Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk önkontrollal fórum

Fogyjunk önkontrollal (beszélgetős fórum)


2. cuca0920 (válaszként erre: 1. - Norelia)
2011. szept. 30. 20:59
Teljesen iagazd van!! MINDENBEN!!! Jó volt elolvasni!!! Így legalább páran észbe is kapnak!!!
2010. jún. 18. 22:24

Üdvözlök mindenkit!

Sok fórumot olvastam már mióta itt vagyok, azonban sok mindent hiányoltam, de remélem nem voltam egyedül. Most azonban szeretnék egy apró forumot indítani amivel arra ösztönzök sok sok embert, hogy lassan kedve szerint kevés fáradtsággal és sok idővel fogyhat.

Igaz nem vagyok valami hű de tapasztalt ebben a témában, de megteszek pár dolgot ami talán csodálatra méltó is lehet.

Nem is húzom tovább a szavakat annyira az én úgymond eddig sikeresen bevált módszeremet sokáig átgondolva jutottam erre a lépésre.

Igazság szerint csodálom a japánokat a nagy napirendmániájukkal együtt, lehet én is napirend mániás leszek, de még most is nehéz betartani. No de mivel igazán nagyon rosszul voltam sokáig ráadásul teljesen rendszertelenül ettem teljesen lelassult az anyagcserém. Azonban olyan módon hogy körülbelül 2 naponta jártam "nagydolgot" végezni. Reggelire szinte semmit se ettem csak uzsonna volt és vacsora, szépen fel is szedtem egy év alatt 15 kilót. Iszonyú még mindig ezzel szenvedek.

Most már tényleg nem húzom tovább a szavaimat mondom a módszeremet.

Bevezettem már évekkel ezelőtt, hogy semmit nem sózok után. Még ha a leves sótlan lesz akkor se. A sót teljesen íly módon kiszedtem az életemből. Ha jól emlékszem talán egyik évben alig 5 szőr tartottam a kezemben a sótartót. Mivel nem én főzök itthon ez így hihetőnek tűnik, de néhány olyan ételt is elutasítottam magamtól mint pl. a zsíros húst. Amin már láttam egy picike zsírt ahoz már hozzá se értem. Ez odáig ment míg végül a túl zsíros ételektől hányingert nem kaptam. Bebeszéltem magamnak hogy nemszeretem, és bevált. Hízni nem híztam tovább és ez már egy siker pont volt. Azután az összes üdítőitalt úgymond cukrozott italokat kiirtottam a mindennapjaimból. Egyedül csak szénsavas ásványvizet ittam. Késöbb rájöttem hogy felfúj egy kicsit ezért ráálltam a csapvízre, azonban mikor rájöttem mennyi vízkő van benne kicsit megijedtem és visszatértem rá. Aztán jött a nagy japán mániám, rengetek fiatal nőről gyüjtöttem képeket a netről szó szerint néha már síró györcsöket kaptam, és már magamra se mertem ránézni. láttam sok japán reklámot ilyen meg olyan fogyókúrásat el is hittem, de nem volt pénzem maszírozó fotelre, persze nagyon hatásos 1 hónap alatt reggel és esti használattal meg lehetne felezni a csípő bőséget a combnagyságot és a hátat is izmosítja. Meg kipróbáltam néhány kenőcsöt is szintén japán, vagy azt hiszem ez kínai, de ez most mindegy. A lényeg hogy a hatása annyi hogy égeti a zsírt érezhetően, pedig csak egy kenőcs. Ha túl sokat tettem egy helyre olyan érzésem volt mintha magamra öntöttem volna egy tál kegyetlenül forró vizet, de használt. A barátnőm 1 hét alatt lefogyott 1 kilót tőle. De mivel én nem tudom az ilyen rendszereket betartani ezért inkább beiktattam egy étkezési napirendet ami teljesen megváltoztatta az életem. Eddig soha nem reggeliztem szinte, de rájöttem, hogy a reggeli az egész napos kedvünkre is hatással van. Mióta rendszeresen reggelizek sokkal jobb kedvem van mindenhez. No de nem is mondok többet inkább bemutatom az étkezési napirendemet.


Reggeli: 6-8 óra között

Ebéd: 11-14 óra között

Vacsora: 16-18 óra között


Az étkezések között ha esetleg megéhezik az ember egyen valami gyümölcsöt. De én még egyszer se éheztem meg közöttük. De a lényeg az, hogy szinte bármit lehet enni. De ha nagyon akarja az ember összeállíthat egy hetes étrendet is.


Én úgy a következőket eszem/egy hetes példa/:

Hétfő-

reggeli: csokis műzli

ebéd: zacskós kínai leves aztán egy alma

vacsora: 1-2 szelet barnak kenyérből szendvics, vagy ugyan az amit ebédre.


kedd-

reggeli: tojásrántotta

ebéd: zöldséges rízs és rántotthús

vacsora: egy kissebb tál rízs


Szerda-

reggeli: csokis műzli

ebéd: krumpli főzelék zöldséges fasirttal

vacsora: kínai leves


csütörtök-

reggeli: csokis műzli sűrített tejjel vagy tejszinnel

ebéd: halászlé és halas saláta

vacsora: 1-2 szelet felvágottas szendvics


Péntek-

reggeli: különleges tojásrántotta(saját recept)

ebéd: Sült krumpli és rántott húz egy kis salátával

vacsora: tejberizs


Szombat-

reggeli: műzli megint csokis

ebéd: grillezett valami a kertben(pl.: grill hotdog, szalonna sonka hagyma krumpli, bármi)

vacsora: egy joghurt kiflivel


Vasárnap-

reggeli: tojásrántotta egy újjabb variációja

ebéd: sóska főtt krumplival

Vacsora: 1-2 szelet pirítós kenyér


Azonban megosztok még pár valamit ami szerintem fontos. Japánban úgy tartják, hogy az előkészületek a legfontosabbak a főzés során, mert az több ízvilágot szabadít fel és akkor az 5. íz az úgynevezett umami is megjelenik. Ne kérdezzétek mi az mert elmagyarázni nem tudom. Talán csak azzal, hogy egészen más az étel íze ha te főzől meg valamit vagy ha más főzi meg ugyanazt. A főzésbe fektetett szeretet vagy fáradtság adja ezt az ízt. No de mindegy, szeretném azt a tévhitet is eloszlatni hogy a rízs hízlal. Ez egyáltalán nem igaz, nézzen körül mindenki japánban ott szinte alig van túlsúlyos ember és minden nap esznek rízst. Ez is azért van mert csak ott figyelnek az elkészítésére. Én is kipróbáltam a módszerüket és sokkal finomabb, ha a rízst megmossuk mielőtt elkezdjük főzni. Úgynevezett mész van rajta, és ezt nem szükséges lemosni de ajánlatos. Meg aztán a teára is sokat fektetnek és biztosan beválik. Kipróbáltam és a zöld tea tényleg fogyasztó hatással van a szervezetben. Minden nap ajánlatos meginni egy bögrével. Fontos hogy a szervezetünkből kimossuk a különböző méreganyagokat amit megtesz a zöldtea esetleg a fekete tea is. De lehet még ginzeng teával is próbálkozni azonban ezeket se nagyon lehet ízesíteni. Úgy tartja, egyik tanárnőm, hogy az algában is nagyon sok vitamin van és orvosok és tudósok is kimutatták már. Talán ez lehet a fiatalság egyik fő kulcsa. Vajon ezért élik meg egyes ember japánban a 100. életév feletti kort is.

szerintem érdemes odafigyelni a távol keletre, talán bölcsebbek is leszünk ha néha olyasmire is figyelünk ami érdekes és több embernek is bevált már.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook