Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A rendszeres gyermekvédelmi támogatást nyáron mikor kapjuk? Hallott már valaki róla mikor hordja a postás? fórum

A rendszeres gyermekvédelmi támogatást nyáron mikor kapjuk? Hallott már valaki róla mikor hordja a postás? (tudásbázis kérdés)

2011. aug. 24. 13:06
sokra megyünk vele szeptemberben, ha most nincs pénzünk, mert bevásároltunk jóhiszeműen, hogy megkapjuk a pénzünket.
148. Evyt
2011. aug. 24. 12:47
Én nagyon úgy látom hogy szeptemberben lesz ebből valami, és senkit nem érdekel hogy nincs pénzünk, rettenetesen dühít én már úgy fel húztam magam ezen. Könnyű listát adni ez kel meg az kel a suliba. Leszarom majd megveszem a többit 2-án mert jobbat nem tudok.
147. csuzsoj
2011. aug. 24. 12:03

Sziasztok

Miskolcról tud valaki??Mi is megvettük amit kellet maradt kemény 900ft.Tisztelt honatyák ha ennyi pénzük maradna két hétre valószínű,hogy felkötnék magukat!!Mert az ember számít erre a kis segítségre és csaknem adják!!Jól szájba kéne verni azokat akik úgy gondolják,hogy ebből a pénzből meglehet venni a gyerek minden cuccát!Csak PL:2500ft tornacipő(nem márkás)fűzetek,ceruza stb..(6000ft)ami állítólag nem kell fizetni a tankönyvért mi rendszeresen 3000ft.kell fizetnünk az angol könyvért!!!Akkor miért ingyenes tankönyv csomagról beszélnek??Ja és aki ezt a pénzt elszórja(egyéb szenvedélyére)azokat keményen bűtetném..

2011. aug. 24. 11:03
pedig aki júliusban kocsmába megy belőle, meg gépbe dobálja az most is azt fogja csinálni. hiába adják később. sokra mennek vele.
2011. aug. 24. 10:44
Persze aki ezt kitalálta az tele van pénzzel. Legalább 15-ig adták volna oda. Azok miatt szívunk, aki kocsmába viszi meg játékgépbe szórja.
2011. aug. 24. 10:31
Bevásároltam ovikezdésre, 12 ezerért. mivel számoltam ezzel a pénzzel. most meg ott tartok, h örülök ha kenyeret veszek. akkor talán kellett volna értesíteni az anyukákat, hogy ne várjátok a pénzt, majd csak egy hónap múlva. vagy mindenkinek napra késznek kell lenni? komolyan nem értem, hogy gondolják..
143. Fruzzsantó (válaszként erre: 141. - Zorababa)
2011. aug. 24. 10:13
akkor tökéletes,várhatom én is, ugyanis én is tolna megyei vagyok... talán ma. talán csak jól állon kellene vágni aki szórakozik az emberekkel.direkt óvoda-iskola kezdésre adják, persze ha adják mert nem úgy tűnik. nekem is 2óvodás gyerkőcöm van...
142. Evyt
2011. aug. 24. 09:56
Na én megint betelefonáltam az önkormányzatba, és azt mondták hogy szeptember elején lesz pénz, csak ebben az az érdekes, hogy még a múlthéten arról volt szó, hogy augusztusban lesz kiosztva, ezt ők mondták. Ezen a héten tuti már nem lesz legalábbis nálunk vagy csak ülnek rajta.
2011. aug. 24. 09:51
Én tegnap voltam a hivatalban itt tolna megyében és azt mondták még nem utalta át nekik a mák.Talán holnap megérkezik hozzájuk.-mondták.Kérdésemre,hogy ezen a héten megkapjuk e nem tudom válasz érkezett.Fogalmam sincs hogy indítsam a kicsimet el az oviba így.
2011. aug. 24. 09:10
hát itt még mindig semmi :S
139. kyra922 (válaszként erre: 138. - Fruzzsantó)
2011. aug. 23. 23:33
Önkormányzat függő.
2011. aug. 23. 22:06
nem értem, sokan már augusztus elején megkapták. akkor ez hogy lehet?
137. tücsimücsi (válaszként erre: 136. - 713620999f)
2011. aug. 23. 21:12
hát ez az:-(
2011. aug. 23. 21:04

Sziasztok!

Itt nálunk Békés megye még mindig azt mondják Szeptemberben lesz kifizetés.

Törvény modosult.A drága állambácsi azért hozta rakta későbbre hogy a szülők biztos a gyerekekre költsék.Ne pedig a kocsmába igyák el vagy a gépbe hajigálják bele.

Ezzel nincs is bajom.Csak annyi,hogy miből gondolják ezt???mert ha egy szülő Augusztusban vagy Július végén a kocsmába szórta el a pénzt nem pedig az iskolára költötte,akkor szerintem ha Szeptemberben adják akkor is oda fogja vinni.Ezzel csak azokkal a szülőkkel szúrtak szúrnak ki akik tényleg a gyerekre költik.Mert Szeptemberre mire megkapjuk már sehol nem lesz akció iskola felszerelésben.

135. kyra922 (válaszként erre: 134. - Fruzzsantó)
2011. aug. 23. 19:11
Nem mindenhol, mert itt Orosházán pl, megmondták, hogy szeptembernél előbb nem lesz. Egy hónap csúszásba hozzák mindig.
2011. aug. 23. 16:06
Augusztusban meg kell kapni mindenkinek! tegnap utaltak utoljára, én úgy számoltam csütörtökön lesz belőle vmi. vagy pénteken. de meg kell jönnie!
133. Evyt (válaszként erre: 132. - 9c776743d9)
2011. aug. 23. 14:31
A szeptember 1 az nagyon messze, van 2-án meg már van családi, csak az a baj hogy addig még sok idő van. Nem értem mi a fenéért nem képesek legalább odaadni mindenkinek augusztusban a rohadt iskolakezdésre.
2011. aug. 23. 14:07
sziasztok ez már egyszerűen borzasztó nekem most megy a nagyobbik fiam iskolába a középső ovis és szeptembere várom a 4 gyermekemet és még közben a páromat is baleset érte alkalmi munka alatt hát igazán kellene az a pénz de úgy látszik már csak szeptemberben lesz valami mert nálunk azt mondták hogy nincs hóközi kifizetés így szeptember 1 utalják de addig ra már be kell vásárolni hiábba van a könyv ingyen a többi még több 10 ezer amit kérnek egy oldalas lista
2011. aug. 23. 11:46
Miskolcon kapott már valaki ? Pl. Vologda környéke
2011. aug. 23. 09:25
előttünk most robogott el a postás... semmi. kezdek kicsit ideges lenni már :S
2011. aug. 23. 09:04
A hétre igérték, hogy megkapjuk. Csütörtök vagy péntek. Hát remélem.
2011. aug. 23. 08:14
változtattak a kifizetések időpontján, hogy közelebb essen az iskolakezdéshez. viszont augusztusban meg kellene kapni mindenkinek. nekem azt mondták, hogy 20-án utalnak az önkormányzatnak. mivel 20a ünnep, sztem tegnap utaltak, ma elszámolják, holnap postára, és csütörtökön talán megkapjuk. bár ki tudja, lehet 2hete rajta ülnek, csinálnak egy kis kamatot...hó elején én is kifizettem mindent, bevásároltam ovira. számítottam erre a pénzre. uh. mostmár igazán megjöhetne!
127. Nanaki (válaszként erre: 126. - Evyt)
2011. aug. 22. 15:49
Köszönöm, nektek is jobbulást anyagilag.
126. Evyt (válaszként erre: 125. - Nanaki)
2011. aug. 22. 14:52

Nem szégyen ne aggódj, nekem sincs sokkal több minket is ez húzna ki a sza.....ból.

Jobbulást a férjednek :)

125. Nanaki (válaszként erre: 124. - 713620999f)
2011. aug. 22. 13:31

Sajnos nálunk is így van.

Ma kérdeztem az ügyintézőt, mert azt mondták, hogy 10-én hívták le a pénzt. Csak szeptemberben fizetnek.

Csak arra tudok gondolni, hogy addig kamatoztatják, mert a törvényben tényleg le kell hívniuk aug 10-én.

Nem hiszem el, hogy a mai internetes világban nem kapják meg a pénzt csak 3-4 hét múlva. Ha csak nem gyalog hozzák Bp-ről.

A múlt héten helyettes volt a hivatalban és azt mondta, hogy az Önkormányzatnak kell megelőlegeznie.

Egyébként a törvény úgy szól, hogy akinek a határozata érvényes aug. 01-én, annak augusztusban kell kapnia.

Próbáltam feljebb menni a panasszal, de mindenhonnan lepattintottak.

Még nem adtam fel.

Lehet, hogy szégyen ezt leírni, de a férjemet pénteken műtötték, az utolsó pénzem elment az utazásra, gyógyszerre, egyebekre. maradt 3-áig 60 Ft-om. Ebből kéne megvennem a gyerek tanszereit.

124. 713620999f (válaszként erre: 122. - Nanaki)
2011. aug. 22. 07:22

Szia!

Sajnos ez nagyon sok helyen így van.

Mi például 2 hete hogy a határozatot megkaptuk az újat és abban az áll ha Augusztus 1-én illetve November 1-én fen áll az érvényes határozat akkor abban a hónapban kell kifizetni 15-ig.Vagyis most jelenleg 15-ig meg kellett volna kapnunk.Erre az önkormányzat közölte velünk,hogy majd csak szeptember vége fele lesz pénz,mert a törvény modosult.Csak az a baj,hogy a törvény is Augusztus és Novemberi hónapra írja elő.


Tavaly is ugyan ez volt.Nem fizetik,nem fizetik akkor azt mondták az államkincstár még nem küldte meg. Majd mikor már nagyon sokan a nyakukra mentek mert sok embernek volt rengeteg ismerőse országszerte és közölték velük,hogy szinte már mindenki meg kapta.Érdekes akkor másnap küldték a papírt mindenkinek,hogy 3-ik nap fizetik ki mindenkinek.Mert itt be kell menni érte.De érdekes nagyon,mert előtte 1 hónappal még nem utalta a Mák mikor meg rájuk lett pirítva akkor meg megérkezett a pénz

123. Evyt
2011. aug. 17. 13:59
Ma mondták az önkormányzatban, hogy augusztus elején igényelték meg a pénzt, és remélik, hogy augusztus végén meg is kapják akik jogosultak rá.
122. Nanaki (válaszként erre: 121. - Mosoly30)
2011. aug. 15. 22:43
Sajnos vannak olyan falvak, ahol ezeket a pénzeket saját gazdálkodásra használják. Hiába hívták le 10.-én, csak szeptemberben fogják kifizetni. Kíváncsi voltam/vagyok, hogy máshol is így kezelik-e, ezért érdeklődöm.
2011. aug. 15. 16:12
Nagyon sok helyen csak 15-e után kezdik utalni, postázni. Augusztus végig mindenki megkapja aki jogosult rá.
2011. aug. 15. 15:52
Eger

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook