Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vihető e egy másfél éves kamionban? fórum

Vihető e egy másfél éves kamionban? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 26. 20:33

Hazaértünk!

Az út csodás volt,a picim nagyon élvezte a kirándulást.A rendőrök békén hagytak minket:)Az egész hét nagyon vidáman telt!Lehet,hogy szerencsénk volt,de én most nagyon hálás vagyok magamnak,hogy nem hagytuk ki ezt az élményt!:)

2010. jún. 23. 09:21

Szerintem is inkább az anyósülésre kössétek be a gyerekülést. Te pedig az ágyon utazol. Mondjuk elég kényelmetlen lesz. Én lehet ezért nem vállalnám. Egyszer mentem el a férjemmel 200km-re kamionnal, amikor az odaúton az ágyon utaztam. Hát nagyon kényelmetlen volt tizenvalahány km után. Bár én nem bírtam sokat az anyosülésen sem. :) Lehet nem vagyok mérvadó. Az Olasz rendőrök férjem szerint nagyon szigoruak. És keményen bütetnek mindenért. Főleg a magyarokat. Az Osztrákok viszont nem, ők sokkal elnézőbbek. Ha az a kérdésed, hogy megbüntetnek-e, akkor van rá esély, mert a magyarokat előszeretettel meg is állítják.

Egyébként nem értem miért kell a kérdező fejét leharapni? Mindenki döntse el maga, hogy mit, hogyan csinál. Ha neki ez belefér, akkor tegye. A kérdése nem az volt, hogy mi a vélemyényetek, utazhat a másfél éves baba kamionban?

43. Szilvamama (válaszként erre: 42. - Masnesz)
2010. jún. 21. 12:40
Akkor viszont az anyukának nincs helye, ő pedig végképp nem utazhat az ágyon. A kamionok kabinja 2 személyes ....
2010. jún. 18. 20:30
Szerintem akkor már inkább az anyósülésre kellene bekötni. Ott legalább normális biztonságiöv fogja az ülést.
41. e14ebbbf07 (válaszként erre: 40. - Tündy74)
2010. jún. 18. 17:23
Nézd, akkor ahogy én látom. Tudom, mi az a spanifer. De csak az ágyhoz tudod rögzíteni az ülést vele, csak az aljánál tartja.És azt tapasztalatból tudom, hogy bármennyire meg van húzva így egy ülés,billeg,mint szarka a dögön.Magyarán a támla nincs rögzítve, ha fékez,előrebillen.Nem biztonságos.
40. Tündy74 (válaszként erre: 39. - Kefekötőke)
2010. jún. 18. 16:15
Ezt is rosszul látod!Én csak azt mondtam,hogy olyanok TAPASZTALATÁT kérdeztem ezen a fórumon akik már utaztak így gyerekkel!De téged úgysem lehet meggyőzni,se leállítani,mert egy okostojás vagy és beleszólsz mindenbe ha kell,ha nem!
2010. jún. 18. 15:55
Nem ez lényeg.A lényeg az,hogy rosszindulatú mindenki, aki még nem utazott kamionnal,gyerekkel,és itt mer nyilatkotni.
38. Bri*
2010. jún. 18. 15:38
Az én 20 hónapos gyerekem még a 2x25 km-s oda-vissza utat is nehezen viseli, mert nem mozoghat szabadon. Pedig imád autózni. Én tuti nem vállalnám be, több szempontból sem.
2010. jún. 18. 15:35
De hogy a fórumhoz is szóljak:én nem merném bevállalni.És nemcsak a rendőrök miatt,hanem mert a félteném a gyerekemet.
36. kefekötőke (válaszként erre: 35. - 78826dc958)
2010. jún. 18. 15:33
Ez az igazság.
35. 78826dc958 (válaszként erre: 29. - Kefekötőke)
2010. jún. 18. 15:30

Van egy nagy igazság amit egy ismerősömtől hallottam:

"ha azért kapcsolod be az övet mert megbüntet a rendőr akkor inkább be se kapcsold,viszont ha azért,mert tudod,hogy várnak rád odahaza akkor ugyis be fogod kapcsolni!"

34. Bri*
2010. jún. 18. 15:29
Szerintem egy másfél évesnek nem való még egy olyan hosszú út. Annyit ideig nem hiszem, hogy jól érezné magát a gyerekülésbe bekötve, még ha jól rögzített is.
33. kefekötőke (válaszként erre: 32. - Tündy74)
2010. jún. 18. 15:27
Én is azt hittem már ,hogy Te megkímélsz.
32. Tündy74 (válaszként erre: 31. - Kefekötőke)
2010. jún. 18. 15:25
Akkor talán meg is kímélhetnél a további hozzászólásaidtól!Erre ugyanis nem vagyok kíváncsi!
31. kefekötőke (válaszként erre: 30. - Tündy74)
2010. jún. 18. 15:22

Jól látod, nem azok közé tartozom.

Azok közé tartozom akik itt hozzászóltak.


Te hova tartozol, az most nyílvánvalóvá vált.

30. Tündy74 (válaszként erre: 29. - Kefekötőke)
2010. jún. 18. 15:11
Úgy látom,számodra nem volt egyértelmű a kérdésem!Nem a rosszindulatú válaszokat várom,nem is a lelkiismeretemet akarom megnyugtatni!Olyan emberek válaszát vártam,akik utaztak már így kamionnal!Szerintem TE nem ezek közé tartozol!
2010. jún. 18. 14:38

A fórumindító nyílván itt akarja megnyugtatni lelkiismeretét,bár tudja ,hogy szabálytalan de azért it megkérdezi a sok dilettáns szakértőt(velem együtt értendő).

Valamiért a KRESZ tiltja kamionban a gyerekülést.


Valamiért a piroson áthaladást is tíltja ,akkor is ha nem jön semmi ,akkor is ,ha nincs rendőr.


Egyik rokonamat fuvaroztam a hátsó ülésen.Mondom neki :kapcsold eb a biztonsági övet!

" Ó erre nem szokott rendőr lenni"


Érdekes értelmezése az utazás kezdete és az intenzív osztály közötti útnak.

2010. jún. 18. 14:12
Te tudod... de azért kérdezz meg egy osztrák rendőrt is (vagy merre mentek), mert a magyar nem nyilatkozhat az ő nevükben. Lehet, hogy biztonságosnak gondolod, de ha szabálytalan, akkor ez nem fogja őket érdekelni...
2010. jún. 18. 14:08
Köszönöm a válaszokat!Nem volt szándékom vitát szítani.Az ülést olyan erős spaniferrel kívánjuk fém vázhoz rögzíteni amivel több tonnás rakományokat is szoktak!Nem érzem magam felelőtlennek,ha nem látnám biztonságosnak az ülés rögzítését,nem is tenném bele a gyermekemet!!!!Magyar rendőrt kérdeztem ő azt mondta biztos nem kötne belénk,ha a gyerek az ülésben ülne igazoltatáskor.Inkább azok válaszára lettem volna kiváncsi akik jártak már hasonlóan!
26. e14ebbbf07 (válaszként erre: 25. - Marjann)
2010. jún. 18. 13:55
Csak ne felejtsd el a biztonsági ülést biztonságosan a talicskához rögzíteni.Mert úgy a tuti.
2010. jún. 18. 13:54
Arra gondoltam, hogy fogok egy talicskát, beleültetem a gyereket és a kocsi után kötözöm. Nem szabályos, nem biztonságos, de megoldható, nem?
24. e14ebbbf07 (válaszként erre: 23. - Marjann)
2010. jún. 18. 13:53
Ja,mert látszólag biztonságos volt a bekötés.Végül is puding próbája az evés....
23. Marjann (válaszként erre: 21. - A5b68b0e45)
2010. jún. 18. 13:52
Ne is vitázz. Majd ha meghúzzák őket pár száz euróra vagy ne adj isteni baleset lesz és valami történik a gyerekkel, akkor majd megköszönik az efféle jótanácsokat.
22. a5b68b0e45 (válaszként erre: 5. - Tündy74)
2010. jún. 18. 13:51
Jó utat és , jó nyarat kívánok, Rendőrmenteset:)
21. a5b68b0e45 (válaszként erre: 20. - Marjann)
2010. jún. 18. 13:50

lezárom, nincs kedvem a "semmin" vitázni. a Topic kérdésre válaszoltam.

Te jó ég......

20. Marjann (válaszként erre: 19. - A5b68b0e45)
2010. jún. 18. 13:48

A kamionnal az a baj, hogy nem arra találták ki a gyerekülést, hogy kamionba tegyék. Tovább mondom, a kamionban levő ágyat nem arra találták ki, hogy azon bárki is utazhasson. Persze rárakhatod a gyerekülést, két spárgával is odakötheted, hogy stabilabbnak tűnjön. Persze. De NEM BIZTONSÁGOS. Had ne magyarázzam egy kamion miben különbözik egy személyautótól (amibe a gyereküléseket tervezték)


Én nem mondom, hogy az anyósülésen utazzon a gyerek. Én azt mondom, hogy egy másfél éves egy SZABÁLYOSAN bekötött gyerekülésben nyugodtan utazhat AUTÓBAN.

Én meg azt nem tudom ezen mit nem lehet érteni...

19. a5b68b0e45 (válaszként erre: 18. - Marjann)
2010. jún. 18. 13:44

az ágy részét is biztosan át lehet alakítani..

igen, valóban korához méltan nyugodtan mehet, mi ebben a rossz???

hány olyat látni, sima személyautóban, hogy a kölöknek semmi keresni valója nincs az anyósülésen mert még alacsony, de a sok marha természetesen megengedi neki hogy előre üljön, na akkor mi a gond a Kamionnal??

18. Marjann (válaszként erre: 16. - A5b68b0e45)
2010. jún. 18. 13:40
Korához mérten mehetnek autóval... Szerinted ha biztonságos lenne a gyereknek, akkor a kresz miért tiltaná? Azért egy autósülés nem olyan, hogy fogod és odakötöd valamivel a gyereket ahhoz az ágyhoz...
17. e14ebbbf07 (válaszként erre: 14. - A5b68b0e45)
2010. jún. 18. 13:39
Felelőtlenség,ha tetszik,ha nem.Hívhatod kötekedésnek is,ha akarod. A véleményem akkor is tartom.Egy ágyhoz nem lehet biztonságosan rögzíteni egy gyerekülést.Ennyi.
16. a5b68b0e45 (válaszként erre: 15. - Marjann)
2010. jún. 18. 13:36

én leírtam, hogy többek, hogyan oldják meg,

de mint azt már az illetékes is leírta nem a Törvényes oldalra kiváncsi, tudja ő nagyon jól, hogy törvényileg nem lehet,

Ezért írtam, hogy korához méltan nyugodtan mehetnek, miért ne....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook