad. Ezt egy kis piros lámpa is mutatja. Az pedig, ha lejjeb halkítod, csak annyi, hogynem fog vadállat módon forrni a kajcsi, attól még nem lesz 20 fokkal kevesebb. Egyébként én spóroltam vele, ahogy a villanyszámla is mutatta ebben a hónapban kaptuk vissza a pénzt.
2010. aug. 3. 17:52
Hát nem kevés, az tény... De nekünk nincs más megoldás...
38. anikko (válaszként erre: 35. - Morkika)
2010. aug. 3. 17:52
Nem vált gyorsan, nekem pedig elég új van. De a főzőlapon kívül nem meleg
37. anikko (válaszként erre: 34. - Csalamádé)
2010. aug. 3. 17:51
Osztom! utálom! méreg drága
36. morkika (válaszként erre: 34. - Csalamádé)
2010. aug. 3. 17:49
Nekünk sajnos csak elektromos jöhet szóba, mert gáz nincs a panelban. A palackot meg nem tudnám hova tenni, annyira kicsi a hely...
2010. aug. 3. 17:47
Ja, és ha váltom a hőfokot, akkor gyorsan lehűl az alacsonyabbra? Mert ezzel a régivel az legfőbb baj, hogy ha "nagylángról takarékra" akarom venni, akkor sok időbe telik a dolog és addigra odaáég a kaja hacsak le nem veszem vagy 10 percre a főzőlapről. A másik, hogy a főzőlapon kívűli rész nem melegszik, ugye?
2010. aug. 3. 17:47
Szia! Nekem is kerámialapos van. Hát,már elég csúnya(7 éve használom). Szerintem nagyon sok áramot fogyaszt.Igaz,hogy én mindennap főzök,sütök. Szívesen lemondanék róla.
2010. aug. 3. 17:46
Én pl. Beck-et használok, ez nemesacélból van. De a régi edények közül is olyat, aminek nincs az aljára ráégve a korom, vagy leégve a festék.
2010. aug. 3. 17:44
És milyen edényeket használjak rajta, ha veszek, ami kevésbé karcol?
31. Tücke
2010. aug. 3. 17:40
na igen az edények sokan mondták hogy új edénykészletet vettek ezekhez a tűzhelyekhez mert a régieket nem lett volna szívük rátenni főleg azokat amik a tűztől összeégtek /kormolódtak meg lejött már az alja a sok súrolástól
30. Tücke
2010. aug. 3. 17:38
hali ! nekem volt főnökömnek ilyene van már vagy 8-9éve és mostanra látszanak rajta a karcolások... tény azért mert volt egy élettársa akinek minden kifutott minent odaégetett és mindent ráfröcskölt és máshogy nem lehetett még hidegzsíroldóval se lekaparni csak dörzsivel... ha odafigyelsz rá és szivaccsal letörlöd miután kifröccsent valami és kihült a tűzhely akkor nem látszik a karcolás rajta az edényeket meg ne csúsztasd rajta hanem emeld meg sokkal tovább szebb marad... uncsinővéreméké ilyen használat mellett már 5 éves és gyönyörű állapotban van
29. c43ea8c1de (válaszként erre: 28. - Morkika)
2010. aug. 3. 17:37

Szia! Nekem ilyen van. Mivel rendszeresen tisztítom ablaktisztítóval, nem dörzsölődött, az edényeket pedig nem húzogatom rajta, tehát nem súrlódik. Hálistennek még nem égettem rá semmit, ha valami véletlenül kifut, azt igyekszem rögtön letörölni. Azért kisebb foltok vannak, de az valahol a lapban, vagy a lap alatt, nem a felületén.


Én ajánlom Neked. Az enyém zan...i. Megvagyok vele elégedve. Pikpak megfőzök vele bármit és nem a legmagasabb fokozaton, meg az sem mindegy milyen edényben.

2010. aug. 3. 17:30

Sziasztok!

Én arra lennék kíváncsi, hogy mennyire karcolódnak ezek a kerámia lapos elektromos tűzhelyek? Szeretnénk lecserélni a régi, agyonvakartat, amiről már nem lehet lekaparni az odaégett zsírt, de nem tudom mennyire sérülhet a kerámialap a dörzsöléstől ill. az edények súrlódásáról.

Ha van valakinek hasznosítható inja, hogy milyen márka jó, milyen apróbb szempontok lehetnek fontosak vagy csak egyéb véleménye van, írjon légyszi :)


Köszi előre is!

2010. jún. 27. 20:18
A jövő hét végén elmegyek és veszek végre egyet, most már biztos vagyok benne, hogy kerámialaposat akarok...hála nektek. Köszönöm!
26. Trixina (válaszként erre: 22. - Trixina)
2010. jún. 27. 14:19
whirlpool 77cm es érintő gombos
25. gyöngyi (válaszként erre: 24. - Szjst)
2010. jún. 27. 09:59
Köszi!
24. szjst
2010. jún. 26. 23:49

Szia, nem olvsatam el mindent. Szerintem érdemes. Energiatakarékosabb, mint a gáz, mert nem kell végig főzni, ha elzárod még főzi a kaját tovább; villanyt tud csinálni a magyar állam is, de gáz az nem biztos hogy lesz; nincs gyufa amivel a gyerekek felgyujtanák magukat/lakást véletlenül; hátránya, ha ott felejtesz valamit az szénkocka lesz, mert hiába fut ki, nem oltja el a lángot.

Én szeretm és nem vennék már gázt. Érdemes olyat venni, aminek fém kerete van, és nem csak négy hanem 6 főző zónás (egy zóna két méretű, át lehet kapcsolni nagyobb edény méretre).

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook