Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet elkezdeni a bilire szoktatást? fórum

Mikortól lehet elkezdeni a bilire szoktatást? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 18. 13:23

nekem 2 lányom van.

A nagyobbik 2 évesen 5 nap alatt szoba tiszta lett éjszakára is.(most7,5 éves)

a kicsi most lesz 2 éves,próbáltuk,de inkább nem pisil,kivárja mig a déli alváshoz pelust kap,azt telenyomja:)

viszont be sem pisil,ha nincs pelus szal nem értem miért nem használja a bilit.igy kicsit várok még:)

14. era001 (válaszként erre: 6. - Enid79)
2010. jún. 18. 12:55
Csak egy kérdés volt,nem akarok erőltetni semmit sem.
13. cbe267d9cf (válaszként erre: 2. - Era001)
2010. jún. 18. 11:05
Én úgy tudom, hogy élettanilag kb. 2 évesen képesek koordinálni ezt a dolgot. Nyilván, ez nem szentírás, és nem zárja ki, hogy valaki korábban, valaki meg később legyen szobatiszta. Az én kisfiam 15 hónapos, és azon kívül, hogy van a szobájában bili, semmit nem csinálunk vele. Néha ráül, akár ruhában is, játszik vele, nézegeti, próbálgatja. Esténként rendszeresen ráül pucéran, nagyokat kacag, és volt már olyan is hogy belepisilt, de szerintem ez nem tudatosan történt, hanem véletlenül. Azért megdícsértük, hogy ügyes, meg hogy az rögzüljön benne, hogy ez valami jó dolog, de nem erőltetjük. Egyébként sok anyukától hallottam, hogy ezzel a játszós-ismerkedős módszerrel hirtelen szobatiszta lett a gyereke, 1-2 nap alatt. Én a helyedben nem erőltetném, hanem hagynám, hogy megérjen rá.Ha veszel neki egy bilit és hagyod, hogy nézegesse az nem árthat. De alapvetően még bőven ráér. Az unokaöcsém pl. három éves korára lett teljesen szobatiszta. A kisdolog már ment kb. 2 éves korától, de a nagydologra rendszeresen pelust kért. Aztán egyszer csak abbahagyta. Náluk (külföldön élnek) pl. azt mondják a szakemberek, hogy kb.3 év a határ, amikorra el kéne érni a szobatisztaságot.
12. enid79 (válaszként erre: 10. - Pemete)
2010. jún. 18. 09:57
Egyetértek,én olvastam félre. Én még nem erőlködnék a bilivel a fórumindíó helyében, az tuti. De mindenki azt csinál, amit akar.
11. enid79
2010. jún. 18. 09:56
Persze, ha addig a baba nem jelzi, hogy érett már rá. De az utóbbi időben számtalan olyan fórum indult, hogy 2 éves a gyerek, itt az idő biliztetni és hasonlók. Ne ettől függjön már, könyörgöm! Fyigyeljük a saját gyerekeinkre és ne sürgessük már őket!
10. pemete (válaszként erre: 5. - Enid79)
2010. jún. 18. 09:54
Az lehet, hogy nem minden gyerekre igaz, de másfél éves koruk előtt akkor sem tudják koordinálni a dolgot, csak utána, mert akkor még nem elég fejlettek hozzá. Csak utána lehet próbálkozni. Nekem 2 éves kora előtt nyáron lett szobatiszta teljesen a kislányom minden erőltetés nélkül, azt mondta, hogy neki nem kell pelus, és nem adtam rá.
9. enid79 (válaszként erre: 7. - Jucás)
2010. jún. 18. 09:48
A kérdést feltevőnek még másél évet se érte el a gyereke. Azért. A tiéd pedig 20 hónapos volt. Ennyi idős korban ez hatalmas különbség. Mellesleg szerintem a gyerekek többsége nem lesz ilyen korán szobatiszta, csak anyukák hergelik egymást a játszón, hogy mert az enyém már ezt és ezt tudja. A gyerekeket nem kell sürgetni, hanem amikor jeleznek - pl. hogy nem enged pelust feltenni -, akkor kell(ene) foglalkozni a kérdéssel. Én, a kérdést feltevő helyében várnék még egy évet, mert addigra már olyan értelmes is lesz a baba, hogy teljesen érti a dolgokat. A pelusozás ne életkortól függjön már, hanem érettségtől!
8. homern (válaszként erre: 2. - Era001)
2010. jún. 18. 09:48

Szia!

Szerintem nem szentírás az a 2 éves kor..nálunk a gyerekek 90%-a másfél éves korára már szobatiszta volt.És nem azért,mert kényszerítették őket(nem is lehet..)

7. Jucás (válaszként erre: 6. - Enid79)
2010. jún. 18. 09:42

Miért lenne korán?


A lányomat 7 hónaposan ültettem először bilire. Igaz, csak esténként, amikor engedtem neki a fürdővizet, mert állandóan bepisilt, amikor csobogott a víz. Amikor sikerült nagyon megdicsértük. Aztán tavaly nyáron, 20 hónaposan nem engedte magát bepelusozni. Egyik napról a másikra lett szobatiszta. Nagyon kevés balesetünk volt.

6. enid79 (válaszként erre: 2. - Era001)
2010. jún. 18. 09:35
Miért akarod ennyire korán? Miért kell sürgeti a gyereket?
5. enid79 (válaszként erre: 4. - Pemete)
2010. jún. 18. 09:35

Ez nem minden gyerekre igaz.


Általánosítani nagyon nehéz. Én hagytam a gyereket (márciusi születésű) és 2,5 éves volt majdnem, amikor lekaptam róla augusztusban a pelust és gyakorlatilag nem kellett neki magyaráznom semmit, egyszer pisilt be, nem kellett állandóan kérdezgetnem, hogy: nem kell pisilned?! stb.. .A lányom teljesen érett volt rá, nem voltak kellemetlen perceink, hogy bepisil, a szoba közepére nyomja, ha elmegyünk, váltóruhát kelljen vinnem, semmi.

2010. jún. 18. 09:30
Másfél éves kortól képesek a gyerekek koordinálni ezt a dolgot, addig önkéntelen. Előtte felesleges, bár bilit vehetsz neki, had ismerkedjen vele.
2010. jún. 18. 09:25

Nagy dolgot lehet próbálni, elkapni, ráérezhet.

Elvileg 2 éves kórtól lehet a szobatisztaságot elkezdeni, vagyis pelust levenni, próbálkozni.

2. era001 (válaszként erre: 1. - Era001)
2010. jún. 18. 09:21
Kislányom 16 hónapos és érdekelne, hogy el lehet-e kezdeni a bilire szoktatást már. Illetve, hogy hogyan is fogjak hozzá. Előre is köszi a válaszokat.
2010. jún. 18. 09:20
Mikortól lehet elkezdeni a bilire szoktatást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook