Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 12 éves lányomat nagyon zavarja, hogy szőrös a lába. Mivel lehetne szíőrteleníteni amitől nem erősödik? fórum

12 éves lányomat nagyon zavarja, hogy szőrös a lába. Mivel lehetne szíőrteleníteni amitől nem erősödik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. ápr. 27. 16:49
Én is úgy tudom, hogyha visszavágják a szőrt, attól még nem erősödik. Nyugodtan borotválhatja. De vannak epillátorok is, gyanta is létezik, sőt lézeres szőrtelenítés is.
2010. júl. 8. 18:44
pl kilehet feheriteni,szökiteni akkor alig latszik.
2010. júl. 8. 15:49

A borotválástól nem erősödik a szőrzet, ennek semmi alapja nincs. Azért erősödik, mert változik a hormonháztartás: a serdülőkor végéig emelkdnek és beállnak az ösztrogén-, progeszteron- és tesztoszteronszintek. Akinél relatív tesztoszteron túlsúly van, annak erősebb, akár férfias szőrzete lesz. A borotválásnak ehhez semmi köze. Csak persze hamarabb kinő. Tény, hogy az epilálás, gyantázás ritkítja, de nekem pl. néhány nam után csúnyán begyulladnak a szőrtüszőim tőle.

Én megkérdeztem volna egy bőrgyógyászt előbb, ha a kislányomról lenne szó.

41. pethoevi (válaszként erre: 38. - Vakri)
2010. júl. 8. 09:20

:-)

(nekem mensi előtti héten alig fáj.utána viszont nagyon...)

2010. júl. 7. 18:52
epilátor
2010. júl. 7. 18:51

Örülök,hogy sikerült,és ez csak egyre könnyebb és fájdalom mentesebb lesz.Én már fel sem szisszenek :)

És milyen jó lesz,mikor majd egyre ritkábban és ritkábban kell gyantázni.

38. vakri
2010. júl. 7. 16:35

Lányom:


Legyantáztattam anyával tényleg túl lehetett élni. De azért mit ne mondjak nem röhögtem az érzéstől.Az 1. lehúzás nem fájt annyira utána meg egyre jobban fájt . Szerintem tényleg így sokkal szebb.: )

37. pethoevi (válaszként erre: 34. - Vakri)
2010. jún. 17. 22:04
ez a legjobb amit tehetsz,h kozmihoz viszed.Ott türtőzteti majd magát.Biztosan ügyes lesz!:-)
36. pethoevi (válaszként erre: 20. - Vigyorex6)
2010. jún. 17. 21:59

:-)

Kozmetikus vagyok,nem kell bemutatni.

viszont én nem kínoznám a lányomat,ha zsigerből elutasítja,és sír,mert annyira fáj neki a gyanta.Majd megküzd vele 5 év múlva,ha zavarja az erősebb szőr.Értem én,h meg kéne kímélni,de sajnos nem lehet...ilyen kis korban nem is ajánlatos gyantázni,mert eldeformálódik a szőrtüsző,aztán benő a szőr...

Amúgy meg igényes lesz,mert most is az,és át fog állni a tartósabbra,ha nagyobb lesz,és jobban bírja a fájdalmat.

2010. jún. 17. 21:20

Hajrá! És remélem beválik, kibírja. Nem hiába van az a mondás: a szépségért meg kell szenvedni. :o)

Móni-Nyonya, ne félj, fájni fog, de csak pár percig, de utána szép leszel, ez lebegjen a szemed előtt. :):) Néha nekem is kicsordul a könnyem, pedig nem ma kezdtem :D

34. vakri
2010. jún. 17. 20:12
Ma éjjel elutazik a mamáékkal nyaralni, jövő hét utáni héten megbeszéltük, elviszem az én kozmetikusomhoz. Attól tartok, ha én állok neki, félúton leállít. Majd teszek fel előtte utána képeket is :-)))
33. Vigyorex6 (válaszként erre: 32. - Vakri)
2010. jún. 17. 20:08

Írjátok ám meg mi lett!!! :)))

Kitartás!

32. vakri
2010. jún. 17. 20:05

Elolvastattam vele ezt a topikot, köszönöm mindenkinek a hozzászólást, ezt a lány írta:



Lehet, hogy van benne valami sőt több mint valami de én akkor is nagyon félek, mert a legabróbb bibi seb vagy akárminél nyűszítek (rossz szokásomhoz híven).Hát nem is tudom....

Na jó essünk neki a gyantűzásnak de szerintem fogom az egereket itatni ha nem is hangosan de biztosan.Köszi a bíztatásokat hallgatok anyára

Irány a :Gyanta : ( : )

Köcce:Móni-Nyonya

2010. jún. 17. 18:15

Olvastasd el vele ezt a fórumot, aztán majd rájön, hogy a gyanta a megoldás. :) Nekem a szüleim nem engedték a borotvát, azóta is hálás vagyok, az első alkalommal majd behaltam, de megérte. Azóta csak ritkult, gyengült. Lányosztálytársaim meg szinte könnyes szemmel mesélték első kozmetikusi gyantázási élményüket egyévi borotválás után, iszonyat fájt nekik és megerősödött. Csak az első fájdalmas, utána jobb lesz. Mármint túlélhető :D


Én lehet, ha lányom lesz, ráveszem, hogy 12-13 éves korától rendszeresen gyantázásra menjen, hogy 20 éves korára már töredéke legyen a szőrének. Mint ahogy nálam is történt, pedig még így is van dögivel! Azért a pihéket könnyebb eltüntetni, mint a már megerősödött szőrszálakat, és az ókorban is így csinálták. Persze nem akarok majd erőszakos lenni :)


Amúgy a cukorgyanta állítólag nem fáj annyira, mint a hagyományos gyanta. Menjetek egy olyan kozmetikushoz, aki frankón tudja a cukorgyantát használni és riogasd, hogy a borotvától meg fog erősödni még csúnyább lesz. Ha meg zavarja, akkor igenis bírja ki azt a 10-20 percnyi fájdalmat, utána 3-4 hétig nem kell majd semmit csinálni csak élvezni a szép, sima lábikót :)

2010. jún. 17. 17:16

ne krémmel, rémisztő vegyszerek vannak benne.


Vállalja be a gyantát. Hamar hozzászokik.

2010. jún. 17. 17:15
gyantáztasd!
28. Binky (válaszként erre: 23. - Vakri)
2010. jún. 17. 17:09

:(

Nálam is ez a helyzet. Ráadásul világos bőr, sötét haj és szőr...

27. Vigyorex6 (válaszként erre: 22. - Cippora)
2010. jún. 17. 17:08
Én is világosbarna vagyok alapból...
2010. jún. 17. 17:06

A szőrtelenítő krém és a borotva ugyanaz a módszer.

Én nem használnék szőrtelenítő krémet mert tele van vegyszerekkel amik leoldjdák a szőrt,de a bőrnek nem tesz jót.

Mindkét módszer erősíti a szőrt, de ez is egyénfüggő.

Én a gyantát ajánlanám, azzal tovább is kitart a szőrmentesség :)

2010. jún. 17. 17:03

Én 15 éves koromtól szőrtelenítek és nem lett szőrösebb!sőt! elkoptt, alig van!

amúgy ha egyszer elkezdi, akkor nem lehet abbahagyni

2010. jún. 17. 17:01

Végeleges szőrtelenítés nincs.

Bírja ki a gyantát:) pár alkalom után látni fogja az eredményt, mindig mondjuk, a szépségért szenvedni kell:)

Igyon előtte 2 vodkát:):) nem érez majd semmit:) Viccelek:)

23. vakri
2010. jún. 17. 16:59
Én is borotváltam a lábamat évekig, és bizony olyan lett mint egy férfié. Nagy vastag erős fekete szőr. Viszont a karomat sose borotváltam, ott rögtön gyantával kezdtem, és nem erősödött meg, hanem vékonyodott és ritkább is lett. Az arcomat is évtizedek óta gyantáztatom (Kb. 10 éve magamnak), sose találkozott borotvával, mégis erős fekete szálak nőnek az államon. Kb. 10-15, mint a filmeken a banyáknak :-D. Az arcom többi részén csak az átlagosnál sötétebb, erősebb pihe, de engem nagyon zavar. Már előre sajnálom szegényt, sztem ő is ilyen lesz.
22. Cippora (válaszként erre: 20. - Vigyorex6)
2010. jún. 17. 16:55
Én is hasonlóan jártam,pedig én alapból szőke vagyok.Mióta gyantázok/epilálok azóta nincs baj.
21. Cippora (válaszként erre: 15. - Vakri)
2010. jún. 17. 16:54
Akkor engedd meg neki,hogy borotválja.Max.egy hónap és maga fogja kérni,hogy szedd le neki :)
20. Vigyorex6 (válaszként erre: 16. - Pethoevi)
2010. jún. 17. 16:54
Attól is függ, hogy milyen szerkezetű a szőre. én borotvával Kezdtem. A szőrök befeketedtek, megerősödtek, durván besűrűsödött, úgy h egy tüszőből már több szál nőtt. Kb 8éve nem nyúltam hozzá borotvával csak 2-szer, 3-szor és talán most kezdenek fogyni. Valaki egész életében borotválhat és semmi különbség.
19. vakri (válaszként erre: 16. - Pethoevi)
2010. jún. 17. 16:54
A fájdalom miatt nem mindegy, hogy az első gyantázása előtt megerősödik a szőre vagy nem.
2010. jún. 17. 16:52

Azzal amivel minden nő,hiszen ezek szerint nő lesz belőle pár év múlva,de már zavarja a lába ...

így jár neki ami minden nőnek:)

Akár krém akár gyanta akár epillátor..mindegy,amelyik bejön neki..

2010. jún. 17. 16:51
A krém hatása ugyanaz, mint a borotváé, szerintem inkább vidd el kozmetikushoz, mert ők nagyon ügyesen leszedik kevés fájdalommal. Ki tudja, mit raknak a krémekbe....
2010. jún. 17. 16:50
mért nem borotválhatja?mert megerősödik?később úgyis feláldozza magát a gyanta vagy epillátor oltárán,mert rájön,h hatásosabb.Én engedném borotválni.én is így kezdtem,és semmi bajom.Legalább 10 éve nem borotváltam.Szerintem ő is rájön,ahogy nagyobb lesz.Mért kéne szenvednie már 12 évesen?3 év múlva úgysem mondhatja meg neki anya,h mit csináljon ilyen téren...
15. vakri (válaszként erre: 8. - Cippora)
2010. jún. 17. 16:50
Én is hipp-hopp leszedném ha engedné :-). 10 éve magam gyantázom. Nekem sajna egész lábamat, karomat, bajuszomat, államat, pajeszomat is kell. Miért is ne örökölte volna ezt mindkét lány? A kicsivel (most 10 éves) 6 éves kora járunk lézeres végleges (????!!!!!) szőrtelenítésre. Nem mondom, hogy nem lett gyengébb a szőre, de nem tűnt el. Végigjártunk vele minden orvost, teljesen egészséges, csak ilyen a génjei. Végül egy bőrgyógyász ajánlotta be egy IPL szalonba, így csak(!) 20 rugót kell fizetnünk alkalmanként (teljes láb, karok, hát). Amúgy 100 lenne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook