Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogfehérítés után mi segíthetne a fogfájáson? fórum

Fogfehérítés után mi segíthetne a fogfájáson? (beszélgetős fórum)


1 2
43. Velvet67 (válaszként erre: 37. - SweetDelight)
2014. szept. 3. 21:40

Szervusz(tok)!

Engem is érdekelne a fogorvosod elérhetősége.... Köszönöm előre is!

Régóta szeretném fehéríttetni a fogaim, csak tartok tőle, dehogy kárt tegyenek a meglévőben... így mindig halogatom, amíg megbízható forrásból nem kapok infót :)

42. gabirella (válaszként erre: 37. - SweetDelight)
2014. szept. 3. 14:29

Kedves Sweet Delight


Meg tudná adni ennek a fogorvosnak az elérhetőségét?


Köszönöm


ÜDv

Gabi

41. jjudit (válaszként erre: 40. - SweetDelight)
2014. júl. 8. 20:52
Sziasztok! En ma voltam zoomos fogfeheritesen... magat a feheritest ki lehetett birni, nalam 3*20 perc volt...az utolso 10 perc is kellemetlen volt, na de ami utana jott, senkinek nem kivanom ezt a fajdalmat..nincs egyetlenegy nyugodt masodpercem sem a fajdolomtol...allandoan belenyilall az osszes fogamba egyszerre. Fajdalomcsillapitot is vettem be, de meg igy is, remelem holnapra elmulik.. a hatas viszont lenyugozo, de a fajdalom vegett nem csinalnam meg megegyszer...
40. SweetDelight (válaszként erre: 38. - Viktorduf)
2014. ápr. 24. 10:59
Milyen típusú fogfehérítésen voltál?
2014. ápr. 16. 10:45
fogorvos
2014. ápr. 9. 04:14

Egy hónapja voltam fogfeheritesen.

Iszonyatosan fájt!

29 éves férfi létemre majdnem elbőgtem magam pedig elég magas a fájdalom küszöböm.

Tele izzadtam a ruhám fél óra alatt!

A kezelés utan alig tudtam koncentralni arra amit a kezelést végző hölgy mondott!

Egész délután percenként villámlás szerű fájdalom keseritette meg a napomat. Beszélni nem tudtam, soha nem éreztem még ilyet!

Az volt a szerencse hogy nagyon fáradt voltam igy könnyen elaludtam. Cataflamot szedtem egész nap de nem hatott!

Másnapra elmúlt a fájdalom szerencsére de soha többet ilyet! Sőt a napokban nagyon érzékenyek lettek a fogaim.

Enyhe sajgó fájdalmat erzek a fogaim belsejéből!

Remélem hogy nem lett maradando sérülés a fogzomancon vagy bárhol máshol!!! Mit tegyek?

Rendszeresen mosok fogat, elmex gélt használok meg fogselymet!

2014. márc. 13. 12:49

Sziasztok! Én ma voltam fogfehérítésen. Tegnap este olvastam a fórumot. Hát beparáztam rendesen. Elmex fogkrémet soha nem használtam, és mivel reggel mentem így esélytelen volt 4 órával előtte fogat mosni.

Nos az én tapasztalatom:

Megkérdeztem ezt a fájdalom dolgot... hát nem mondta hogy nem fog fájni, inkább azt mondta egyénfüggő kinek mennyire érzékeny.

Én kaptam valami ínyvédő kencét, amit rákötött az ínyemre. Ezután 2 x 15 perc fehérítés. Nem volt lámpázás. Csak felkente a doktornő (nekem ő csinálta) és várni kellett. Mondta jelezzem ha érzékeny, és kb 3 percenként megkérdezte hogy minden rendben van-e. A második felkenésnél éreztem egy picike nyomás szerű valamit az egyik fogamnál, de az nagyon messze volt a fájdalomtól.

A második kör után azt mondta a doktornő, hogy nincs szükség többre, nagyon szép fehér lett a fogam.Megnéztem, nekem csak világosabbnak tűnt egy picivel. Jó mondjuk én vakító fehér mosolyra számítottam,ami egy hülyeség, mert az már nem természetes... De azt mondták még 2 napig fehéredni fog. Haza jöttem és itthon is megnéztem, a megszokott fényviszonyoknál már valóban látszott hogy sokkal fehérebb. Tényleg nagyon szép lett. Meg vagyok elégedve. És nem fáj, még igazából érzékenynek se mondanám.

Mindez önkormányzati fogászaton! Egyébként összességében is nagyon jó fogászat, az én doktornőm és az asszisztense nagyon kedvesek, aranyosak és precízen végzik a munkájuk.

2014. márc. 9. 20:36
A fájdalom a páciensek 70%-ál előjön.A fogfehérítő krémek,mindegy hogy fogászati rendelőben végzik a fehérítést vagy fogorvostól vásárolt,otthoni fehérítő krémről van szó,kiszívják a fogakból a nedvességet,ezért fordul elő fájdalom.Ez függ a szer erősségétől is,hiszen abban is van több százalékos.Amit én kaptam a dokitól otthonra elsőre attól nem fájt,de utána az erősebbtől már igen.Ilyenkor segít ha fehérítés előtt kezeljük a fogakat Elmex géllel,ez gátolja a fogak kiszáradását.Hetente 2-3 alkalommal kell használni és fehérítés előtt-után is javasolt ezzel kezelni a fogakat.
2014. márc. 9. 20:27

Sziasztok!


2 éve volt a Mammutban fogfehérítésem és meg kell , hogy védjem őket. A fogfehérítés minden esetben némi fájdalommal jár az első pár órában. Fogfehérítést nagy általánosságban dentálhigiénikus végzi hiszen ezt tanulja fogfehérítés közben senki nem fog melletted ülni sehol . Én akár képekkel tudom illusztrálni hogy milyenek lettek a sárga fogaim . Hófehérek és hibátlanok az első 3 napban foltosodás mindenkinél előfordulhat akinek nem egyenletes a fogzománca ez a kis kellemetlenség 3 nap után megszűnik. Én csak ajánlani tudom őket ha érdekel kép írjatok priviben.

2014. jan. 11. 13:04

Én teljesen ledöbbentem hogy a fogfehérítés fájdalmas. Nem hittem volna hogy bármit is érez közben az ember. Eddig erősen gondolkodtam rajta hogy belevágnék egyszer, de ha fáj akkor nem. Nekem nagyon érzékenyek a fogaim, és bár bírom a fájdalmat, de a fogfájást azt nem. A fogaimra nagyon érzékeny vagyok.


De amúgy ez ilyen lámpás módszer? Mert akihez járok fogorvoshoz neki a rendelőjében az van kiírva hogy "lámpás fogfehérítés, amerikai módszer".

33. saxyka (válaszként erre: 32. - Saxyka)
2014. jan. 11. 12:46
Az eredményről nem is írtam. Foltosak lettek a fogaim, nagyobb foltokban fehéredtek ki, rengeteg helyen az eredeti szín maradt, roszabb lett mint volt. :( Borzalmas... :(
32. saxyka
2014. jan. 11. 12:43

Én fogkőleszedésen, polírozáson, fogfehérítésen voltam a Mammutban. Direkt orvos által végzett kezelést választottam, hogy semmi gond ne lehessen. Senkinek nem javaslom a Mammutos fogászatot,nem orvos csinálta a fogkő leszedésem,polírozásom, fehérítésem, mint utóbb kiderült. A fogfehérítésnél teljesen magamra hagytak, akkor tájékoztattak, arról, hogy "kicsit" kellemetlen lehet, miután már felvitték a maró anyagot... 10 percig kapálóztam mire befáradt valaki, hogy megnézze mi a gond,természetesen nagyon fájtak a fogaim, a szám és az ínyem égett, borzalmas érzés volt. 40 percet kibírtam a 60 helyett. A hozzáértésük hiánya miatt valószínűleg a fogkőleszedésnél a fehértöméseim a metsző fogaim hátsó részéről lejöttek, 2 rágófogam tömése is megsérült. A második napja fáj rettenetesen a fogsorom,az ínyemről nem is beszélve. Ráadásul még mindezek mellett, hogy újratömethetem a fogaim vehettem 2000 Forintért fogkrémet és mellé még fájdalomcsillapítót, hogy túléljem a következő napokat. A White Dent a másik fogászatuk, szerintem azt is kerüljétek el.

Ez a cikk leírja teljesen, amit én is átéltem:


[link]

31. konchi
2013. nov. 10. 13:04
Sziasztok! En legutobb az Etele Dent fogaszaton a XI-ben voltam az otthoni fogfeheritest kiprobalni, igaz lassabb volt az eljutas a vegeredmenyhez, de nem fajdalmas (en is voltam mar a lampason uhh az tenyleg fajt utana de asszem azt be is tiltottak) szoval ez az otthoni nekem bevalt!
30. vidi2013 (válaszként erre: 22. - 76b85ee05e)
2013. okt. 24. 14:01
Szia, előtte- utána képet tudsz küldeni,? Persze a saját fogadról
2013. júl. 4. 23:22

Sziasztok! Érdekes ez a sok fájdalom, amiről írtatok! Én 2 éve voltam a DéliDentnél LED-es fogfehérítésen és nem volt ilyen problémám. A 3x15 perc csak kellemetlen a kifeszített szájjal, de utána én nem éreztem fájdalmat, nem is lettek érzékenyek a fogaim, de használtam Sensodyne-t utána. (Bár ké fogamat is betömték gyorsan, fájdalomcsilapító szuri nélkül, na az fájt...lehet azután már észre se vettem a fogfehérítés alatt, hogy fájna bármi is! :-D

Mindenesetre holnap megy a HQ Denthez egy újabb fehérítésre, még tart a 2 évvel ezelőtti, de úgy éreztem kicsit utánafehérítek. Remélem most sem lesz fájdalmas! :-S

2013. ápr. 29. 15:37
Sziasztok! Még jó, hogy ezeket a fórumokat nem olvastam korábban.. :) Elment volna a kedvem a fogfehérítéstől. :) Én kb. két hete voltam.. És semmi fájdalmam nem volt utána, se érzékenység.. Azt a kis kellemetlenséget leszámítva, hogy majd egy óráig ki volt támasztva a szám és eléggé elzsibbadt, de az hamar el is múlt.. :) Én peroxidmentes fogfehérítésen voltam, nekem bejött.. :)
2013. ápr. 28. 19:13
Sensody...ne Repair fogkrém!
2013. ápr. 28. 19:11

Sziasztok!


A Mammutban voltam tegnap fogfehérítésen, a hölgy nagyon kedves volt! DE nagyon FÁJT!!!

6db fájdalomcsillapítót vettem be.. de nem használt semmit....mára jobb... a fogaim szépek lettek:-)))

25. liptai
2013. ápr. 15. 10:05

Borzalmas fájdalom, gennyes íny a mammutos fogfehérítés után


[link]

2013. febr. 22. 22:16

Sziasztok!


5 órája vagyok túl a HQ Dent-es Kuponvilágos fogfehérítésen.


Az itt található kommenteket előzetesen elolvasva, féltem milyen lesz a fogfehérítés. Mennyire fog fájni, mennyire lesz érzékeny a fogam és , hogy ezek a panaszok valóban elmúlnak e .


Nos, Sensodyne fogkrémet használtam fogfehérítés előtt, sosem fehérítették ezelőtt a fogam, és nem volt fogkövem. Beleegyeztem a fogfehérítésbe, majd ha jól emlékszem Kinga doktornővel, aki roppant készséges volt, alaposan átbeszéltem a kétségeimet, aki mindvégig arra hivatkozott nem garantál fájdalommentességet, de nem hallott még a pácienseitől iszonyatos fájdalomról.

A fogfehérítésen EGYÁLTALÁN NEM VOLT fájdalmam. Semmi sem fájt, sem a fehérítő anyag sem a lámpázás alatt kiváltott hatás. Nem éreztem semmit, 2X15 perc az anyag belámpázása, nekem problémamentesen zajlott.

Kijöttem a rendelőből, félve szívtam be a hidef levegőt a fogaim között, de nem okozott problémát. Nem volt fájdalmam. Itthon vagyok, ahogy írtam 5. órája a fehérítésnek, most érzem , hogy mintha kellemetlen, tompa "fájdalmat" éreznék az első 4 fogamban alul, de abszolút nincs gyógyszerigényem, szóval nem mondanám kibírhatatlan fájdalomnak.

Ittam, meleg vizet is és szoba hőmérsékletűt is, és semmi.


Én nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek a HQ Dent led lámpás fogfehérítését, nekem egy rossz szavam nincs rájuk, sem az eljárásra, SŐT! Azóta legszívesebben vigyorogva járnék az utcán fel s alá, hogy lássák milyen hófehér fogaim vannak :)

2012. nov. 13. 23:24

Sziasztok!


Én még nyár előtt voltam a HQ Dentes kuponos fogfehérítésen. Hihetetlen jó élményeim voltak, pedig rettegtem tőle, nincsenek túl jó tapasztalataim a fogorvossokal.

Maga a fehérités nem volt kellemes, de előtte mindent alaposan elmondtak. Nagyon kedvesek voltak és ami nagyon figyelemre méltó volt nekem, hogy kifejezetten odafigyelve csinálták a fehérítést. Egy gyerekkori betegségre szedett gyógyszernek köszönhetően vannak fehérebb kicsi foltok a fogaimon pár helyen. Ezeket kihagyva kente fel a krémet, hogy ne emelje ki még jobban. Hozzá kell tennem, hogy nekem eszembe sem jutott erre megkérni.

Ráadásul, kérdeztem pár dolgot ami nem a fehérítéshez tartozott, és odahívott egy dokit, hogy ő válaszoljon. 10 perces nézegetés után olyan dolgokat vett észre, amit eddig 4 orvos vagy nem akart vagy nem vett észre az elmúlt években.


Amit nekem ajánlottak - mert hihetetlen érzékenyek a fogaim alapba, szintén a gyógyszernek köszönhetően - az egy Tooth Mousse nevü kis fogpaszta volt. Lényegében olyan mint a kis sárga krémes elmex, csak fincsi is és kb 2x akkora a tubus. :D Itthon csak fogászatokon lehet venni, kb. 5000.- egy tubussal, ami nem olcsó, de iszonyat hatásos (nekem). A fehérités után naponta használtam és el sem hittem, hogy már az első után nyoma sem volt annak az erős fájdalomnak. Nekem azt javasolták, hogy később is használjam néha, hogyha ilyen érzékenyek a fogaim és nagyon bevált. Azóta teljesen eltűnt az állandó hideg-meleg érzékenységem.

Bocs a kisregényért! :)

2012. okt. 27. 10:46

Sziasztok!


Nekem teljesen pozitív élményem van. Ha elolvasom ezt mielőtt elindulok a fogászatra tutira nem megyek el, de még jó, hogy nem olvastam el.


Annak örülök, hogy nem a Mammutban voltam. Én inkább a White Dent klinikára mentem a Baross utcába. Egy fiatal lány volt a doki, leszedte a fogkövet szerintem alaposan, majd lepolírozta, aztán jöhetett a 3x20 perc. Nekem előre elmondta, hogy lehet, hogy a 2. és a 3. 20 perc alatt érezni fogok kisebb fogba nyilalásokat amik esetenként fájdalmasak lesznek de hamar el is múlnak. Mielőtt felkente az anyagot mesélt röviden, hogy mit lehet és nem lehet majd enni, mikre figyeljek oda, milyen fogkrémmel mossak fogat, és meddig lesz érzékeny a fog. Majd elővett fogszínmintákat és összemértük a jelenlegi állapottal, hogy mikor kész lesz meg tudja mutatni, hogy mennyi árnyalattal lett világosabb. Rákészültem a borzalmakra de kb 8x éreztem ezt a nyilalást, és kibírtam mind a 60 percet. Utána kaptam egy tájékoztató lapot is, az ajánlatos ételekről, fogkrémekről és elérhető telefonszámról, hogy ha valami baj lenne utána nyugodtan kereshetem őket.

Miután hazaértem már kb 1 óra múlva ettem is egy kis vajaskenyeret. Azóta párszor jött elő a kellemetlen "belenyilalás" de ilyen, hogy altató meg fájdalomcsillapító gondolatáig el sem jutottam.

Sajnálom, hogy ennyi embernek így fájt :( Ez borzasztó lehetett abban a kiszolgáltatott állapotban a szájkifeszítővel elmakogni, hogy megpusztulsz a fájdalomtól. :(


Összegezve én a White Dent-et ajánlani tudom. Szerintem precízek és fájdalommentesek voltak, ja és az eredmény: Én direkt csinálta előtte utána képet, meg a fogmintán is egyértelműen látszódott, hogy jóval világosabbak lettek. :)

2012. aug. 12. 12:11
Sziasztok. En megsem a HQdenthez megyek, hanem az Arandent csaladi fogklinikara, ott meg kupont se kellett vennem,majd ott kifizethetem az arat. Mivel en Szlovakiabol megyek,akkor meg utana kerdezek, hogy mennyire vigyaznak az inyre. En elmexet hasznalok,az asszisztens irta, h nyugodtan hasznaljam,nem kell abbahagynom elotte se. Szoval 2 het utan mar nem is lesz feher a fogam?
2012. aug. 6. 17:22
hja és fogszínkulcsot nálam se használtak előtte így fogalmam sincs mennyit fehéredett látszatra persze jobb lett, de ez lehet a dehidratálás miatt is, majd 2 hét múlva kiderül mennyire állt vissza
2012. aug. 6. 17:06
Én tegnap voltam a mamutban fogfehérítésen 3X20 perc 3sor nyilalt bele az egyik fogamba enyhe fájdalom kibirhato volt utána 2étig semmi színes és használjak spéci fogkrémet. Viszont a fehérítő hozzáért az innyemhez amitől begyulladt az egész és én ma azzal szenvedek alig birok fogat mosni. A fogászaton azt mondták fél ora múlva el fog mulni ehhez képest szinte csak rosszabb, úgyhogy most azt kezelem, erre mindenki figyeljen oda. Első este érzékenyek voltak a fogaim és fájtak de ma már abszolut semmi gond nincs a fogammal csak az ínnyem gáz :( Annak mindenki nézzen utána van-e garancia, mit adnak utána fájdalom kezelésére egyéb hibák helyrehozására stb és hogy mivel kezelik a fogat. Nekem kicsit ugy tűnt futószallag módszer mivel a kupon miatt mindenhova rengetegen mennek, a nő felváltva mászkált a két rendelő között otthagyva a pácienst, lélekben erre is érdemes felkészülni, hogy kicsit ijesztő a sötétben a kattogó gépnél egyedül heverészni. A fogfehérítéssel meg vagyok elégedve, bár az ígyvédő zselé nem tudom mi a fenének volt ha nálam ennyire félresikeredett, ráadásul az inyvédő zselé miatta fognyakak nem lettek olyan szép fehérek, ennek is érdemes utána járnatok. Az eredmény ezt leszámítva kielégítő, jobb mint máshol, legalábbis én évekkel ezelőtt más helyeken csináltattam és eddig ez vált be a legjobban, kérdés 2 hét után mennyire fog visszaálni a szín
18. Annuska25 (válaszként erre: 17. - Gabi811)
2012. aug. 6. 17:05

Szia!

Melyik fogászatnál jártál?

2012. aug. 3. 14:38

Sziasztok!


Én tegnap voltam a kuponos led-es fogfehérítésen. Azóta 6- db fájdalomcsillapítót vettem be. Sírva jöttem ki. Brutálisan fájt. Nem tartottam korrektnek, hogy nem tájékoztattak a kezelés előtt, hogy ez fájdalmas lesz,csak akkor, amikor már felkente az anyagot a hölgyike. Ha ezt tudom, tuti nem mentem volna bele ebbe az egészbe. Más fórumokon olvastam, hogy enyhébb a fájdalom,ha előtte Elmex fogkrémet használsz. Viszont fehérítés előtt nem szabad fogat mosni, ezt is más fórumokon olvastam.Mivel engem senki sem tájékoztatott, pedig többször is egyeztettem telefonon időpontot. Ha bírod a fájdalmat és nem kell dolgoznod menni, valamint 6-7 fájdalomcsillapítót akarsz beszedni plusz 1-2 szem altatót, akkor menj el. Én nem ajánlom senkinek. Bár tény, hogy fehérebbek a fogaim. Várom, hogy leteljen a 2 hét és ehetek színes ételeket.Mivel addig nem lehet.

2012. júl. 31. 17:15
Sziasztok! Segitenetek nekem? Mi a velemenyetek a HQdent kuponos fogfeheriteserol? En Szlovakiabol valo vagyok,d minden vagyam, hogy feher fogaim legyenek, meg ket napom van eldonteni, hogy meg e vegyem a kupont.
15. Annuska25 (válaszként erre: 11. - Petaluda)
2012. júl. 26. 15:51

Sziasztok!

Én nem rég voltam a Mammut Fogászatnál. Abszolút megvagyok elégedve a fogattatással és a bánásmóddal.Nagyon kedvesek voltak hozzám és a fogfehérítésem is jól sikerült. Nekem szinte a folyamat köben bele bele nyilaló fájdalom volt, de abszolút ki lehetet bírni. Kaptam egy részletes tájékoztatót mit hogyan csináljak egy hétig. Megvettem a fogkrémet amit ajánlottak naponta többször fogat mostam és el is múlt az érzékenységem. Csak fórumokon olvastam az Elmex gélről de nem használtam előtte még sem voltak nagy fájdalmaim. (Fura) Na mindegy nekem ez teljesen pozitív volt úgyhogy nem bántam meg a fogfehérítést és csak dícsérni tudom a fogászatot :).

14. Sali (válaszként erre: 13. - Pupsika)
2012. júl. 16. 22:24
Szia! én is a HQ Dental-ba megyek majd, oda vettem kupon világon led-es fehérítésre kupont, viszont kicsit elrettentem az itteni hozzászólásoktól, hogy iszonyatosan fáj stb. Mennyi idő után múlik el a fájdalom? és egyáltalán mikor jelentkezik? már a kezelés alatt? az szerintetek segít ha előtte pár héttel ELMEX fogkrémet vagy valami hasonlót használok? hátha csökkenti a fájdalmat.... köszi előre is a választ!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook