A baba (beszélgetős fórum)


15. dalya (válaszként erre: 13. - Ebba518fdb)
2010. jún. 18. 15:45
:)
14. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. jún. 18. 15:23

Nem kell egymáshoz mérni a gyerekeket, de fontos, hogy figyelj oda, hogy minden fázis meglegyen és egy bizonyos időn belül legyen meg. Tehát a forgás normális 3-6 hós korig. A hasról, feszítés közben hátra billenés nem számít. A kúszás, mászás ,felülés borzasztó fontosak. Felülni kb. 6-8 hó, kúszni 7-9 hó, mászni 8-11 hósan kezdenek a gyerekek. A járás kezdete normális lehet 10 hónapostól egészen 18(inkább 16 hónaposig)

A kúszás, mászás begyakorlása a helyes mozgáskoordináció fejlődése szempontjából, illetve az agyféltekék dominanciájának kialakulása terén is nagyon lényeges mozgásformák. Két agyféltekénk közül a jobb oldali a bal testfelet irányítja, a bal a jobb oldalit.

Ám a két agyfélteke nem egymástól elkülönülten működik, hanem egymással folyamatosan integrálja tapasztalatait.

A kúszás, mászás éppen olyan mozgásformák, melyeknél a váltott kar-lábmozgás miatt megvalósul az agyféltekék szinkronizációja.

A gyermekek súlya is befolyásolhatja a mozgásfejlődést, pl. egy ducibb baba mozgásfejlődése olykor lassúbb ütemű.

Amikor egy gyermek izom- és csontrendszere megérik erre, felül, majd feláll. Épp ezért nem javasolt a bébikomp használata.


A csecsemőkor a beszédfejlődés ideje is. Az aktív beszéd a beszédértésből ered, mely a hallás fejlődésén alapul. Ennek érdekében a szülő folyamatosan beszéddel kísérje a mindennapok történéseit. Megerősíti a gyermek által produkált hangjelenségeket. A gőgicsélés gagyogássá alakul, a csecsemő játszik beszédszerveivel. Mindennek fontos előzménye a szopás, később evés, rágás, mely jól edzi a száj körüli izmokat. 6-8 hónapos kortól elkezd ismételni bizonyos hangkapcsolatokat, ezekből a gagyogási ciklusokból válnak le az első szavak

(pl. mamama-mama). A csecsemőkor végére tehát megjelenik az első szó, mely rendszerint egyszerűen képezhető,

13. ebba518fdb (válaszként erre: 12. - Dalya)
2010. jún. 18. 15:22
nagyon különbözően fejlődnek a gyerekek, teljesen felesleges összehasonlítani őket.. :) látod még testvérek között is hatalmas eltérések vannak.. :)a kislányod úgyis mindet megcsinál majd, ha úgy érzi itt az ideje.. :)
12. dalya (válaszként erre: 6. - Alexa77)
2010. jún. 18. 15:19
Nekem most tíz hetes a lányom, és még nem fordult meg, ami szerintem rendbenvan. Csak van egy ismerősöm neki egy héttel idősebb és már átfordult.
11. ebba518fdb (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2010. jún. 18. 15:19
a nagy tesó hatalmas húzóerő.. :) hihetetlen, mire képesek ezek a kis csöppségek, ha van előttük "minta".. :)
2010. jún. 18. 15:17

A nagyobbik 4,5hósan már négykézláb mászott, kb. 3 hósan simán átfordult hasra. 7,5hósan kapaszkodva járt, magától viszont (nem csak egy-két lépést) csak 14 hósan kezdett el menni!

Beszélni mint kiderült már négy hósan mondta, hogy EDE, az később kiderült, hogy anya akart lenni :D de szavakat direkt csak 11hós kora után kezdett utánozni, addig halandzsázott :D

A kisebbik most kezdi a négykézlábalást, már tudatosan próbálja pakolgatni a lábát, 6 hós. Fordulással ő nem sietett 3 hós korában mindkettő ment neki lassan de biztosan.


Az elsővel jártam baba-mama tornára, ahol fejlesztve mozgattuk őket, képzett védőnő tartotta az órákat, a másodiknál inkább kihagytam :D örültem hoyg nem kell még utána rohannom :))

9. babszibobó (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. jún. 18. 15:16

Szia!

A kisebbik fiam sokkal gyorsabban fejlődik, valószínű a bátyó húzóereje, na meg persze minden gyerek más!

Szóval a kicsi 3 hónaposan már ide oda forgott.öt hónaposan elkezdte előre húzni magát, most hat hónapos és négykézláb kotor és feláll a kiságyban, ill. olyan helyeken ahol kapaszkodni tud!

8. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. jún. 18. 15:15

Nekem is két fiam van.. :) a nagyobbik most 4 éves, ő lustácska babának számított, mert 5-6 hós koráig nem akart forogni, de aztán behozta a lemaradást, 8 hósan felállt és kb 11 hósan már önállóan ment.. Gügyögésre a 3. hónaptól emlékszem.. Beszélni későn kezdett, de addig is remekül megértette magát..

A kisebbem most két éves, ő mindent extra gyorsan megtanult... 5 hósan mászott és 6 hónaposan felállt, majd 9 hósan már önállóan ment..

7. dalya (válaszként erre: 3. - Vikibene)
2010. jún. 18. 15:15
Köszi.
6. Alexa77 (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. jún. 18. 15:10

Szia! A lányom nagyon korán kezdte a megfordulást, persze még nem tudatosan csinálta, csak olyan kis erős volt, születésekor már szépen kinyomta hason magát és támaszkodott a kis kezével, így 3 hetesen többször előfordult, hogy véletlenül hasról-hátra fordult. A tudatos szinthez kellett neki 3 hónap.

5 hósan ült egyedül stabilan, fel is húzta magát ülésbe a kiságy rácsába kapaszkodva. 6 hósan már felállogatott, 7 hósan stabilan, hosszan állt, 9 hósan elindult.

Érdekes, mert már kapaszkodva járt (8 hónaposan) amikor végre mászni is megtanult. Kicsit összekutyulta a dolgokat.:-)) Az első szavakat bőven egyéves kora előtt kimondta, másfél évesen vagy 100 szavas szókincse volt, most lesz 23 hónapos, mondatokban beszél, el tud mondani egy-egy mondókát, rövid verset, stb.

Miért érdekel?

5. dalya (válaszként erre: 2. - Ebba518fdb)
2010. jún. 18. 15:10
Szia hétfőn lesz 10 hetes. Néztem a gyerkőceidet nagyon édesek,az egyik képen min két tojás annyira hasonlítanak.
2010. jún. 18. 15:09

Nálam mind három máskor csinált mindent,Szerintem ne is streszeld magad ezen hisz nincs két egyforma baba.

Pl:az én nagy fiamnak 3 hós korában jött ki a feoga és 10 hós volt mikor először felállt.A kisfiam most 8 hós de már 7 hós kora óta áll.Foga még egy darab sincs.:)

3. vikibene (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. jún. 18. 15:09

Nekem két gyerkőcöm van, mindkettő fiú! A nagyobbik 6 és fél hónaposan kezdett el tudatosan forgolódni, előtte is át-átfordult, de tudatosan csak onnantól kezdve! A kisebbik most 5 és fél hónapos és most már tudatosan forgolódik!

A gagyogás már megy egy ideje a kisebbiknek, de hogy mióta, passz!

A mászás a picinél még nincs, de a nagyobbik már 7 és fél hónaposan kúszott, akarjával húzta magát előre, hogy ez mikor csapott át mászásba szt nem tudom!

2010. jún. 18. 15:07
Szia! De édes a kisbabád.. :) Most mennyi idős??
2010. jún. 18. 15:03
Szeretném Tudni hogy kinek mikor fordult meg először a babája,mikor kezdett el gagyogni, mászni Stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook