Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A rendszeres gyermekvédelmi támogatást nyáron mikor kapjuk? Hallott már valaki róla mikor hordja a postás? fórum

A rendszeres gyermekvédelmi támogatást nyáron mikor kapjuk? Hallott már valaki róla mikor hordja a postás? (tudásbázis kérdés)

2011. aug. 25. 10:04
elég gáz,azt hittem azért rakták át augusztusra,mert mindig átmentek augusztusra,úgye amikor még elvileg juliusban járt volna.ezek szerint tovább ülnek rajta.
2011. aug. 25. 09:57
Nincs ilyen, hogy önkormányzat függő. A jogszabály sem tartalmaz ilyet, hogy majd csak akkor folyósítja a pénzt az önkormányzat, amikor kedve szottyan rá. Mindenki tartson ki az mellet, hogy augusztus és nem szeptember. Olyan sincs, hogy az önkormányzat visszatartja a pénzt, neki azt ki kell utalnia, komoly gondok vannak itt, lehet szólni kéne a médiáknak.
2011. aug. 25. 09:19
most jöttem az önkormányzatról.állítólag ma utalt a MÁK, holnap megkapják, hétfőn viszik postára, kedd szerda itt lesz. állítólag persze, lehet csak azért mondták, hogy ne verjem az asztalt, mint az előttem lévők.jah és Tolna megye
2011. aug. 25. 09:12
Megígértrem, hogy hétfőn leírom, sajnos hamarabb nem tudom, mert a szocos kollegnaő szabadságon van. Mellette ülök, csak arra lettem figyelmes, hogy mérges és szentségel, hogy már megint kavarnak
175. 713620999f (válaszként erre: 172. - Geridina)
2011. aug. 25. 09:03

Szia!

Ne haragudj de meg kell kérdezzem milyen körlevél jött hogy csak szeptemberben lehet kifizetni???

Ezt csak azért kérdezem mert nem értem.

Az önkormányzat amit csinál és ad határozatot abban a következő áll.

Ha Augusztus 1 és November 1-én fen áll a jogerős határozat abban az esetben Augusztus és November hónapban ki kell fizetni.És ez nem csak itt nálunk szerepel a határozatokban hanem országszerte.

Akkor hogy is van??

2011. aug. 25. 08:46
Még ma sem jött sms a pénzről. Ma bemegyünk az iskolába a könyvekért. Az még ingyen van. Mi már megvettünk mindent még júliusban, még egy tornacipő kell a fiamnak.
173. Fruzzsantó (válaszként erre: 171. - 713620999f)
2011. aug. 25. 07:44
De, ha önkorm. függő, akkor miért as MÁK adja a pénzt? én ezt nem értem. ha a MÁK finanszírozza, akkor az önkormányztoknak nem tök mindegy?
172. geridina (válaszként erre: 166. - Nanaki)
2011. aug. 25. 07:35

Igen, ilyen helyen dolgozom:)

az a helyzet, hogy annyira megkavarták az egészet, hogy még a szocos kolleganő is most próbál utána nézni. Mindenképpen segíteni akar ő is, hogy minél hamarabb megkapják az érintettek. Ezért írta, hogy volt olyan, akinek odaadta augusztusban, és másnap jött a körlevél, hogy csak szeptemberben lehet. A többiek ezért már nem kapták meg. hogy ez miért van, azt pontosan nem tudom, mert én nem olvastam a jogszabályt, én a kérelmeket intézem és azok iktatását. Ha hétfőig elég a válasz, akkor pontosan meg tudom nektek írni.

171. 713620999f (válaszként erre: 168. - Krasztelné)
2011. aug. 25. 07:32

Szia!


Nekem ezt mondták.


Nem tudom ki mit tud a következőről!Nem mindenhol adják mert ez önkormányzat függő ez csak adható.Létezik egy olyan,hogy ha középiskolát kezd a gyerek akkor adható neki még egy alkalommal ugyan annyi mint a gyermekvédelmi vagyis 5800 Ft.Kérdezzetek rá a hivatalban azzal nem veszít senki semmit 1 mondat csak.Mert itt nálunk van ilyen.Nekünk most megy a nagy lány középiskolába és külön kérelmet kellett beadni meg iskolalátogatási is kell hozzá.És meg is kaptuk.


További szép napot Géza

2011. aug. 24. 23:34

Holnap szerintem én is rákérdezek a MÁK-ra, hogy utalták-e már a pénzt az önkormányzatnak.

Úgy látszik, hogy már a jogszabályok sem érnek semmit, az önkormányzatok azt csinálnak amit akarnak.

2011. aug. 24. 23:18
én nem tudom, hogy működik ez, 10-e környékén nekem azt mondták, 20.án utal a MÁK. szép is lett volna mivel ünnep, meg szombat. nah mindegy. ha hétfőn utaltak, akkor holnap már meg kell jönnie. bár előttem írt tolna megyei hölgy, szerinte még nem utalt a MÁK itt.az önkormányzatok mutogatnak a MÁKra, azok meg felháborodnak,hogy ki beszél hülyeséget, hogy ők nem utaltak. nincs sehol a pénz...
168. Krasztelné (válaszként erre: 160. - 713620999f)
2011. aug. 24. 22:42
Ez biztos, hogy a MÁK augusztus 5-ig kiutalta a pénzt az önkormányzatoknak? Mert nálunk azt állítja az önkormányzat, hogy augusztus 10-ig kellett leadniuk, hogy hány gyerekre kell fizetni a támogatást.
2011. aug. 24. 22:34

De hát feketén-fehéren benne van a jogszabályban, hogy augusztusban kell folyósítani a támogatást.

Akkor miért nem utalják némely önkormányzatok a pénzt? Hova lehet ilyenkor fordulni? Én azt a tanácsot kaptam, hogy ha augusztus 31-ig nem kapjuk meg a pénzt, akkor fel lehet/kell szólítani a jegyzőt a pénzbeli támogatás sürgős kifizetésére.

166. Nanaki (válaszként erre: 152. - Geridina)
2011. aug. 24. 21:44

Kedves geridina!

Úgy veszem ki a szavaidból, hogy ilyen helyen dolgozol.

Nem lehetett kiadni?

Kérlek olvass vissza ebben a fórumban úgy augusztus elsejétől kb. ötödikéig.

Ott olvashatod, hogy hány önkormányzat fizette ki időben.

Rájuk nem azok a törvények vonatkoztak?

Nem Veled vitatkozom, csak nem értem, hogy hogy tehetik meg ezt az önkormányzatok, mikor mások már fizettek.

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

165. geridina (válaszként erre: 162. - Evyt)
2011. aug. 24. 19:13
Ma még be lehetett adni. Nálam is voltak ma ügyfelek többe, akik leadták
164. Evyt
2011. aug. 24. 17:26
Abban reménykedem hogy az az 1-2 nap nem annyira számít.
163. 713620999f (válaszként erre: 162. - Evyt)
2011. aug. 24. 17:20

Igen sajnos ez nagyon sok helyen így van.

Nálunk is marad a családinál való bevásárlás ami még lemaradt.

Nagylányunk most kezdi a középiskolát,és nem igazán tolerálják ha első nap nincs meg minden.Hát most vagy elfogadják vagy nem de ez van.

162. Evyt
2011. aug. 24. 17:17
Az ingyenes tankönyvről annyit hogy nekem szeptember 8-án lejár a határozatom, és mondták ha nem kapom meg a hosszabbítást akkor kiszámlázzák a könyvek árát így kifizettem 6900 forintot. A gép meg még nem veszi be a papírokat így majd csak hó végén tudják intézni a hivatalban, egy részét vettem meg az iskola cuccoknak gondoltam majd a többit ebből veszem. Én most már le is mondtam róla majd a családiból megveszem ami még kel.
2011. aug. 24. 17:15
nekünk fent van a polgármesterünk a facebookon nap mint nap, megkérdezem tőle,ebből kíván talán nyaralni? :D
2011. aug. 24. 16:51

Sziasztok!


MÁK az már régen elutalta az önkormányzatoknak,ez itt a legbosszantóbb.Mint ahogy lejjebb írta valaki,hogy jogszabályban van ha Augusztus Illetve November 1-én fennáll akkor abban a hónapban kell megkapni.Igen és a Mák augusztus 5-ig minden önkormányzatnak kiutalta a pénzt.


Az épp olyan mint az ingyenes tankönyv.Már nagyon sok helyen ez sem ingyenes hiába jár a szülőnek.épp tegnap volt a TV-ben hogy ezentúl nem fogják megkapni előre az önkormányzatok.Ugyanis elköltötték a pénzt és most a szülőknek kell fizetni a könyvekért.

2011. aug. 24. 16:22
És egyébként szerintem se MÁK-os téma ez, akkor miért nem ott kell igényelni? miért az önkorm.nál?akkor miért nem a MÁK utalja egyből ahogy a családit?
2011. aug. 24. 16:17
nekem kb egy hete azt mondták hétfőn utal a MÁK, holnap kell bemennem más ügyben is, mg fogom kérdezni, kíváncsi leszek a válaszra. ha mer szólni az ember, még ő a pofátlan meg a türelmetlen.
2011. aug. 24. 15:44
Azt azért hozzátenném, ha a MÁK valóban nem küldte meg az önkormányzatoknak a pénzt, akkor az önkormányzat miért nem előlegezi meg a szülőknek ezt a összeget? Legalább az iskola kezdésre lennének tekintettel. A családi pótlék szeptember 2-án valóban megérkezik, de az iskola meg 1-én kezdődik, kíváncsi leszek mit fog hozzászólni a tanár, mikor közlöm vele, hogy nuku tanszer, mert az önkormányzat is azt mondta, hogy nuku pénz.
2011. aug. 24. 15:34

Valóban jogszabály változás történt, de az is benne van a jogszabályban, hogy augusztusban folyósítják a pénzt.

20/A. §

(1) A települési önkormányzat jegyzője annak a gyermeknek, fiatal felnőttnek, akinek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultsága

a) a tárgyév augusztus 1-jén fennáll, a tárgyév augusztus hónapjában,

b) a tárgyév november 1-jén fennáll, a tárgyév november hónapjában

pénzbeli támogatást folyósít.


Egyébként a mi városunkban is az a rémhír terjed, hogy majd csak szeptember 10-én kapjuk meg a pénzt, csak azt nem tudom miből fogom beiskoláztatni a gyerekeimet. Eddig is csúsztatták a pénzt, mert július helyett, augusztusban kaptuk meg.

2011. aug. 24. 14:13
Így igaz, én nyakig benne vagyok, elhihetitek nekem:)
154. kyra922 (válaszként erre: 153. - Geridina)
2011. aug. 24. 13:56
Tényleg van új rendelet, annyi hogy hogy eddig júliusban járt a pénz, most pedig augusztusban járna. De van ahol csak szeptemberben adják ki. De itt Orosházán mindig is így volt, egy hó csúszással adták ki, tavaly a júliusit, augusztusban adták. Most az aug. jön majd szeptemberben....
2011. aug. 24. 13:48
amúgy pedig tényleg új rendelet van, nem kamu.
2011. aug. 24. 13:47
Ne aggódjatok, meg fogjátok kapni szeptemberben:) csak most bekevert az állam megint, nem lehetett fizetni hamarabb
2011. aug. 24. 13:32
Sziasztok hát úgy látom mindenki nagyon várta ezt a kis pénzt mint ahogy én is de én már nem is reménykedem mert nálunk szó sincs róla hogy szeptember
150. Silene
2011. aug. 24. 13:30
sziasztok!én tolna megyei vagyok,itt se osztják még a pénzt,állítólag a postán sincs!felhívtam a hivatalt,ment a keverés össze-vissza,hogy a mák a kompetens az ügyben,ők utalják a pénzt!felhívtam őket,totál kiakadt az ügyintéző,hogy mi mondta ezt a baromságot!vissza telefonáltam a hivatalba,hogy akkor mégis mikor lesz pénzünk,azt mondták új rendelet van és igazából nem tudják mikor kerül sor az utalásra!a dolog szépséghibája mindössze annyi,hogy nincs semmiféle országos rendelet,egy nagy kamu az egész!!!!!gyerekenként 23 ezer pár száz forintot kellene utalni,nem 5800ft-ot!!!!mocskos egy országban élünk.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook