Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több Ralf-atyát a történelmi egyházaknak!!! fórum

Több Ralf-atyát a történelmi egyházaknak!!! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 19. 22:16
Üsse kutya, halál alól felmentünk! :DDD
2010. jún. 19. 22:15
eskü, de haljak meg, hogy csemberlen van a dunán épp most:) ja, visszavontam. ez clint eastwood. DE volt a dunán csemberlen az eastwood előt, a monte christo grófja.... salalalalalalllaaaaa:)
2010. jún. 19. 19:38

Tövismadarak nagyon szép film, nem mese, azt hiszem a valósában is történnek hasonló élethelyzetek.

Cölibátust nem tartom helyes dolognak, mert valahol egy egészséges férfi számára szenvedés, ilyen-olyan formában.

2010. jún. 19. 19:31
dolgozom az ügyön, ma este ralf atya bazsevál még nekem:)))
39. Lyrian (válaszként erre: 38. - Gne2)
2010. jún. 19. 19:31
Szerintem nincs olyan ember, aki "senki" lenne. Mindenki "valaki", csak másképp fejezi ki önmagát. :)
38. gne2 (válaszként erre: 30. - Fecbb24fe2)
2010. jún. 19. 18:59
He-he. Sokan szeretnének ilyen "senki" lenni és így írni...
37. Lyrian (válaszként erre: 36. - Lyrian)
2010. jún. 19. 17:17
Ez onceuponatime-nak ment, csak neked is válaszoltam.
36. Lyrian (válaszként erre: 33. - 8e163afeff)
2010. jún. 19. 17:16

Ez milyen igaz. :)


Viszont a szürkécske média- és könyvpiac felrázásához ezeknek a kedves kollégáknak a csípős nyelve és bele-belenyúló ujjai között vezet az út. :)

Szerintem is próbáld meg, nem veszíthetsz semmit. :)

Max. eltörik egy-két szürke ujjacska. :)

35. 8e163afeff (válaszként erre: 34. - Kisj)
2010. jún. 19. 17:15

jaja, onnan is látszik, hogy milyen sikerrel fogyizom, hogy 3 naplóm is van:-)

Node egy out-könyvvel akkor talán mégis találkozunk majd a polcokon:-)

34. kisj (válaszként erre: 28. - 8e163afeff)
2010. jún. 19. 17:02

Én ezt úgy értettem, hogy a naplóját olvasom. Hogy szakmailag hol van, nem tudom, de szerintem hallani fogunk róla.

Közben úgy felkeltetted az érdeklődésemet, hogy beleolvastam a naplóidba. Találtam egy titkosat, meg 3 fogyókúrásat, ahol szigorúan csak a kaják voltak felsorolva. Te itt tényleg csak fogyizol:)

33. 8e163afeff (válaszként erre: 30. - Fecbb24fe2)
2010. jún. 19. 16:59
hát akkor ne csak passziózz meg raktározz:-) Akár meg is élhetnél belőle (igaz, szerényen, az írástudókat nemigen fizetik meg), de leginkább színesíthetnéd az igencsak szürkécske média- meg könyvpiacot... A kollegák nagy része közel sem ír úgy, mint te. (sajnos).
32. Lyrian (válaszként erre: 30. - Fecbb24fe2)
2010. jún. 19. 16:54
az ihlet nagyon gaz tud lenni. néha beül a sarokba és duzzog, aztán nézhetsz. :)
31. Lyrian
2010. jún. 19. 16:53

a mesék viszont mindig kellenek.

mese nélkül szegényebbek lennénk. :)

30. fecbb24fe2 (válaszként erre: 28. - 8e163afeff)
2010. jún. 19. 16:52
nem vagyok szakmailag senki, meg sehol sem:) passzióból bolondítok mindenkit, bár van jópár írásom elraktározva. majd egy könyvet is írok ugye, de az csak akkor megy, ha van ihlet, már nyögök vele vagy másfél éve. de előbb-utóbb elkészül, és akkor félhettek:)
29. fecbb24fe2 (válaszként erre: 25. - A14deb9047)
2010. jún. 19. 16:50
hát igen. ez a hasonlóság a vallásokban meg a filmekben. kitalációkra épülnek. meg mesékre.
28. 8e163afeff (válaszként erre: 27. - Kisj)
2010. jún. 19. 16:35

Szóval out is van szakmailag is?

Én újságírok, mikor hova, meg szépírok, versek, novellák, irodalmi lapokba. Itt csak fogyizok meg belekotyogok mindenbe:-)

27. kisj (válaszként erre: 26. - 8e163afeff)
2010. jún. 19. 16:19
OUT-ot régóta olvasom, Te hol publikálsz?
26. 8e163afeff (válaszként erre: 21. - Fecbb24fe2)
2010. jún. 19. 16:00

Tucc ám írni:-) És ezt egy szintén-író mondja:-)

Remélem, publikálgatsz.

2010. jún. 19. 15:34
Becsületükre legyen mondva: egy életen át szerették egymást a történet szerint.
24. fecbb24fe2 (válaszként erre: 23. - A14deb9047)
2010. jún. 19. 15:30

öööö...


a Wikipedia szerint:


az irónia szó jelentése


Az ironikus jelentés nem feltétlenül magától értetődő, néha tragikus, néha humoros jelentést ad az eredeti közlésnek. Richard Rorty amerikai filozófus szerint az ironikus gondolkodás használata segít megőrizni a képességünket a szabadságra, a megújulásra.


A nevetségesség forrása az irónia. A látszólagos magasztalás mögött megítélés, elmarasztalás bújik meg, melyet a szövegkörnyezet leplez le.


------------


privát véleményem a hozzászólásodhoz: a boldogságnak semmi köze a házasság intézményéhez egy párkapcsolatban.

2010. jún. 19. 15:24

Tekintettel arra, hogy a történelmi egyházakban (református, evangélikus, görök keleti, baptista, zsidó) csak a római katolikus lelkész nem köthet szentségi házasságot, a kívánság elég furcsa.

Akik pedig házasságot kötnek, nem válhatnak el. Amennyiben ezt mégis megteszik, elvesztik egyházi alkalmazásukat. Max. az ágytól-asztaltól állapot lehet élni. Aki az egyház tanításával ellentétes életmódot folytat, állásából azonnal elbocsájtható.


Még több asszony csalja meg a férjét és szüljön házasságon kívül gyermeket? Még több férfi szegje meg az ígéretét?

22. Emese78 (válaszként erre: 20. - Fecbb24fe2)
2010. jún. 19. 15:22
Ez a kis történet nagyon jó volt.:D:D:D:D
2010. jún. 19. 15:21

part 2.


a prospektus pedig az orrom alá lett gyömöszölve. nem óhajtottam hozzáérni egyetlen ujjammal sem, úgyhogy egy futó pillantással konstatáltam, hogy az előlapjára sikerült rázsúfolni a nyári napsütéses pálmafákon és a terített asztal körül játszadozó gyermekeken kívül a komplett birka akolt, ahol Jézus született, a három királyokat, Máriát és Józsefet, valamint Noé bárkáját delfinestül. kész Ablakzsiráf. M. néni menetközben már ott tartott, hogy a vasárnapi kiváló programokat ecsetelte, mely szerint a kongregációkon elképesztő érdekes események történnek, van süti, tea, horgoló tanfolyam (itt kezdett kissé összefolyni a szoba berendezése szemeim előtt, és tudtam, hogy a menekülés már nem várathat sokáig, hacsak nem akarok egy IGAZI szentjakab körös temetésen főszereplő lenni), felolvasás, meg közös ima. apró szemeivel rámpislantott a szemüvege fölül. dermedten ültem. az ilyesmivel nem számol az ember. jössz haza, hogy forróság van, tele a hócipőd a munkával, de jó, hogy sör, meg Tina és Eros, erre TESSÉK, jön Noé, az apróördögök, meg Sziszibabuka szőre. drasztikus ellentámadásra volt szükség. ránéztem M. nénire, és mondtam, hogy legyen erős. meg sem vagyok keresztelve. immáron 28 éve. ezzel szemben nem is leszek. a mi családunkban ez nem DIVAT. M. néni arca hirtelen az Apokalipszis lovasai című 170 x 320 centiméteres olajfestmény bármelyik szereplőjének arcával behelyettesíthetővé vált. meg akartam még kérdezni tőle, hogy mi a véleménye a mellimplantátumról, és az intimtetoválásról, meg hogy a nyugdíját kápében hozza-e a postás, és ha igen, akkor a hónap melyik napján, (óra, perc), avagy utalják-e neki, de megsajnáltam. később rájöttem, hogy ez utóbbi tettem nemcsak fölösleges volt, de kár is. gyorsan megtudtam ugyanis, hogy ÍGY, EBBEN AZ ÁLLAPOTBAN nem fogok tudni üdvözülni. meghúztam a vállam. nagy cucc. mióta 12 éves koromban szembesültem azzal, hogy a T. Zsolti nem belém szerelmes, én már szarok az ilyesmire. akkor ugyanis egy világ omlott össze bennem, de ezt nem akartam megosztani épp M-nénivel. a távozás hímes mezejére óhajtottam lépni, de fénysebességgel. úgyhogy közöltem vele, hogy az erkélyen felejtettem a grillezőt, és ha leolvad a szigetelő anyag a kábelről, akkor akkora ívet fog húzni az erkély vaskorlátjával, hogy M. néninek úgy fog tűnni, hogy a mennyek kapuja nyílt meg...

mire kiértem, Sziszibabuka összepisálta a lábtörlőt a nagykapunál...

2010. jún. 19. 14:59

part 1.


szóval, még évekkel ezelőtt M. néni egyszer a lépcsőházban elkapott hazafele jövet, és mivel semmi praktikus kifogásom nem volt, így muszáj volt bemennem, hogy megtekintsem a lakását. ez még a kezdeti naív korszakomban volt. igazából konkrétan bezuhantam hozzá, mert nem vettem észre Sziszibabukát, aki a bejárati ajtó belsejénél tenyészett valami fekete polár takaróval elföldelve. na, mindegy. szóval beollóztam a nappaliba, ahol is le kellett ülnöm, és M. néni megkérdezte, csak úgy ex has, in medias res, hogy melyik felekezet tagja vagyok. hirtelen nem is tudtam, hogy mit mondjak, mert annyira nyilvánvaló volt, hogy az EGYIKNEK SEM, mint válasz, az itten nem lesz opció, és akkoriban még aggódtam, hogy öreg máááár, meg a ketyegője sem a legjobb, mi van, ha lefordul a székről, azt elterül?! úgyhogy annyit rebegtem, hogy: 'teccik tudni M.néni én katolikus egyetemre jártam....' de ez nem tűnt kielégítő válasznak, és M.néni valami eklézsiát, meg imaolvasó kört, meg hétvégi szentjakab aprószentjeinek áldozókörének szűzlányai rövidített néven futó csoportosulást emlegetett, meg hogy minden vasárnap jár. jaj, ez a hír villanyozott fel igazán... per pillanat nem vágytam semmi másra jobban, mint a sörre a hűtőmben, meg a Tina Turner - Eros Ramazotti duóra (Cosa della Vita, asszem), és úgy festett, hogy M.néni ezzel az inormációval nem bír, mert már el is csoszogott az almáriumhoz (akad egy kis ennivaló), hogy aztán előbogarásszon valami szórólapot, meg füzetecskét. kissé kellemetlen szituáció volt. privát jelleggel azt gondolom, hogy az embernek 4 személyes dolga van, amihez nagyjából senkinek semmi köze: hogy kire szavazol, mennyit keresel, hiszel-e istenben, és hogy hagyod-e hogy seggbe dugjanak mikegér álarcban. úgy festett, hogy M.néni épp elkezdett az intimszférámban tapicskolni, és ezt némiképp nyűgösen viseltem.

19. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Fecbb24fe2)
2010. jún. 19. 14:49

Én ráérek. közben megyek, megszülök, addigra csak végzel... :D

(Jah, júli 10re vagyok kiírva... :DDDDDDDDDDDDDDD )

18. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Gne2)
2010. jún. 19. 14:48
Jájj, denagyonigazat mondtál!!!
17. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Fecbb24fe2)
2010. jún. 19. 14:48
Mondd meg neki, hogy csókúúútatom, de nem költöznék senki kedvéért, ha akarna a szomszííd lenni, gyüjjön ő!!! :D
2010. jún. 19. 14:47

na jó, akkor most itt mesélem el, az M. nénis mai sztorimat:)


győzzétek kivárni, amíg bepötyögöm...

15. gne2 (válaszként erre: 10. - Fecbb24fe2)
2010. jún. 19. 14:47
Egy ilyen jó pasi csak meleg lehet. Sajnos. De ez tény. :s
14. fecbb24fe2 (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2010. jún. 19. 14:46
M. néni nem örülne, ha te lennél a szomszéggya, ez már kristálytisztán átviláglik itten ebben a szituációban :)))))))))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook