Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2 hetes gyors fogyókúra fórum

2 hetes gyors fogyókúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 2 hetes gyors fogyókúra

1 2 3
2010. aug. 10. 10:10

Régebben próbáltam Atkinsosni,az szigorúbb ennél, legalábbis akkor én annak éreztem.Most nem vagyok éhes.

Tegnap mondjuk este nehéz volt megállni,hogy ne pizzázak,mert az sütöttem a páromnak.

Zöldteát ittam, és nem csak zöldsalit ettem a steakhez,hanem kovászos uborkát is 5dbot,mert azt szeretem. Így jól bírtam.

2010. aug. 10. 10:07

giorcub:én is életmód váltásban gondolkodom.

Nem ettől várom megváltást,csak kezdeti pár kg-t,de azt hiszem utána 90napozom, vagy tudatosabban megnézem, hogy mit hánykor,mikor eszem.

2010. aug. 9. 08:15
az emberek sosem tanulnak. talan csak a sajat karukon, de lehet hogy meg azon sem...
2010. aug. 9. 08:03

Sziasztok!

Én ma kezdem! Vagy valaki rajtam kívül?

2010. júl. 5. 21:00

Érdekes diéta. Én nekikezdek holnap! De ez így magában nem elég, tornázni is kell mellé, hogy ne jöjjön vissza semmi se, de aki csak várja, hogy magától lemenjenek a kilók, úgy nem fog menni. Tornázni kell, és keveset enni!

Amúgy szerintem ez a diétás étrend nem rossz, viszont napi ötszöri étkezés lehetne :S mert így teljesen lelassul az anyagcsere.

73. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 70. - 5e48d37001)
2010. júl. 4. 10:49
A naplóban nem írom le, hogy milyen lelkibajok miatt jön vissza, valóban visszajött 7kiló. De nem a diéta miatt én vagyok most stresszesebb.
2010. jún. 30. 18:17

sziasztok!

én csináltam ezta kurát! senki ne csinálja akinek van egy kis esze! ahogy abba hagyod vissz pörögnek a kilók és a ráadás is!!!!!!!!!!

71. kasperte (válaszként erre: 70. - 5e48d37001)
2010. jún. 27. 08:39
Az adatlapjáról az derül ki, hogy 2009 szeptemberében 78 kiló volt, elkezdett fogyni és (az én értelmezésemben) azóta amit fogyott nem hízta vissza. Szerintem ez elég nagy eredmény. És ha 78 kilóról indult akkor még az is normális, hogy itt egy kicsit megakadt.
70. 5e48d37001 (válaszként erre: 59. - C12cd2b1c1)
2010. jún. 25. 18:06

Szia!

Én elolvastam a naplódat,és egyátalán nem látok eredményt.Mikor elkezdted írni január végén 64 kg voltál,most a leutóbbi mérlegelésed(június) is 63-64 kg.A köztes időben,hol felugrott 4 kg(voltál 67kg is) ,hol le,de tartós eredmény igazából nincs.

Ez elgondolkodtató és elriasztó is egyben,hogy miért ne nyúljunk a villámdiétákhoz.Te eseted jól tükrözi,és ezt nem bántásból írom,tényleg.Nem rosszindulat,egy tuti kis életmódváltás kellene,hosszútávon és lehet elérnéd az áhított 57 kg-ot.

2010. jún. 24. 19:47
Valahol olvastam egy felmérést, hogy az elmúlt 50 évben az éttermi normál adagok megduplázódtak- az embereknek megnőtt az étvágya, nem elégszenek meg 20 szál sült krumplival, kell a duplája.
68. Gavrilo1 (válaszként erre: 66. - Fedit73)
2010. jún. 24. 19:43
A víz pár napon belül távozik- két hét egy kicsit sok lenne. És egyáltalán nem biztos hogy visszajön a leadott kiló. A kulcs mint már sokan leírták az életmód váltásban rejlik- tehát az általad említett normál étkezés milyenségében.
67. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 66. - Fedit73)
2010. jún. 24. 15:51
ezt sosem cáfoltuk meg :)
2010. jún. 24. 15:32
Gondolkodjatok!!!!2 hét alatt csak a víz távozik eleve csak a szövetek közül!!az meg még nem fogyás.De,ha lehet is valamennyit fogyni ettől,akkor is visszajön,amint visszatérsz a normál étrendre.Úgyhogy enyit az összes 2 hetes csodadiétáról!
65. loch ness (válaszként erre: 19. - Bettike2007)
2010. jún. 23. 08:39
Amit unsz, azt alapból ne olvasd el, és főleg ne rontsd a kedvét azoknak, akiket érdekel. És ha nem tudnád: a hoxa sokáig CSAK diétás fórum volt, utána lett kismamás IS és utána kerültek ide más témák IS.
64. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 63. - SReni)
2010. jún. 21. 23:22
szerintem ezzel nincs baj. ha sportolsz mellette simán eléred a kívánt testsúlyod
63. SReni (válaszként erre: 42. - C12cd2b1c1)
2010. jún. 21. 22:06
A normális evésen a nem diétázást értem, tehát a megszokott dolgokat. Reggeli kb.1 zsemle üresen, ebéd normális adagban bármi, délután 1 cappuccino, este valami ligh-os vacsora.
62. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 61. - Caravell)
2010. jún. 21. 19:47

mondjuk :)


van alapja az tény, és én sem ezzel a kúrával változtattam meg az életem.


Nekem is kellett egy döntés hozzá, egy óriási elhatározás, hogy lemondjak a cukorról, finomlisztről stb. de megtettem, de kezdetnek, szerintem tökéletes, ezzel a diétával hamar mennek le a kilók (és valóban) ami ahhoz pont jó, hogy belelkesedjen az ember és elkezdjen egy olyan diétát amit akár több hónapig vagy évekig el lehet tartani.

pl ezt. [link]

61. caravell (válaszként erre: 59. - C12cd2b1c1)
2010. jún. 21. 19:36
Remélem, én még a normális keretek között vagyok, amikor megkérdezem, szerinted mennyit lehet fogyni ezzel a kúrával; elolvasva az általam írt számításokat, mi az ellentmondás magyarázata?
60. caravell (válaszként erre: 58. - .fbpojzondpt.)
2010. jún. 21. 19:33
Nézd, én nem azt mondtam, hogy nem működik egyáltalán, ugródeszkának jó lehet, igen, meg írtam azt is, hogy ha váratlanul bele kell fogynod egy ruhába stb. De nem csodaszer és nem tartós, és nagyon megviseli a szervezetet. Úgy látom itt sokan a csodára várnak, és gondolkodás nélkül mindent elhisznek, kipróbálnak.
2010. jún. 21. 14:40

Hm, végig olvastam minden üzenetet, némelyikre adtam személyes választ némelyiken csak mosolyogni tudtam. Nem fogom felsorolni mindazokat akik félreértelmezik a fogyókúra és az életmódváltást elősegítő diéta közötti különbséget. Egyszer sem utaltam arra, hogy ez helyettesítheti az életmódváltást, azt hogy lassú ütemben fogyjon az ember. Ha valaki kicsit utána olvasna annak, hogy mennyit dolgoztam azon, hogy elérjem a célom megcáfolná önmagát és az efféle jelzőket.

A cikkben is írtam, hogy ez gyors eredményelérése érdekében használandó, pl nyaralás előtt ha valakinek sűrgős , hogy lefogyjon.


Egy páran emlegettétek, hogy alacsony kalória bevitel van egy - két napon, nos igen, tény, de ne mondjatok semmit addig amíg nem próbáltátok ki és nem éreztetek éhséget.



2 hét helyett 1-et csináltam végig, nekem működött , az adagokkal jól lehet lakni, azért ilyen kevés a kalória bevitel, hogy beinduljon a fogyás -> az alacsony kalória bevitel miatt ilyen rövid a kúra.


Azt pedig, hogy miért ír valaki olyan egy fórumba, aki pusztán becsmérli az egészet érthetetlen.


Valóban szükség van negatív és pozitív kritikára egyaránt, de próbáljatok meg normális keretek között mozogni... Kérlek Benneteket.

58. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 52. - Caravell)
2010. jún. 21. 12:37

sziasztok!


ma kezdem a második hetet, és abszolút kibírható, sőt!

nem kötekedni akarok senkivel, azért is írom válaszként Neked, amit írok, mert látom, hogy tájékozott vagy a témában, és tetszik amit írtál.


viszont szerintem ez a diéta lehet ugródeszka.. igyekeztem lassan, életmódváltva leadni a kilóimat, de annyira lassú a folyamat, hogy egy idő után teljesen elveszítem a motivációmat, bármelyikről is legyen szó..


azért kezdtem bele ebbe a diétába, mert van ismerősöm, akinek nagyon szépen lement tőle amit szeretett volna.. hosszú idő után rólam is leolvadt végre 2 kiló és megint úgy érzem, hogy érdemes odafigyelnem.. most hogy megindult lefelé a súlyom végre, a kúra végeztével (kicsit összébb szűkült gyomorral) talán megint könnyebben kezdek bele a kalóriaszámolásba, vagy valami hasonlóba..


nem 10 kg mínuszt várok tőle, hanem azt, hogy megint lássam értelmét annak, hogy odafigyelek a kajálásra..

57. mamcili (válaszként erre: 40. - 61501eb5e2)
2010. jún. 20. 21:25
pont ezért brutál...
2010. jún. 20. 21:24
kalória tartalma némelyik napnak elég brutál, de némelyiknek elfogadható, de az összetétel és a rendszere,nagyon gáz...
2010. jún. 20. 19:52
Egy hét alatt négy-öt kiló fogyás? Ez borzasztó egészségtelen. Remélem senkinek sem jut eszébe kipróbálni.
54. 0c930ce391 (válaszként erre: 52. - Caravell)
2010. jún. 20. 13:29
Egyetértünk! :-)
53. 0c930ce391 (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2010. jún. 20. 13:25

Nem jó számítás, mert ha sportolsz, nem megy le annyi kiló ahány centi. 3 és fél kg fogyásnál nekem 8 cm ment le a derekamból, máshol meg még ment le.


A cikkhez: megint egy csodadiéta...rövidtávon rövidtávú siker érhető el, garantált!!!jojóeffektussal, és tönkrevágott anyagcserével...

Van megoldás: ÉLETMÓD!!! Azaz kevesebb kaja, mint jóllaknál, és mozgás, legyen az kertészkedés, séta, sport. Én mindet csinálom, és megengedhetek magamnak egy sütit is. :-)

2010. jún. 20. 09:23

Kiakadtam ettől a cikktől. Hogy miért is? Rendben van, mindenkinek van egy vélt vagy valós ideális súlya, amit el akar érni. Az is igaz, hogy néha túl nagy hangsúlyt kap egyeseknél, az életük központi kérdése, közben meg minbden elszalad mellettük...

De ha már fogyókúra:

1.: Miért kell ilyen drasztikusan csinálni, miért kúra és nem életmódváltás?

2.: OK valamiért sürgős a dolog: de számoljatok már, egy kiló testsúlyfelesleg kb. 8000 kalória. Ha egyáltalán semmit nem eszik valaki, akkor sem tud egy hét alatt ennyit fogyni. Napi égetés 3000 kalóriával számolva 7X3 = 21 000 kalória, azaz, max 4 kg! Ennyit égethetsz el és ha nem kapsz utánpótlást, ennyit fogysz.

3.: Lehet gyorsítani az anyagcserét - egy bizonyos határig - erre jók a káposztafélék (káposztaleves diéta) a citrusfélék (narncsos diéta) de ezeket nem tartalmazza az étrend. A víz is gyorsít, kb. 500 kalóriát lehet így tuningolni.

4.: Akik mégis többet fogytak, azok nem a csodát vitték véghez, hanem testük rejtett víztartalékait adták le (ami gyébként nem rossz méregtelenítési szempontból, lásd böjt, de nem ilyen nagy mennyiségű, veseterhelő fehérjebevitel mellett)

5.: A sokat emlegetett jojó: ha nem somlóival kezditek, akkor is, a normál bevitelnél az ennyire takarékra állított szerveze raktározásba kezd: a nehezen leküzdött 3-4 kilóból kettő visszajön, plusz valamennyi víz... Ha nagyon figyelsz, akkor marad mínusz két kilód. (Ha kicsit is ellazulsz, mire észbe kapsz, nassolás nélkül is több vagy mint előtte). Csak még a szervezeteden is rúgtál egyet. Nem éri meg.


Mindenkinek a magánügye a fogyókúra, és valóban vannak eltérő módszerek, meg van olyan, hogy sos bele akarok férni egyik v. másik ruhámba, de az alapokat ennyi fogyókúrás topik mellett, mint ami a Hoxán van, már mindenkinek kívülről kellene fújni:

Lassan, nem kúra szerűen

Életmódváltással

Testmozgással

2010. jún. 20. 01:13

Én ennek a diétának egy durvább, spenótdiéta néven futó változatát csináltam, reggelire nem volt zsemle, csak üres kávé. Amitől persze fájt a gyomrom. A 4. nap volt a legdurvább, alig vártam, hogy este megehessem a vacsira esedékes gyümölcsöt,ami ezek után nem alma volt, hanem banán (2 db:).

A kevés szénhidráttól ingerlékeny voltam és kedvetlen és nem maradt el a szédülés sem. Az 5. naptól egész jól elvoltam, mert a fél grillcsirkétől egészen jóllaktam:) A 4. napig 2 kiló ment le, össz. 3kg az egy hét alatt. A második hétbe bele se kezdtem, nem ér annyit az egész, hogy az ingerültségtől leordítsam vkinek a fejét.

50. magicmag25 (válaszként erre: 48. - Gavrilo1)
2010. jún. 19. 20:30
Ez igy van!Egyetertek veled!
2010. jún. 19. 16:35
Valaki írta, hogy Pados féle diéta. Én személyeseen ismerem Padost, bár én nem diétáztam nála, de kb. 20 éve a tétényi úti kórházban már volt fogyókúrás részlege. De csak kifejezetten túlsúlyosaknak, azaz min. 20 kg felesleggel rendelkezőknek. 600 kalóriára voltak beállítva, hetes-két hetes túrnusokban fogyóztak, erős orvosi kontroll és sok mozgás mellett.(napi vércukor, vérnyomás, terheléses ekg stb.) Azt nem tudom, hogy ez-e az a diéta de, anno tilos volt a kávé azt biztosan tudom.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook